0
0

شناخت رسالت زندگی

10198 بازدید
شناخت رسالت زندگی

به شما تبریک می‌گویم که جسارت داشتید به مهم‌ترین سوال زندگی‌تان فکر کنید و برای فهمیدن آن گام بردارید. سوالی که اکثر افراد از آن فرار می‌کنند: با زندگی‌ات می‌خواهی چکار کنی؟ ذهن ما دائما این سوال را از ما می‌پرسد، اما با آمدن چنین سوالی در ذهن به شبکه‌های اجتماعی می‌رویم و حواس خودمان را پرت می‌کنیم. دمتون گرم که می‌خواهید ماموریت و معنای زندگی‌تان را پیدا کنید. در این مطلب می‌خواهیم پاسخ مهم‌ترین سوال زندگی‌مان را متوجه شویم. اگر هنوز شناخت کافی از رسالت زندگی خودمان نداشته باشیم، دائما سوال‌های پایین در ذهن ما تکرار می‌شوند:

 • من کیستم و قرار است تبدیل به چه کسی شوم؟
 • برای چه چیزی به دنیا آمده‌ام؟ هدفم و ماموریتم در زندگی چیست؟
 • در این دنیا باید چه کاری انجام دهم؟
 • با زندگی خودم می‌خواهم چکار کنم؟
 • چرا باید درس بخوانیم؟
 • هویت من چیست؟
 • آیا زمان پیری از خودم راضی هستم؟
 • آیا دو راهی‌های زندگی خودم را درست انتخاب میکنم
 • به کجا قرار است برسم؟

آیا جواب سوالات بالا را به صورت واضح می‌دانید؟ اگر دلیل هیچ‌کدام از این کارها را نمی‌دانید، پس چرا انجام‌شان می‌دهید؟ اصلا چرا تا به حال چرایی زندگی‌مان را پیدا نکردیم؟ در تصویر پایین متوجه می‌شوید که چرا اکثر انسان‌ها هنوز معنای زندگی‌شان را متوجه نشدند و چرا از آن فرار می‌کنند:

رسالت زندگی

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

شناخت رسالت زندگی از مباحث روانشناسی تحول است که به ما کمک می‌کند مسیر زندگی خودمان را راحت‌تر پیدا کنیم. آرامش بیشتری داشته باشیم. معنا و مفهوم کافی برای انجام کارهایمان داشته باشیم و بهتر از قبل زندگی کنیم. بنابراین این قول را به خود بدهیم که یا  باید رسالتمون رو پیدا کنیم یا رسالتمون پیدا کردن رسالت زندگی‌مون باشد.

در این مطلب به سوالات پایین پاسخ داده می‌شود:

 • معنی رسالت زندگی چیست؟
 • چرایی زندگی؛ چگونه به پیدا کردن رسالت ما در زندگی کمک می‌کند؟
 • رسالت من در این دنیا چیست؟
 • آیا رسالت شغلی تفاوتی با رسالت الهی انسان دارد؟
 • کشف رسالت انسان در زندگی چه کمکی به خوشبختی ما می‌کند؟

باور اشتباه زنده‌مانی

خیلی از افراد بر این باور هستند که ما به دنیا آمده‌ایم که چند سالی زندگی کنیم و سپس بمیریم. به نظر شما هدف از آفرینش انسان این است؟ این همه نظم و شگفتی خداوند بدون مفهوم است؟

طبیعتا با یک مقدار فکر کردن می‌توانیم به جواب‌های درستی دست پیدا کنیم. یک سوال بسیار مهم از شما دارم و می‌خواهم در ابتدای این مطلب از شما پبرسم:

 • بزرگترین کاری که می‌خواهید در این دنیا انجام بدهید، چیست؟
 • می‌خواهید چه انسانی باشید؟
 • چه تغییری را در این دنیا ایجاد کنید؟

فقط کافیست که خودتان را باور کنید. باور کنید که با شناخت رسالت زندگی می‌توانید مسیر درست را انتخاب کنید و بدون اهمال‌کاری و تنبلی با اراده بیشتر به سمت رسالت زندگی‌تان گام بردارید. شما می‌توانید، شما می‌توانید(باور داشته باشید) هیچ تفاوتی بین انسان‌های بزرگی که رسالت زندگی خودشان را پیدا کرده‌اند با شما نیست. در پادکست پایین از امیرحسین حامدی مهمترین دلیل موفقیت انسان‌های اثر گذار را متوجه می‌شوید.

