0
0

برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا (آپدیت 2022)

14493 بازدید
برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا

زندگی ما زمانی بهتر می‌شود که رفتارهای خوب روزانه خود را تکرار کنیم. چیزی که هرزگاهی انجام میدهیم زندگی ما را نمی‌سازد. با یک روز ورزش کردن، ورزشکار نمی‌شویم. با یک روز کتاب خواندن، خردمند نمی‌شویم. زمانی زندگی بهتر را تجربه می‌کنیم که استمرار و تداوم در هدف گذاری و برنامه ریزی خود داشته باشیم. باید به دنبال این باشیم که چگونه برنامه ریزی روزانه کنیم؟ در این مطلب به سراغ بهترین تکنیک‌های برنامه ریزی روزانه می‌رویم. در گام اول فیلم پایین را مشاهده کنید.

چگونه برنامه ریزی روزانه خوبی داشته باشیم؟

در این مطلب قرار است خلاصه بهترین کتاب‌های دنیا را در حیطه برنامه ریزی روزانه مطالعه کنید. در گام اول مهم‌ترین نکته کتاب باشگاه پنج صبحی‌ ها را متوجه می‌شوید. بعد به سراغ کتاب طلایی‌ترین نکته کتاب صبح جادویی می‌رویم. زمانی که صبح خود را به خوبی شروع کنیم انگیزه زیادی در ما بوجود می‌آید. افزایش انگیزه باعث می‌شود با اشتیاق زیاد برنامه زندگی خود را به خوبی انجام دهیم.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

افراد موفق چگونه روز خود را شروع می‌کنند؟

افراد موفق جهان یک سری الگو‌های خوب برای برنامه ریزی هفتگی و روزانه خود دارند. تام کرلی شخصی بود که روی افراد موفق جهان تحقیقات زیادی انجام داد. متوجه شد که بیش از 80 درصد این افراد برنامه ریزی روزانه مشابهی دارند.

این افراد به خوبی روز خود را شروع و به خوبی روز خود را به پایان می‌رسانند. شما الان متوجه می‌شوید که چگونه مثل افراد موفق جهان، جدول برنامه ریزی خوبی داشته باشید. لطفاً به نکاتی که یاد می‌گیرید عمل کنید تا ۷ برابر بهتر از قبل عمل کنید. البته یادمان باشد که تفریح را فراموش نکنیم. عکس پایین را مشاهده کنید که متوجه منظور شوید.

برنامه ریزی روزانه

انجام پروژه به جای کارهای معمولی

یکی از بهترین درس‌های زندگی را الان یاد می‌گیریم، پس با دقت بیشتری مطالعه کنید. کارهای ما معمولا به سه دسته تقسیم می‌شوند. کارهایی که انجام دادن‌شان کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد. این دسته از کارها را نباید در برنامه ریزی روزانه خود وارد کنیم.

کارهای دیگری وجود دارد که بین یک ساعت تا 10 ساعت زمان می‌خواهد. اکثر افراد چنین کارهایی را در برنامه روزانه خود وارد می‌کنند. اما بعضی کارهای مهم دیگر هستند که پروژه محسوب می‌شوند. این کارها ساعت‌ها از ما زمان می‌گیرد. چنین کارهایی، کارهای بزرگ هستند که با قدرت خلق کنندگی ما پدید می‌آیند.

انسان‌های موفق کارهای یکی دو ساعته انجام نمی‌دهند. آن‌ها به انجام پروژه‌های با ارزش زندگی‌شان می‌پردازند. موفقیت حاصل انجام کارهای بزرگ است از قبیل:

نوشتن کتاب، راه اندازی کسب‌وکار، مشاهده آموزشی جامع، سیستم سازی، پیاده سازی ایده جدید در کسب‌وکار و…

دوره رایگان هدف گذاری و مدیریت زمان

یادتان باشد که برای انجام کارهای بزرگ باید کارهای کوچک‌تر و کم‌اهمیت را قربانی کنید. به این فکر کنید که اگر کارهای یکی دو ساعته را انجام ندهید، در بلند مدت چه می‌شود؟ کار بی اهمیت رو خوب هم انجام بدی باز هم بی‌اهمیت هست.

برنامه ریزی روزانه

از خودتان هرزگاهی سوال بپرسید که اگر مشغول پروژه کاری خودتان شوید، در بلند مدت چه نتیجه‌ای را به دست می‌آورید؟ زمان قربانی کردن فرا رسیده است.

