0
0

در 3 ماه چگونه رتبه برتر کنکور شویم

12945 بازدید
چگونه رتبه برتر کنکور شویم (5 قانون ابدی برای رتبه شدن در کنکور)

سلام. امیرحسین حامدی هستم. کسی که تا به حال 6 بار برای کنکور ثبت نام کرده اما فقط توانسته 4 بار سرجلسه کنکور شرکت کند.! میدانم شما هم تعجب کردید و فکر می‌کنید که رتبه‌های بی‌ارزشی به دست آوردم. در صورتی که این‌طور نیست. من رتبه 2 کنکور هستم. در ادامه می‌خواهم رازهایی در رابطه با رسیدن به رتبه‌های تک‌رقمی و دو رقمی کنکور، با شما اشتراک بگذارم. بهترین مشاوره کنکور را می‌توانید در این مطلب مطالعه کنید. پس اگر می‌خواهید بدانید چگونه رتبه برتر کنکور شویم با من همراه شوید.

در این مطلب پاسخ سوالات زیر را پیدا می‌کنید:

 • چگونه با نوشیدن آب، 20 درصد کنکور را بهتر پاسخ دهیم؟
 • با تغییرات کنکور 1402 به بعد باید چه کاری انجام بدیم؟
 • چگونه یادگیری خود را از 10 درصد به 90 درصد برسانیم؟
 • چگونه استرس کنکور را از بین ببریم؟
 • چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

چگونه برای کنکور هوشمندانه عمل کنیم؟

اصولی را می‌خواهم برای شما بازگو کنم که قول میدهم، که با اجرای بسیار ساده‌ی آن بتوانید در کمتر از 3 ماه به رتبه شدن در کنکور نزدیک شوید.  حتی اگر تا به حال هیچ مطالعه‌ای نداشتید، اصلا نگران نباشید. موفقیت در کنکور با زمان کم اتفاق می‌افتد و من این اتفاق را بارها و بارها مشاهده کردم. در این مطلب منتظر هدیه‌ای فوق‌العاده از طرف من باشید.

خیلی از افراد از من سوال می‌پرسند که روزی چند ساعت درس بخوانیم؟ شاید فکر کنید ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور زیاد است. در ادامه این موضوع را برای شما مطرح میکنم. در ابتدا پیشنهاد می‌کنم پادکست پایین را گوش کنید تا انگیزه بیشتری برای رتبه شدن در کنکور داشته باشید.

در ابتدا کمی با من بیشتر آشنا شوید. من امیرحسین حامدی نویسنده کتاب “یادگیری‌هفت‌برابری، نتیجه هفت‌برابری” هستم تا به حال توانستم به افراد زیادی کمک کنم. تا در یادگیری‌های خود موفق‌تر عمل کنند. در خیلی از شهر‌های ایران همایش‌های بزرگی داشتم و توانسته‌ام آموزش را با احساس خوب به مردم کشورم انتقال دهم.در چهار جلسه مشاور تعدادی از مدرسین تیزهوشان بودم و نکاتی به آن‌ها گفتم که توانستند رتبه مدرسه خود را به صورت چشم‌گیری بالا ببرند. بنابراین به شما قول می‌دهم که اگر به گفته‌هایم عمل کنید، می‌توانید به راحتی رتبه برتر کنکور شوید.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم (5 قانون ابدی برای رتبه شدن در کنکور)

چگونه رتبه برتر کنکور شویم (5 قانون ابدی برای رتبه شدن در کنکور)

برای شروع مسیری لذت‌بخش با من همراه شوید. در این مطلب، پنج قانون ابدی برای کنکور را توضیح میدهم که متوجه شوید چگونه رتبه برتر کنکور شوید و بتوانید راحت‌تر مثل من رتبه‌ خوبی در کنکور خود کسب کنید. حتی اگر برای کنکور دیر شروع کردید اصلا نگران نباشید.

قانون اول، چگونه رتبه برتر کنکور شویم

آب بخورید:

اگر می‌‏خواهید همچنان بازدهی کمتری داشته ‏باشید. و باز هم بعد از کمی مطالعه و کارکردن احساس سردرد و خستگی بکنید این نکته مهم و اساسی را نادیده‏ بگیرید.آب خوردن تاثیر فوق ‏العاده ‏ای روی مغز و یادگیری شما دارد.

