وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30 ثبت نام در وبینار
وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30
ثبت نام در وبینار
0
0

ارتباط موثر چیست؟

200 بازدید
ارتباط موثر چیست
 • یکی از عوامل بسیار مهم و اثرگذار در پیشرفت و به موفقیت و به موقعیت رسیدن افراد مختلف ارتباط‌هایی است که با افراد گوناگون و در زمینه های گوناگون برقرار می‌کنند. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که به این موضوع فکر کرده باشید که پس از مدتی دوستی و ارتباط افراد با همدیگر از بسیاری از جهات با همدیگر تفاهم پیدا می‌کنند.

  تشابه افراد بعد از مدت زمان کمی از دوستی نشان دهنده اهمیت انتخاب دوست و نحوه برقراری ارتباط موثر است. ارتباط موثر چیست؟ در این مقاله قرار است در رابطه با اینکه ارتباط موثر چیست سخن بگوییم، اگر شما هم نمی‌دانید که ارتباط موثر چیست و چه نقش و اهمیتی در زندگی دارد، تا انتهای مقاله ارتباط موثر چیست با ما همراه شوید.

  در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  ارتباط موثر چیست؟

  ارتباطات چه نقش و اهمیتی در زندگی دارند؟

  چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟

   

  ارتباط موثر چیست؟

  ارتباط موثر نوعی از ارتباطات افراد است که به رشد، موفقیت و بالندگی افراد می‌انجامد. ارتباط موثر زمینه‌ساز موفقیت افراد است. زیرا افراد شبیه کسانی می‌شوند که با آنها در ارتباط هستند. آنگونه می‌خورند که صمیمی‌ترین فرد زندگی‌شان می‌خورد، آنگونه می‌پوشند که صمیمی‌ترین و موثرترین فرد در زندگیشان می‌پوشد، آنجایی می‌روند که صمیمی‌ترین و موثرترین فرد در زندگیشان می‌رود و اینگونه پس از گذشت مدت زمان کوتاهی افراد با آنهایی که در ارتباط بودند بسیار شبیه می‌شوند و این شبیه شدن تا حدی است که تمام علایق و سلایق آنها به یکدیگر شبیه می‌شود. ارتباط موثر سازنده‌ترین نوع ارتباط در رشد و بالندگی افراد است.

  ارتباط موثر با جامعه

   

  ارتباطات موثر چه نقش و اهمیتی در زندگی دارند؟

  همانطور که گفتم افرادی که با یکدیگر در ارتباط هستند بسیار به یکدیگر شبیه می‌شوند و این شباهت گاه مفید و موثری است و گاه به ضرر افراد است و این به نوع فردی که با آن در ارتباط هستیم برمی‌گردد. در ادامه به چند مورد از موارد نقش و اهمیت  ارتباطات اشاره خواهیم کرد با ما همراه شوید.

  ارتباط موثر

  اولین نقش و اهمیت ارتباطات موثر در زندگی: افزایش انگیزه

  ما انسان‌ها علاقه بسیار زیادی به رقابت پرداختند با یکدیگر داریم و این به رقابت پرداختند با یکدیگر سبب ایجاد انگیزش زندگی و رقابت سازنده در افراد می‌شود. رقابت سازنده نه تنها برای افراد مضر و آسیب‌رسان نیست بلکه مایه رسد و بالندگی آنها در زندگی و کوتاه شدن زمان و مسیر موفقیت برای آنها می‌گردد. ارتباط موثر بسیار در زندگی افراد اثرگذار است.

  دومین نقش و اهمیت ارتباطات موثر در زندگی: کاهش اختلالات روانی

  انسان‌ها همواره و در تمام طول زندگی، انسان‌هایی اجتماعی بوده‌اند و این اجتماعی بودن آنها سبب شده که با افراد زیادی در ارتباط و معاشرت باشند و در صورتی که این ارتباط و معاشرت با محیط و انسان‌های اطراف قطع شود در روحیه آنها بسیار اثرگذار بوده و این موضوع سرمنشأ بسیاری از اختلالات روانی از جمله افسردگی می‌گردد.

