0
0

جملات انگیزشی برای موفقیت

1407 بازدید
جملات انگیزشی

همانگونه که یک خودرو برای کار کردن نیاز به سوخت دارد، بدن انسان برای کار کردن نیاز به غذا دارد، روح انسان هم برای ادامه، نیاز به نوعی انرژی دارد. انرژی مورد نیاز بدن با انرژی مورد نیاز به روح متفاوت است. متأسفانه یکی از دلایلی که ما در طول روز احساس خستگی و ناتوانی می‌کنیم و یا گاهی اوقات احساس کسلی و افسردگی داریم، این است که انرژی مورد نیاز روح و روان خود را تأمین نکرده‌ایم. کلمات، جملات و عبارات تأکیدی که روزانه باید به خود بگوییم از قدرت و اهمیت بالایی در زندگی برخوردار هستند.

داستان‌های زندگیت رو بذار کنار

همه ما داستان‌هایی ناراحت کننده از زندگی‌مان داریم. افراد زیادی را دیدم که با پرسش هر سوال، شروع به گفتن داستان زندگی‌شان می‌کنند. مثلا می‌گویند تو که نمی‌دانی… من از سن 2 سالگی پدر و مادرم از هم جدا شدند و وضعیت مالی خوبی نداشتیم، آن زمان‌ها….

دور بریزیم تمام داستان‌هایی که در ذهن‌مان داریم. آن‌ها نمی‌گذارند ما موفق شویم. با داشتن چنین داستان‌هایی فقط خودمان را محدود می‌کنیم. آیا افرادی که وضعیت بدتری نسبت به ما داشتند؛ موفق نشدند؟

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

می‌خواهم دوستانه صحبت کنم. چون رشد و تغییر زندگی‌‌ها برایم مهم هست. بنابراین از حرف‌هایم ناراحت نشو…

ناتوانی‌هایمان را تقصیر داستان‌های زندگی‌‌مان نیاندازیم. می‌دانم که دردهایی در زندگی کشیده‌اید. اما با همین دردها و داستان‌ها هم می‌توانید موفق شوید. خودت را قربانی داستان‌های زندگی‌ات نکن. همین حالا ممکن است داستان خود را بهانه کنید، آخه من ورشکستگی‌ام، طلاقم، دوست نابابم، شریک کاری‌ام، کنکورم و…
این داستان‌ها، دروغ‌هایی هستند که به خودت می‌گویی تا رنج و درد‌هایت را کمتر کنی. در صورتی که دردها باعث موفقیت ما می‌شوند.

افراد موفق هم چنین داستان‌هایی دارند. اما با داستان‌هایشان زندگی نکردند.

جملات و کلماتی که در طول روز از آنها استفاده می‌کنیم انرژی روزانه روح و روان ما را می‌سازد. اراده و انگیزه ما هم یک باک انرژی دارند و این کلمات تأکیدی، انرژی مورد نیاز آن را در طول روز تأمین می‌کنند.

دکتر سلیگمن، رئیس انجمن روانشناسی آمریکا در سال 2000 و همینطور پدر روانشناسی مثبتگرا است. طی تحقیقی که دکتر سلیگمن و همکارانش روی قدرت جملات و عبارات تأکیدی در سال 2013 انجام داده‌اند، مشخص شد که کلمات از روح و انرژی بسیار بالایی برخوردار هستند.

طی این تحقیق که بر رابطه نوع کلمات و جملات استفاده شده در طول روز بر میزان سلامتی افراد بود، 89 میلیون توییت‌ با 40000 واژه مورد بررسی قرار گرفت.

واژه‌ها به دو دسته مثبت و منفی تقسیم شدند. کلمات مثبت نظیر عالی، شگفت‌انگیز، فوق‌العاده و … و کلمات منفی چون وحشتناک، غمناک، ناامید، خسته و … . مشخص شد که افراد شهرهایی که از کلمات منفی بیشتری در توییت‌های خود استفاده کردند، عارضه حمله قلبی بیشتری از بیمارستان‌هایشان گزارش شده است. پس عبارات با میزان سلامتی رابطه مستقیم دارند. باید حواس‌مان را نسبت به کلماتی که به کار می‌بریم، جمع کنیم و به آن بهای بیشتری دهیم.

برای مطالعه مقاله تفکرات اشتباه در تمرکز، کلیک کنید.

جملات انگیزشی

پژواک کلمات

مطمئنا شما هم زمانی که به کوه رفته‌اید،عمل پژواک صدا را انجام داده‌اید و یا با خود گفته‌اید این صدای کیست؟ شما هر چه بگویید با همان میزان صدا و بلندی، با همان کلمه‌ای که به کار برده‌اید و با همان قدرت، به سمت خودتان برمی‌گردد و آن را می‌شنوید. پس باید دقت بیشتری روی کلمات انتخابی خود داشته باشید.

جملات انگیزشی که باید به خود بگوییم !!!

1. ناشنوا باش وقتی که همه از محال بودن خواسته‌هایت حرف می‌زنند.

بسیاری از افراد به علت تنبلی، اهمال کاری یا هر علت دیگری توانایی رسیدن به خواسته‌های خود را پیدا نکرده‌اند و امکان دارد زمانی که تلاش شما را در راه رسیدن به موفقیت و اهداف‌تان می‌بینند، بخواهند شما را از ادامه مسیر برهانند. اینکه آنها نتوانسته‌اند دلیل بر نتوانستن شما نخواهد بود، پس نسبت به حرف‌هایشان ناشنوا باشید.

2. چیزهای خوب سراغ کسانی می‌آیند که صبر می‌کنند، اما چیزهای بهتر سراغ کسی می‌آیند که تلاش می‌کند.

