0
0

روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401

377 بازدید
روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401
 • روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401

  دلیل بسیاری از ناکامی‌ها و عدم موفقیت‌ها در طول زندگی، ندانستن شیوه صحیح انجام هر کاری است. متأسفانه مهارت‌های لازم جهت انجام امور مهم زندگی را به ما یاد نداده‌اند و البته خودمان هم تلاشی برای یادگیری نکرده‌ایم. مهارت‌های مطالعه و چگونگی نحوه مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401 هم یکی از این مهارت‌های مهم است.
  مثلا کیفیت قورمه سبزی یک آشپز حرفه‌ای یا یک آدم با تجربه با فردی که برای اولین بار قورمه سبزی می‌پزد بی آنکه از قبل تمرین کرده باشد یا رسپی مخصوص به آن را بداند، تفاوتش زمین تا آسمان است. اینکه عده‌ای بهترین درصدها و رتبه‌های کنکور را از آن خود می‌کنند و به تبع آن در بهترین دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند نیز همین است.
  یکی از هدف‌ها و آرزوهای مهم همه ما و خانواده‌هایمان سربلندی در آزمون سرنوشت ساز کنکور است. ما موفق به کسب بهترین رتبه‌ها می‌شویم اگر قبل از ورود به دوران کنکور مهارت‌های لازم را کسب کنیم. مهمترین مهارت چگونگی مطالعه هر درس است که با درس دیگر متفاوت است. اگر شما چگونگی مطالعه هر درس را نمی‌دانید با ما تا انتهای مقاله نحوه مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401، همراه شوید.
  در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • نحوه مطالعه درس عربی اختصاصی انسانی چگونه است؟
  • نحوه مطالعه دروس جامعه شناسی و روانشناسی چگونه است؟
  • نحوه مطالعه دروس فلسفه و منطق چگونه است؟
  • نحوه مطالعه درس علوم و فنون چگونه است؟
  • نحوه مطالعه دروس تاریخ و جغرافیا چگونه است؟
  • نحوه مطالعه دروس اقتصاد، ریاضی و آمار چگونه است؟

  برای مشاهده مقاله نحوه برنامه ریزی کنکور 1401، کلیک کنید.

  نحوه مطالعه درس عربی اختصاصی کنکور، چگونه است؟

  عربی از دو بخش بسیار مهم ۱- ترجمه و تعریب ۲- قواعد تشکیل شده است. برای اینکه در ترجمه و تعریب بسیار قوی شوید باید سعی کنید ابتدا کلمات درس را حفظ کنید. سپس متن کتاب را بخوانید و ترجمه کنید و متن ترجمه را بنویسید. این کار سبب تسلط هر چه بیشتر شما روی متن می‌شود و البته ترجمه شما را قویتر می‌کند. باید تسلط شما روی متن در حدی باشد که متوجه متن عربی شوید و دیگر نیازی به تسلط روی آن نداشته باشید.

   

  نحوه مطالعه درس عربی اختصاصی کنکور

  سعی کنید ترجمه و معنای ضمیرها، فعل‌ها، مفعول، فاعل، تمیز، مستثنی، مفعول مطلق تأکیدی و نوعی و … را بدانید. دانستن نکات ترجمه‌ای این موارد سبب می‌شود شما راحتتر گزینه‌های را حذف کنید و زودتر به جواب این مورد نظر برسید. اصلا قاعده و قانون تست‌های ترجمه همین است نباید وقت زیادی صرف حل این تست‌ها بگذارید باید با توجه به یک ضمیر یا معنی اشتباه یک فعل یکی دو گزینه را حذف و مابین دو گزینه دیگر به همین کار بپردازید و بسیار سریع به جواب تست برسید.
  یادگیری قواعد هم که بسیار آسان است و حیف است که آن را حذف کنید کافیست از یک درسنامه خیلی قوی نکات را مطالعه کرده و سپس تست‌های آن را پاسخ دهید. سپس چند روز پس از مطالعه‌تان مجددا تست سنجشی کار کنید.

  روش مطالعه درس جامعه شناسی و روانشناسی چگونه است؟

  جامعه شناسی و روانشناسی دو درس مهم زیرگروه رشته انسانی کنکور هستند. مطالعه این دو درس تشابه زیادی به مطالعه درس دین و زندگی دارد. باید هر درس را خط به خط مطالعه کنید. در واقع بیشتر سئوالات درس جامعه شناسی و روانشناسی از کتاب هستند پس باید با دقت و توجه بسیار زیاد درس را مطالعه کنید.

