مقالات, بهبود فردی

چگونه حال بد خود را خوب کنیم

 • متأسفانه شرایط کنونی جامعه، اطراف ما و اطرافیان ما ناخواسته حال بد را به ما منتقل می‌کنند و نشاط و شادابی را از ما می‌گیرند. اوضاع نابه سامان اقتصادی، معیشت مردم، بیماری کرونا و بسیاری موارد دیگر اجازه حال خوب و سرخوشی را از ما دریغ می‌کنند. حال ما باید چه کنیم؟ باید تا آنجا که برایمان مقدور است با زمین و زمان بجنگیم و اجازه ندهیم کسی حال خوب و خوش را از ما دریغ کند‌. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای اینکه چگونه حال بد خود را خوب کنیم، بگوییم پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

  کلیپ حال خوب:

  یک سوال؛ ویدیوهایی که روزانه آن‌ها را تماشا می‌کنید، چگونه‌اند؟ ناراحت و غمگین‌تان می‌کنند یا حس سرخوشی، شادابی و حال خوب را به وجودتان تزریق می‌کنند؟ یکی از ویدیوهایی که می‌توانید با آن حال خوب را به خودتان هدیه کنید را اینجا قرار داده‌ایم.سعی کنید برای داشتن وجودی سرشار از شادی و شادابی ورودی محتویاتی که روزانه از آن استفاده می‌کنید چک کنید و همه محتویات را از صافی رد کنید. یک صافی که حال خوب و بد شما برایش اهمیت دارد و دیگر هیچ. 

   

  در این مطلب به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود: چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟ علت حال بد بدون دلیل چیست؟ چگونه انگیزه برای درس خواندن و کار کردن به دست آوریم؟ کارهایی که حالمان را خوب می‌کند چیست؟ چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  رهایی از حال بد افسردگی

  در ابتدا بگویم که در حالت معمولی حال ما خوب است. علت این‌ که حال ما بد میشود می‌تواند اتفاقات و دلایل مختلفی باشد. به عنوان مثال ممکن است یک خبر بد باشد. ممکن است اتفاق ناخوشایندی افتاده باشد. و هزاران دلیل دیگر مثل این که حال بهترین دوستمان خوب نباشد. در فیلم پایین کمی از فلسفه حال خوب متوجه می‌شویم

  جالب است بدانید خیلی از وقت‌ ها ما خودمان به دست خودمان حال خود را بد می‌کنیم. به عنوان مثال زمانی که شما حالتان خوب است به راحتی می‌توانید با گوش دادن به یک موزیک منفی حال خود را بد کنید. خیالتا راحت چون با تمرین می‌توانیم  از حال بد به حال عالی می‌رسیم.

  برای مطالعه چگونه شادتر زندگی کنیم، اینجا کلیک کنید

  چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  مزیت شادمانی

  اگر شما حال خوبی در زندگی داشته باشید، انگیزه بیشتری برای درس خواندن و کار کردن دارید. این جمله را از افراد زیادی شنیده‌ایم که میگویند: دل و دماغ کار کردن ندارم. یکی از دلایل مهمی که ما به خوبی نمی‌توانیم به نتیجه‌های خوب زندگی برسیم این هست که دچار حال بد روحی شدیم. خیلی از افراد فکر می‌کنند که باید به یک دستاورد خوب برسند تا حالشون خوب شود. در صورتی که اصلا این‌گونه نیست. و اصلا این با رسیدن به دستاورد اتفاق‌ نمی‌افتد. چرا؟

  چون اگر حال شما خوب نباشد نمیتوانید خوب کار کنید، بنابراین به دستاورد خوبی هم نمی‌رسید. ولی اگر حالتان خوب باشد شما می‌توانید خوب کار کنید و این امر باعث می‌شود به نتایج و دستاورد‌های خوبی در زندگی برسید. برای این که از حال بد به حال عالی برسیم بهتر است این نکته را جدی بگیریم.

  چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟

  چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

   

  1. چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ شکر گزاری

  شکرگزاری نشانه توانمندی شماست. اگر شکرگذار خداوند باشید و این را به خاطر بسپارید که خداوند همیشه در کنار شما هست نگرانی‌های خود را فراموش می‌کنید. خدا همیشه در کنارتون هست و وجودش به شدت کافیست.  

  2. چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ آهنگ حال خوب

  خیلی از افراد را دیدیم که می‌گویند: حال دلم خوب نیست. و همیشه دنبال تکنیک حال خوب می‌گردند. در صورتی که اصلا به تکنیک نیازی نیست. یکی از کار‌هایی که باعث می‌شود حالمان به شدت خوب شود این است که به آهنگ‌های شاد گوش دهیم. البته آهنگ‌هایی که با آن‌ها خاطره‌ای خوب هم دارید حتما پیشنهاد می‌کنم. تحقیقات نشان داده است.