سعی کنید تلاش، پشتکار و عملگرایی را نسبت به اهدافتان در نظر بگیرید. بدون تلاش قادر نخواهید بود  هیچ چیزی به دست آورید.

3. بیشتر مردم دنبال یک فرصت جدید و یا اول هفته و سال جدید هستند برای تغییر، با همان عادت‌های قدیمی.

منتظر آمدن یک روز یا ساعت خاص برای شروع هدف خود نباشید، هر جا تصمیم گرفتید از همان لحظه شروع کنید به تغییر عادت‌های اشتباهتان. تغییر عادت‌های اشتباه به عادات درست اولین گام برای شروع اهداف و پیشبرد موفقیت است. از شروع کردن نترسید.

4. ستاره‌ها بدون تاریکی نمی‌توانند بدرخشند.

متأسفانه یکی از چیزهایی که به صورت یک مانع برای شروع و پیشبرد اهداف دست ‌و پاگیر بسیاری از افراد می‌شود، شرایط بد مالی و محیطی و محدودیت‌هاست. اما این محدودیت‌هاست که از انسان ستاره می‌سازد. در واقع اگر همه امکانات فراهم باشد همه قادر به انجام آن هستند، پس محدودیت‌ها را به چشم یک پل ببینید ن یک مانع.

برای مطالعه مقاله شناخت رسالت زندگی، کلیک کنید.

جملات انگیزشی

5. می‌توانم شکست را بپذیرم، اما تلاش نکردن را هرگز!!!

بسیاری از افراد شروع نمی‌کنند چون از شکست می‌ترسند. پذیرش شکست از دست روی دست گذاشتن کار آسانتری است.

6. اول شما را نادیده می‌گیرند، بعد به شما خواهند خندید، سپس با شما خواهد جنگید، و بعد شما برنده خواهید شد

در مسیر اهداف و موفقیت شما انسان‌های بسیاری شما را تمسخر می‌کنند، به شما و هدف‌تان می‌خندند ولی در انتها شما را به حدی می‌بینند که با شما به رقابت بپردازند و در انتها این شما هستید که پیروز میدان می‌شوید.

 

7. مهم نیست چه مقدار از یک مسیر اشتباه را رفته‌ای، هر زمان فهمیدی اشتباه رفته‌ای دور بزن!!!

بعضی اوقات به دلایل متعددی مسیر اشتباهی را در پیش می‌گیریم که حالا یا به آن علاقه نداریم یا مجبور به انتخاب آن شدیم و یا هر چیز دیگری. مهم نیست در کجای آن مسیر قرار گرفته‌ایم، باید از همان لحظه که فهمیدیم اشتباه رفته‌ایم، برگردیم.

8. اگر کاری را بخواهید انجام دهید، راهش را پیدا می‌کنید

و اگر نخواهید کاری را انجام دهید، بهانه‌اش را

هر مقصدی یک مسیر دستیابی دارد، حالا شاید مسیر بعضی خاک و پر دست‌انداز باشد، اما مسیرش هست. پس اگر واقعا بخواهید کاری را انجام دهید، راه پر پیچ و خم آن را خواهید یافت و اگر نخواهید بهانه آن را پیدا خواهید کرد.

نظرات، پیشنهادات و جملات انگیزشی خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر این مقاله برای شما مفید و کارآمد واقع شد آن را با عزیزترین دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برای مطالعه مقاله “چگونه دوست پیدا کنیم و دوست داشتنی باشیم“، کلیک کنید.

بهشت را به بها می‌دهند ن به بهانه!!!

همانطور که گفتیم قدرت جملات و کلمات را نباید نادیده گرفت باید هر روز به خود بگویید من سلامتم، من می‌توانم، من شاد و سرزنده‌ام و هیچ چیزی برای من نشد ندارد. باید هر روز از خود، خدا و کائنات سپاس‌ گزاری کنید و بابت تمام نعمات شکرگزار باشید. از کلمات خسته نباشید، دست شما درد نکند، افعال منفی و کلماتی که بار معنایی منفی دارند، دوری کنید.

حرف پایانی مطلب جملات انگیزشی برای موفقیت

شما در طول روز از چه جملات انگیزشی استفاده می‌کنید؟ برای چه باید از جملات انگیزشی استفاده کنیم؟ چگونه انگیزه خود برای ادامه زندگی را بالا ببریم؟ انگیزه چیست؟ اهمیت ایجاد و افزایش انگیزه در زندگی و دستیابی به موفقیت چیست؟ در این مطلب به تمامی این سوالات پاسخ داده شد. امیدوارم که از خواندن لذت برده باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=11289
اشتراک گذاری:

نظرات

4 نظر در مورد جملات انگیزشی برای موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام ممنون از مقاله
  در مسیر موفقیت یکی از اقدامات مهم توجه به روح وارامش تن است که جملات انگیزشی بهترین راه تامین این نیاز است

  1

 2. بازتاب: 8 جمله انگیزشی برای درس خواندن ( متن / ویس / فیلم ) بهارمن
 3. سلام استاد وقتتون بخیر
  خیلی ممنون استادمطالب مقاله مثل همیشه عالیییی ومفیدبود
  اینکه روش‌های مطالعه روبدونی وانجامشون بدی
  خیلی خوبه وباعث میشه ازمطالب کتاب موردمطالعه درک بیشتری داشت وارآن لذت برد
  ودرآخرتشکرمیکنم ازشمااستادگرامی وتیم بهارمن
  واقعا تواین ده روز مطالب زیادی یادگرفتم
  سپاس فراواااااان🌺🌺🌺

  1