رسالت زندگی یا هدف زندگی

معمولا ما در زندگی هدف‌هایی برای خودمان تعیین می‌کنیم. اگر این اهداف در راستای رسالت زندگی ما نباشد نمی‌تواند رضایت از زندگی را برای ما به ارمغان آورد. شناخت رسالت انسان هدف نیست. بلکه به هدف، جهت میدهد. رسالت زندگی بزرگ‌ترین هدف و ماموریت زندگی ماست که تمام هدف های کوچک باید در جهت رسیدن به آن هدف بزرگتر تعریف ‌شود.

چطور اهدافمان را در راستای رسالت زندگی قرار دهیم؟

خیلی از ما انسان‌ها در مسیر رسیدن به اهدافمان جا می‌زنیم. اراده کافی برای رسیدن به هدفمان نداریم و بعد از مدتی هدفمان را فراموش می‌کنیم. ما باید بر اساس رسالت زندگی‌مان هدف گذاری کنیم. برای این که این موضوع را بهتر درک کنید، تصویر پایین را مشاهده کنید.

رسالت زندگی

رسالت در زندگی یعنی چی؟

رسالت چیزی فراتر از هدف در زندگی است در واقع رسالت زندگی همان هدف نهایی شما از زندگی است. به دور و اطراف خودتان نگاهی بیندازید. حتما افرادی را دیده‌اید که در رفاه کامل مالی هستند و ثروت فراوانی دارند، اما حال خوبی ندارند.

چون زندگی‌شان یکنواخت است و نمی‌دانند که چه چیزی از زندگی می‌خواهند. اصلا برای انجام چه ماموریتی در زندگی آفریده شده‌اند. همه ما بالاخره از دنیا می‌رویم و دنیا تمام می‌شود پس باید دنبال چیزهایی باشیم که باقی خواهند بماند.

رسالت حلقه گم شده زندگی درصد زیادی از انسان‌هاست. البته منظور از درصد زیاد یعنی بیش از نود درصد! بله بیش از نود درصد از مردم جامعه ما به آن دچار هستند. در فیلم پایین شما پیش نیازی را راجب رسالت انسان در زندگی مشاهده می‌کنید.

آمار رضایت از زندگی در کشور‌های مختلف

کشور کیفیت زندگی (از10)
سوئیس 8
اسپانیا 7.7
آمریکا 7.6
ژاپن 7.3
ترکیه 6.2
چین 6
عربستان صعودی 5.7
ایران 5.3
سوریه 5
روسیه 4.7

در کشور سوئیس و کشور‌های پیشرفته آموزش رسالت زندگی و مباحث شناخت هویت در مدرسه آموزش داده می‌شود. همانطور که آمار رضایت از زندگی را در جدول بالا مشاهده کردید، سوئیس بهترین آمار را در کشور های مختلف داشت. متاسفانه این آموزش را در مدرسه به ما یاد ندادند.

اما ما مشکلات را تقصیر دیگران نمی‌اندازیم. خودمان می‌توانیم رسالت زندگی خودمان را پیدا کنیم و رضایت بیشتری در زندگی داشته باشیم. آیا می‌دانستید تنها 3 درصد افراد می‌توانند کار مدنظرشان بعد از دانشگاه پیدا کنند. افراد دیگر به مشاغل متفرقه مشغول می‌شوند.

چگونه رضایت از زندگی خود را بالاتر ببریم؟

یاد بگیریم که چگونه شاد باشیم. تنها لحظه‌ای که اهمیت دارد، همین الان است. دقیقا همین الان که در حال مطالعه این کتاب هستید. این لحظه، بهترین لحظه است.

گاهی نیاز است که کودکانه زندگی کنیم. کودکان از داشته‌هایشان لذت می‌برند و از چیزهای کوچک ذوق می‌کنند. نگرش کودکان را داشتن، کوچکی نیست، بلکه درک لحظه‌هاست.

بزرگ که شدیم، فکر کردیم خوشبختی چیزی است که باید آن را جست‌وجو کنیم. به زوج‌هایی که ازدواج می‌کنند، می‌گویند، انشالله خوشبخت بشید…!