نمونه یک برنامه خوب برای زندگی

در پایین می‌توانید نمونه جدول برنامه ریزی کار های روزانه افراد موفق مشاهده کنید. مطمئنا فکر می‌کنید که این نمونه خیلی نواقص دارد. اما در واقع دارید، آموزش برنامه ریزی حرفه ای یاد می‌گیرید. برنامه ریزی روزمره افراد موفق اینگونه است:

ردیف شرح کار ساعت
1  تحقیق روی محصول جدید 7 تا 10
2 سیستم سازی کسب و کار 11 تا 14
3  تمرین سخنرانی و فن بیان  17 تا 20

افراد موفق هر کاری را وارد برنامه خود نمی‌کنند. کارهای روزمره باید تبدیل به روتین زندگی شوند که بدون فکر کردن و مثل آبخوردن انجام شوند. خیلی از افراد حتی تا حمام رفتن خودشان را هم در برنامه می‌نویسند و غرق در نوشتن برنامه می‌شوند. بعد از مدتی هم به این نتیجه می‌رسند که برنامه ریزی به ما نیامده است.

اما برنامه روزانه افراد موفق همان جدول بالاست که مشاهده کردید. فکر نکنید که بهترین روش برنامه خیلی پیچیده است. خیر؛ فقط باید یاد بگیرید از هزاران کاری که داریم کدام را اولویت قرار دهیم و خیلی از کارها را حذف کنیم یا به دیگران بسپاریم.

صبح خود را چگونه آغاز کنیم؟

روز خوب اتفاقی نیست، بلکه ساختنی است. با تکنیک‌هایی که کمی جلوتر گفته می‌شود، صبح خود را به بهترین شکل شروع کنید. برنامه ریزی روزانه موثر، در یک ساعت اول بیداری شما تنظیم می‌شود! کافیست به تکنیک‌های ساده هدف گذاری و مدیریت زمان عمل کنیم.

برنامه ریزی کردن

این یک ساعت به سه تا 20 دقیقه تقسیم می‌شوند و اگر شما این 20 دقیقه‌ها را به خوبی انجام دهید، از عملکرد خود در روز راضی خواهید بود.

اما قبل از هر توضیح دیگری، قدم اول برای عملیاتی کردن تمام مطالبی که درباره برنامه ریزی روزانه بهتر می‌آموزیم، توانایی سحرخیز شدن است. اگر هیچ مشکلی در سحرخیزی ندارید به شما تبریک می‌گویم. می‌توانید با خیال آسوده به مطالعه ادامه مطالب بپردازید.

اما اگر سحرخیزی برای شما کار دشواری ست و تلاش های شکست خورده ای در این زمینه داشتید، بهتر است راه حل‌های مناسبی را برای رفع این مشکل انتخاب کنید.

بهارمن با مطالعات بسیار، مجموعه ای از بهترین راه حل ها و روش های کاربردی را در دوره سحرخیزی جمع آوری کرده و برای صرفه جویی در زمان، این دوره جامع را به شما پیشنهاد می‌کنیم. یا می‌توانید مقاله “چگونه صبح زود بیدار شویم” را مطالعه کنید.

 

قانون 20/20/20

استفاده از این قانون در برنامه ریزی روزانه باعث می‌شود که در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید، خلاق‌تر و احساس شادی بیشتری داشته باشید. بنابراین اولین 20 دقیقه را ورزش کنید.

1. ورزش در صبح جادویی

زمانی که از خواب بیدار می‌شویم، کسل هسیتم و می‌خواهیم بیشتر در رخت خواب باقی بمانیم. افراد موفق هم دوست دارند به خواب خود ادامه دهند اما با شروع ورزش کردن، کسلی صبح را از خود دور می‌کنند. مثل عموم افراد نباشید و اول صبح شروع به ورزش کنید.

اگر به نحوی ورزش کنید که عرق کنید، هورمون سرتونین و دوپامین در مغز شما ترشح می‌شود. نه تنها خوابتان می‌پرد بلکه باعث می‌شود در طول روز ایده‌های خوبی در ذهن شما ایجاد شود. زمانی که اصطلاحاً ویندوز مغزمان بالا آمد می‌توانیم به سراغ 20 دقیقه دوم برویم.

