0
0

اصول زندگی مشترک، چگونه زندگی مشترک خوبی بسازیم

165 بازدید
اصول زندگی مشترک
 • سلام امیرحسین حامدی هستم. یکی از شاخه های بهبود فردی، روابط هست. اینکه حال دلمون با شریک زندگی‌مان به چه شکلی باشد، بسیار اهمیت دارد. در این مقاله می‌خواهیم به اصول زندگی مشترک بپردازیم. برای نحوه ارائه این مقاله بیشتر از 20 روز فکر شده است تا محتوایی ناب را در اختیار شما قرار دهد. شاید نیاز باشد بارها آن را بخوانید تا از زندگی مشترک خود لذت ببرید. هدف ما این است که در این مطلب اصول زندگی مشترک را بدانیم. راهکارهایی وجود دارد که متاسفانه جایی یاد نگرفتیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنم برای خلق یک ارتباط خوب با همسر این مقاله را از دست ندهید.

  در این مقاله قرار است مطالب زیر را بیان کنیم: 

  • چرا بسیاری از زندگی‌ها به طلاق ختم می‌شود؟ 
  • چگونه می‌توانیم آرامش و حال خوب را به یکدیگر هدیه دهیم؟ 
  • چه راهکارهایی را می‌توانیم برای داشتن یک زندگی مطلوب به کار ببریم؟ 

  هر جایی بروید، آسمان خدا به همین رنگ است

  هیچ شریک عاطفی برای شما وجود ندارد که هیچ مشکلی نداشته باشد. متاسفانه در ایران 1/3 از ازدواج‌ها به طلاق منتهی می‌شود. آماری که بیان شد فقط طلاق رسمی بود. خیلی از زوج‌ها طلاق عاطفی می‌گیرند و با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. باید آگاه باشیم که ازدواج مشکلات خودش را به همراه دارد. اگر ازدواج هم نکنید باز هم مشکلات خودش را دارد. شما انتخاب می‌کنید که چه مشکلی را انتخاب کنید. در واقع تصمیم بدون مشکل نداریم.

  اصول زندگی مشترک

  اگر نخواهید مسئولیت پذیر باشید، آرامش را از خود صلب می‌کنید و روح شما در عذاب است. اگر واقعا می‌خواهید حال خوب واقعی را تجربه کنید، روی رابطه خود با همسرتان سرمایه گذاری کنید(وقت بگذارید)

  آرامش و حال خوب در گرو یکدیگر

  زمانی که دو انسان همدیگر را دوست دارند و به سمت زندگی عاشقانه حرکت می‌کنند، روح آن‌ها در آسمان با همدیگر یکی می‌شود. روح شما با شریک عاطفی‌تان در هم آمیخته شده است. شما حق ندارید بخاطر خوشحالی و آرامش خود همسر خود را ناراحت کنید. زمانی که او ناراحت بشود در اصل روح شما ناراحت شده است. هیچ وقت برای بدست آوردن خوشحالی و آرامش کاذب خود باعث رنجش همسرتان نشوید.

  بعضی وقت‌ها دوست داریم یک‌سری حرف‌ها را بزنیم تا احساس خالی شدن را تجربه کنیم. در صورتی که ما اجازه نداریم هر حرفی را به زبان بیاوریم. به عنوان مثال می‌دانید که اگر فلان حرف را به همسر خود بصورت اشتباه بزنید او ناراحت می‌شود. (تعامل درست و نحوه حل مسائل را جلوتر یاد می‌گیریم)
  حتی اگر او آن ناراحتی‌های خود را از شما مخفی کند، روحتان ناراحت می‌شود. داستان‌ها و حکایت‌های مختلفی برای اثبات این موضوع وجود دارد که بخاطر کاربردی بودن این مقاله بهتر است به آن‌ اشاره‌ای نکنیم.

