0
0

همایش حال خوب

910 بازدید
همایش حال خوب

همایش حال خوب

سلام سلام من امیرحسین حامدی هستم و قصد دارم در این مطلب چالش‌ها و اتفاقات همایش حال خوب را با شما به اشتراک بگذارم. همایش حال خوب در 25 اسفند ماه سال 1399 ساعت 17 تا 20 برگزار شد. خاطره  همایش حال خوب سال‌ها با من باقی می‌ماند. یادتان باشد که بعد از هر سختی یک آسانی وجود دارد. به شما قول میدهم که این موضوع هم جذاب و هم آموزشی باشد.

زمستون فصل منه

جمله‌ای از بزرگترین سخنران انگیزشی دنیا یعنی آنتونی رابینز. خیلی از کسب‌و کارهایی که در شرایط اقتصادی نامناسب پا می‌گیرند می‌توانند بقای بهتری داشته باشند. این کسب‌و کارها وقتی که اوضاع و شرایط جامعه خوب شود، می‌توانند رشد چشم‌گیری داشته باشند.

اما کسب‌وکارهایی که در شرایط خوب اقتصادی استارت می‌زنند احتمال این که در چالش‌ها ورشکسته و ناامید بشوند، خیلی زیاد است. بنابراین متوجه می‌شویم که باید نگرش خود را به شرایط تغییر دهیم. اگر اوضاع خوب نیست، امید داشته باشیم به شرایط بهتر و درک کنیم که این شرایط بد باعث رشد ما خواهد شد. در همایش حال خوب، یکی از موضوعات اصلی که ارائه شد در مورد چالش‌ها و مخمصه‌ها بود.

همایش حال خوبهدف اصلی ما در این دنیا این هست که به انسان بهتری تبدیل شویم. تمام اتفاقات بد به ما تلنگر می‌زنند که تغییری در زندگی خودمان باید ایجاد کنیم. اگر واقعا این موضوع را درک کنیم، چالش‌ها و مشکلات را میپذیریم و بهتر رفتار می‌کنیم.

با خدا معامله کنید همه چیز درست میشه…

زمانی که تصمیم گرفتم  همایش حال خوب را برگزار کنم، چالش‌ها برای من شروع شد. عده‌ای از افراد می‌گفتند که شاید مسیرهای بین شهری بسته شود و خیلی‌ها نتوانند از شهرهای مختلف حضور پیدا کنند و این باعث می‌شود که از همایش استقبال نشود. همچنین تصمیم برگزاری همایش در تاریخ 14 اسفند ماه بود و من مهلت زیادی نداشتم. اما من فارغ از هر نتیجه‌ای تمام مسئولیت‌ها را پذیرفتم. مسئولیت من در این همایش به شرح زیر بود:

 • ارائه محتوا جذاب
 • اسلاید سازی و طراحی آموزشی
 • پیدا کردن سالن خوب
 • طراحی جزوه آموزشی
 • تبلیغات برای حضور افراد
 • تمرین‌های سخنرانی برای آمادگی در همایش
 • و…

برای مشاهده فیلم همایش حال خوب, کلیک کنید.

کسانی که همکاران من در حیطه آموزش هستند به خوبی می‌دانند که سخنران و برگزار کننده بودن چقدر کار سخت و دشواری است. و من هر دو مسئولیت‌ها را با هم دیگر انجام دادم.

کسی که می‌خواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا کند و کسی که می‌خواهد کاری را انجام ندهد بهانه‌اش را پیدا می‌کند. من می‌توانستم برای اجرا نکردن این همایش هزاران بهانه بیاورم. اما فقط یک دلیل کافی بود که این همایش را اجرا کنم و آن هم عشقی بود که به انجام دادن این کار داشتم. شما چه درسی می‌توانید بگیرید؟

حال خوب حتی در شرایط خیلی سخت

20 اسفند ماه بالاخره بعد از کلی جست‌وجو یک سالن خوب هماهنگ شد ولی متاسفانه یک سری مشکلات از جمله مشکل صوتی و ویدیو پرژکتور وجود داشت. روز قبل از همایش در محل سخنرانی حاضر شدم تا تست‌هایی را انجام دهم. اما همچنان مشکلات وجود داشتند و مسئول سالن گفت تا عصر این مشکل را برطرف می‌کنیم. روز همایش فرا رسید و پیگیری‌هایی که کردم تاثیری نداشت.