  برای این که از حال بد به حال عالی برسیم می‌توانیم از راهکار‌های ساده‌ای استفاده کنیم. یکی از این راه‌کار‌ها این است که ما ادای هر چیزی را در بیاریم. یعنی اگر شما ادای حال بد را در بیارید و نقش بازی کنید، حالتان بد می‌شود و برعکس اگر ادای حال خوب در بیارید شما می‌توانید حال خوب را تجربه کنید. از شما خواهش میکنم اگر آهنگ منفی در گوشی خود دارید بدون حتی لحظه‌ای درنگ آن‌ها را پاک کنید. این بزرگترین لطف به خودتان است. چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  3. چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ کتاب‌ های حال خوب

  یکی از راحت‌ترین کار ها که هم استرس شما را کم می‌کند و حس خوب زندگی را به شما اضافه می‌کند، مطالعه کتاب های حال خوب است. اگر داستان موفقیت بزرگان دنیا را خوانده باشید به یک نتیجه‌ای رسیدید. حتما در بعضی از آن‌ها متوجه شدید که شروع حس خوب موفقیت برای آن‌ها از مطالعه یک کتاب شروع شده است. کتاب‌ها به شدت به حس خوب داشتن کمک می‌کنند. من در بخش می‌خواهم سه کتاب خوب به شما معرفی کنم. چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  کتاب اول معجزه سپاس‌گزاری از راندا برن هست. کتاب دوم چهار اثر از اسکاول‌شین هست. و کتاب سوم پرسش‌ های کوانتمی از آنتونی رابیز و باربارا دی آنجلیس هست. توصیه می‌کنم حتما این سه کتاب را مطالعه کنید.

  چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  4. چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ نگران نباش:

  استرس‌ها و نگرانی‌های ما به خاطر فکر کردن به آینده هست. خیلی از ما واهمه داریم که یک اتفاق ناخوشایند برای ما رخ دهد. اگر میخواهید به آرامش اعصاب و آرامش درون دست پیدا کنید، کمتر به آینده فکر کنید. در کتاب وضعیت آخر از تامس‌ای.‌هریس نوشته شده است که در دست فرزندی یک بیسکوئیت شکسته داده شده بود و آن فرزند گریه می‌کرد و ناراحت بود.

  در ادامه نوشته شده بود که خیلی از نگرانی‌ها و مسائل ما اهمیتی چون بیسکوئیت شکسته شده دارند و واقعا مهم نیستند. اما ما از آن‌ها ناراحت هستیم. در واقع خیلی از نگرانی‌ های ما بیهوده است و احتمال آن که اصلا رخ ندهد بسیار زیاد است.

  چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟

  به آینده فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید و در زمان حال بهترین کار را انجام دهید و در نهایت آینده را رها کنید. شما از یک ساعت آینده خود هم خبر ندارید پس در همین الان کار درست را انجام دهید. این گونه مطمئن باشید که در آینده اتفاقات بهتری رخ می‌دهد. این کار را حتما انجام دهید. باعث میشود همیشه انگیزه شروع دوباره داشته باشید و در کل انگیزه زندگی شما بالا می‌رود.

  برای مطالعه مقاله تسلط بر ذهن خود و تمرکز، اینجا کلیک کنید

   

  5. چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟ فرار کن از حال بد:

  اگر واقعا میخواهی زندگی شادتری داشته باشی، از افراد منفی فرار کن. از اخبار که دسترسی آن به شدت راحت شده است، فرار کن. ما انسان‌ها به شدت از یک‌دیگر تاثیر پذیر هستیم. به عنوان مثال اگر گریه یک نفر را ببینیم و یا شادی واقعی یک نفر را ببینیم از او تاثیر میگیریم. برای خودتان چندین بار اتفاق افتاده است که در چنین شرایطی قرار بگیرید. پس اگر میخواهی حال بهتری داشته باشی حتما از چیزایی که حال تو رو بد میکنه فرار کن.


  چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

  نتیجه پایانی

  دوست من یادت باشد که هر لحظه شروعی دوباره هست. هیچ‌وقت ناامید نشو. چون ناامیدی بزرگترین گناه هست. اگر خدا را در کنار خودت بدانی هیچ وقت ناامید نمیشی. این که آینده چی میشود به تو ربطی نداره. همین الان کار درست‌ را انجام بده. حال خوب یعنی دلت خوش باشد و واقعا از زمان حال خودت، حس خوب داشته باشی. پیشنهاد می‌کنم برای این که درک بهتری از دنیا داشته باشید پادکست پایین که تحلیل کتاب واقع نگری است  را گوش دهید. 

  خیلی از شما ممنونم که این مطلب را مطالعه کردید. شاد و پیروز و سلامت باشید.  

  منابع:

  1. site en.wikipedia.org
  2. site theconversation.com
  3. Good Mood Bad Mood: Help and Hope for Depression and Bipolar Disorder book

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  12 دیدگاه در “چگونه حال بد خود را خوب کنیم

  1. parastoojahanara گفت:

   مطالبش خوب بود من یاد گرفتم

   1. امیرحسین حامدی گفت:

    خوشحالم براتون مفید بوده
    موفق باشید:)

  2. mahdie گفت:

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  3. نسترن باهر گفت:

   شکرگذاری بی اندازه تاثیر داره.من دوره هاش رو گذروندم .توصیه میکنم همه انجام بدن.احساس عالی ایجاد میکنه

   1. امیرحسین حامدی گفت:

    درود بر شما نسترن باهر.
    امید وارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه

  4. منه موفق گفت:

   کتاب اول معجزه سپاس‌گزاری از راندا برن هست. کتاب دوم چهار اثر از اسکاول‌شین هست. و کتاب سوم پرسش‌ های کوانتمی از آنتونی رابیز و باربارا دی آنجلیس هست. توصیه می‌کنم حتما این سه کتاب را مطالعه کنید.

   اقای حامدی اینایی که گفتین کتابای خوبین من pdf اونارو از نت پیدا کردم.فرقی که تو تاثیرش ندارن؟؟

   1. امیرحسین حامدی گفت:

    درود بر شما.
    امید وارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه .
    نه فرقی ندارن.

  5. زینب22 گفت:

   ممنون بابت تمام تلاش هاتون برای ارایه مطالب

  6. فرشته موحد گفت:

   واقعا مطالب *حال خوب کن* بود🔥💯

   1. امیرحسین حامدی گفت:

    درود بر شما.
    امید وارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *