0
0

چگونه پولدار شویم ـ مهمترین راز ثروتمند شدن

376 بازدید
چگونه پولدار شویم
 • یکی از مهمترین انشاهای دوران دبستان که مطمئنا همه ما روزی به آن فکر کرده‌ایم و راجع به آن یک انشا نوشته‌ایم این بوده که علم بهتر است یا ثروت؟ همیشه و همه افراد، حتی افراد با استطاعت مالی بالا، بین دوراهی علم بهتر است یا ثروت؟ مانده‌اند، از نظر شما کدام بهتر است؟ حتی من، یعنی امیرحسین حامدی، بچه که بودم فکر می‌کردم پول بسیار مهم است. بعد از این همه سمینار و همایش در شهر‌های مختلف ایران، به همان تفکر کودکیم رسیدم که پول بسیار مهم‌تر از چیزی است که من یا دیگران به آن فکر می‌کنیم. برای همین سعی به نوشتن مقاله زیر کردم. با ما تا انتهای مقاله چگونه پولدار شویم، همراه شوید.

  لذت و شادی با پول

  پول خوشبختی نمی‌آورد ولی نبود آن باعث می‌شود که انسان رنج‌ها و دردهای زیادی متحمل شود. با داشتن پول می‌توان به انسان‌های بیشتری کمک کرد. به نظر خودتان می‌توانید به استطاعت مالی برسید؟

  استطاعت مالی

  استطاعت مالی به معنای این است که مستقل باشیم و دستمان در مقابل دیگری دراز نباشد. از یک رفاه متوسط در جامعه برخوردار باشیم و در رفع نیازهای روزانه خود توانا باشیم. فردی که دارای این خصوصیات باشد فردی است که به استطاعت مالی در زندگی خود رسیده است.

  چگونه پولدار شویم بهارمن

  در مقاله چگونه پولدار شویم به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

  • بدون سرمایه چگونه پولدار شویم ؟
  • چگونه سرمایه گذاری کنیم ؟
  • چگونه با پول کم درآمد زایی کنیم ؟
  • چه نگرشی به پول و ثروتمند شدن داشته باشیم ؟

  چگونه پولدار شویم

  به نظر من (امیرحسین حامدی) اگر بتوانید در ایران ماهانه 30 تا 50 میلیون تومان درآمد داشته باشید، می‌توانید در شرایط خوبی زندگی کنید. سعی می‌کنم در این مقاله از سایت بهارمن شیو‌‌ه‌هایی را به شما ارائه دهم که به این درآمد در ماه نزدیک شوید.

  سرفصل‌های مطلب چگونه پولدار شویم

  1. ذهنیت و باور‌های درست
  2. افزایش درآمد
  3. چگونه پول جمع کنیم
  4. سرمایه گذاری درست

  سرفصل اصلی که می‌خواهیم بیشتر در مورد آن یاد بگیریم، بخش چهارم است. در این مطلب بیشتر روی سرمایه گذاری درست یاد می‌گیریم.

  باور درست در مورد پول

  در ابتدا باید باور داشته باشید که شما می‌توانید به ثروت زیادی دست پیدا کنید. اگر باور اشتباهی در مورد پول در‌آوردن داشته باشید، هیچ زمان اقدام نمی‌کنید. به عنوان مثال کسی که باور دارد در ایران پول نیست، چه کاری انجام می‌دهد؟ طبیعتا هیچ کاری انجام نمی‌دهد. چون باور دارد که در ایران هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

  اولین گام برای پول در آوردن این است که خود را باور کنید. باور به این که می‌توانید به پول زیادی دست پیدا کنید. در حال حاظر ایران یکی از کشور‌هایی است که به راحتی می‌توانید، پول در بیاورید. در کشور‌های دیگر سطح تخصص و مهارت افراد بالاست. به همین خاطر پول خوب در آوردن در کشور‌های توسعه یافته کار سختی است.

  دیگر در مورد قیمت دلار و گرانی‌ها صحبت نکنید. با غر زدن و صحبت کردن در مورد مشکلات، قیمت خود را پایین می‌آورید. شما قدرت‌های زیادی دارید که می‌توانید از آن‌ها برای پول‌ در آوردن استفاده کنید. دیگر انرژی و تمرکز خود را بیهوده مصرف نکنید.