2. مدیتیشن در صبح جادویی

در 20 دقیقه دوم بهتر از سه کار خیلی مهم را انجام دهیم. با کمی تمرین یاد می‌گیریم که چگونه در این 20 دقیقه این سه کار را مدیریت کنیم. حال این سه کار که باعث می‌شود روز بهتری داشته باشیم، چه هستند؟

 • اولویت بندی کار ها
 • مدیتیشن صبحگاهی
 • شکر گزاری

شما از قبل برنامه ریزی خود را انجام دادید و فقط کافیست اولویت‌ کارهای خود را مشخص کنید. شاید سوالی در ذهن شما ایجاد شده باشد. چه زمانی برنامه ریزی کردیم که الان بخواهیم اولویت بندی کنیم؟

کمی جلوتر پاسخ سوال خود را متوجه می‌شوید.

چرا مدیتیشن صبح گاهی در لیست کارهای روزانه ما باشد؟

مغز ما یاد گرفته است که در گذشته یا آینده زندگی کند. این باعث می‌شود میزان کورتیزول در مغز ما بیشتر شود و استرس و اضطراب بیشتری داشته باشیم. بنابراین بهتر است که با مدیتیشن و ذهن آگاهی کمی در لحظه حال زندگی کنیم. مدیتیشن را جدی بگیرید.

چرا شکر گزاری در برنامه صبحگاهی ما باشد؟

معنویت یکی از چرخ‌های مهم زندگی است. این 8 چرخ را اکثر مردم خردمند دنیا رعایت می‌کنند. ربطی ندارد که چه دینی دارید، معنویت حال شما را خوب می‌کند. این موضوع را تحقیقات دانشگاه هاروارد ثابت می‌کند. معنویت باعث می‌شود که حالمان خوب شود.

چرخه خوشبختی

 

8 چرخ مهم زندگی را در عکس زیر مشاهده کنید. سعی کنید به نحوی مدیریت زمان و برنامه ریزی خود را تنظیم کنید که بیشتر این 8 چرخ درگیر شود.

3. 20 دقیقه سوم قانون 20/20/20

در 20 دقیقه سوم روی خود سرمایه گذاری کنید. کتاب بخوانید و یاد بگیرید. هر مهارتی که الان بلد هستیم مدیون یادگیری‌های خود هستیم. در طول عمر ما با آموزش‌های مختلف رشد می‌کنیم و تمام دانسته‌های الان خود را مدیون زمان‌هایی هستیم که وقت برای یادگیری گذاشتیم. سعی کنید در این 20 دقیقه کتاب بخوانید یا از فایل‌های آموزشی خوبی استفاده کنید.

اول این مطلب یاد گرفیتم که چیزی که هرزگاهی انجام می‌دهیم زندگی ما را نمی‌سازد. بلکه با انجام مداوم کارهای خوب می‌توانیم به زندگی بهتری برسیم. بنابراین این 20 دقیقه طلایی را روی خود سرمایه گذاری کنید.

قانون 20/020/20 تمام شد و حال بهتر است به سراغ تکینک دیگری برویم. این تکینک را هم به چشم یک قانون ببینید تا تعهد بیشتری برای انجام آن داشته باشید. البته یادتان باشد خوردن صبحانه و انجام کارهای شخصی به شرایط فیزیکی بدن شما و عادت‌هایی که برای خود ساخته‌اید، بستگی دارد. سعی کنید با صحیح و خطا کردن به بهترین عملکرد دست پیدا کنید.

قانون 90/90/1 در مدیریت زمان و برنامه ریزی

می‌خواهید به خواسته و هدف خود دست پیدا کنید؟ زبان انگلیسی یاد بگیرید، کتاب بنویسید، پروژه کاری یا درسی خود را تمام کنید. اگر می‌خواهید به بزرگترین اهداف خود دست پیدا کنید، قانون 90/90/1 را رعایت کنید. دقیقا باید چه کاری را انجام دهیم.

به مدت 90 دقیقه در 90 روز مهم‌ترین کار خود را انجام دهید. مطمئن باشید که بعد از 90 روز یا به هدف خود رسیدید یا به آن خیلی نزدیک شدید. این قانون را جدی بگیرید تا نتایج آن را ببینید. من امیرحسین حامدی هستم. کتاب خودم را با همین استفاده از همین قانون نوشتم. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید به نمودار پایین دقت کنید.

چرخه خوشبختی

 

در نمودار بالا محور عمودی میزان انرژی ما هست و خط افقی نشان دهنده گذشت زمان از طول روز است. این نمودار برای 90 درصد افراد صادق است. 10 درصد ما انسان‌ها شب‌ها انرژي بیشتری داریم و می‌توانیم به کارهای خودمان برسیم. شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید به احتمال زیاد فکر کنید که من هم شب‌ها انرژی بیشتری دارم.