  تمرین اول اصول زندگی مشترک

  همانطور که می‌دانید ذهن ما انسان‌ها منفی نگر است. معمولا بدی‌های همسرمان را خیلی بیشتر برای خود مرور می‌کنیم. در صورتی که معمولا واقعیت همسرمان، بهتر از آن چیزی است که درک کرده‌ایم. در واقع واقعیت؛ درک ما از واقعیت است. خیلی از ما درک درستی از واقعیت نداریم. برای اینکه به مغز منفی نگر خود ثابت کنیم تا همسرمان چه ویژگی‌های خوبی دارد باید دست به قلم شویم.

  همین الان کاغذ و خودکار را بردارید. این یک تمرین واقعی است. اگر آن را انجام نمی‌دهید همین الان از این صفحه خارج شوید. بعد از خواندن این مطلب شما باید 20 ویژگی خوب همسر خود را یادداشت کنید.

  پیشنهاد می‌کنم که همین الان بنویسید و بعد از آن شروع به ادامه مطالعه این مطلب کنید.

  سراغ افراد سمی برای اصلاح رابطه خود نروید

  خیلی از افراد برای اصلاح رابطه خود سراغ افرادی اشتباه می‌روند که خود آن‌ها در رابطه عاطفی‌شان مشکل داشتند. مثلا یک آقا با همسر خود مشکل دارد. مشکل خودش را با دوستش که در ازدواج شکست خورده است، مطرح می‌کند. کسی که در ازدواج خود موفق نبوده است به هیچ عنوان نمی‌تواند به کمک شما بیاید. حواستان باشد که از چه کسانی مشورت می‌گیرید. امیدوارم نکاتی که در این مقاله گفته می‌شود را مو به مو رعایت کنید تا بتوانید به معنای واقعی، به دیگران هم کمک کنید تا زندگی بهتری را تجربه کنند.

   

  حالا چگونه مشکلات خودمان را چگونه حل کنیم؟ در این بخش نیاز است که وارد اتاق عمل شویم.

  وارد شدن در اتاق عمل

  اتاق عمل از کجا آمد؟ چه ربطی به موضوع ما دارد؟

  اصول زندگی مشترک

  برای اینکه درک بهتری از حل مشکلات داشته باشیم می‌خواهیم از شبیه سازی استفاده کنیم. این شبیه سازی در اتاق عمل صورت می‌گیرد.
  بیماری که در اتاق عمل قرار گرفته است مشکلات شما با همسرتان است. نکته اول که خیلی مهم است این است که هر کسی اجازه ورود به اتاق عمل را ندارد. با ورود دیگران احتمال آلودگی برای بیمار (رابطه) بیشتر می‌شود.

  وقت آن رسیده است که جراحان وارد اتاق عمل شوند. جراح این اتاق عمل، خود شما و همسرتان هستید. چه چیزی را می‌خواهید عمل کنید؟ باید مشکل خود را شناسایی کنید. اگر مشکل شناسایی نشده باشد ممکن است اعضای مختلف بیمار را بار‌ها و بار‌ها با تیغ جراحی از بین ببرید.
  بنابراین در ذهن خود داشته باشید که همیشه مسئله اصلی را پیدا کنید.

  تمرکز شما فقط روی حل یک مشکل است و به سراغ مشکلات دیگر نمی‌روید. مثلا در رابطه یادی از اشتباهات گذشته همدیگر نباید انجام دهیم. مثل این می‌ماند که در اتاق عمل یک تیغ را برداشته باشید و به جای درمان بیمار جاهای مختلف آن را برش دهید.

  از افراد متخصص کمک بگیرید

  گاهی اوقات نیاز است که در اتاق عمل از دیگران کمک بگیرید. در اتاق عمل به جز جراح که خود شما هستید افراد دیگری هم وجود دارند. آن افرادی که در اتاق عمل به شما کمک می‌کنند همان افراد با تجربه و آموزش دیده هستند. آن‌ها سر بزنگاه می‌گویند که چه زمانی نیاز هست به بیمار فرصت دهیم تا علائم حیاتی او باز گردد.