رتبه زیر 3000

تحقیقات بسیار جالبی در چندین مدرسه صورت گرفت و در هر تحقیق از دو کلاس امتحانی گرفته می‌شد. تفاوت این دو کلاس این بود که به یک گروه آب آشامیدنی می‌دادند و به گروه دیگر آبی نمی‌دادند. نتایج این تحقیق شگفت‌آور بود.

گروه‌هایی که سر آزمون آب می‌خوردند نتیجه آزمون آنها تا 20 درصد از گروه دیگر بهتر بود. بیشتر حجم مغز ما از آب تشکیل شده است و اگر آب به میزان کافی بنوشیم خیلی راحت می‌توانیم نتیجه بهتری در کنکور خود بگیریم. پس در گام اول از شما می‌خواهم هنگام مطالعه خود و سر آزمون بطری آب ببرید و نوش‌جان کنید.

پس چگونه رتبه برتر کنکور شویم .با آب خوردن به راحتی نتیجه کنکور خود را تا 20 درصد افزایش بدهید:) کنکور مثل آبخوردن:)

در فیلم پایین متوجه می‌شوید که تا چه میزان می‌توانید مسیر یادگیری خودتان را برای کنکور راحت کنید. افراد زیادی دارند از آموزش‌های رایگان و vip بهارمن استفاده می‌کنند. فیلم پایین تقدیم نگاه شما

قانون دوم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم

اصل پارتو یا قانون 20/80 برای کنکور:

در این بخش می‌خواهم به شما مژده‌ای دهم که حتی اگر خیلی دیر برای کنکور شروع کردید، چگونه رتبه برتر کنکور شوید. خب حالا چگونه درس بخوانیم؟ چگونه از قانون 20/80 برای مطالعه و کنکور استفاده کنیم؟

قانون 20/80، قانون بسیار بزرگی است و تمام سازمان‌ها و افراد موفق از این قانون بهره‌های زیادی بردند. خب چگونه می‌توانیم از این قانون در کنکور استفاده کنیم؟

چگونه رتبه برتر کنکور شویم (5 قانون ابدی برای رتبه شدن در کنکور)

در کمتر از 3 ماه رتبه برتر کنکور شویم

80 درصد از سولات کنکور مثل سال‌های گذشته است و فقط 20درصد سوالات جدید هستند. اگر دقت کرده باشید معلم‌ها و اساتید زیادی این جمله را بیان کرده‌اند که هر سال از این بخش حداقل یک سوال در کنکور آمده است.

اما این قانون به اینجا ختم نمیشود:) شما باید برای کنکور 24 تا 26 کتاب را مطالعه کنید که تقریبا 10.000 صفحه می‌شود.

تقریبا 80درصد سوالات کنکور از 2000 صفحه این کتاب‌ها می‌آیند و از 8000 صفحه باقیمانده این کتاب‌ها فقط 20درصد سوال می‌آید

این را بخاطر بسپارید که 80درصد افرادی که در کنکور ثبت‌نام می‌کنند، فقط سیاه لشکر کنکور هستند و مطالعه خوبی نداشتند و فقط رقابت شما با 20 درصد افراد است. بنابراین یادتان نرود زمان مطالعه برای کنکور اقلیت پر اهمیت و اکثریت کم اهمیت را مشخص کنید.

 

اجرای قانون 20/80

هدف شما این است که میان 20 درصد از افراد رتبه بهتری کسب کنید. بر این اساس حجم مطالعه خود را مشخص کنید. بنابراین با اجرای قانون 20/80 می‌توانید به نتیجه دلخواه خود خیلی راحت‌تر دست پیدا کنید. بنابراین متوجه شدیم که اگر دیر برای کنکور دیر شروع کردیم، چگونه برنامه ریزی کنید تا رتبه برتر کنکور شوید .

از این قانون برای برنامه ریزی در کنکور استفاده کنید. رتبه شدن در کمتر از 3 ماه امکان پذیر است. البته باید مهارت‌هایی بلد باشیم که این مهارت‌ها را در همین مطلب به شما هدیه میدهم.