درصورتی که اگر سبک زندگی اشتباهی داشته باشید، چنین خطای شناختی را از مغز خود دریافت می‌کنید. طبیعتا اگر عادت به دیر خوابیدن در شب داشته باشید فکر می‌کنید که شب‌ها انرژی بیشتری دارید. در حالی که فقط 10 درصد افراد ساعت زیستی شبانه را دارند.

بهانه ها را کنار بگذارید و صبح زود سرحال از خواب بیدار شوید. همین الان که دارم این موضوع را برای شما می‌نویسم، هر روز صبح بعد از قانون 20/20/20 به مدت 90 دقیقه روی یادگیری زبان انگلیسی کار می‌کنم. مطمئن هستم که باز هم از این قانون نتیجه می‌گیرم. وقت آن نرسیده است که برای زندگی خود یک تصمیم جدی بگیرید؟

تنبلی اول صبح

یکی از دلایل اصلی که صبح‌ها در رخت خواب می‌مانیم این است که دقیقا نمی‌دانیم که باید چه کاری را شروع کنیم. بی‌هدف و سردرگم هستیم. بخاطر همین موضوع ترجیح میدهیم که بیشتر در رخت خواب باشیم و وقت خود را هدر دهیم. یک راهکار خوب وجود دارد تا با انرژی و اراده بیشتری از خواب بیدار شوید. چرا باید قبل از خواب شب برنامه ریزی روز بعد را انجام دهیم؟

برنامه ریزی شبانه قبل از خواب

سعی کنید شب هنگام، قبل از خواب لیست برنامه خود را بچینید. این کار باعث می‌شود که فردای خوبی را شروع کنید. اینگونه با خیال راحت و بدون استرس به خواب می‌روید. صبح روز بعد بدون فکر کردن به کارهای خود به ترتیب اولویت کار خود را شروع می‌کنید. فیلم پایین را مشاهده کنید تا خیلی از باورهای اشتباه خود را راجب مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه متوجه شوید.

چه زمانی از گوشی موبایل استفاده کنیم؟

دو قانون را به اتمام رساندیم و در هیچ کدام از این قسمت‌ها جایگاهی برای چک کردن گوشی موبایل نبوده است. در ابتدا رعایت کردن این موضوع کمی سخت است. اما بهای موفقیت خود را بدهید و به سراغ گوشی موبایل خود نروید.

 • چه تعداد کار را در لیست کارهای روزانه خود قرار دهیم؟
 • چگونه زمان خود را مدیریت کنیم تا موفق شویم؟

شما اگر سه تا هفت کار در برنامه ریزی روزانه خود قرار دهید، عالی هست. هر کدام از این سه تا هفت کار روزانه باید حداقل 30 دقیقه از شما وقت بگیرد.

می‌توانید کارها را روی سررسید، دفترچه مدیریت زمان یا یک کاغذ ساده بنویسید. مهم‌ترین کار این هست عملگرا باشیم. همچنین می‌توانید برای برنامه ریزی آنلاین از بهترین نرم افزار اندروید یا ios استفاده کنید. اسم این نرم افزار مایکروسافت تودو است.

چه مقدار کار کنیم و چه مقدار استراحت کنیم؟

۵2 دقیقه با تمرکز بالا کار کنید و 17 دقیقه با تمرکز بالا استراحت کنید. استراحت بسیار مهم است و حتما باید در برنامه ریزی روزانه خود آن را اجرا و پیاده‌سازی کنید. این زمانی که به شما گفته شد بهترین زمانی هست که تا به الان دانشمندان به آن دست پیدا کرده‌اند.

هنگام استراحت به سراغ گوشی موبایل خود نروید. شما با نگاه کردن به صفحه مانیتور گوشی موبایل خود خسته می‌شوید. بیشتر این خستگی در ذهن شما اتفاق می‌افتد. شما قصد دارید استراحت کنید نه این که بدتر خود را خسته کنید.