تصمیم گرفتم 4 ساعت قبل از شروع همایش به محل برگزاری بروم تا مشکلات رو برطرف کنم. شاید باورتان نشود تنها کسی که حالش خوب بود و هیچ استرسی نداشت خودم بودم. تمام همکارانم با استرس زیاد در حال تلاش بودند که مسائل را برطرف کنند. این درس بزرگی است که از محتوای همایش حال خوب یاد گرفتم. در ادامه بخشی از این محتوا را با هم می‌خوانیم.

ما می‌توانیم حتی در شرایط بد و مخمصه حال خودمان را خوب کنیم. فارغ از نتیجه‌ای به دست می‌آوریم تلاش ما قابل تقدیر هست. ما یاد گرفته‌ایم که فقط به نتیجه نگاه کنیم. در صورتی که این دیدگاه اشتباه هست. از خودم مچکرم به خاطر تلاشی که کردم و این تلاش باعث شد که من به انسان بهتری تبدیل شوم.

برای مطالعه مقاله از حال بد به حال عالی کلیک کنید.

محتوای آموزشی همایش حال خوب

این همایش پنج سرفصل اصلی داشت که واقعا باعث شد تمامی حضار از شرکت در این همایش لذت ببرند. پنج سرفصل را در عکس پایین می‌توانید مشاهده کنید.

همایش حال خوب

همایش حال خوب

سرفصل اول همایش حال خوب

یکی از عواملی که باعث می‌شود حال خوبی نداشته باشیم دیگران هستند. رفتار و صحبت‌های دیگران گاهی اوقات باعث رنجش ما انسان‌ها می‌شود. باید بدانیم که هیچ انسانی دشمن ما نیست و هیچ انسانی هم دوست ما نیست. همه انسان‌های روی زمین معلم ما هستند و برای این وجود دارند که ما به انسان بهتری تبدیل شویم. جمله‌ای که مطالعه کردید یک نگرش هست و اصلا جنبه علمی ندارد ولی باعث می‌شود تا حس و حال بهتری داشته باشیم.

همایش حال خوبسرفصل دوم همایش حال خوب

پذیرش، کلیدی‌ترین کلمه در راستای حال خوب این همایش بود. اگر بخواهیم با خود بجنگیم و یک‌سری عوامل‌ را نپذیریم، فقط به خودمان ضربه خواهیم زد. خیلی از عوامل دست ما نیستند و ما باید آن‌ها را بپذیریم. بپذیریم که دنیا طبق خواسته ما نیست. بپذیریم که رفتار دیگران، اوضاع اقتصاد، تصمیمات سیاسی کشور‌ها را نمی‌توانیم تغییر دهیم. سوال مهم من از شما این است که شما باید چه چیز‌هایی را بپذیرید؟

برای مطالعه مقاله حوصله ندارم حالم خوب نیست, کلیک کنید.

همایش حال خوبسرفصل سوم همایش حال خوب

روزانه ما بیش از 500 تصمیم در زندگی خود می‌گیریم. مثلا این که چه کارهایی را انجام دهیم؟ چه زمانی از خواب بیدار شویم، با چه کسانی نشست و برخواست کنیم و…

خیلی از این تصمیمات اثر مستقیم روی سطح شادمانی و انرژی ما دارند. در این قسمت می‌خواهم خیلی کوتاه تصمیماتی را بیان کنم که شما بتوانید به شادی بیشتر در زندگی دست پیدا کنید.

همایش حال خوبورزش کردن، تنفس دیافراگمی، مدیتیشن، صحبت با دیگران، تفریح روزانه و شکرگزاری حال ما انسان‌ها را بهتر می‌کند. یکی از عواملی که باید حتما رعایت کنیم این است که متوجه بشویم در طول روز چه چیز‌هایی باعث استرس ما می‌شوند. این مورد به ما کمک می‌کند که خودآگاهی بیشتری داشته باشیم. استرس دشمن شادی است و ما باید اقداماتی برای مدیریت استرس داشته باشیم. لطفا فرم‌ زیر را پر کنید تا به عوامل ناشی از استرس در زندگی خود آگاه شوید.