  پس ارتباطات نقش بسیار موثری در اختلالات روانشناختی افراد داشته و از این رو باید همه افراد حتی شده با یک فرد ارتباط گرفته و در رفت و آمد باشند.

  سومین نقش و اهمیت ارتباطات موثر در زندگی: بروز استعدادهای نهفته

  همه ما انسان‌ها برای بروز استعدادهایمان نیازمند یک محرک بسیار قوی هستیم که ما را به سمت شکوفایی آن هول دهد. در واقع در بسیاری از اوقات ما نمی‌دانیم که به چه علاقه‌مند هستیم و یا از انجام چه کاری تنفر داریم. ارتباط با افراد گوناگون و آشنایی از نزدیک با مشاغل و استعدادهای متفاوت سبب می‌شود تا هر کدام از ما متوجه شویم که به کدام شغل،حرفه و استعداد علاقه بیشتری داریم و این زمینه‌ساز موفقیت ما می‌شود. زیرا انسان‌ها در کاری که بدان علاقه‌مند هستند پیشرفت چشم‌گیرتری دارند.

   

  چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟

  یکی از مسائل بسیار مهم در رابطه با ارتباط موثر نحوه و چگونگی ارتباط گرفتن با افراد است که بسیاری از افراد در این امر بسیار قوی هستند.

  برای خواندن مقاله چگونه با خانواده خود ارتباط بهتری داشته باشیم کلیک کنید!

  اولین نکته چگونگی ارتباط موثر برقرار کردن: کاریزماتیک بودن

  کاریزماتیک بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که سبب ارتباط بیشتر فرد با افراد گوناگون در مدت زمان کم می‌شود. کاریزماتیک بودن به اندازه‌ای در ارتباط موثر بااهمیت است که بیشتر اوقات فرد خود نیاز به ارتباط با افراد ندارد بلکه افراد بسیار زیادی برای برقراری ارتباط با شخص در نباشند. کاریزما یا جذاب بودن یکی از مهم‌ترین نکات ارتباط موثر است.

  دومین نکته چگونگی ارتباط موثر برقرار کردن: استفاده از زبان بدن

  دومین نکته بااهمیت در چگونگی ارتباط موثر برقرار کردن استفاده صحیح از زبان بدن است. زبان بدن کمک می‌کند افراد سریعتر و با اشتیاق بیشتری با یکدیگر ارتباط بگیرند.

  سومین نکته چگونگی ارتباط موثر برقرار کردن: خوش رو بودن

  برای آنکه بتوانیم با افراد بیشتری ارتباط بگیریم نیازمند آن هستیم که خوشرو و خوش اخلاق باشیم. انسان‌ها افراد خوشرو و خوش اخلاق را بیشتر از افراد عبوس، ناراحت و اخمو دوست دارند و برای ارتباط با این نوع افراد نه تنها پیش قدم نمی‌شوند بلکه اگر از جانب آنها نیز درخواستی برای ارتباط و رفت و آمد بیشتر باشد قبول نخواهند کرد. پس به جهان اطراف و اطرافیانتان لبخند بزنید.

  ارتباط موثر چیست؟ ارتباطات موثر چه نقش و اهمیتی در زندگی دارند؟ چگونه ارتباط موثر برقرار کنیم؟ چرا ارتباطات تا این اندازه برای افراد مهم شده‌اند؟ امیدواریم با مطالعه این مقاله به رشد و آگاهی نسبی در زمینه ارتباطات موثر رسیده باشید. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. شاد و پیروز باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=29614
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  2 نظر در مورد ارتباط موثر چیست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام و خداقوت به مجموعه قدرتمند و حرفه ای بهارمن ممنونم از خانم الهه که مقاله های کاربردی وآپدیت در اختیار ما قرار میدن ارتباط مفید و مثر یکی از مهارتهای لازم هست که هرکسی برای پیشرفت در زندگی و پیشبرد کارهاش و داشتن جایگاه درست و آرامش روحی و روانی به اون احتیاج داره و ماباید برای یادگرفتن این مهارت هم آموزش ببینیم و هم مطالعه داشته باشیم بازم ممنون از خانم الهه اسماعیلی عزیز

   1