  همچنین اگر ابزاری نیاز داشته باشید آن‌ها کمک شما می‌کنند. بنابراین نیاز هست که گاهی اوقات از افرادی که واقعا صلاحیت دارند کمک بگیریم تا مشکلات خودمان را حل کنیم. اما چه کسی جراح واقعی است؟

  شما و همسرتان جراح اصلی این اتاق عمل هستید. اگر خودتان نخواهید به خودتان کمک کنید مشاوران هیچ کاری را نمی‌توانند برای شما انجام دهند. برای رسیدن به حس فوق‌العاده عاشقی بیاییم خود را آماده تغییر کنیم. یادمان باشد که اگر عشق زمینی را به درستی تجربه نکنیم، هیچ وقت به عشق خدایی نمی‌رسیم.

  وسایل و تجهیزات اتاق عمل

  در اتاق عمل تمامی وسایل اعم از قیچی، پنس و تیغ و… به خوبی استریل می‌شوند. بصورتی که هیچ میکروب و آلودگی روی سطح آن‌ها قرار نداشته باشد. اگر این وسایل ضدعفونی نشوند خیلی راحت می‌توانند بیمار را نابود کنند. بنظر شما وسایل اتاق عمل در زندگی عاطفی ما به چه چیزی تشبیه شده است؟

   

  اصول زندگی مشترک

  جواب درست سوال بالا گفت‌و‌گو و تعامل با یکدیگر است. اگر مراقب صحبت‌های خود نباشید بیمار را به جای خانه خود، به سردخانه منتقل می‌کنند. حرف‌های ما خیلی خیلی مهم است. یک حرف ما می‌تواند رابطه (بیمار) ما را نابود کند. آیا واقعا کلام و حرف‌های ما تا انقدر تاثیر دارند؟

  یک گلوله به اندازه یک بندانگشت است. این گلوله در نگاه اول چیزی نیست که بتواند یک انسان را بکشد. اما همان گلوله یک انسان را از پا می‌اندازد. حقیقت این است که حرف‌ها و کلام ما قدرتی خیلی بیشتر از گلوله دارند. یک حرف نسنجیده شما می‌تواند همسرتان و رابطه‌تان را نابود کند. در زندگی باید حواسمان به تک تک حرف‌هایی که می‌زنیم باشد. یک گلوله وقتی شلیک می‌شود دیگر به اسلحه برنمی‌گردد؛ درست مثل صبحت‌های ما انسان‌ها است.

  اهمیت نوع تعامل با همسر

  مراقب تک‌تک جملات خود باشید. رابطه خود را نابود نکنید. تمامی عرفای دنیا خیلی کم صحبت می‌کنند. تمامی حرف آن‌ها سنجیده است و مراقب گفته‌های خود هستند. تصمیم بگیرید که کمتر و آگاهانه‌تر صحبت کنید. البته در اتاق عمل حتما باید از تجهیزات و وسایل استفاده کنید. برای رابطه بهتر نیاز هست که تعامل درستی داشته باشید.

  در اتاق عمل متوجه شدیم که حواسمان باید به یکسری باید‌ها و نبایدها باشد. آیا شما

  • مشکلاتتان را برای افراد درستی بازگو می‌کردید؟
  • آیا شما مراقب کلام خود بوده‌اید؟

  همین الان تصمیم بگیرید که از صمیم قلب برای رابطه بهتر با همسرتان تلاش کنید. در این قسمت نیاز است که نگرش ” تیم ” را داشته باشیم.
  شما و همسرتان یک تیم هستید.

  به شما تبریک می‌گویم به بخش مهمی از مطلب ما رسدید که اگر آن را فراموش کنید، مطالبی که تا الان مطالعه کردید برای شما بی‌فایده است. در واقع اگر این نکته را رعایت نکنید به جای تبریک باید به شما تسلیت بگویم. چون مرگ رابطه خود را با نداشتن چنین نگرشی قبول کرده‌اید.

  اصول زندگی مشترک

  اصول درست زندگی مشترک بیان می‌کند که شما و شریک عاطفی‌تان یک تیم هستید. دقیقا مثل یک تیم فوتبال که در زمین چمن بازی می‌کنند. خب بیایید مثل اتاق عمل شبیه سازی کنیم. در نظر بگیرید که دچار یک مشکل در رابطه خود شدید یا هیمن الان مشکلی که با همسر خود دارید را در نظر بگیرید. خب حالا شبیه سازی را شروع می‌کنیم.