این را به خاطر داشته باشید برای اینکه رتبه زیر 100 بیاورید و یا اینکه رتبه تک رقمی شوید بهتر است از قانون 20/80 استفاده نکنید. مثال‌های دیگری هم برای قانون 20/80 وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید:

 • 20 درصد اپلیکیشن‌های گوشی 80 درصد وقت ما را می‌گیرند.
 • 20 درصد دوستان‌مان، 80 درصد وقت‌مان را می‌گیرند.
 • 20 درصد افراد دنیا، 80 درصد تاثیر گذارند و 80 درصد مردم، فقط 20 درصد تاثیر گذار هستند.
 • 80 درصد مشکلات و تعارض‌ها، بخاطر 20 درصد مسائل به جود می‌آیند.
 • 20 درصد کارهای ما، 80 درصد نتیجه دارند.

 

قانون سوم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم

هنرمندانه یاد بگیرید:

استرس موضوعی بسیار خطرناک برای کنکور شماست و ما باید توانایی مدیریت استرس را داشته باشیم. یکی از دانشجوهای من که پشت کنکوری بود می‌گفت تمام آزمون‌های خود را بالای 80 درصد میزد. ولی رتبه‌ای که در کنکور به دست آورده بود 90.000 تجربی بود و در روز کنکور موفق به کنترل استرس خود نشده‏ بود.

یعنی هدر رفتن زحمات فقط بخاطر استرس!!! پس برای این که رتبه برتر کنکور شویم باید استرس خود را مدیریت کنیم.

چگونه رتبه زیر 100 بیاوریم؟

برای این که رتبه زیر 100 بیاوریم، مهم‌ترین کار مدیریت استرس است. استرس باعث می‌شود شما تمام مطالبی که مطالعه کردید را فراموش کنید. مثالی میزنم که بهتر این موضوع را درک کنید. همه ما افرادی را دیده‌ایم که هنگام سخنرانی در جمع مطالب را فراموش میکنند و شروع به تپق زدن میکنند.

این اتفاق به خاطر استرس زیاد رخ می‌دهد. شما حتی اگر در امتحان معمولی هم استرس داشته باشید، مطالب را فراموش می‌کنید و در انتها به دیگران می‌گویید: من خوناده بودم ولی نمیدونم چی شد که همه چیزو سر جلسه فراموش کردم. استرس و اضطراب آسیب زا هست و ما باید توانایی مدیریت اضطراب را داشته باشیم.

علت چنین اتفاقاتی این است که بخش pfc  مغز که جایگاه تحلیل و تفکر است با استرس و ترشح زیاد کورتیزول از کار می‏افتد و ما مطالب را فراموش می‌کنیم. هر چند میزان مطالعه ما زیاد باشد با از کار افتادن این بخش ما مطالب را فراموش خواهیم کرد.و دچار ضعف حافظه موقت می‌‏شویم.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم، داستان‌های بهارمن

به راستی چرا این اتفاق رخ میدهد؟

مغز ما همان مغز انسان‌های نخستین، یعنی اجداد ما هست و تغییر خاصی برای ساختار مغز در چند صد ساله اخیر نیافتاده است. زمانی که به اجداد ما توسط یک حیوان وحشی یا قبیله دیگر حمله میشد، مغزشان به آن‌ها فرمان می‌داد یا بجنگ یا فرار کن. در این زمان مغز برای این که از جان فرد حفاظت کند یک سری واکنش‌ها را نشان می‌داد.

مورد اول این بود که عضلات منقبض می‌شد تا واکنش سریع‌تری بتواند نسبت به آن اتفاق داشته باشد. و همین امر موجب می‌شد که فشار به مثانه بیاید و نیاز به تخلیه مثانه داشته باشد. همچنین ضربان قلب بالا می‌رفت تا بتواند خون بیشتری به سلول‌ها برساند که از خود در مقابل خطر دفاع کند.

همین اتفاق باعث می‌شد که دست و پای او شروع به لرزش کند. مغز برای حفاظت از جان خود نیازی به اطلاعات نداشت و فقط دستور فرار یا حمله را صادر می‌کرد. بنابراین بخش pfc مغز از کار میافتد و اطلاعات را به خاطر نمی‌آورد. و چندین اتفاق دیگر که در بدن او رخ می‌داد.

