0
0

چگونه حال بد خود را خوب کنیم

4095 بازدید
چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟

متأسفانه شرایط کنونی جامعه، اطراف ما و اطرافیان ما ناخواسته حال بد را به ما منتقل می‌کنند و نشاط و شادابی را از ما می‌گیرند. اوضاع نابه سامان اقتصادی، معیشت مردم، بیماری کرونا و بسیاری موارد دیگر اجازه حال خوب و سرخوشی را از ما دریغ می‌کنند. حال ما باید چه کنیم؟ باید تا آنجا که برایمان مقدور است با زمین و زمان بجنگیم و اجازه ندهیم کسی حال خوب و خوش را از ما دریغ کند‌. چگونه حال بد خود را خوب کنیم موضوعی است که نباید آسان از کنار آن بگذریم. ما قرار است در این مقاله راه و رسم چگونه خوب شدن حال و چگونگی تغییر حال بد به خوب را به شما آموزش دهیم.

باید زمانی بگذاریم و نسبت به این موضوع تفکر کنیم که چگونه می‌توانیم با در نظر گرفتن تمام جوانب و شرایط، حال خود را خوب نگه داریم و اجازه ندهیم حال بد دیگران در ما اثر کند. باید راز چگونه حال خود را خوب کردن و یا چگونه حال خود را خوب نگه داشتن را فرا بگیریم. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای اینکه چگونه حال بد خود را خوب کنیم بگوییم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

کلیپ حال خوب:

یک سوال؛ ویدیوهایی که روزانه آن‌ها را تماشا می‌کنید، چگونه‌اند؟ ناراحت و غمگین‌تان می‌کنند یا حس سرخوشی، شادابی و حال خوب را به وجودتان تزریق می‌کنند؟ یکی از ویدیوهایی که می‌توانید با آن حال خوب را به خودتان هدیه کنید را اینجا قرار داده‌ایم.سعی کنید برای داشتن وجودی سرشار از شادی و شادابی، ورودی محتویاتی که روزانه از آن استفاده می‌کنید چک کنید و همه محتویات را از صافی رد کنید. یک صافی که حال خوب و بد شما برایش اهمیت دارد و دیگر هیچ.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

در این مطلب به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

  • چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟
  • علت حال بد بدون دلیل چیست؟
  • چگونه انگیزه برای درس خواندن و کار کردن به دست آوریم؟
  • کارهایی که حالمان را خوب می‌کند چیست؟

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

رهایی از حال بد افسردگی

در ابتدا بگویم که در حالت معمولی، حال ما خوب است. علت این‌ که حال خوب ما به بد تغییر می‌کند، می‌تواند اتفاقات، مشکلات و مسائل گوناگون باشد. به عنوان مثال ممکن است یک خبر بد باشد، ممکن است اتفاق ناخوشایندی افتاده باشد و هزاران دلیل دیگر… . در فیلم پایین کمی فلسفه حال خوب را متوجه خواهیم شد:

جالب است بدانید خیلی از وقت‌‌ها ما خودمان، حال  خودمان  را بد می‌کنیم. به عنوان مثال زمانی که شما حالتان خوب است به راحتی می‌توانید با گوش دادن به یک موزیک منفی و غمگین، حال خود را بد کنید. خیالتان راحت چون با تمرین می‌توانیم حال بدمان را خوب کنیم.

متأسفانه ما نمی‌دانیم که مسائل به ظاهر کوچک و ساده چگونه حال روحی ما را دگرگون کرده و حال خوب ما را به حال بد تبدیل می‌کنند. مثلا تأثیر یک موسیقی غمگین را در بد شدن حالمان آنچنان زیاد نمی‌‌پنداریم. در صورتی که این موضوعات به ظاهر کوچک بشدت تأثیرگذار هستند و کیفیت حال درونی ما را مشخص می‌کنند.

درد کشیدن بد نیست

تمام موفقیت‌هایی که الان داریم، بخاطر داشتن دردهایی هست که روزی آن‌ها را تجربه کردیم. اگر زبان انگلیسی را یاد گرفته‌ایم، روزهایی درد کشیدیم از این که زبان افراد دیگر را متوجه نمی‌شدیم. اگر درآمد بالایی داریم، روزهایی بخاطر درآمد پایین درد کشیدیم. اگر عادت به سحرخیزی داریم، روزهایی بخاطر به تعویق انداختن کاهایمان درد کشیده‌ایم، اگر…

قبل از هر موفقیتی، دردی وجود دارد. پیشرفت‌های‌مان را مدیون دردهای‌مان هستیم. دردها نشان می‌دهند که مسیر زندگی‌ بهتر است تغییر کند.