چرخه خوشبختی

 

شکست در مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه

یادتان باشد که مدیریت زمان و برنامه ریزی دانش نیست و یک مهارت است. با تمرین کردن می‌توانید هر روز این مهارت مهم و ضروری را در زندگی خود بهتر اجرا کنید. ما فقط یک بار زندگی می‌کنیم بنابراین جوری برنامه ریزی کنیم که از زندگی خود لذت ببریم. بیشتر از 8 تا 12 ساعت در طول روز کار نکنید. به جای ساعت کاری زیاد یاد بگیرید که چگونه عملکرد خود را افزایش دهید. به نحوی که یک ساعت شما به اندازه 8ساعت دیگران ارزش داشته باشد.

حرف پایانی مطلب برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا

در این مطلب بهترین تکنیک‌ های مدیریت زمان روزانه را یاد گرفتیم و متوجه شدیم که چگونه برنامه ریزی روزانه موثر و کاملی داشته باشیم. اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستید، اگر جوان یا نوجوان هستید، اگر کارمند یا مدیر هستید باید بدانید که روشی که گفته شد الگوی افراد موفق جهان است که با آن به نتیجه‌های خوب رسیدند. حتی اگر آزمون مهمی دارید یا کنکوری هستید پیشنهاد میکنم از این روش برنامه روزانه استفاده کنید. از دفترچه یا چک لیست برنامه ریزی هم غافل نشوید. امیدوارم با تمرین کردن بهترین برنامه ریزی را در زندگی داشته باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=8978
اشتراک گذاری:

نظرات

1120 نظر در مورد برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا (آپدیت 2022)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بازتاب: در 3 ماه چگونه رتبه برتر کنکور شویم ـ 5 راهکار مخفی ـ بهارمن
 2. بازتاب: افزایش تمرکز با 5 تمرین کاربردی در سال 2022 - بهارمن
 3. بازتاب: 7 راهکار مهم برای رسیدن به اهداف + روش های ایجاد انگیزه و ایجاد انگیزه - مجموعه آموزشی بهارمن
 4. بازتاب: راه‌های جلوگیری از اهمال کاری و تنبلی در درس خواندن ـ بهارمن
 5. سلام عالي مفيد بود من ١٦سالمه تادوسال پیش بابرنامه ریزی خانواده پیش میرفتم خیلی موفق بودمتودرسام ولی ازکلاس دهم خانواده یامشاوره میخواست که خودم برنامه ریزی کنم برنامه نمینوشتم وبه برنامه ریزی اونام بی توجه بودم باعث شد که خیلی خیلی به ضررم تموم بشه خوشحالم که ازدیروز که بادوره تند خوانی ودوره هدف گذاری اشنا شدم وخیلی خیلی کمکم بود وروشم دارم تغییر میدم ازشما ممنونم بامطالب اموزنده ومفید وجامعتون🙏🌺

  1

  1. سلام محمد صدرا عزیز
   افتخار می‌کنیم که در خدمت شما هستیم. با دوره‌ای که تهیه کردید میتونید بهتر برنامه ریزی کنید و حال دلتون بهتر باشه….
   پشتیبانی بهارمن همراه شماست

   3

 6. میتونم بگم بدون هیچ اغراقی تازه فهمیدم برنامه ریزی ام اشتباه بوده…وتنها این مقاله کمکم کرد…

  5

  1. خوشحالم که این مطلب تونسته کمکتون کنه
   امیدوارم مدیریت زمان بهتری رو تجربه کنید.
   شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

   6

   1. خوب بود دیدگاه خوبی به آدم میده که اولا برنامش چطوری باید باشه و برای درست شدن برنامه ریزی چیکار باید بکنه بعدش بره درستش بکنه

    3

 7. بازتاب: چراغ جادو برای نفر اول کلاس - مجموعه آموزشی بهارمن
 8. بازتاب: چگونه برنامه ریزی کنیم تا پولدار شویم؟ - مجموعه بهارمن
 9. بسیار عالی بود 🌹
  بدون داشتن رسالت، هدف و بعد از اون برنامه ریزی ،
  هیچ کاری به درستی پیش نمیره برای رسیدن به موفقیت باید اول این سه گزینه رو انجام بدین تا نتیجه های خفن بگیرید . ممنون از مجموعه بهار من 🌹❤️🌹