دریغ از این که آن‌ها همان لحظه هم خوشبخت هستند. اگر با نگرش خوشبختی زندگی کنند، خوشبختی بیشتری به دست می‌آورند، نه این که بخواهند آن را جست و جو کنند.

همین که خدا را در وجود خود و در تک تک لحظه‌ها احساس کنیم، خوشبخت هستیم. فکر می‌کنید که با چه چشمی، دنیا را نگاه می‌کنید؟ فکر می‌کنید که با چه گوشی، صداها را می‌شنوید؟ فکر می‌کنید که با چه عشقی به فرزندتان نگاه می‌کنید؟ فکر می‌کنید که با چه درکی، این مطلب را مطالعه می‌کنید؟ فکر می‌کنید که… آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟

شناخت رسالت زندگی

شناخت رسالت زندگی، ماموریت و هدفی ویژه است که برای دست‌یابی به حداکثر میزان خوشبختی، لازم است تا آن را شناسایی کنیم و در مسیر آن گام برداریم.

شناخت رسالت زندگی چگونه باعث زندگی در لحظه می‌شود:

لطفا یک نفس عمیق بکشید چون می‌خواهم نکته مهمی را با شما به اشتراک بگذارم. زمانی که استعداد‌های ما با احساسات ما یکی شود، ما از زمان حال لذت می‌بریم. اینگونه کار کردن، تفریح ما می‌شود و می‌توانیم از تک تک لحظه‌هایمان لذت ببریم. دعا می‌کنم در مسیر زندگی‌تان، کاری که انجام می‌دهید، در راستای علایق واقعی شما باشد.

هویت خود را می‌دانید؟

رسالت زندگی دقیقا مثل اثر انگشت است. هیچ کسی نمی‌تواند به شما نسخه‌ای دهد و بگوید این بهترین کاری است که شما برای آن به دنیا آمده‌اید. شما خودتان را بهتر از هر فرد دیگری می‌شناسید. بنابراین بهتر از هر شخص دیگری می‌توانید به خود کمک کنید. شما در خانواده خودتان بزرگ شدید. رسالت زندگی شما منحصر به فرد است زیرا:

 • در یک خانواده‌ای بزرگ شدید که دیگران در آن بزرگ نشدند.
 • علایق و استعداد‌های شما با دیگران متفاوت است.
 • محیط (حتی شهر و کشور) و شرایط شما با دیگران متفاوت بوده است.
 • در مدرسه و دانشگاهی درس خواندید که هر شخصی آن جا نبوده است.
 • دوستان خودتان را داشتید.
 • حتی معلم و استاتید شما با دیگران متفاوت است.

هویت خود را مشخص کنید

عوامل بالا باعث شده است که شما با دیگران متفاوت باشید و هویت شخصی خود را داشته باشید. هویت انسان بسیار بسیار مهم است. اگر ندانیم چه کسی هستیم و هویت واقعی خود را ندانیم، نمی‌توانیم رسالت زندگی خودمان را پیدا کنیم. بنابراین برای شما 30 دقیقه ویدیو آماده کرده‌ایم که بتوانید هویت خودتان را پیدا کنید.

شناخت هویت با رسالت زندگی

سر نخ های نداشتن رسالت زندگی

برای پیدا کردن افراد بدون رسالت نیازی نیست کار سختی انجام دهیم. شناخت این افراد بسیار راحت است. برای شناخت افرادی که رسالت ندارند خصوصیات زیر ذکر شده است:

 1. دوری بیش از اندازه از چالش
 2. تنبلی و اهمال کاری و عدم استقامت
 3. عدم تلاش و پشتکار برای بهتر شدن
 4. دنبال تعطیلات بودن
 5. به زور کار کردن
 6. عدم رضایت از زندگی
 7. استرس زیاد

ویژگی افرادی که رسالت زندگی خود را می‌دانند

 1. احساس خوشبختی
 2. عدم سردرگمی
 3. باطن‌ زندگی‌ بهتر
 4. استقامت و اراده قوی
 5. مصمم‌ و سحرخیز
 6. مسئولیت‌ پذیری
 7. تغییر پذیر و پذیرش اتفاقات

شناخت رسالت زندگی موجب رضایت‌مندی و خوشنودی ما می‌شود. در واقع رسالت به زندگی جهت میدهد و قطب نمای زندگی ما در تصمیم‌های مهم زندگی است. بریم سراغ یکی از گام های مهم این مطلب، یعنی شناخت رسالت و معنای زندگی. یادتان باشد که مغز شما از فکر کردن فرار می‌کند و برای درک و شناخت رسالت زندگی به فکر کردن نیاز داریم.