در حال حاضر کنکور هم برای مغز خطر به حساب می‌آید و تمام اتفاقاتی که بالا گفته شد برای ما هنگام آزمون رخ خواهد داد.

 

چگونه رتبه برتر کنکور شویم

ما باید در این زمان به خودمان مسلط باشیم و بتوانیم مغز را در حالت معمولی قرار دهیم. چگونه می‌توانیم رتبه برتر کنکور شویم و استرس را از خود دور کنیم؟

درمان استرس برای کنکور

قدرت زمان حال یکی از مواردی است که به شما کمک می‌کند. استرس خود را در روز‌های قبل و حین آزمون کنترل کنید و آن‌ را به صورت چشم‌گیری کاهش دهید. در واقع خیلی از ما حجم زیادی از زمان خود را صرف سرزنش گذشته خود و یا وضعیتی عصبی نسبت به آینده سپری می‌کنیم. در حالی که زمان حال را فراموش می‌کنیم و نمی‌توانیم در اکنون زندگی کنیم.

شما می‌توانید با زندگی کردن در زمان حال و توجه نکردن به گذشته و آینده نتیجه کنکور خود را بهتر کنید.به معنای واقعی بیخیال برخورد بقیه جملاتی که از دوستان پدر یا مادر خود شنیده‏ اید بشوید.خوب یا بد هرچیزی که باعث نگرانی و استرس شما می‏شود را دور بریزید،قول بدهید تمام تلاش خود را می‏کنید حالا بهترین خودتان باشید.

چون وظیفه شما این است که مطالعه کنید و در همین حالا که فرصت دارید بهترین عملکرد را داشته باشید. گذشته‌ها گذشته و این‌ که بعد از کنکور قرار است چه اتفاقی بیافتد فقط یک تصور است. تنها لحظه‌ای که تماماً در اختیارمان است همین لحظه است.

زندگی در زمان حال

پس زمان حال را از دست ندهید. من به شما تبریک می‌گویم که با مطالعه این مقاله از زمان حالتان بهترین استفاده را می‌برید و به دنبال این هستید که چگونه رتبه برتر کنکور شوید. خودتان هم بخاطر این که از وقتتان به خوبی استفاده می‌کنید از خودتان تشکر کنید. اگر از زمان حال به بهترین شکل استفاده کنید مطمئن باشید در آینده اتفاقات بهتری برای شما رخ میدهد. فقط کار درست‌ را انجام بدهید تا به رتبه دلخواه خود در کنکور برسید.

تنها زمان حال اهمیت دارد چون هیچ چیز در گذشته و آینده رخ نمی‌دهد. اتفاقات فقط در لحظه حال می‌افتند. آنچه ما گذشته می‌نامیم، در واقع مجموعه‌ای از لحظاتی هستند که روزی زمان حال بوده‌اند. همچنین آینده ساخته شده از لحظاتِ اکنونی است که هنوز نرسیده‌اند.

بنابراین فکر کردن به گذشته که چگونه گذشته است فایده‌ای برای تو ندارد و این که آینده قرار است چه رشته و دانشگاهی قبول شوی به الان تو بستگی دارد. درمان استرس به کنترل افکار تو به شدت بستگی دارد.

زندگی در زمان حال

چگونه استرس را مدیریت کنیم؟

در اینجا می‌خواهم به عنوان کسی که تا به حال ۴ کنکور داده است. راهکار‌هایی را به شما بگویم که می‌توانید استرس خود را بیشتر مدیریت کنید، این موارد سریع ترین راه کاهش استرس است.

 • گوش دادن به موزیک شاد
 • مدیتیشن
 • ورزش کردن
 • خندیدن (حتی الکی)
 • صحبت و تشکر از خود
 • توجه به یک چیز در زمان حال مثلا خطوط روی دست

پس چگونه رتبه برتر کنکور شویم .استرس خود را با راهکارهایی که گفته شد مدیریت کنید.