  پولدار ترین و ثروتمند ترین افراد دنیا چگونه پولدار شدند؟

  بریم سراغ یه آمار جهانی که دید بهتری به دنیا داشته باشیم؟ شاید فکر کنید که خیلی از افراد از ارث خانوادگی توانسته‌اند به پول زیادی دست پیدا کنند. اما اینطور نیست. در حال حاضر 56 درصد افراد ثروتمند خود ساخته هستند. 31 دصد دیگر بخشی از پول خود را بصورت ارث دریافت کردند و بخشی دیگر را خودشان خلق کردند و فقط 13 درصد افراد پولدار، پول خودشان را ارث به دست آورده اند. در نمودار پایین این موضوع را بخوبی طراحی کردم تا به درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

  چگونه پولدار شویم

  آیا وقت آن نرسیده که خودتان را باور داشته باشید؟ هنوز هم فکر می‌کنید که نمی‌توانید پولدار شوید؟ اگر پاسخ شما بله است، می‌خواهم خبر خیلی خوبی را به شما بدهم. آن هم این است که در این مطلب یکی از مهم‌ترین راز های ثروت را متوجه می‌شوید. این که چگونه در مدت زمان کمی پولدار شویم. یک نفس عمیق بکشید و مشتاقانه به مطالعه این مطلب بپردازید.

  چگونه درآمد بیشتری داشته باشیم

  چگونه می‌توانید پول بیشتری را به دست آورید؟ آیا در کسب‌و کار خود تخصص دارید؟ آیا مهارت‌های جانبی کسب‌و‌کار خود را فرا گرفته‌اید. آیا می‌توانید به خوبی با مشتری‌ها و مخاطبان خود ارتباط بگیرید؟ راهکار چیست؟

  چگونه پولدار شویم

  چگونه پول در بیاوریم

  برای پول در آوردن بیشتر میزان تخصص و مهارت‌های خود را افزایش دهید. درآمد افرادی که تخصص دارند 10 برابر افراد معمولی است. تخصص لازم را می‌توانید در کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی به دست آورید.

  چگونه پولدار شویم

  بهای آن را بپردازید. باید روی خود سرمایه گذاری کنید و بهای موفقیت را بدهید. یادتان باشد بهای موفقیت، فقط پول نیست. انرژی، زمان و شجاعت برای خروج از ناحیه امن شما هم هست. آیا حاضر هستید برای دوره‌های خوب به خارج از شهر خود یا کشور‌های دیگر بروید؟ شجاعت دارید در جمع سخنرانی کنید و خود یا محصول خود را معرفی کنید. آیا شجاعت سرمایه گذاری کردن روی خود را دارید؟

  تمام انسان‌های موفق بهای موفقیت را پرداخت کردند. اگر از نظر شما کسی به موفقیت رسیده است، تشویقش کنید. مطمئن باشید که برای آن زحمت کشیده است. یادتان باشد که شما هم می‌توانید.
  چگونه پولدار شویم

  چگونه پول جمع کنیم، بهینه خرج کردن

  بهینه خرج کردن به معنای کم خرج کردن نیست. در واقع شما باید هوشمندانه خرج کنید. بهترین لباس‌ها و تجهیزات را برای خود بخرید. مثلا اگر لباس‌های بی‌کیفیت بخرید زود از بین می‌روند و شما مجبور هستید لباس‌های دیگری هم جایگزین کنید و تعداد آن‌ها را بیشتر کنید.

  اما اگر یک لباس 2میلیون تومانی بخرید این لباس برای شما طول عمر بیشتری دارد و اعتماد بنفس شما را بیشتر می‌کند. البته حواستان باشد که بهترین جنس را با قیمت مناسب پیدا کنید. تعداد را کاهش دهید و کیفیت را بیشتر کنید. این گونه در پولتان صرفه جویی می‌کنید.

  شرکت در بهترین آموزش‌ها

  بهترین کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی را شرکت کنید. دوره‌ها و کتاب‌ها باعث می‌شوند، تخصص شما بیشتر شود. طبیعتا این دوره‌ها گران‌تر هستند اما شما را راحت‌تر و سریع‌تر به مقصدتان می‌رساند. تا به حال بیشتر از 50 نفر که در دوره‌های تندخوانی دیگران شرکت کردند، دوباره در دوره نخبگان یادگیری و حافظه بهارمن شرکت می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که اگر در دوره‌ای به اشتباه شرکت کنید، مجبور هستید دوره‌ای کامل‌تر و بهتر هم شرکت کنید.