  شما در زمین فوتبالی قرار دارید که از تیم مقابل خود عقب هستید. بازیکن‌های این تیم فوتبال شما و همسرتان هستید. ممکن است بخاطر اشتباه یکی از بازیکن‌ها (شما یا همسرتان) در این بازی عقب افتاده باشید.

   

  آیا یک تیم فوتبال در زمین بازی مشکلات را تقصیر یکدیگر می‌اندازند؟

  بنابراین شما هم در مشکلات نیاز هست که از اشتباهات طرف مقابل چشم پوشی کنید و برای پیروزی تلاش کنید. اگر بخواهید مشکلات را تقصیر دیگری بیاندازید هیچ وقت نمی‌توانید برنده آن بازی باشید. همین الان شاید در ذهن شما این فکر باشد که همسر من دائم اشتباه می‌کند و باعث گل خوردن تیم ما می‌شود.

  درست است، انسان‌ها ممکن الخطا هستند. در ابتدای این مطلب هم گفته شد که هر کدام از ما نواقصی داریم. به جای جنگ و دعوا؛ روی نقطه قوت خود تمرکز می‌کنیم. با نقطه قوت خودتان نواقص فرد دیگر را بپوشانید و با تعامل درست مثل اتاق عمل سعی کنید آن‌ها را بهبود دهید.
  در تیم فوتبال بازیکن‌ها با همدیگر تلاش می‌کنند تا پیروز شوند. شاید نیاز باشد که از همسر خود کمک بگیرید. یادتان باشد که در تیم فوتبال حرف‌های ناراحت کننده به یکدیگر وجود ندارد. هدف این است که برنده بازی باشیم.

  یادآوری نگرش‌های جدید در اصول زندگی مشترک

  نکته بسیار مهم و کلیدی این است که هر جایی به مشکل خوردید نگرش تیم بودن را برای خود یادآوری کنید. در یک تیم بازیکن‌ها هوای یکدیگر را دارند.به همدیگر روحیه می‌دهند. همدیگر را تشویق می‌کنند. سوالات بسیار مهمی از شما دارم:

  • آیا تا به الان مثل یک تیم در رابطه‌تان پیش می‌رفتید؟
  • همین الان بهترین رفتاری که می‌توانید انجام دهید تا تیم‌تان پیروز شود چیست؟
  • تیم شما به چه مهارت‌ها و رفتارهایی نیاز دارد تا بهتر عمل کند؟

  اگر رابطه خود را یک تیم در نظر بگیرید، شکست همسرتان، شکست شما است. پیروزی همسرتان، پیروزی شما است. ناراحتی همسرتان، ناراحتی شماست. خانواده همسرتان، خانواده شماست و ……….همسرتان، ……………شماست.

  در یک تیم هر بازیکن یکسری مسئولیت‌ها دارد. آیا شما مسئولیت پذیر هستید؟ آیا مسئولیت‌های خود را می‌دانید؟ شما مسئول هستید که:

  • برای همسر خود وقت بگذارید.
  • حرف بزنید و ارتباط بگیرید.
  • واکنش مثبت نشان دهید و بی تفاوت نباشید.
  • برای مشکلات فکر کنید و بصورت درست برای حل آن اقدام کنید.

  اصل‌های مهم زندگی همسر

  هر فردی در دنیا، یک سری اصول خاص را برای خود دارد که به آن اصل‌های مهم زندگی، ارزش می‌گویند. ارزش‌ها یکسری خط قرمز‌های زندگی به حساب می‌آیند. ارزش‌های ما انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است. شمایی که دارید این مطلب را مطالعه می‌کنید یک سری ارزش‌ها را در زندگی خود دارید. این ارزش‌ها با همسرتان متفاوت است. برای اینکه اصول زندگی مشترک را بهتر رعایت کنیم نیاز هست تا بصورت کامل ارزش‌های زندگی همسر خود را بدانیم.