اما می‌خواهم به شما پاداشی دهم، شما تا به این‌جا گام بزرگی برای نتیجه بهتر در کنکور برداشته‌اید. و شما این حق را دارید که از فیلم وبینار رتبه زیر 3000 استفاده کنید. در این ویدیو 80 دقیقه‌ای نکات فوق‌العاده‌ای را در اختیارتان قرار میدهم.

سرفصل‌های این آموزش یادگیری بدون فراموشی، مدیریت استرس، قدرت تمرکز، اصول مطالعه، تند خوانی و تقویت حافظه است. برای مشاهده رایگان این آموزش فوق‌العاده روی فیلم پایین ضربه بزنید.

رتبه زیر 3000

قانون چهارم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم

یادگیری بدون خستگی:

طبیعتا برای شما هم پیش آمده است که بعد از دقایقی در کلاس‌های آموزشی و یا هنگام مطالعه خسته شده باشید. این اتفاق باعث می‌شود ما مطالب را به خوبی یاد نگیریم و دچار حواس‌پرتی‌های زود هنگام شویم.

بزرگترین اشتباه در هنگام چنین اتفاقی، ادامه دادن به یادگیری و مطالعه است. در این قسمت با اصول برنامه ریزی در کنکور که تا به حال کمتر کسی به آن اشاره کرده صحبت میکنیم. چگونه بدون خستگی یاد بگیریم؟

ساعت یادگیری

در واقع ساعت یادگیری ما فقط 25 دقیقه است. یعنی از هنگام شروع به آموزش و یادگیری تا 25 دقیقه اول را خوب یاد میگیریم. و هر چقدر زمان میگذرد درصد یادگیری ما کمتر و کمتر میشود.

زمانی که داشتم این موضوع را به معلم‌های مدارس تیزهوشان ارائه میدادم خود آن‌ها به خوبی متوجه این موضوع بودند. که شاگردهایشان چند دقیقه اول کلاس را خوب یاد میگیرند و در ادامه از سطح یادگیری آن‌ها به شدت کم میشود. بنابراین برای برنامه ریزی در کنکور این مورد را فراموش نکنید.

 

خبر بد این است که این اتفاق فقط در کلاس‌های آموزشی رخ نمی‌دهد. بلکه زمانی که داریم در خانه مطالعه می‌کنیم و حتی زمان کنکور، از سطح هشیاری و میزان بهره‌وری ما کاسته می‌شود.

راهکار برای یادگیری بهتر

مغز ما برای یادگیری به یک‌سری هورمون‌ها احتیاج دارد. که اصطلاحا به آن‌ها هورمون‌های یادگیری گفته می‌شود. یکی از این هورمون‌ها دوپامین است. زمانی که می‌خندیم یا به یک دستاوردی هر چند کوچک می‌رسم این هورمون در مغز ما ترشح می‌شود.

برای اثبات این موضوع می‌توانم برای شما کلاس‌هایی را مثال بزنم که در آن خنده و نشاط بیشتری بود. در این کلاس‌ها معمولا ما نکات را بهتر یاد می‌گرفتیم تا کلاسی که خشک و بی‌روح است و فقط مطالب آموزشی ارائه می‌شود.

 

هورمون‌های دیگری که برای یادگیری بهتر نیاز داریم، زمانی ترشح می‌شوند که ما یک کار جدید انجام دهیم که نیاز به تمرکز دارد. چگونه این هورمون‌ها را در مغز خود ترشح کنیم؟

ترشح هورمون های یادگیری

خبر خوب این است که ترشح این هورمون‌ها کار ساده‌ای است. هنگام مطالعه زمانی که به یک دستاوردی می‌رسید خود را تشویق کنید. مثلا پایان یک کتاب، یا یک فصل و… هیجان داشته باشید و از صمیم قلب خود را تشویق کنید.

دست خود را مشت کنید و در دل خود فریادی بزنید. این راهکار برای ترشح دوپامین فوق‌العاده است. اما کار جدید که نیاز به تمرکز داشته باشد را چگونه انجام دهیم؟

فقط کافی است با دست مخالفتان نقاشی خودتان را بکشید. یا یک نوشته‌ای را با دست مخالف سعی کنید به درستی و واضح بنویسید. کارهای زیادی برای ترشح هورمون‌های یادگیری می‌توانیم انجام دهیم. من راهکار‌هایی را به شما ارائه کردم که بتوانید در جلسه کنکور هم آن را اجرا کنید.

ردیف

حواس پنج گانه

درصد یادگیری مباحث مختلف

۱

حس بینایی

۷۵ درصد

۲

حس شنوایی

۱۳ درصد

۳

حس لامسه

۶ درصد

۴

حس چشایی

۳ درصد

۵

حس بویایی

۳ درصد

پس چگونه رتبه برتر کنکور شویم

یادتان نرود که شما با اجرای راهکار‌های بسیار ساده‌ای می‌توانید از رقبای خود جلو بزنید و حتی با مطالعه کمتر از آن‌ها رتبه بهتری در کنکور به‌دست آورید. یکی از این راه‌کار ها ترشح دوپامین در مغز است.

قبل از شروع مطالعه برای خود مشخص کنید که بعد از اتمام چند تست می‌خواهید این هورمون‌ها را ترشح کنید. چون سرعت تست‌زنی افراد مختلف است، بهترین شخصی که میتواند تعداد تست‌ها را مشخص کند خود شما هستید. شروع به تست زدن بکنید و ببینید بعد از 25دقیقه چند تست را توانستید پاسخ دهید.

البته می‌دانم تست‌های هر درس زمان متفاوتی از شما میگیرد. ولی تجربه‌ای که من از افراد مختلف داشتم بیانگر این بوده است که با مشخص کردن تعداد تست می‌توانند تمرکز بهتری برای انجام این کار و ترشح این هورمون‌ها داشته باشند.

قانون پنجم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم

افزایش یادگیری از 5 درصد تا 90‌ درصد

ممنونم که تا این بخش از این مطلب همراه من بوده‌اید. آخرین قانون این مقاله برای این که یاد بگیریم، چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

خیلی راحت می‌توانیم اطلاعاتی که یاد می‌گیریم را در مغز خود نهادینه کنیم. قبل از کنکور و حتی در زمان دانشگاه من درس‌های محاسباتی و تخصّصی را به دوستان و هم‌کلاسی‌هایم آموزش می‌دادم. دوستانم همیشه روی من حساب می‌کردند که درس‌های مختلف را به آن‌ها یاد بدهم و بابت این کار از من تشکّر می‌کردند.

ولی من به ‌خوبی می‌دانستم بیشتر از آن‌که به دوستانم لطف کنم، به خودم لطف می‌کنم؛ زیرا وقتی که نکاتی که یاد گرفته‌ایم را به دیگران آموزش می‌دهیم، یادگیری و فهم آن برای ما تا 90 درصد افزایش پیدا می‌کند. یعنی خیلی راحت می‌توانیم به اوج یادگیری خود برسیم.

یادگیری پنج درصد

زمانی که در کلاس درس شروع به یادگیری می‌کنیم و هیچ کار خاصّ دیگری انجام نمی‌دهیم؛ درصد فهم و آموزش ما فقط 5 درصد است. در این حالت مُدرّس، بدون هیچ امکاناتی فقط برای شما آموزش می‌دهد.

یادگیری پنج درصد

زمانی که یک متن را مطالعه می‌کنیم؛ مثلاً همین متن را می‌خوانیم درصد یادگیری ما به 10 درصد می‌رسد. منظور از درصد یادگیری یعنی این‌که چقدر از آن آموزش را متوجّه می‌شویم؛ این که چه میزان از آن ‌آموزش را به‌صورت کامل درک می‌کنیم و می‌توانیم آن‌ها را به کار بگیریم.

اگر از ابزار‌های صوتی و تصویری استفاده کنیم، میزان یادگیری ما به 20 درصد می‌رسد؛ بنابراین ویدیو‌‌ها و صوت‌‌های آموزشی مربوط به محتوای موردنظر می‌تواند یادگیری ما را به 20 درصد برساند.

اگر در کلاس‌ها، کارگاه‌ها، سمینار‌‌ها و به‌طورکلی آموزش‌های حضوری یا ویدیویی، که مُدرّس از طراحی آموزشی خوبی استفاده کرده باشد و تمام مطالب مهم را با اسلاید آموزش دهد یادگیری افراد به 30 درصد می‌رسد.