  مطمئن باشید که کتاب خواندن یا شرکت کردن در دوره‌های آموزشی خوب، سرمایه گذاری است. هزینه آن به شما دیر یا زود بر‌می‌گردد. در خواب هم می‌توانید پول در بیاورید، کافیست تخصص داشته باشید. مواردی که به شما می‌گویم را خودم در زندگی خود اجرا کرده‌ام. لطفاً با دقت مطالعه کنید.

  اول بکارید بعد درو کنید

  نکاتی که اینجا ارائه می‌کنم، خلاصه بیش‌از 500 کتابی است که مطالعه کردم. آیا حاضرید، 500 کتاب مطالعه کنید؟

  چگونه پولدار شویم ؟ ثروتمندان اول می‌کارند و بعد درو می‌کنند. افراد عادی می‌خواهند اول درو کنند. در صورتی که هیچ کاشتی وجود ندارد. بنابراین افراد معمولی نمی‌توانند چیزی درو کنند. در بخش بعدی در مورد سرمایه‌گذاری اطلاعات خوبی به دست می‌آورید.

  یادتان باشد موفق‌ها اول سرمایه‌گذاری می‌کنند بعد برداشت می‌کنند.

  چگونه پولدار شویم

  سرمایه گذاری درست

  به مهم‌ترین بخش آموزشی این موضوع رسیدیم. با هر درآمدی که دارید شما می‌توانید سرمایه گذاری کنید. حتی اگر درآمد هم نداشته باشید، می‌توانید سرمایه گذاری کنید. انسان‌های زیادی وجود داشتند که با درآمد کم ولی سرمایه‌گذاری درست توانستند به ثروت قابل توجهی دست پیدا کنند.

  متاسفانه در مدرسه یاد نگرفتیم که چگونه پولدار شویم یا پول بیشتری به دست بیاوریم. در صورتی که پول و درآمد یکی از چرخ‌های مهم زندگی هست. نکاتی که در این قسمت اشاره می‌شود بخشی از کتاب پدر بی‌پول، پدر پولدار از رابرت کیوساکی هست. در این کتاب الکترونیک می‌خواهیم به زبان ساده‌تر و کاربردی‌تر سرمایه گذاری درست را یاد بگیریم.

  درآمد و هزینه در سبک زندگی افراد پولدار

  تمامی ما انسان‌ها یک درآمد داریم. حتی اگر دانش‌آموز هم باشید درآمد دارید. چون بالاخره یک پول تو جیبی دریافت می‌کنید. درآمد ما می‌تواند از کسب‌وکارمان، عیدی، پاداش، ارث و… باشد. به صورت خلاصه هر چیزی که پول به جیب ما اضافه می‌کند. به تصاویر زیر با دقت نگاه کنید تا متوجه شوید چگونه پول جمع کنیم و چگونه پولدار شویم .

  چگونه پولدار شویم

  هم‌چنین تمامی ما انسان‌ها هزینه‌هایی داریم. این هزینه‌ها شامل خورد‌و‌خوراک، پوشاک، خانه و… شود. طبیعتا این هزینه‌ها باعث می‌شود پول از جیب ما خارج شود. هر چقدر که بهینه‌تر مصرف کنیم به نفع ما هست.

  چگونه پولدار شویم

  دارایی‌ها و بدهی‌ها

  هر چیزی که باعث شود ما بدون کار کردن پول بیشتری در بیاوریم در دسته‌بندی‌ دارایی‌ها قرار می‌گیرد. دارایی‌ها باعث می‌شوند که ما پول به جیب‌مان اضافه کنیم. هر چقدر دارایی بیشتری داشته باشیم، به پول بیشتری دست پیدا می‌کنیم. دارایی‌ها مثل ملک، طلا، بورس، دارایی معنوی و… مثلا سایت بهارمن یک دارایی معنوی برای من و مجموعه بهارمن است. سایت ما به جایی رسیده است که روزانه خرید‌های مختلفی دارد.

  چگونه پولدار شویم

  همه ما یک سری بدهی‌ها داریم. بدهی‌ها پول از جیب ما خارج می‌کنند. مثلا گوشی موبایل یک بدهی است. افت قیمت، خرید شارژ، تعمیر و نگهداری و… از جمله خر‌ج‌هایی هست که گوشی موبایل برای ما به همراه می‌آورد.