اگر درد کارهایی که هر بار به تعویق‌شان می‌اندازیم را درک کنی، احتمال انجام دادن‌شان بیشتر می‌شود. کافیست که درد انجام ندادن آن را بنویسیم. انجام ندادن آن کار از جنبه‌های مختلف زندگی، چه ناراحتی و دردهایی را برای تو ایجاد می‌کند؟

رنج‌ها را نمی‌شود به تاخیر انداخت، فقط می‌شود بزرگتر‌شان کرد. اگر کاری را انجام ندهیم، در آینده رنجی بزرگتر را باید تجربه می‌کنیم.

اگر چرایی قوی برای هر کاری داشته باشیم و دردِ انجام ندادن آن را بدانیم، مطمئناً آن کار را شروع می‌کنیم. چه کاری را خیلی وقت است که می‌خواهی شروع کنی؟ درد‌ها و چرایی انجام آن را بنویس.

پیشهاد می‌کنم حتما مقاله “چگونه شادتر زندگی کنیم + چک لیست شادی” را مطالعه کنید.

مزیت شادمانی

اگر شما حال خوبی در زندگی داشته باشید، انگیزه بیشتری برای درس خواندن و کار کردن دارید. این جمله را از افراد زیادی شنیده‌ایم که میگویند: دل و دماغ کار کردن ندارم. یکی از دلایل مهمی که ما به خوبی نمی‌توانیم به نتیجه‌های خوب زندگی برسیم این هست که دچار حال بد روحی شدیم. خیلی از افراد فکر می‌کنند که باید به یک دستاورد خوب برسند تا حالشون خوب شود. در صورتی که اصلا این‌گونه نیست. و اصلا این با رسیدن به دستاورد اتفاق‌ نمی‌افتد. چرا؟

چون اگر حال شما خوب نباشد نمیتوانید خوب کار کنید، بنابراین به دستاورد خوبی هم نمی‌رسید. ولی اگر حالتان خوب باشد شما می‌توانید خوب کار کنید و این امر باعث می‌شود به نتایج و دستاورد‌های خوبی در زندگی برسید. برای این که از حال بد به حال عالی برسیم بهتر است این نکته را جدی بگیریم.

چگونه حال دلمان را خوب کنیم؟

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

 

چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ شکر گزاری

شکرگزاری نشانه توانمندی شماست. اگر شکرگزار خداوند باشید و این را به خاطر بسپارید که خداوند همیشه در کنار شما هست نگرانی‌های خود را فراموش می‌کنید. خدا همیشه در کنارتون هست و وجودش به شدت کافیست.

یکی از مشکلات اصلی ما این هست که به خداوند اعتماد نداریم. خدا در کتاب خودش، قرآن بیان کرده است که من مسئولیت دارم تا رزق و روزی شما را بدهم. تا به حال یک شب بوده است که سر گسنه روی بالش بگذارید؟ چرا به خداوند اعتماد نمی‌کنیم. شما مهمان خداوند روی زمین هستید. آیا درست زمانی که به یک مهمانی می‌رویم به صاحب خانه گِله و شکایت کنیم؟ آیا درست است که از پذیرایی و شامی که در مهمانی نوش جان می‌کنیم، شکایت کنیم و ناسپاس باشیم؟ تا چه زمانی می‌خواهیم به این سبک زندگی ادامه دهیم؟ آیا با رفتار‌هایی که داشیتم، خداوند از ما راضی هست؟

چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ آهنگ حال خوب

خیلی از افراد را دیدیم که می‌گویند: حال دلم خوب نیست. و همیشه دنبال تکنیک حال خوب می‌گردند. در صورتی که اصلا به تکنیک نیازی نیست. یکی از کار‌هایی که باعث می‌شود حالمان به شدت خوب شود این است که به آهنگ‌های شاد گوش دهیم. البته آهنگ‌هایی که با آن‌ها خاطره‌ای خوب هم دارید حتما پیشنهاد می‌کنم. تحقیقات نشان داده است.

برای گوش دادن به موزیک‌های شاد بهارمن کلیک کنید.

برای این که از حال بد به حال عالی برسیم می‌توانیم از راهکار‌های ساده‌ای استفاده کنیم. یکی از این راه‌کار‌ها این است که ما ادای هر چیزی را در بیاریم. یعنی اگر شما ادای حال بد را در بیارید و نقش بازی کنید، حالتان بد می‌شود و برعکس اگر ادای حال خوب در بیارید شما می‌توانید حال خوب را تجربه کنید. از شما خواهش میکنم اگر آهنگ منفی در گوشی خود دارید بدون حتی لحظه‌ای درنگ آن‌ها را پاک کنید. این بزرگترین لطف به خودتان است. چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ کتاب‌ های حال خوب

یکی از راحت‌ترین کار ها که هم استرس شما را کم می‌کند و حس خوب زندگی را به شما اضافه می‌کند، مطالعه کتاب های حال خوب است. اگر داستان موفقیت بزرگان دنیا را خوانده باشید به یک نتیجه‌ای رسیدید. حتما در بعضی از آن‌ها متوجه شدید که شروع حس خوب موفقیت برای آن‌ها از مطالعه یک کتاب شروع شده است. کتاب‌ها به شدت به حس خوب داشتن کمک می‌کنند. من در بخش می‌خواهم سه کتاب خوب به شما معرفی کنم.