چرا رسالت زندگی خود را پیدا نمی‌کنیم؟

1. استعدادهایمان را نمی‌دانیم

همه ما استعدادها و توانایی‌هایی داریم. متاسفانه به علت این که روی شناخت آن‌ها وقتی نگذاشته‌ایم، از آن‌ها بی‌خبر هستیم. شاید فکر کنید که استعدادی ندارید. بهتر است به خود بگویید که هنوز استعداد‌های خود را پیدا نکردید. خیلی از ما با کمی فکر کردن می‌توانیم استعداد‌های خود را پیدا کنیم. تمامی انسان‌ها از استعداد‌های خوبی برخوردار هستند. برای شناخت رسالت زندگی‌مان باید استعدادهای خودمان را پیدا کنیم. استعداد شما در چه چیز‌هایی است؟

شناخت رسالت زندگی

2. معنای زندگی خود را نمیدانیم

در حال حاضر مشغول انجام چه کاری هستید؟ آیا از پایان کار خود لذت می‌برید؟ پایان این کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید، برای شما معنا و مفهومی دارد. خیلی از افراد زمانی که پیر می‌شوند، دائما به خودشان می‌گویند ای کاش….

به نظرتان اگر با همین فرمان جلو بروید از خودتان راضی هستید؟ در آینده حسرت الان خودتان را نمی‌خورید؟ یادتان باشد در مسیری که اشتباه است هر چقدر پایمان را بیشتر روی گاز فشار دهیم از مسیر خود بیشتر دور می‌شویم. معنای زندگی شما چیست؟

3. ارزش‌هایمان را نشناخته‌ایم!

زندگی کردن با ارزش‌ها یکی از جدیدترین نظریه‌های کنونی برای داشتن زندگی شاد و رضایت بخش است. وقتی در جهت ارزش‌های زندگی‌مان حرکت کنیم، حال دلمان خوب است. ارزش‌ها رفتار‌های انسانی خوب هستند.

هیچ کسی و در هیچ شرایطی نمی‌تواند ارزش‌هایتان را از شما جدا کند. وقتی ارزش‌های خود را ندانیم، با هر چالشی که در زندگی پدید می‌آید، نگران می‌شویم و استرس می‌گیریم. غر می‌زنیم و نمی‌توانیم از پس چالش‌های دشوار برآییم. اما با شناخت ارزش‌ها، زندگی‌مان معنادار می‌شود و می‌توانیم در جهت شناخت رسالت زندگی‌مان، گام برداریم. ارزش‌های زندگی شما چیست؟

4. علاقه سوزان ما چیست؟

حرکت نکردن در راستای علایق زندگی‌مان باعث می‌شود که از زندگی‌ خود ناراضی باشیم. از چه کاری لذت می‌برید؟  در چه کاری گذر زمان را متوجه نمی‌شوید؟ آیا علاقه سوزان خود را پیدا کرده‌اید؟

اگر می‌خواهید یک منبع کامل برای شناخت رسالت زندگی خود پیدا کنید، ابتدا باید هویت خود را مشخص کنید. علایق و استعداد‌های خود را بدانید. همچنین چشم‌انداز و ارزش‌های زندگی خود را مشخص کنید. زمانی که این موارد را بدانید خیلی راحت‌تر می‌توانید ماموریت زندگی خود را کشف کنید. در همایش در مسیر خوشبختی خیلی راحت می‌توایند پاسخ سوال‌های مهم زندگی خود را پیدا کنید. گام اول این است که هویت خود را بدانید. برای مشاهده ویدیو شناخت هویت خود کلیک کنید.