  چگونه پولدار شویم

  چگونه ثروتمند شویم

  تا به الان متوجه شدیم که درآمد و دارایی پول به جیب ما اضافه می‌کند و هزینه و بدهی پول از جیب ما خارج می‌کند. حال با توجه به این موضوع می‌خواهیم تصمیمات فقرا، افراد معمولی و افراد ثروتمند را بررسی کنیم. به اشکال پایین با دقت مشاهده کنید.

  چگونه پولدار شویم

  فقرا بخاطر اوضاع نا به سامانی که دارند، تمام درآمدشان خرج ملزومات زندگی‌شان می‌شود. هیچ کار دیگه‌ای نمی‌توانند انجام دهند. شما که دارید این مطلب را می‌خوانید، جز فقرا نیستید. چون گوشی موبایل و اینترنت دارید. سبک زندگی که در بالا اشاره شد برای کسانی هست که دچار فقر مطلق هستند. در گام بعدی به سراغ افراد معمولی می‌رویم. افردای که رشد مالی چندانی در زندگی ندارند.

  چگونه پولدار شویم

  افراد معمولی چگونه پولدار شوند

  اکثر ما ایرانی‌ها جز این دسته قرار می‌گیریم. یعنی افراد معمولی و سریعا با افزایش درآمد، کیفیت زندگی خودمان را بیشتر می‌کنیم. مثلا وام می‌گیریم و برای زندگی بهتر اقدام می‌کنیم. با وامی که می‌گیریم برای خودمان بدهی می‌خریم. از این وام برای خرید گوشی موبایل، مبل، ماشین، خانه بهتر و… استفاده می‌کنیم. این باعث می‌شود که نتوانیم در آینده ثروتمند شویم.

  چگونه پولدار شویم

  افراد معمولی با درآمدی که دارند، بدهی برای خود می‌خرند. بدهی‌ها باعث می‌شود که هزینه‌های بیشتری داشته باشند. بصورت کلی این اقدامات باعث می‌شود که مقدار هزینه و بدهی‌های این افراد بیشتر شوند و نتوانند ثروتمند شوند. مثلا گوشی میخرند. آیا شما جز این دسته از افراد هستید؟ با پولی که به دستتان میرسد، چه کاری انجام می‌دهید؟

  بریم سراغ مهم‌ترین بخش مقاله چگونه پولدار شویم؟

  همه ما برای به دست آوردن پول بیشتر باید بدانیم که چگونه پولدار شویم ، چگونه پول جمع کنیم ، چگونه پول در بیاوریم. از شما می‌خواهم مثل افراد معمولی عمل نکنید و رفتار ثروتمندان را داشته باشید.

  باور و رفتار ثروتمندان

  بهترین تصمیمی که در زندگی مالی خود می‌توانیم بگیریم چیست؟ آیا می‌خواهید مثل یک ثروتمند عمل کنید و هر روز پول بیشتری را به دست آورید؟ خب دقیقا باید چکاری انجام دهیم. تمامی افراد یک ورودی پول داشتند. حال چگونه پولدار شویم …

  چگونه پولدار شویم

  چگونه پولدار شویم

  تصمیم، کلید تغییر

  برای این که ثروتمند شوید باید با درآمد خود دارایی بخرید. دارایی‌های شما درآمد بیشتری برای شما به همراه می‌آورند. از سود دارایی‌های خود می‌توانید هزینه‌های خود را پرداخت کنید. با این روش هر روز بیشتر ثروتمند می‌شوید.

  از شما می‌خواهم این تصمیم را جدی بگیرید. چون می‌توانید به خودتان و دیگران بیشتر کمک کنید. زمانی که مجموعه بهارمن به درآمد بیشتری رسید، توانستم افراد بیشتری را استخدام کنم. تبلیغات بزرگ‌تری کنم و به انسان‌های بیشتری کمک کنم. بیشتر ببخشم، بیشتر نذر دهم و… . همه این‌ها بخاطر تصمیمات درست بود.

  بهترین سرمایه گذاری

  احتمالا تصمیم گرفتید که برای خود دارایی بخرید تا ثروتمند شوید. اما نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید. همانطور که گفته شد باید مهارت‌ها و تخصص خود را بیشتر کنید. بیشتر کتاب بخوانید و روی خود سرمایه‌گذاری کنید. به ترتیب اولویت بهترین سرمایه گذاری‌ها را برای شما می‌نویسم. هر چقدر پایین‌تر رویم ریسک بیشتری باید انجام دهیم:

  • سرمایه گذاری روی خود
  • سرمایه گذاری روی کسب‌وکار خود
  • سرمایه‌گذاری روی چیزی که بلدی مثلا بورس، طلا، ارز دیجیتال و…

  سرمایه گذاری پرسود و بی زیان

  بیایید تصور کنیم که سرمایه ای اندک داریم و این سرمایه برای شروع چرخه پولسازی بسیار کم است… پس چگونه می‌توان آغاز کرد؟ اگر کمی بیشتر توجه کنید، در اصل متوجه می‌شوید که شما خودتان را دارید. بزرگترین پتانسیل در دسترس برای سرمایه گذاری با ریسک نزدیک به صفر، خود شما هستید.

  شروع یک آموزش، یادگیری یک مهارت، خواندن یک کتاب مفید و عملیاتی کردن هر آنچه که تاکنون آموختید می‌تواند یک آغاز درخشان برای رسیدن به درآمد باشد.

  سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است: کِی و از کجا شروع کنم؟!

  بهترین جواب برای این پرسش همین الآن است. هر لحظه ای را که درمی‌یابید، ذخیره ای در قلک آینده خود دارید.

  بهترین شروع، از همینجاست. با شرکت در آموزش های کاربردی، قدمی رو به جلو برای زندگی بهتر برمی‌دارید.

  چگونه پولدار شویم ـ مهمترین راز ثروتمند شدن

  حرف پایانی چگونه پولدار شویم

  یک محقق به اسم تام کرلی روی زندگی افراد ثروتمند دنیا، تحقیقات بزرگی انجام داد. متوجه شد که 86درصد از این افراد، حداقل روزی یک ساعت کتاب می‌خوانند و دوره‌های آموزشی زیادی را شرکت می‌کنند. سوال مهم:

  بدون یادگیری چقدر می‌توانید رشد کنید؟ هر چیزی که الان بلد هستیم بخاطر یادگیری‌هایی است که از قبل داریم. پس چرا آموزش یادگیری خود را متوقف می‌کنید؟

  بهای موفقیت خود را برای رسیدن به یک زندگی بهتر پرداخت کنید. شرایط امروز زندگی شما، بخاطر تصمیمات گذشته شماست. تصمیمات امروز شما زندگی فردای شما را می‌سازد. ترس را کنار بگذارید و هوشمندانه عمل کنید. یادتان باشد کار‌های تکراری، نتایج تکراری دارند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳۰ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=8438
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  358 نظر در مورد چگونه پولدار شویم ـ مهمترین راز ثروتمند شدن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. درود بر جناب حامدی عزیز.رازهای درجه یک ثروتمند ی را بهم یاد دادی ولو در این مقاله فاخر کوتاهت بوده باشد.بهتربنها را خداوند متعال به شما مرحمت نماید.امین

   1

  2. سلام آقای حامدی مرسی به خاطر مقاله خوب تون من دانش آموز هستم و منبع درآمد ام پول تو جیبی هست راستش فکر نمی کردم پول تو جیبی رو میتونیم به عنوان یه درآمد بشناسیم ولی بعد از خوندن این مقاله دیدگاه من تغییر کرد
   به هر صورت ممنون
   اقای حامدی من در زیر مقاله های قبلی شما چند سوال پرسیدم ممنون میشم پاسخ اون ها رو بدید و من رو راهنمایی کنید

   1

  3. سلام من از مقاله مهم فهمیدم که :
   پول خوشبختی نمی‌آورد ولی نبود آن باعث می‌شود که انسان رنج‌ها و دردهای زیادی را تحمل کند، با داشتن پول می‌توانیم به انسان‌های بیشتری کمک کنیم؛
   استطاعت مالی یعنی این که که مستقل باشیم ؛
   باید باور داشته باشیم که می‌توانیم به پول زیادی دست پیدا کنیم؛
   برای پول در آوردن بیشتر ، تخصص لازم باید داشته باشیم در کتاب‌ها ، دوره‌های آموزشی به دست آوریم ؛
   بهای آن را باید بپردازیم،باید روی خود سرمایه گذاری کنیم و بهای موفقیت را بدهیم؛
   بهای موفقیت، فقط پول نیست. انرژی، زمان و شجاعت است؛
   با کتاب خواندن یا شرکت کردن در دوره‌های آموزشی خوب، سرمایه گذاری و هزینه آن به شما دیر یا زود به خودمان برمی‌گردد؛
   درآمد کم ولی سرمایه‌گذاری درست توانستند به ثروت قابل توجهی دست پیدا کنند.
   درآمد ما می‌تواند از کسب‌وکارمان، عیدی، پاداش، ارث و… باشد ، هر چیزی که پول به جیب ما اضافه می‌کند / هزینه‌ها شامل خورد‌و‌خوراک، پوشاک، خانه و… شود و باعث می شود پول از جیب ما خارج شود / دارایی‌ها باعث می‌شوند که ما پول به جیب‌مان اضافه کنیم. هر چقدر دارایی بیشتری داشته باشیم، به پول بیشتری دست پیدا می‌کنیم. دارایی‌ها مثل ملک، طلا، بورس، دارایی معنوی /بدهی‌ها پول از جیب ما خارج می‌کنند. مثلا گوشی موبایل یک بدهی است. افت قیمت، خرید شارژ، تعمیر و نگهداری / بدهی‌ها پول از جیب ما خارج می‌کنند. مثلا گوشی موبایل یک بدهی ، افت قیمت، خرید شارژ، تعمیر و نگهداری  /
   افراد معمولی با افزایش درآمد، کیفیت زندگی خودمان را بیشتر می‌کنیم. مثلا وام می‌گیریم و برای زندگی بهتر اقدام می‌کنیم. با وامی که می‌گیریم برای خودمان بدهی می‌خریم. از این وام برای خرید گوشی موبایل، مبل، ماشین، استفاده می‌کنیم؛
   دارایی‌های ما درآمد بیشتری برای ما به همراه می‌آورند. از سود دارایی‌های خود می‌توانیم هزینه‌های خود را پرداخت کنیم با این روش هر روز بیشتر ثروتمند می‌شویم.
   ممنون از شما و تیم بهار من ، کاشکی هر روز از این چالش ها داشتیم.❤🌹🙏

   1

  4. مرحبا🥰😍
   دقیقا همیشه ما اینه که بلد نیستیم ودانش کافی نداریم چه خوبه که شماانقدر واضح توضیح میدین وبرای رشد جامعه تلاش میکنید.
   اول ازهمه باید باور داشته باشیم تا اراده کنیم.
   وبعدماباید بیشتر باپولمون برای خودمون دارایی بخریم تا بتونیم باسود این دارایی ها مثل ارز طلا سکه بورس و… درآمد ودارایی مون رو افزایش بدیم و خیلی وام یا چیزهایی که هزینه دارند رو نگیریم تا بدهی به وجود نیاریم .
   حتی موقع لباس گرفتن هم دقت کنیم که کیفیت و قیمت رو بالا ببریم تا لباسمون مدت بیشتری استفاده کنیم.
   به امیدروزی که هیچکس از فقر رنج نبره.