یادگیری تا پنجاه درصد

اگر شما مطالبی که یاد گرفته‌اید را با دیگران مطرح کنید و در مورد آن بحث کنید و نظر خودتان را ارائه دهید؛ یادگیری شما به 50 درصد می‌رسد.

 

چگونه رتبه برتر کنکور شویم

اوج یادگیری برای رسیدن به رتبه های برتر در کنکور

هر چیزی را به صورت عملی انجام دهیم یادگیری ما به 75 درصد میرسد مثلا در آزمایشگاه یا کارگاهی شرکت کنیم. که خودمان آموخته‌‌های خود را اجرا کنیم و اگر هر چیزی که آموزش دیده‌ایم و یاد گرفته‌ایم را به دیگران آموزش دهیم، می‌توانیم یادگیری خود را به 90 درصد برسانیم. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه توصیه می‌کنم فیلم زیر را ببینید. در این فیلم این موضوع را بهتر یاد میگیرید.

پس چگونه رتبه برتر کنکور شویم .هر چیزی که یاد گرفته‌اید را یاد دیگران دهید. این آموزش‌ها می‌تواند هر آموزشی باشد مثل محتوای همین مطلبی که مطالعه می‌کنید. در فیلم زیر شما تا 30 درصد این موضوع را بهتر درک می‌کنید.

بنابراین دیوانه‌وار به دنبال این باشید که هر چه را که یاد گرفته‌اید. به دیگران آموزش دهید. مطمئن باشید بزرگترین لطف را به خود کرده‌اید. این یعنی مطالعه هوشمندانه:)

چگونه رتبه تک رقمی کنکور شویم ؟

خیلی از دانش‌آموزان کنکور به من می‌گویند، چگونه تک رقمی شویم؟ جواب این است که شما باید تلاش هوشمندانه انجام دهید. خیلی از افراد برای رتبه برتر شدن در کنکور تلاش می‌کنند اما این تلاش هوشمندانه نیست. مثلا اطلاعات را فراموش می‌کنند یا در زمان مناسبی تست نمی‌زنند.

 

دانش‌آموزان دوره نخبگان یادگیری حتی می‌توانند در خواب یاد بگیرند و این یعنی استفاده بهینه از زمان خود که لاجرم محکوم به موفقیت است. برای این که رتبه برتر کنکور شویم و یا به رتبه تک رقمی و دو رقمی کنکور دست پیدا کنیم نیاز به یک‌سری از ابزار‌ها داریم. این ابزار‌های یادگیری به ما کمک می‌کنند که هوشمندانه تلاش کنیم. چند نمونه از این ابزار‌ها را برای شما مثال میزنم:

 • یادگیری در خواب
 • تندخوانی حتی برای کتاب‌های سخت
 • نقشه ذهنی و یا مایندمپ
 • روش مطالعه درست و اصولی
 • تمرکز و عدم حواس پرتی در مطالعه
 • افزایش عملکرد و بهره‌وری
 • و…

برای مطالعه مقاله آموزش تندخوانی، کلیک کنید

در این مطلب ۵ قانون کلیدی را یاد گرفتیم که چگونه رتبه برتر کنکور شویم. امیدوارم تک تک نکاتی که ارائه شد را در سبک یادگیری خود پیاده سازی کنید و نتیجه آن را ببینید.

 

طبیعتا گاهی اوقات نیاز به انگیزه برای حرکت داریم. مقاله جملات انگیزشی برای درس خواندن به شما کمک می‌کند. کافیست کلیک کنید.

با تغییرات کنکور 1402 به بعد باید چه کاری انجام بدیم؟

همه ما می‌دانیم که تغییرات کنکور 1402 رسماً از سایت سنجش اعلام شده است و نیاز هست که روند مطالعه خود را تغییر دهیم. الان به این می‌پردازیم که یک دهمی و یک یازدهمی در دوران تابستان بهتر است چه کاری را انجام دهد؟ اول از همه به سراغ دوستان پایه یازدهم می‌رویم:

استراحت بعد از امتحان نیمسال دوم یازدهمی‌ها

اگر شما چنین شرایطی دارید، دیگر باید اسم کنکوری را روی شما بگذاریم. به خوبی میدانم که بخاطر تغییرات کمی هم استرس دارید. نیازی نیست خیلی به خودتان فشار بیاورید. اما بیخیال هم نباشید. بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که سه تا کار مهم را انجام دهید:

 1. روش مطالعه درستی داشته باشید.
 2. برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.
 3. مهارت های مطالعه را یاد بگیرد.

در مدت زمان تابستان پیشنهاد می‌کنم حداقل به یک سفر بروید و روزانه ورزش کنید. درس‌های عمومی را پایه دوازدهم را پیش‌خوانی کنید و کتاب‌های تخصصی را مطالعه کنید چون قرار است در کنکور سرنوشت شما را مشخص کند. یادتان باشد که تابستان زمان طلایی برای شما هست.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

استراحت یک دهمی بعد از امتحانات نیم سال دوم

دو تا سوال مهم هست. مورد اول اینکه چقدر استراحت کنند و مورد دوم اینکه چه اقداماتی رو از چه زمانی شروع کنند. دهم را مرور کنید و بخش کوچکی از یازدهم را پیش خوانی کنید. 20 روز می‌توانید استراحت کنید. سعی کنید روزانه حداقل 4 الی 5 ساعت برای کنکور وقت خالی کنید. اگر می‌خواهید از دیگران جلو تر باشید، بیشتر مطالعه کنید یا زودتر شروع کنید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما مهارت‌های مطالعه را یاد بگیرید.

تست زنی روزانه

نتیجه تمامی تلاش شما با تست زدن مشخص می‌شود. در روز کنکور شما تمامی دانسته‌های خود را از طریق تست روی برگه پاسخ‌نامه پیاده سازی می‌کنید. بنابراین باید تجربه کافی از تست زدن را داشته باشید. همچنین هنگام تست بازخورد می‌گیرید و اشتباهات خودتان را متوجه می‌شوید. اشتباهات زیادی در تست زدن وجود دارد، شما با تست زدن، آن اشتباهات را انجام ندهید. بهترین زمان تست زدن، شب‌ها قبل از خوابیدن است.

چرا این مطلب را نوشتم؟

خیلی وقت‌ها نمی‌توانیم هزینه‌های سنگین مشاور‌ها و پکیج‌های آموزشی را پرداخت کنیم. با مطلبی که مطالعه کردید می‌توانید مسیر بهتری را در پیش بگیرید. به شما تبریک می‌گویم که به انتهای این مطلب رسیدید. شما 5 نکته از 24 نکته طلایی مهم کنکور را یاد گرفتید. پیشنهاد می‌کنم همراه مجموعه آموزشی بهارمن باشید و از آموزش‌های دیگر سایت استفاده کنید.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

مطلب پایانی چگونه رتبه برتر کنکور شویم

تفاوتی ندارد که رشته شما تجربی، انسانی، ریاضی یا هنر باشد. 24 نکته مهم وجود دارد که شما با دانستن آن‌ها می‌توانید خیلی راحت به رتبه‌های خیلی خوب حتی تک رقمی دست پیدا کنید. باور کنید که می‌توانید رتبه برتر کنکور شوید. اگر باور نداشته باشید، هیچ اقدامی نمی‌کنید. مجموعه آموزشی بهارمن با دوره vip نخبگان یادگیری و حافظه هر سال کلی رتبه برتر کنکور دارد. این نتایج فوق‌العاده بخاطر این حاصل شده است که افراد شخصیت و مهارت‌های خودشان را برای کنکور ارتقا دادند. در هر پایه و رشته‌ای که تحصیل می‌کنید از تکنیک‌‌های بالا استفاده کنید، مطمئن هستم که می‌توانید به یک نتیجه بهتر برسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=6311
اشتراک گذاری:

نظرات

978 نظر در مورد در 3 ماه چگونه رتبه برتر کنکور شویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بازتاب: روز شمار کنکور 1402 - مجموعه آموزشی بهارمن
 2. بازتاب: 11 راهکار برای تقویت حافظه و خداحافظی با فراموشی - بهارمن
1 38 39 40