 

شناخت رسالت زندگی

رسالت زندگی چیست؟ مسیر زندگی من چیست؟ برای چه چیزی به دنیا آمدم؟ چرایی زندگی من چیست؟ سوالاتی که بارها و بارها در ذهن ما تکرار می‌شود. برای پیدا کردن شناخت رسالت زندگی، بهتر است کتاب‌های مربوط به “معنای زندگی و رسالت من” را مطالعه کنیم یا آموزش‌های لازم را مشاهده کنیم. شاید کمی سخت باشد به سوالات مهم ذهن‌تان پاسخ دهید اما ارزشش را دارد که رسالت زندگی‌تان را پیدا کنید. با پیدا کردن هویت و رسالت خود می‌توانید به خواسته‌های خود راحت‌تر دست پیدا کنید به شرطی که واقعا مشتاق باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=3664
اشتراک گذاری:

نظرات

951 نظر در مورد شناخت رسالت زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شناخت رسالت زندگی یکی از مهمترین نکات زندگیه و میتونه درپیشبرد اهدافمون کمک کننده باشه

  4

 2. شناخت رسالت زندگی یکی مهمترین نکته های زندگیه و این مطالب میتونه کمک کننده باشه هدفمون رو در راستای رسالت زندگی مون انتخاب کنیم

  1

 3. سلام وقت بخیر عالی بود به نظرمن رسالت زندگی مهمترین چیزی هستش که یک انسان میتونه بهش دست پیدا کنه وقتی که درست پیداش کنی دیگه بعدش خواست و اراده آدمی رو میخواد برای رسیدن به هدف

  2

 4. سلام، وقتتون به خیر باشه ان شاء الله
  مقاله ی عالی بود چون مهم ترین موضوع رد داشت.
  رسالت زندگی به زندگی جهت می‌دهد و مانند قطب نمایی می‌ماند که کشتی زندگیمان را به ساحل امنی می‌رساند.
  برای شناخت رسالت باید هویت، ارزش ها، علایق و استعداد هامون رو بشناسیم. همچنین با ویژگی های افرادی که در زندگی خود رسالت دارند و کسانی که ندارند آشنا شده و فهمیدیم که رسالت زندگی چیزی برتر از هدف است. چون او به هدف جهت می‌دهد.
  اول اینکه ما بدون شک در زندگی هدف و ماموریت بزرگی داریم چون خداوند حکیم است و هیچ چیز را الکی خلق نمی کنند.
  رسالت همه ی ما انسان ها در زندگی، رسیدن به برترین لذت ها یعنی خداوند است. شک نکنید! هرکسی را که ببینید هدف و… را برمبنای لذت بیشتر تنظیم می‌کند…
  هر هدفی، هر تصمیمی که میگیرم باید ما را جهت رسالت زندگیمان یعنی رسیدن به خدا کمک کند و اگرنه کشتی زندگی را محکم به صخره ی نابودی استعداد و سرمایه ی درونی می‌کوبد. کسی که رسالت زندگیش را خداوند و رسیدن به او بداند کارهای بیهوده انجام نداده، و کار ها را با شوق و ذوق انجام می‌دهد چون میداند که او را به خداوند نزدیک می‌کند.
  ان شاء الله بتونیم همه ی رفتار ها و کارهامون رو در جهت رسیدن به لقاء الله (دیدار خدا) انجام دهیم.
  السلام علی الحسین و عَلی علی ابن الحسین و عَلی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین علیه السلام و علی زوار الحسین علیه السلام و علی عشاق الحسین علیه السلام.
  التماس دعا برای ظهور امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، شفای مریض ها و… بیزحمت برای ما هم دعا کنید. 🤲😭🕋
  خدانگهدار.

  5

 5. سلام و ادب خدمت استاد حامدی و تیم بهارمن.
  ممنون از مقاله ی عالیه شما.
  ما باید از این زندگی برای آخرت خود برداشت کنیم و از زندگی لذت ببریم.