   1

  5. سلام و خداقوت بابت این مقاله اجرتون با خدا و…. نمیشه به پول دیدگاه منفی داشت، در دین و… به فقر اشاره شده و به مبارزه با آن هم پرداخته است.
   حالا یک بنده خدایی گفته بود پول احترام و… میاره بله، اما ببینید اون احترام ارزش داره؟ می‌شود تا پول داری رفیقام عاشق بند کیفتم. علم بهتر است یا ثروت به نظر من این سوال هم بی جواب هست، من اینطوری بیان میکنم ذهن خالی بهتر هست یا جیب خالی؟ هالا هرکسی نظر خودش رو می‌گوید. سرمایه گذاری هم خیلی خوبه. اما نکته ی مهم پول نباید ما رو توی این دنیا غرق کنه و مانع از خوشبختی جاودانه ی ما، رضایت خدا بشود. این ما هستیم که انتخاب می کنیم پولمان را هدر بدیم و خوش گذرونی زودگذر کنیم؟ یا اینکه به بقیه کمک کنیم و برای آخرت توشه ای آماده کنیم.
   چیزهایی که یادگرفتیم:
   ۱_دیدگاه خوب به پول
   ۲_سرمایه گذاری روی خود؛ که فقط پول نیست، میتونه زمان، انرژی و… باشه.
   ۳_بهینه و درست خرج کنیم.از ریخت و پاش پرهیز شه که این هم در دین اشاره شده است خلاصه دین به طور قطع خیلی کامل هست. من به شخصه از چشم و هم چشمی متنفرم.
   ۴_با مفهموم دارایی، هزینه، بدهی و درآمد آشنا شدیم.
   ۵_سعی کنیم با در آمد بیشتر دارایی بخریم. و…
   ان شاء الله همگی با کمک خدا موفق باشیم. خدایا ظهور آقا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف رو برسان، همه ی مریض ها خوب بشند، هیچکس مريض نشه، همه عاقبت به خیر بشوند، به ما نعمت، طول عمر _اخلاص در عمل برای رضای خودت و… عنایت من. زن و فرزندانی صالح عطا کن، همه ی ما و رفتگان ما را ببخش و بیامرز،هیچ خانواده ای دچار مشکل نشه، عزیزانمان را درسایه ی بزرگ خودت حفط کن و…
   خدایا شکرت، 🌷❤️شهادت جانسوز و مظلومانه حضرت زینب سلام الله علیها را هم تسلیت میگم. 🖤🥺😭🏴🏴 ان شاء الله رفتار و گفتارم ن شبیه حصرت و همه‌ی امام ها و پیامبر ها، شهیدان و.. بشود. الهی آمین.
   التماس دعا، برای ظهور امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، شفای مریض ها و….

   1

  6. با سلام ممنونم بابت مقاله بی نظیرتون
   آخرین مقاله و اولین دغدغه ی جامعه
   بنظر من درآمد مناسب هست
   درسته اکثر ایرانی ها در سطح متوسط از درآمد هستن
   اینکه گفتین حتی مطالعه کتاب هم یک نوع سرمایه گذاری روی خودمون هست بسیار نکته عالی بود
   خوشحالم که با خوندن ۱۴ مقاله روی خودم سرمایه گذاری کردم
   با تشکر از تیم بهارمن ⁦❤️⁩

   1

   1. فک میکنم از این 14 روز این مقاله رو از همه بیشتر دوستدارم…چون عاشق ثروت زیادم😂💙

    لایک

  7. واقعا آفرین مطالب خیلی آموزند است من تو طول این دوره واقعا خیلی چیزا یادگرفتم ویه خسته نباشید برا شما آقای حامدی عزیز بقیه همکاراتون تو این مقاله من فهمیدم که چجوری باید پولامو مدیرت کنم
   خوب اون قسمتی که گفته شده بود که ۵۶درست افراد ثروت مند جهان خودساخته بودن خیلی برام جالب بود ممنون

   1

  8. سلام به استاد زندگی
   درود و صد درود به نگرش شما و قدم های بزرگی که در راستای پیش رفت بشریت گام نهاده آید
   من بعد از 32سال باورتون میشه که نه پول جمع کردم و نه کاری بلدم
   واقعا انرژی دادین و دوست دارم که اقدام کنم
   اما استاد کنکور بدم انشاءالله قبول بشم آن وقت کار که بکنم باز خوردش را میبینم
   اما از العان هم پول تو جیبی هام را بهینه خرج میکنم و می‌دونم که موفق میشم
   خدا را شکر من از مقاله باارزش‌ شما را خواندم ازتون سپاسگزارم

   1

  9. سلام میکنم به تیم بزرگ بهار من و آقای حامدی
   چقدر خوبه که از حرف های کلیشه ای دوری کردین و واقعیت پول رو بیان کردین در واقع پول باعث راحتیه همیشه میگفتن علم پول میاره ولی تو وقتی پول نداشته باشی حتی نمیتونی به علم هم دسترسی پیدا کنی
   پول توی این دنیا با خودش خیلی چیزا میاره آرامش، حال خوب، احترام ،مهارت و خیلی چیزای دیگه
   ممنون به خاطر مقاله خوبتون
   امیدوارم منم بتونم عین آدامی پولدار هوشمندانه عمل کنم و درآمدم رو به دارایی تبدیل کنم
   خدانگهدار

   1

  10. سلام و درود.جالب ترین مقاله ای بود که توی این مدت خوندم.خیلی خوشم اومد از راهکار ها امیدوارم که به زودی نتیجه رو به اشتراک بذارم👌🏻💥