  اصول زندگی مشترک

  شما در ابتدا باید ارزش‌های خود را پیدا کنید. سپس به سراغ پیدا کردن ارزش‌های همسرتان بروید. شاید پیدا کردن ارزش‌های زندگی خودتان برای خود شما سخت‌تر باشد. اما راهکاری می‌خواهم بگویم که خیلی سریع ارزش‌های خود و همسرتان را پیدا کنید.

  شناخت ارزش های زندگی خود

  معمولا چه چیزهایی را به همسر خود یادآوری می‌کنید؟ در صورت انجام ندادن چه کاری از همسر خود ناراحت می‌شوید؟

  مثلا ممکن است ناراحتی شما از همسرتان بخاطر رفتاری باشد که با پدر و مادر شما انجام داده است. شما بخاطر این اتفاق خیلی ناراحت هستید و به او گفته‌اید که با خانواده‌تان محترمانه برخورد کند. اگر این عامل برای شما صادق باشد یعنی خانواده جز ارزش‌های زندگی شماست. (خانواده خط قرمز شماست)

  یا مثلا از اینکه همسرتان شلخته است و لباس‌های خود را هر جای خونه پرتاپ می‌کند، بسیار ناراحت هستید. این موضوع را بارها به او گوش زد کرده‌اید ولی گاهی اوقات باز هم این بی‌نظمی از طرف همسرتان اتفاق می‌افتد و شما با او صحبت می‌کنید. در این حال نظم جز ارزش‌های زندگی شماست. (نظم و انضباط خط قرمز شماست)

  تمامی ارزش‌های زندگی خود را یادداشت کنید. برای اینکه نتیجه خیلی خوبی از مطالعه این مقاله بگیرید،‌همین الان به مدت 3 دقیقه فکر کنید. یادتان باشد که مغز شما می‌خواهد از فکر کردن فرار کند. اما متعهد باشید که 3 دقیقه با تمرکز ارزش‌های زندگی خود را پیدا کنید. کارهای مهمی با این ارزش‌های زندگی داریم. وقت آن رسیده است که همین الان شروع به نوشتن ارزش‌های خود کنید.

  شناخت ارزش‌های زندگی همسرتان

  معمولا همسر شما چه چیز‌هایی را بارها به شما یادآوری می‌کند؟ در صورت انجام ندادن چه کاری از شما ناراحت می‌شود؟ زمانی که او از شما ناراحت می‌شود چه حرف‌هایی را به شما می‌زند؟

  مثلا ممکن است بارها همسرتان بخاطر شرایط کاری، حجاب، پدر و مادر خودش، معنویت، شما و فرزندتان و…. صحبت‌های زیادی کرده باشد. این موارد ارزش‌های همسرتان است. با دو مثال این موضوع را کامل مشخص کنیم.

  همسر شما تفریح کردن را دوست دارد. از شما می‌خواهد که روزهای جمعه با او همراه شوید تا ساعاتی را در طبیعت بگذرانید. اما شما بخاطر دلایل خودتان نمی‌روید. او ناراحت می‌شود چون که به ارزش‌های او احترام نگذاشته‌اید.

  برای درک بهتر موضوع به سراغ مثال دوم برویم. همسر شما از شما می‌خواهد که حجاب بهتری داشته باشید. او ناراحت می‌شود اگر شما حجاب خود را رعایت نکرده باشید. (حجاب جز خط قرمز‌های او است)

  وقت آن رسیده است که ارزش‌های زندگی همسر خود را هم یادداشت کنید. از اهمیت نوشتن و عملگرایی دیگر صحبت نمی‌کنم. برای خلق شرایط بهتر همین الان اینکار را هم انجام دهید.

  پذیرش ارزش‌ها و مسئولیت پذیری

  خب حالا که ارزش‌های زندگی خود و همسرتان را می‌دانید باید برای همیشه یک سری تصمیمات را بگیرید و پایبند آن‌ها باشید. یادتان نرود که شما یک تیم هستید و فداکاری در زندگی مشترک گاهی اوقات نیاز است.