  5

 6. سلام بله رضایت خیلی مهمه و ما باید اول رسالت خودمون هویت خودمون و همچنین استعداد های خود را در یابیم

  2

 7. سلام شبتون بخیر 😃
  دسترسی به رسالت زندگی باعث میشه آدم همیشه حالش خوب باشه و از لحظه به لحظه زندگیش لذت ببره امیدوارم هرچه زودتر رسالت زندگیمو پیدا کنم و یه زندگی عالی رو رقم بزنم
  ممنون از شما و مطالب مفید و ارزشمندتون 😃❤️

  4

 8. این حس خوبی به آدم میده که هرکدوم ما رسالت متفاوتی توی زندگی داریم🤩 واقعا خودش یه انگیزه است ❤️

  1

 9. شناخت رسالت زندگی مهمترین هدف انسان هست که مثل اثر انگشت مخصوصا به خوده فردهستش و با قدم گذاشتن در مسیر اون هدف به احساس رضایت و خوشحالی میرسیم ودرآینده حسرت و ای کاش به سراغمون نمیادو باعث میشه که درلحظه زندگی کنیم

  3

 10. باعرض سلام امید دارم که جور و صحتمند باشید. ودر این ۲۱روز از برکت امتحان که گرفته شد خیلی کتاب خوان شدم ممنونم بخاطر این که بخاطر پیشرفت و ترقی ما بسیار زیاد زحمت میکشد. و خیلی خود را انسان خوشبخت فکر میکنم که عضو همچین تیم خیر اندیش، زحمت کش هستم با مطالعه این مقاله به دانشم بسیار چیز های مفید اضافه شد از جمله این که دانستن به این مفهوم که ما چرا زندگی می کنیم بسیار مهم است.که همه ما باید به مفهوم حقیقی زندگی خود پی ببریم.بعضی از انسان ها تااکنون موفق نشده اند تا مفهوم دقیق زندگی خود را درک کند.
  برای چی ما در این دنیا متولد شده ایم؟

  1

  1. سلام اسما عزیز
   خوشحالم بابت تغییرات خوبی که در زندگیت ایجاد شده…
   امیدوارم معنا و مفهوم زندگی در این دنیا رو هم در این مطلب درک کرده باشی:)
   افتخار می‌کنیم که در خدمت شما هستیم

   لایک

 11. درود بی کران خدمت استاد حامدی 🌸
  تو این مقاله یاد گرفتیم که رسالت زندگی مونو پیدا کنیم . رسالت زندگی همون هدف نهایی زندگی هست . افرادی که رسالت زندگی شون رو پیدا میکنن , احساس خوشبختی میکنن , سردرگم نمیشن . باطن‌ زندگی‌ بهتر و اراده ای قوی خواهند داشت . تصمیم گرفتم به مطالب گفته شده عمل کنم تا رسالت زندگیمو پیدا کنم.

  3

 12. سلام
  ممنونم از شما
  توی این مقاله یادگرفتم که ما باید رسالت زندگی ‌خودمون رو پیدا کنیم و هدفمان در راستای رسالت زندگی باشه تا هم از کارمون لذت ببریم هم از زندگیمان
  و همچنین شناختن رسالت زندگی باعث میشه که ما در لحظه زنگی کنیم
  خسته نباشید
  شب خوش🌻

  3

 13. وقتتون بخیر و شادی
  مقاله بسیار عالی و واجبی هست. سخنان و مطالبی که گفته شده خیلی عمیق هستن و برای پاسخ دادن به سوالات باید چند وقتی را با خودمان خلوت کنیم. من قبل این مقاله در مورد رسالت واقعی زندگیم خیلی فکر کرده بودم و تا حدودی پیداش کردم که بیشتر ویژگی های افراد آگاه از رسالتشان در من دیده میشه ولی این مقاله من را واداشت که برای باری دگر به این موضوع فکر کنم🙏💐💐 خیلی ممنونم از استاد حامدی برای آگاه سازی و دادن اطلاعات فوق العاده🌹🌹

  2

  1. سلام خیلی عالی بود یاد گرفتیم که رسالت زندگی همون هدف نهایی زندگی ماست ما باید رسالت زندگیمونو پیدا کنیم تا احساس رضایت داشته باشیم .که باید برای اون علاقه،استعداد،ارزش زندگیمونو در نظر داشته باشیم.کدر نهایت باید قدر زندگی که یبار هست و خدا به ما داده رو بدونیم ودر جهت رضایت خدا عمل کنیم

