0
0

5 اشتباه وحشتناک در تست زنی

1229 بازدید
اشتباه وحشتناک در تست زنی

5 اشتباه وحشتناک در تست زنی

بسیاری از دانش‌آموزان همیشه از نتایج آزمون‌های آزمایشی خود ناراضی هستند. از اینکه وقت بسیاری را صرف مطالعه کرده‌اند و در نهایت پیشرفت که هیچ، پسرفت هم داشتنه‌اند، گله دارند. در بسیاری از اوقات هم آنچنان ناراحت و ناامید می‌شوند که ساز امسال هم هیچی نمی‌شوم و باید سال بعد هم بمانم، سر می‌دهند. به نظر شما مشکل از کجاست؟ درس نخواندن؟ روش مطالعه اشتباه؟ استرس آزمون؟ یا…. ن اینکه هیچکدام از این موضوعات در نتیجه آزمون بی تاثیر باشد، ن.

اما آن چیزی که در آزمون‌های آزمایشی و کنکور اهمیت بسیار دارد، نحوه صحیح تست زنی و اشتباه وحشتناک در تست زنی که افراد دارند. از آنجایی که این موضوع بسیار مهم و غالب در بین تمام کنکوری‌هاست، 5 اشتباه وحشتناک تست‌زنی را در این مقاله بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

اشتباه وحشتناک در تست زنی

اولین اشتباه وحشتناک در تست زنی: کار نکردن تست آموزشی

بزرگترین اشتباه کنکوری‌ها این است که هیچ زمانی برای یادگیری و تست‌های آموزشی قرار نمی‌دهند. اولین بازه برای تست زنی را غالبا 48 ساعت بعد از مطالعه درسنامه جدید قرار می‌دهند. در صورتی که اولین بازه صحیح برای تست زدن دقیقا بعد از مطالعه درسنامه است.

به این نوع تست، تست آموزشی می‌گویند. یعنی تنها هدف از کار کردن آنها فقط و فقط یادگیری و آموزش مطلب است. برای اینکه مطلب برای شما کاملا جا بیفتد، باید تست آموزشی بزنید. تست آموزشی ن بازه زمانی دارد و ن بازه حجمی. یعنی برای تست زدن ن باید زمان را در نظر بگیرید و ن اینکه مشخص کنید چند تست کافیست. شما تا زمانی تست‌های آموزشی را کار می‌کنید که یقین پیدا کنید تمام مطلب برای شما جا افتاده و تمام مطالب درسنامه را به خوبی یاد گرفته‌اید. برای بازه‌های مرور باید از تست‌های زمانی استفاده کنید.

زمانی که شما تست آموزشی کار می‌کنید، پس از خواندن هر تست، باید به پاسخنامه رجوع کنید. اگر پاسخ صحیح دادید، علت اشتباه بودن سایر گزینه‌های و علت صحیح بودن گزینه انتخابی‌تان را بخوانید. اگر اشتباه پاسخ داده‌اید هم، علت پاسخ اشتباه و علت صحیح بودن گزینه دیگر را بخوانید و سپس به درسنامه مراجعه کنید و آن قسمتی را که درست متوجه نشده‌اید را مجددا مرور کنید. این راه موفقیت شما در آزمون‌های آزمایشی شماست.

در نظر داشته باشید این نحوه از تست زنی فقط برای تست آموزشی است و نباید در تست‌های زماندار از آن استفاده کنید، زیرا. به شدت وقت گیر است.

برای مشاهده مقاله نحوه برنامه ریزی کنکور1401، اينجا کلیک کنید.

اشتباه وحشتناک در تست زنی

دومین اشتباه وحشتناک در تست زنی: علامت گذاری نکردن تست‌ها

دومین اشتباه رایج در تست‌زنی این است که شما تست‌ها را علامت گذاری نمی‌کنید. شما نیاز دارید هر چند وقت یکبار به سراغ تست‌هایی که قبلاً آن‌ها را کار کرده‌اید بروید و مجددا آن‌ها را کار کنید. اما یک سوال؟ آیا برای هر بار مرور تست‌ها باید همه را دانه دانه از اول بررسی کرد؟

رتبه زیر 3000

دقیقا اشتباه همین جاست. این کار بسیار وقت‌گیر است. پس چه باید کرد؟ باید تست‌ها را علامت‌گذاری کنید. مهم نیست چه علامتی باید یک علامت مخصوص به خود را انتخاب کنید. تست‌هایی که به آنها پاسخ اشتباه داده‌اید را با یک علامت، تست‌هایی که نکته جدید دارند را با یک علامت دیگر تفکیک کنید و بقیه تست‌ها نیاز به علامت‌گذاری ندارند.

برای مشاهده مقاله نحوه برنامه ریزی دروس عمومی کنکور 1401، اینجا کلیک کنید‌.

سومین اشتباه وحشتناک در  تست زنی: تست زنی از چند منبع متفاوت

سومین اشتباه وحشتناک در تست‌زنی این است که خودتان را میان انبوهی از کتاب‌ها، منابع و انتشارات گوناگون غرق کرده‌اید. در واقع برای هر درس، داشتن دو منبع کافیست. یک منبع که درسنامه داشته باشد و جزییات و نکات کنکوری را برای‌تان کاملا شرح دهد. یک منبع هم برای تست زدن کفایت می‌کند. باید این را بدانید تقریبا 80 درصد محتویات و تست‌های منابع گوناگون با هم یکسان است و استفاده از منابع گوناگون فقط زمان شما را هدر می‌دهد. پس دو منبع کافیست. خودتان را از سردرگمی میان انبوهی از کتاب‌ها خلاص کنید.

اشتباه وحشتناک در تست زنی

چهارمین اشتباه وحشتناک در تست زنی: فعلا تست زمان‌دار لازم نیست.

در واقع شما باید بدانید تست زنی یک مهارت است و یادگیری هر مهارت نیازمند تکرار و تمرین و از همه مهمتر زمان کافیست. بسیاری از دانش‌آموزان تست‌های زمانی را برای بعد از عید یا نهایتا یک ماه مانده به کنکور می‌گذراند. این در صورتی است که یادگیری این مهارت به زمان بیشتری نیاز دارد. پس تست‌های زمانی را از همان ابتدا شروع کنید و با تکرار و تمرین، این مهارت را در خود بالا ببرید.

اشتباه وحشتناک در تست زنی

پنجمین اشتباه وحشتناک در تست زنی: بدون برنامه و عشقی تست زدن

در واقع بسیاری از دانش‌آموزان برنامه واحد و منسجمی برای درس‌خواندن و تست‌زدن خود ندارند. هر زمان که از راه می‌رسند یک کتاب را بر می‌دارند و شروع می‌کنند به ورق زدن کتاب. این در صورتی است که اگر قرار است شما به مهارتی دست یابید باید زمان واحد و منسجمی را برای رسیدن به آن اختصاص دهید. شما نیاز به یک برنامه اصولی و هدف‌محور دارید. پس لطفاً بدون برنامه و عشقی، ن درس بخوانید و ن است بزنید. اولین گام برای موفقیت داشتن یک برنامه اصولی است.

مجموعه آموزشی بهارمن در تلاش است شما درنهایت نتیجه مطلوب خود را در کنکور کسب کنید. سعی کنید با تلاش و پشتکار و پایبندی به تمام اصول، برای رسیدن به موفقیت و نتیجه مطلوب خود تلاش کنید و در راه رسیده به هدف‌تان با بهارمن همراه شوید تا شما را به بهار زندگیتان نزدیک کنیم.

شما برای موفقیت در کنکور کمی فقط کمی تلاش و پشتکار نیاز دارید و البته یادگیری مهارت‌هایی چون چگونگی مدیریت استرس، مدیریت جلسه آزمون کنکور، یادگیری روش‌های مطالعه دروس، مهارت تست زنی، مهارت تقویت حافظه و مرور مطالب، مهارت تمرکز و … با یادگیری این موارد و تلاش و پشتکار در تمرین بی شک موفق‌تر از هر فردی عمل خواهید کرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=10356
اشتراک گذاری:

نظرات

7 نظر در مورد 5 اشتباه وحشتناک در تست زنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادید متاسفانه یه سری از این مشکلات رو دارم که انشالله رفعش میکنم

  1

 2. سلام
  ممنون از این که این اطلاعات بسیار عالی را در اختیار ما قرار دادید🌿🌿🌿

  گاهی اوقات که به نظر من اکثر اوقات و حتتتتتتتی میتونم بگم که همیشه بیشترین تحول زمانی در یک انسان پدیدار میشه که بیشتر از عوامل موفقیت ،
  عوامل شکست الالخصوص اون هایی که در خودمون
  هست رو پیدا و برای برطرف کردن آن ها اقدام نماییم ..
  و ممنون که در این مقاله به عوامل وحشتناک تست زنی و بیان آن ها پرداختید🌹

  2

 3. از این ۵تا اشتباه ۳تاشو داشتم و تازه دلیل عدم موفقیتمو متوجه شدم خیلی ممنون بایت این همه نکات مهم کاربردی

  3

 4. بسیار عالی ممنونم بابت نکات ریز و کار آمد
  استاد زحمت زیادی کشیده بودین سپاسگزارم ازتون

  2

 5. سلام عالی بود
  فقط راجب مارک دار کردن تست ها بیشتر توضیح بدین🙏

  2