   1

   1. واقعا آفرین مطالب خیلی آموزند است من تو طول این دوره واقعا خیلی چیزا یادگرفتم ویه خسته نباشید برا شما آقای حامدی عزیز بقیه همکاراتون
    از مقاله هم استفادع لازم برده شدممنون

    1

  11. سلاممم این مقاله خیلیی خوب و کاربردی بود واقعا سبک زندگی من خیلی معمولیه اتفاقا چند وقت پیش کتاب اثر مرکب رو مطالعه کردم توی اون هم یه راه حل داده بود که درامد هامون رو به بدهی تبدیل نکنیم یکیش این بود که همه خرجامون رو بنویسیم وقتی خرجامون رو روی کاغذ مینویسیم به مرور زمان دلمون نمیخواد پولمون رو صرف خرید چیزای بغیر ضروری بکنیم و اینطوری کمتر خرج میکنیم یجورایی شبیه همون سبک زندگی افزاد ثروتمند میصه و در مورد خرید دارایی به نظرم خیلی ایده خوبیه ممنون از سلیتتون

   1

  12. سلام برای این که ثروتمند شویم باید با درآمد خود دارایی بخریم دارایی‌های ما درآمد بیشتری برای ما به همراه می‌آورند. از سود دارایی‌های خودمون می‌توانیم هزینه‌های خود را پرداخت کنیم با این روش هر روز بیشتر ثروتمند می‌شویم

   1

  13. باسلام

   افراد فقیر با درآمد خود نمی توانند کاری بکنن چون باید ان را جای خرج ومخارج زندگی بدهند، افرادی که درآمد متوسطی دارند برای خود خرج کرد میخرند یعنی پول خود را صرف چیزهایی که برای انها ضروری نیست ویا کاربردی در زندگی انها ندارد خرج می کنند ولی افراد ثروتمند پول خود را پس انداز میکنند ویا خرج چیزی میکنند که سود داشته باشد و با سود ان هوشمندانه زندگی خود را میچرخانند.

   باتشکر

   1

  14. سلام استاد وقتتون بخیر
   خوب بودید و عالی مثل همیشه
   منظور کلیتون فکر کنم این بود که جور دیگه ای به پول نگاه کنیم و با روش دیگه ای پول دربیاوریم
   ولی مثلا منی که دانش آموزم نمیدونم دقیقا از کجا باید شروع کنم
   کاش در این مورد هم یچیزی گفته بودید
   درکل دمتون گرم

   1

   1. سلام ممنون به خاطر مقاله خوبتون
    مریم منم مثل شما دانش آموزم به نظرم میتونیم با عیدی های که میگیریم یا پول تو جیبی های که به ماها میدن پول جمع آوری کنیم وحتی میتونیم تولید محتوا بکنیم ودر یوتیوب پخش کنیم میدونی که یوتیوب هم پول بیشتری میده🤑🤑🤑🤑🤑

    1

  15. سلام استاد
   استاد ثزوتمند شدن نیاز به مهارت ، تلاش ، پشتکار ، و خودباوری ، سرمایه گذاری کردن و … است . اگر کسی بتونه تمامی این موارد رو در زندگی خودش پیاده کنه ، صد در صد می تونه زندگی با رفاهی داشته باشه .

   1

  16. سلام مث همیشه عالی….💪
   راستشو بخواین من از بچگی تا حالا علاقه ای به ثروت مند شدن و داشتن دارایی نداشتم……شاید به خاطر شرایطی که توش بزرگ شدم.
   اما این مقاله رو برای پدر و مادرم که مادیات سردر میارن خوندم و واقعا خیلی براشون جالب بود که ثروت مند شدنم اصول داره!!!، بویژه قسمتی که ثروتمندی بدون سرمایه اولیه بود……..

   از طرف خودم و پدر مادرم ازتون تشکر ویژه دارم.

   از

   1

   1. سلام خسته نباشین خیلی مقاله خوبی بود.
    درسته ثروتمند شدن نیاز به تلاش پشت کار خیلی قوی وکارمنظم بستگی داره. اینم درسته که بعضیا پولدارن ومیگیم از زحمت بقیه بوده. ولی هیچ وقت لذتی که توی بدست آوردن یه چیز که واسش زحمت کشیدی نمیشه جایی دیگ دید🙂🤍

    1

  1 8 9 10