  روش مطالعه درس جامعه شناسی و روانشن

  نکته حائز اهمیت دیگر این است که شما نباید بلافاصله پس از مطالعه اقدام به تست زدن کنید. بلکه باید نهایتا دو الی سه روز پس از مطالعه درس تست‌های مربوط به آن درس را پاسخ دهید. تست زدن پس از مطالعه این دو درس با وجود اینکه مطالب در حافظه کوتاه مدت شما وجود دارد بسیار آسان است اما به هنگام آزمون آزمایشی و کنکور که مدتی پس از مطالعه شما صورت می‌گیرد امکان پاسخگویی را نخواهید داشت. پس حتما به این مطلب مهم توجه داشته باشید.

  برای مشاهده مقاله نحوه مطالعه دروس عمومی کنکور 1401، کلیک کنید.

  نحوه مطالعه درس فلسفه و منطق چگونه است؟

  بسیاری از افراد با توجه به اینکه درس فلسفه و منطق اهمیت بسیاری در کنکور دارند، با توجه به سئوالات سخت تصمیم می‌گیرند که این دو را در پناه خدا رها کنند. این در حالیست که میانگین درصد این دو درس در بین داوطلبین کنکور،. بین 20 الی 30 درصد است.

   

  خرید دوره جامع تمرکز

  نحوه مطالعه درس فلسفه و منطق چگونه

  خیلی از افراد فکر می‌کنند دروس فلسفه و منطق دو درس حفظی هستند که با تسلط بسیار زیاد روی متن قادر به پاسخگویی به سئوالات این رشته هستند. در صورتی که سئوالات طراحی شده این درس از سال 90 به بعد بیشتر جنبه تحلیلی پیدا کرده‌اند و باید خوب آنها را تحلیل کرد و با تسلط روی کتاب قادر خواهید بود به یک الی دو سئوال پاسخ دهید. پس سعی کنید علاوه برتسلط روی متن کتاب درسی، سئوالات را تحلیل کنید و تمام جنبه‌های یک مطلب یا سئوال را بسنجید.

  نحوه مطالعه درس علوم و فنون چگونه است؟

  تست‌های درس علوم و فنون ترکیبی از آرایه‌های ادبی، عروض، قافیه، تاریخ ادبیات و قرابت معنایی هستند. بهترین روش مطالعه برای این درس روش قلمرویی است. طبق روش قلمرویی ما باید هر کدام از این بخش‌ها مثلا ارایه یا قرابت و یا… را جدا جدا بخوانیم و تست‌هایی را کار کنیم.

  روش مطالعه دروس تاریخ و جغرافیا چگونه است؟

  تاریخ و جغرافیا جزء دروس و مطالب خواندنی هستند. برای مطالعه این دو درس کافیست به متن کتاب مسلط شوید.

   

  روش مطالعه دروس تاریخ و جغرافیا چگو

  چیزی که حائز اهمیت است مطالعه و مرور زیاد و تسلط بر متن کتاب درسی است. در این صورت پاسخگویی به هر تست، چندان دشوار نخواهد بود. در مقاله نحوه مطالعه دوس حفظی میتوانید بیشتر راجب خواندن این درس ها اطلاعات کسب کنید.

   

  برای خواندن مقاله آخرین روزهای مانده به کنکور 1401 و اطلاعات بیشتر درباره اقدامات قبل از کنکور روی لینک زیر کلیک کنید!!

  ((آخرین روزهای مانده به کنکور 1401))

   

  نحوه مطالعه دروس اقتصاد، ریاضی و آمار انسانی چگونه است؟

  این سه درس آنچنان مورد علاقه داوطلبان رشته انسانی نیستند زیرا با اعداد و ار قلم و محاسبه در ارتباط هستند. برای مطالعه این درس ابتدا باید یک کتاب با درسنامه بسیار خوب تهیه کنید،درسنامه را مطالعه کنید. فرمول‌ها و نحوه حل مسئله را با توجه به حل چند تست یاد بگیرید و بعد از گذشت مدت زمان ۲ الی ۳ روز تست‌های زماندار حل کنید تا جایی که به تسلط در هر مبحث برسید.

  هدف کادر آموزشی بهارمن، رشد، بهبود و توسعه فردی شما در تمام زمین‌های زندگیتان بالاخص موفقیت در کنکورتان است. امیدواریم مقاله فوق برای شما مثمر ثمر و کاربردی واقع شده باشد. موفق و موید باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۹ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=12781
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  6 نظر در مورد روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی 1401

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عالییییییی فقط برای رشته انسانی مطالب بیشتری بزارید ممنون😍🥰🙏

   4

   1. مقاله آپدیت شد مجید عزیز و توضیحات کامل تر داده شد
    پشتیبانی ما همراه شماست

    3

  2. عالی بود فقط اینکه یکم درمورد رشته انسانی بیشتر مقاله منتشر کنید مرسی ❤️🌹

   3