   2

 14. سلام وقتتون بخیر …
  این مقاله خیلی خیلی عالی بود .😍
  ۹۰ درصد افراد بدن رسالت زندگی میکنند و خودمون هم نمیدونیم که داریم چیکار میکنیم .😑
  میخواهی با زندگی خودت چه کاری رو انجام بدی؟ چرا باید درس بخونی ؟ و…. پاسخ به این پرسش ها واقعا لازم است ، چون ما نمیدونیم داریم دنبال چی میریم .🤔
  برای شناخت رسالت باید استعداد هامون و ازرش هامون و علاقه هامون رو پیدا کنیم و از دلشون رسالت زندگیمون رو مشخص کنیم .
  مهم ترین علت موفقیت بعضی از افراد اینکه که علاقه سوزان خودشون رو پیدا کردند و عاشق کار خود هستند .👌👌
  دوره رسالت زندگی واقعا عالی هستش و تو میتونی رسالت زندگی خودت رو پیدا کنی و….💫
  بسیار ممنونم استاد که این دوره رو واسه ما تهیه کردید❤

  2

 15. سلام خسته نباشید
  همانطور که گفته شد، شناخت ارزش ها از مهمترین کار هایی است که باید انجام بدیم
  خداوند ما رو برای زندگی کوتاه دنیوی به هیچ عنوان خلق نکرده و قطعا همه ی ما با یک دلیل محکم خلق شدیم…
  اگر در راستای این هدف گام برداریم باعث خوشحالی و شادابی روح مون میشه و اگر از این هدف دور و دور تر بشیم، نه در دنیا به خواسته هامون میرسیم و نه در آخرت.
  باتشکر

  1

 16. سلام
  این مقاله رو به شدت نیاز داشتم
  چون خیلی به دنبال این بودم که هدفمو درست انتخاب کنم
  با کمک گرفتن از این بخش که خیلی بهم کمک میکنه مطمعنم میفهمم:
  رسالت زندگی
  چشم انداز
  اهداف
  تمرکز
  پروژه
  برنامه ریزی
  من نتیجه گرفتم که
  برای شناختن هدفمون باید وقت بزاریم فکر کنیم
  خودمون رو بیشتر بشناسیم
  مخصوصا ارزش هامونو بیشتر بشناسیم
  تا بهترین رو انتخاب کنیم
  ممنونم ازتون
  خداقوت
  🌷🌷🌷🌷

  1

 17. سلام وقت بخیر
  کشف رسالت زندگی از مهمترین کارهای ماست چون همه ی ما انسان ها برای کار خاصی به دنیا آمده ایم و افرادی که رسالت خود را میدانند خوشبخت هستند و غر نمیزنند و اهمال کاری رو کنار میگذارند
  برای کشف رسالتمون باید ۴ چیز رو بفهمیم 1استعداد2معنای زندگی3 ارزش زندگی و4علاقه سوزان
  من فکر میکنم رسالت زندگی افراد باعث اثبات این جمله میشه «انسان اشرف مخلوقات است».
  موفق و پیروز باشید.

  1

 18. سلام خداقوت وقتتون بخیر مثل همیشه بسیار عالی بود شناخت رسالت زندگی از مباحث روانشناسی تحول هست که به ما کمک میکنه مسیر زندگی خودمون رو راحت‌تر پیدا کنیم، آرامش بیشتری داشته باشیم، معنا و مفهوم کافی رو برای انجام کارهامون داشته باشیم و بهتر از قبل زندگی کنیم رسالت چیزی فراتر از هدف  در زندگی هست در واقع رسالت زندگی همان هدف نهایی ما از زندگی هست.شناخت رسالت زندگی، ماموریت و هدفی ویژه هست که برای دستیابی به بیشترین میزان خوشبختی، لازمه تا اون رو شناسایی کنیم و برای رسیدن بهش تلاش کنیم🥰🌈

  1

 19. خیلی ممنون از مقاله عالیییی تون 🤩🤩🤩🤩🤩😍😍😍😍😍🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰😍😍😍🤩🤩🤩🤩🤩🤩😍😍😍🥰🥰🥰😍😍😍😍
  مقاله بسیار عالی و کاربردی بود چون این مقاله نقش زیادی در زندگی ما دارد ما اگر نتونیم رسالت خودمون رو پیدا کنیم نمیتونیم از خود احساس رضایت کنیم .
  سپاسگزارم از تیم عالی بهار من که باعث رشد و بهبود توسعه فردی ما می شوید
  شاد و پیروز باشید 😊🌱

  1

1 36 37 38