  گام اول این است که با همسر خود وقتی را اختصاص دهید و درباره ارزش‌های زندگی خود در ابتدا صحبت کنید. البته اگر همسر شما از ارزش‌های زندگی اطلاعات چندانی ندارد، پیشنهاد می‌کنم اول ارزش‌های زندگی او را بازگو کنید. مثلا بگویید من میدانم که یکی از اصل‌های مهم در زندگی تو پدر و مادرت هستند. من قول میدهم که محترمانه‌تر با آن‌ها صحبت کنم.

  زمانی که ارزش‌های زندگی او را گفتید به سراغ ارزش‌های زندگی خود بروید. اگر تعامل درست با همسر را بلد نباشید ممکن است اینجا کمی از همدیگر ناراحت شوید. اما یادتان باشد که شما یک تیم هستید. اگر دیدید رابطه خوب پیش نمی‌رود با استفاده از کلمه چطور سوال بپرسید.

  پرسش های درست از همسر خود

  هیچ وقت از کلمه چرا در سوال‌های خود استفاده نکنید. چون وقتی شما می‌گویید چرا فلان کار را انجام دادی، او بهانه خود را بیان می‌کند. اما زمانی که سوال خود را با چطور شروع می‌کنید، طرف مقابلتان شروع به فکر کردن می‌کند. چند نمونه از این سوال‌ها را در پایین مشاهده کنید. چند بار آن‌ها را تکرار کنید تا ملکه ذهنتان شود.

  • الان چطور می‌توانیم رابطه بهتری داشته باشیم؟
  • چطور می‌توانم بهتر و بیشتر در کنارت باشم؟
  • چطور می‌توانم بیشتر خوشحالت کنم؟
  • چطور می‌توانم همسر بهتری برایت باشم؟
  • چطور می‌توانم پدر یا مادر بهتری برای فرزندانمون باشم؟

  برای اصول زندگی مشترک؛ قوانین رابطه خود را بنویسید

  کم کم داریم به انتهای این مطلب می‌رسیم. زمان آن رسیده است که یکسری قوانین را برای ارتباط بهتر با همسر خود یادداشت کنید. نوشتن این قوانین با توافق هر دو فرد صورت می‌گیرد. چند قانون مهمی که بسیار اهمیت دارد را با هم یاد بگیریم:

  • تعامل محترمانه با یکدیگر
  • تشویق یکدیگر و واکنش نشان دادن به اتفاقات خوب
  • نبردن گوشی موبایل در رخت خواب
  • بیان ناراحتی‌ها زمانی که اتفاق می‌افتد
  • عدم فرار کردن از مسائل و صحبت کردن
  • گذاشتن وقت برای یکدیگر (دقایقی در روز)(بدون در دست داشتن گوشی همراه)

  سعی کنید موارد بالا را جدی بگیرید. مثلا بیان ناراحتی‌های زمانی که اتفاق می‌افتد، خیلی مهم است. تمامی مشکلات بزرگ از حل نشدن مشکلات کوچک بوجود می‌آیند. مشکل ما این است که تمامی ناراحتی‌ها را جمع می‌کنیم و یکدفعه آن‌ها را بازگو می‌کنیم.

  اصطلاحا یک دفعه همسرمان با انفجاری از ناراحتی‌های ما روبه‌رو می‌شود. ممکن است او هم ناراحتی‌های خود را یکدفعه بیان کند و انفجار دوم هم صورت بگیرد. هر زمان که یک ناراحتی کوچک برای شما پیش آمد وظیفه دارید که آن را با همسرتان در میان بگذراید. یادتان باشد که در اتاق عمل مشکل را شناسایی می‌کردیم و فقط روی آن تمرکز می‌کردیم.

  شاید نیاز باشد که بار ها مقاله اصول زندگی مشترک را مرور کنید. مرور آن خالی از لطف نیست و به شما قول میدهم بار بعدی که این مطلب را مطالعه می‌کنید نکات جدیدی را یاد می‌گیرد. اما برویم که به حرف پایانی این مطلب عمل کنیم.