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

کتاب اول معجزه سپاس‌گزاری از راندا برن هست. کتاب دوم چهار اثر از اسکاول‌شین هست. و کتاب سوم پرسش‌ های کوانتمی از آنتونی رابیز و باربارا دی آنجلیس هست. توصیه می‌کنم حتما این سه کتاب را مطالعه کنید. هر چند که این نویسنده‌های تاثیر گذار، سخنران هم هستند و ویدیو‌های آموزشی خوبی هم دارند. در گوگل می‌توانید سخنرانی‌هایشان را جست و جو کنید.

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟ نگران نباش

استرس‌ها و نگرانی‌های ما به خاطر فکر کردن به آینده هست. خیلی از ما واهمه داریم که یک اتفاق ناخوشایند برای ما رخ دهد. اگر میخواهید به آرامش اعصاب و آرامش درون دست پیدا کنید، کمتر به آینده فکر کنید. در کتاب وضعیت آخر از تامس‌ای.‌هریس نوشته شده است که در دست فرزندی یک بیسکوئیت شکسته داده شده بود و آن فرزند گریه می‌کرد و ناراحت بود.

در ادامه نوشته شده بود که خیلی از نگرانی‌ها و مسائل ما اهمیتی چون بیسکوئیت شکسته شده دارند و واقعا مهم نیستند. اما ما از آن‌ها ناراحت هستیم. در واقع خیلی از نگرانی‌ های ما بیهوده است و احتمال آن که اصلا رخ ندهد بسیار زیاد است.

چگونه حال بد خود را خوب کنیم؟

به آینده فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید و در زمان حال بهترین کار را انجام دهید و در نهایت آینده را رها کنید. شما از یک ساعت آینده خود هم خبر ندارید پس در همین الان کار درست را انجام دهید. این گونه مطمئن باشید که در آینده اتفاقات بهتری رخ می‌دهد. این کار را حتما انجام دهید. باعث میشود همیشه انگیزه شروع دوباره داشته باشید و در کل انگیزه زندگی شما بالا می‌رود.

برای مطالعه مقاله تسلط بر ذهن خود و تمرکز، کلیک کنید

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟ فرار کن از حال بد

اگر واقعا میخواهی زندگی شادتری داشته باشی، از افراد منفی فرار کن. از اخبار که دسترسی آن به شدت راحت شده است، فرار کن. ما انسان‌ها به شدت از یک‌دیگر تاثیر پذیر هستیم. به عنوان مثال اگر گریه یک نفر را ببینیم و یا شادی واقعی یک نفر را ببینیم از او تاثیر میگیریم. برای خودتان چندین بار اتفاق افتاده است که در چنین شرایطی قرار بگیرید. پس اگر میخواهی حال بهتری داشته باشی حتما از چیزایی که حال تو رو بد میکنه فرار کن.

چگونه حال بد خودمان را خوب کنیم؟

نتیجه پایانی چگونه حال بد خود را خوب کنیم

دوست من یادت باشد که هر لحظه شروعی دوباره هست. هیچ‌وقت ناامید نشو. چون ناامیدی بزرگترین گناه هست. اگر خدا را در کنار خودت بدانی هیچ وقت ناامید نمیشی. این که آینده چی میشود به تو ربطی نداره. همین الان کار درست‌ را انجام بده. حال خوب یعنی دلت خوش باشد و واقعا از زمان حال خودت، حس خوب داشته باشی. پیشنهاد می‌کنم برای این که درک بهتری از دنیا داشته باشید پادکست پایین که تحلیل کتاب واقع نگری است  را گوش دهید. 

حرف پایانی مطلب چگونه حال بد خود را خوب کنیم

چگونه حال بدمان را خوب کنیم؟ یا چگونه حال بد دیگران را خوب کنیم؟ برای رهایی از حال بد افسردگی باید روی مغز خودمان کار کنیم. اکثر افراد دنبال دارزی حال خوب کن هستند، در صورتی که نگرش ما به زندگی باعث می‌شود حال روحی خود را خوب کنیم. در واقع بزرگترین دشمن ما خودمان هستیم. آنقدر به نکات منفی فکر می‌کنیم که باعث می‌شود، هر روز حال بدتری را تجربه کنیم. در این مطلب تکنیک‌هایی برای حال خوب سریع گفته شد. همچنین کتابی که برای بهتر شدن حال روحی به شما معرفی شد کتاب معجزه سپاسگزاری به نویسندگی راندا برن بود. امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=5617
اشتراک گذاری:

نظرات

390 نظر در مورد چگونه حال بد خود را خوب کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 19 20 21