وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30 ثبت نام در وبینار
وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30
ثبت نام در وبینار
0
0

چگونه با اعضای خانواده خود تعامل بهتری داشته باشیم؟

230 بازدید
تعامل بهتر با خانواده
 • هر چه روز به روز شاهد پیشرفت علم، دانش و تکنولوژی هستیم و انتظار داریم جوامع انسانی حال بهتری را تجربه کنید نتیجه عکس می‌دهد. در گذشته‌ای نه چندان دور نه به اختلالات روانی نظیر افسردگی، خلق افسرده، مانیا و … فکر می‌کردیم و نه حتی به آنها دچار می‌شدیم. همه در کنار هم به بهترین شکل ممکن و در بهترین حالت ممکن زندگی می‌کردیم و از این کنار هم بودن ها نهایت لذت را هم می‌بردیم. همه‌گیری اختلالات روانی در جامعه کنونی سبب شد در رابطه با چگونه با اعضای خانواده خود تعامل بهتری داشته باشیم بگوییم پس تا انتهای مقاله چگونه با خانواده خود تعامل بهتری داشته باشید، با ما همراه شوید.

   

  تعاملات در گذشته به چه صورت بوده است؟

  در گذشته حال و احوال بهتری داشتیم و شاید بتوانیم یکی از دلایل بسیار مهم آن را به تعامل بیشتر و بهتر با خانواده نسبت دهیم. ما انسان‌ها موجوداتی با تعامل اجتماعی و زندگی اجتماع‌گونه هستیم و نمی‌توانیم در شرایطی سکونت یابیم که از جوامع انسانی و خانواده دوری گزیند. ما انسان‌ها نیازمند ارتباط با همدیگر هستیم و قادر نخواهیم بود به صورت انفرادی زندگی کنیم و این موضوعی است که بسیار در جوامع امروزی بولد شده است و البته این را هم نمی‌دانیم که این موضوع در وهله اول بزرگترین ظلم به خودمان و سپس به جامعه بشریت است.

  تعاملات در جامعه

  مطمئنا شما یا خانواده‌هایتان زمانی را به یاد دارید که برای انجام کوچکترین کارهای روزمره‌تان دور همدیگر جمع می‌شدید و گاها منتظر بهانه‌ای برای این با هم بودن ها بودید. عید نوروز و شب یلدا و مراسمات و آیین های دیگر نیز صرفا برای همین به وجود آمده است برای در کنار هم بودن و تعامل بهتر و بیشتر با عزیزان و خانواده‌ام اما به جامعه کنونی که می‌نگریم علاوه بر ماشینی شدن همه کارها دیگر کسی علاقه‌ای به تعامل با دیگری حتی نزدیکترین افراد خانواده‌اش را ندارد و آن را به فضای کوچکی همچون فضای مجازی بسط داده است.

   

  چرا باید با همدیگر در تعامل باشیم؟

  اولین موضوع مهمی که در جواب این چرایی وجود دارد نیاز انسان است. ما انسان‌ها نیازمند ارتباط و تعامل با دیگران بالاخص عزیزان و خانواده خود هستیم و همین قطع ارتباط با بهتر بگوییم قطع صله رحم است که جوامعمان روز به روز به سمت کسلی و خمودگی بیشتر پیش می‌رود.

  مطلب مهم دیگر پیرامون این موضوع کاهش اختلالات روانی و امراض گونه است. ما باید برای اینکه حال روحی بهتری داشته باشیم، برای آنکه از خمودگی و افسردگی دوری گزینیم و برای آنکه زندگی با کیفیت بهتر و بیشتری را تجربه کنیم باهم یگر و با خانواده مان در تعامل باشیم. کاهش تعاملات با خانواده سبب افزایش سرانه بیماری‌های روانشناختی گردیده است.

   

  چگونه با اعضای خانواده خود تعامل بهتری داشته باشیم؟

  همانطور که در سایر مقالات هم به این موضوع اشاره کردیم دانستن چرایی هر کار از چگونگی انجام آن ضروری‌تر است. پس بعد از اینکه دانستیم چرا باید با خانواده خود تعامل بهتری داشته باشیم بهتر است به این موضوع بپردازیم که چگونه با اعضای خود تعامل بهتری داشته باشیم. در زیر به چند نکته و راهکار بسیار مهم اشاره خواهیم کرد.

  تعامل با خانواده

  اولین راهکار: خودمان خوب باشیم

  در بسیاری از خانواده‌ها و اجتماعات افراد نمی‌توانند با همدیگر رابطه خوبی برقرار کنند و این موضوع علتی جز این ندارد که خودمان خوب نیستیم. اگر خودمان خوب باشیم و خوب با دیگران برخورد کنیم دلیل و خصومتی نمی‌ماند که دیگر اعضا با ما برخوردی ناشایست داشته باشند پس همه چیز به خودمان و رفتارمان برمی‌گردد. خودمان خوب باشیم و خوب برخورد کنیم.

   

  دومین راهکار: به همدیگر احترام بگذاریم

  نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در تعامل با خانواده نگه داشتن احترام است. هر چند که همه می‌گویند احترام باید متقابل باشد اما بهتر است بدانیم که این احترام است، که احترام می‌آورد. زمانی که ما به اطرافیانمان فارغ از توجه به سن، شغل یا موقعیت اجتماعی‌شان احترام بگذاریم آنها نیز برای ما احترام خاصی قائل می‌شوند و این موضوع سبب بهتر شدن ارتباطات و تعاملات در خانواده و همینطور جامعه که خانواده بزرگتر ما محسوب می‌شود می‌گردد.

   

  سومین راهکار: بخشش زود هنگام و فراموشی

  راهکار بسیار مهم دیگر این است که زود ببخشیم و البته بسیار زود فراموش می‌کنیم. مطمئنا برای همه ما پیش آمده که گاهی اوقات به هر دلیلی حال و احوال مطلوبی نداشته باشیم و این موضوع سبب ایجاد ناملایمتی با افراد خانواده‌مان بگردد، این در حالیست که بعد از این موضوع خودمان بشدت اندوهگین می‌شویم و در صدد جبران برمی‌آییم. در چنین مواقعی بهتر است حال همدیگر را درک کرده و طرف مقابلمان را ببخشیم و این موضوع را به فراموشی بسپاریم قبل از آنکه قلب‌مان را کدر کرده و به کینه مبدل کند.

   

  چرا باید با خانواده تعامل بهتری داشته باشیم؟ چگونه باید با خانواده تعامل بهتری داشته باشیم؟ چرا به تعامل با دیگران نیازمندیم؟ سعی کنید همیشه و در هر زمان خانواده‌تان را در صدر زندگیتان قرار دهید این یکی از رازهای موفقیت است. هدف مجموعه آموزشی بهارمن، حال خوب، توسعه و بهبود فردی شماست. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=29162
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد چگونه با اعضای خانواده خود تعامل بهتری داشته باشیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.