0
0

تست سرعت مغز

آزمون محاسبه سرعت مغز شما توسط تست سرعت مغز، چگونه میزان ضریب هوشی خود را بفهمیم؟ در این مطلب می‌خواهیم متوجه بشیم که آیا تست هوش واقعی است؟ معمولا در سایت‌ها و آموزشگاه‌های مختلف تست‌های سرعت مغز اشتباهی گرفته می‌شود. آقای مایکل مرزنیچ یکی از محقق‌هایی هست که در زمینه هوش و حافظه تحقیقات زیادی داشته است. در گام اول فیلم پایین را مشاهده کنید.


برای دانلود فایل تست سرعت عملکرد مغز کلیک کنید.

برای مطالعه مقاله تقویت حافظه و افزایش سرعت عملکرد مغز کلیک کنید.

تست سرعت مغز آنلاین

تست اینکه چقدر باهوش هستیم به هیچ عنوان نمی‌تواند آمار درستی را به ما بدهد. تست هوشی درست است که شما روی کاغذ انجام دهید تا سرعت واقعی هوش خود را بسنجید. یادتان باشد که با هر سرعت مغزی می‌توانید حافظه خود را بهتر و بهتر کنید. کافیست به خود باور داشته باشید. هیچ وقت به خودتان نگویید که من حافظه خوبی ندارم. چون حافظه ما انسان‌ها احساس دارد. اگر هر روز به خودمان بگوییم که من چقدر باهوش هستم و به خودمان را تشویق کنیم؛ هر روز می‌توانیم به سرعت بیشتری دست پیدا کنیم.

مراحل تست سرعت عملکرد مغز

در این قسمت یک تست چند مرحله ای که توسط قهرمان حافظه اروپا طراحی شده برای سنجش سرعت مغز شما قرار داده شده است.

تست ابتدایی برای آشنایی شما با نحوه انجام تست سرعت مغز می باشد و تست های A و B و C و D تست های اصلی می باشند که شما باید نمره هر مرحله را یادداشت کرده و یک نمره میانگین بدست بیاورید. نمره هر مرحله از تست سرعت مغز نیز عبارتست از عددی که در پایان مدت نعیین شده به آن خواهید رسید.

 

هر اندازه سرعت مغز شما بیشتر باشد قدرت تشخیص یک شی از میان اشیا مختلف در شما بیشتر خواهد بود همپنین سرعت انجام محاسبات در شما سریعتر و بیشتر خواهد بود. سرعت مطالعه شما بستگی به سرعت مغز شما دارد. همچنین سرعت تحلیل و درک مطالب نیز به سرعت مغز شما بستگی دارد.

نحوه انجام تست سرعت مغز

همانطور که در فیلم بالا توضیح داده شد شما نیاز است که این تست را روی کاغذ انجام دهید. هر گونه تست به صورت دیجیتال کاملا اشتباه هست.(کاری که ما قبلا در مجموعه آموزشی بهارمن انجام داده بودیم)

فایلی که برای شما آماده کردیم را دانلود کنید. مطابق نمونه تمرینی که گفته شد آنرا انجام دهید. دو مرحله نیاز هست که انجام دهید.

 

تست سرعت مغز ابتدایی

در جدول اعداد 1 تا 20 به صورت نامرتب چیده شده اند با این تفاوت که دو عدد متوالی در یک مربع واحد قرار دارند. این قسمت برای تمرین هست و در آزمون واقعی جای نمی‌گیرد. این مرحله را برای شما قرار دادیم تا یاد بگیرید که چگونه این تمرین را انجام دهید. حتی نیازی نیست زمان را محاسبه کنید.

تست سرعت مغز اصلی

تست سرعت مغز در چهار مرحله A و B و C و D هر کدام به مدت ۳۰ ثانیه انجام می‌شود. اول کرنومتر را بزنید و بعد شروع کنید.

در جدول اعداد 1 تا 90 به صورت نامرتب چیده شده اند با این تفاوت که دو عدد متوالی در یک مربع واحد قرار دارند. در هر مرحله در پایان ۳۰ ثانیه به هر عددی که رسید آن عدد امتیاز شما خواهد بود امتیاز چهار مرحله را با هم جمع و بر عدد ۴ تقسیم کنید تا میانگین امتیاز شما بدست آید. می‌توانید سرعت مغز خود را از تصویر پایین مشاهده کنید.

تست سرعت مغز

افزایش سرعت مغز

برای افزایش سرعت مغز شما تمرینات مختلفی وجود دارد. شما می توانید تست هایی نظیر این را برای خود طراحی کنید همچنین انجام تمرینات تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه نیز می تواند به افزایش سرعت مغز شما کمک کند. پیشنهاد می‌کنم برای سرعت مغز و حافظه بهتر مقاله تقویت حافظه را به رایگان مطالعه کنید.