  5

 10. سلام
  خیلی ممنونم از شما
  این مقاله عالی بود
  من چندراهکار برای برنامه ریزی وشروع روزم یادگرفتم
  که یکیش قانون۲۰-۲۰-۲۰ بود که
  ۲۰دقیقه اول روزم را باید ورزش کنم
  ۲۰ دقیقه دوم را باید مدیتیشن یا شکرگزاری انجام بدیم
  و۳۰ دقیقه سوم یادگیری
  که اینها عالی هستند
  و همچنین قانون ۹۰-۹۰-۱ که برای رسیدن به یک هدف و چیز مهم است
  به این صورت که به مدت ۹۰ روز ۹۰ دقیقه اول روزم را یک کار انجام بدم و توی ۹۰ روز یا به هدفم میرسم یا به آن خیلی نزدیک میشم
  خسته نباشید
  پاینده و سلامت باشد☘️

  10

 11. سلام خدمت استاد حامدی عزیز
  برنامه ریزی روزانه کاریه که با ما کمک میکنه بهترین استفاده رو از روزمون ببریم تو این مقاله روش های که برای برنامه ریزی گفتید عالی بود
  اینکه افراد موفق چطوری روزشون رو شروع میکنن و الگوهایی رو برا خودشون دارن
  قانون 20/20/20 که گفتید عالی بووود و خیلی کمک کننده
  مدیتیشن واقعا کمک کننده هست
  شکر گذاری داشتن هم یه نکته خیلس خوب بود که تو برنامه مون باشه
  قانون 90/90/1 هم که گفتید عالی بود
  و همچنین برنامه ریزی شبانه قبل خواب همه و همه نکته های عالی بودن
  خدا قوت و خسته نباشید به تیم پرقدرت بهار من

  7

 12. سلام
  قطعا اولین پله برای موفقیت همه ی ما برنامه ریزی هست که برای داشتن یک برنامه ی موفق و کامل، تنظیم برنامه ی خواب ما هستش که هرچه بتونیم زودتر بخوابیم،زودتر از خواب بیدار میشیم و وقت بیشتری برای برنامه ریزی و انجام کار های روزانه مون داشته باشیم
  باتشکر

  4

 13. سلام وقت بخیر
  هرچقدر در مورد کاربردی و عالی بودن مقاله بگم کم هست. برنامه ریزی یکی از دغدغه های بسیاری از آدم هاست که توی این مقاله به صورت بسیار مفید،روش مدیریت زمان گفته شده. مورد بسیار جالب برایم این بود که افراد موفق فقط چند تا از کار های خود را می‌نویسند و کارهای روزمره به روتین تبدیل شده.
  خیلی ممنونم از استاد حامدی عزیز و مجموعه دوست داشتنی بهارمن💕💐🙏

  2

 14. سلام؛ این مقاله یکی از بهترین مقاله هایی هست که خوندم، فقط باید عملگرایی خودم رو در بعضی بخش ها بیشتر کنم مثل استقاده از قانون ۹۰/۹۰/۱، برون سپاری برخی کارها، تنظیم ۲ زمان مشخص برای چک کردن گوشی.

  2

 15. سلام وقت بخیر
  نکات مهم این مقاله: 1قانون ۲۰،۲۰،۲۰وقانون۹۰،۹۰،۱
  و ۵۲ دقیقه کار کنیدو ۱۷ دقیقه استراحت بدون موبایل همچنین برنامه ریزی قبل خواب و….

  4

 16. سلام من عادت سحرخیزی رو برای خودم ایجاد کردم و واقعا اینکه گفتید هم با انگیزه تر میشید، دقیقا همینه برنامه ریزی هم بهم کمک کرد تا در طول روز نخوام به این فکر کنم که ایا الان میتونم گوشی بردارم یا کار دیگری ای از کارام مونده؟
  یا گاهی اوقات شب ها متوجه میشدم کاری رو باید انجام میدادم که در طول روز اصلا یادم نبوده
  ولی با برنامه ریزی به قول شما دیگه به راحتی میتونی فضای حافظه رو برای کارهای مهمتر باز بزاری.اولش برام سخت بود که عادت کنم با برنامه پیش برم یا صبح ها زودتر پاشم.برای همین به دوستم گفتم بیدارم کنه که سر ساعت چهار و نیم زنگ میزد و چند دقیقه حرف میزدیم که باعث میشد خواب از سرم بپره.اوایل برای ایجاد این عادت در خودم،خیلی برام سخت بود گاهی اوقات کم می اوردم ولی اگر با هدف پیش بریم قطعا میتونیم هرکاری رو انجام بدیم امیدوارم بقیه ی افراد هم بتونن این عادت رو در خود ایجاد کنند تا لذت واقعی زندگی و بدون استرس و رسیدگی به تمام کار هارو درک کنند

  2

1 42 43 44