  شجاعت و ایجاد تغییر در زندگی

  امیدوارم که از مطلبی که مطالعه کردید لذت برده باشید. اما لذت بردن و یاد گرفتن نکات جدید برای ما فایده‌ای ندارد. باید سعی کنیم دانسته‌های خود را تبدیل به توانسته‌های خود بکنیم. وقت آن رسیده است که شجاعت به خرج دهیم. می‌خواهیم که یک کار بزرگ خدای گونه انجام دهیم تا هم تیمی خودمان را خوشحال کنیم. می‌خواهیم با خوشحال کردن روح همسرمان، روح خودمان را هم شاد کنیم.

  شاید انجام چنین کاری برای شما سخت باشد. اما از شما می‌خواهم این کار سخت یا ساده را انجام دهید. به خوبی میدانم که تغییر دردناک است و شاید در اجرایی کردن آن شکست بخورید و ندای ذهنتان بر ندای قلبتان پیروز شود. امیدوارم که در انجام این تمرین به ندای قلبتان گوش کنید. به سراغ انجام این تمرین برویم.

  تمرین مهم این مطلب

  ما در روابط زندگی‌مان به بخشش و فداکاری و شجاعت تغییر نیاز داریم. به تک تک کلمات قبل فکر کنید. زندگی بدون این کلمات بی معنا می‌شود. برای رسیدن به بهار زندگی نیاز هست که اقداماتی را انجام دهیم.

  با ارسال یک پیامک به همسرتان از او تشکر کنید. به خاطر تمامی زمان‌هایی که خاطره‌های خوبی را برای شما ساخته است.(حتی اگر این خاطرات کم هستند باز هم این کار را انجام دهید) اگر خط قرمز‌های او رعایت نمی‌کردید (ارزش‌ها) از او عذر خواهی کنید. (شجاعتش را داشته باشید.) هر جمله‌ای که او را خوشحال می‌کند در آن پیام بنویسید. امیدوارم اصول زندگی مشترک را تا حد زیادی در این مطلب یاد گرفته باشید. برای ساختن یک ارتباط خوب با همسر خود مهم ترین تمرین این مقاله را همین الان با شجاعت الهی خود انجام دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۳ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=12019
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  14 نظر در مورد اصول زندگی مشترک، چگونه زندگی مشترک خوبی بسازیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عالی بود ممنون با اینک الان همسر ندارم ولی خیلی استفاده کردم😍❤

   2

  2. کاش آدم‌ها تا وقتی یادنگرفتن که در زندگی مشترک چه چیزهایی باید رعایت کنن وارد رابطه نشن و حداقل زندگی یک نفر دیگه هم سخت تر نکنن ✅

   1

  3. درود
   با اینکه هنوز زندگی مشترک رو شروع نکردم ولی نکات پر باری بود ممنون از زحماتتون

   2

  4. با سلام خیلی عالی بود واقعا خیلی می‌تونه برامون در آینده مفید باشه و به دیگران کمک کنیم خسته نباشید خدانگهدار

   2

  5. سلام وقت بخیر
   تین مقاله واقعا محشر بود… شاید باورتون نشه ولی مطالب مفید مقاله ها در زمان مناسبشون قبل از انجام کار اشتباه تو ذهنم تکرار میشن و باعث جلوگیریش میشن
   واقعا ممنون

   2

  6. هرچند هنوز همسر ندارم ولی مفید و آموزنده بود ممنون استاد ❤️🌹

   2

  7. درود برشما استاد گرانقدر و تشکر بابت این مطلب مفید که لازم هست همه مون بلد باشیم و اینکه برام جالب بود در سایت آموزش مطالعه وتقویت حافظه چنین مطلبی بخونم واین نشون میده که شما برای رسوندن دیگران به بهار زندگیشون از هیچ‌مطلبِ مفید وموثری دریغ نمی کنید واین حای تقدیر داره واقعا ممنونم و سعی می کنم مطالب شمارو در زندگی اعمال کنم عااااااااااااااالی بود ممنوووووون

   2