همایش حال خوبسرفصل چهارم همایش حال خوب

همه ما در زندگی دچار شرایط سخت و یا مخمصه شده‌ایم. چون در این شرایط اوضاع روحی مناسبی نداریم تصمیمات و اقدامات اشتباهی انجام می‌دهیم. این رفتار اشتباه ما باعث می‌شود مشکلات بیشتری برای خود ایجاد کنیم و طبیعتا اوضاع از چیزی که هست بدتر خواهد شد. اما راهکار چیست؟

خیلی از زمان‌ها تلاش زیاد فایده‌ای ندارد و فقط درجا زدن یا به اصطلاح امروزی دست و پا زدن هست. تمام بارها و مشکلات را به خداوند بسپارید و خودتان فارغ از هر نیتجه‌ای کار درست را انجام دهید. مهم‌ترین کار برای شما حفظ آرامش در این زمان هست. از خودتان بپرسید بدترین اتفاقی که می‌تواند رخ دهد چیست و بهترین کاری که می‌توانم انجام دهم چیست؟

برای مطالعه مقاله هدف گذاری ضربتی اجرایی, کلیک کنید.

همایش حال خوب یادتان باشد که ما بخشی از طبیعت هستیم و طبیعت چهار فصل دارد. اگر در شرایط بدی هستیم، امید داشته باشیم به بهار زندگی، که مطمئنا از راه خواهد رسید. اگر هم در شرایط خوبی از زندگی هستیم بهترین رفتار را داشته باشیم که ممکن است در آینده وارد فصل زمستان زندگی خود شویم. من بارها و بارها شرایط زمستان زندگی را پشت سر گذاشته‌ام. در این لحظه‌ها این مورد را به خودم یادآوری می‌کنم که هدف از تمامی این اتفاقات این است که من به انسان بهتری تبدیل شوم.

سرفصل آخر همایش حال خوب

همایش حال خوب

نگرش و باور سرفصل آخر این همایش بود. اگر باور‌ها و نگرش خوبی به زندگی خود داشته باشیم می‌توانیم رضایت از زندگی خود را افزایش دهیم. یکی از این نگرش‌ها این است که باور داشته باشیم تمام اتفاقات در انتها به نفع ماست. محال است که شما کاری را با نیت خیر انجام دهید و به شر اتمام شود.

شاید در ظاهر بد باشد ولی مطمئن باشید که خیلی از ما حکمت خیلی از چیز‌ها را نمی‌دانیم. مثلا ماشین ما پنچر می‌شود و فکر می‌کنیم که بد‌شانس هستیم. از کجا معلوم که کمی جلوتر حادثه‌ای برای ما رخ ندهد؟ و حکمت خداوند این بوده است که جلوی این حادثه را بگیرد. این موضوع علمی نیست و شما می‌توانید قبول نکنید. اما پیشنهاد من این است که هر چیزی که به شما کمک می‌کند حال بهتری را داشته باشید، بپذیرید.

برای مشاهده فیلم همایش حال خوب, کلیک کنید.

از شما ممنونم که این مطلب را مطالعه کردید. امیدوارم که نکات خوبی را از این محتوا در زندگی خود اجرا کنید. دوستتان دارم. شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

نویسنده: امیرحسین حامدی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=6736
اشتراک گذاری:

نظرات

5 نظر در مورد همایش حال خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و وقتتون بخیر
  من این دوره را بعنوان هدیه روز تولدتون از شما دریافت کردم و خیلی خوب بود و به همان شعار خودتان که در اول جلسه گفتید رسیدم که می‌گفتید: “من اینجا به شما شادی دائم میدهم که حالتون خوب بشه نه اینکه موقت باشه چون جُک نمیگم که بخندیم بلکه اصولی را میگم که همیشه شاد باشید و حال دلتون خوب باشه” اصولی که یک آدم ۷۰ سال به بالا میتوانست تجربه کنه و دراختیار شما قرار بده و شما این اصول به زبان ساده و واضح یاد می‌دید و واقعا ازتون ممنونم. بنظر من این دوره برای همه‌ی سنین افراد می‌توانه مفید باشه و هر زمانی یاد بگیریم زندگیمون لذت بخش‌تر میشه.
  و من از این هدیه شما لذت بردم و خیلی برای من مفید و کاربردی بود و ممنونم از شما و مجموعه خوبتون🙏🏻🌷

  4

 2. بازتاب: اصول زندگی مشترک، چگونه زندگی مشترک خوبی بسازیم - مجموعه آموزشی بهارمن
 3. سلام استاد
  تندخوانی یکی از رکن های افراد موفق جهان است ، چون با داشتن این مهارت می تونن کتاب های بیشتری در راستای پیشرفت در شغل و درآمد و خانواده و تعاملات اجتماعی و … کسب کنند .

  2