0
0

5 راهکار ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

807 بازدید
ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

تفاوت آدم های موفق و شکست خورده

ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

آیا می‌دانید تفاوت آدم‌های موفق و شکست خورده در چیست؟ آیا آدم‌های موفق نیروی خارق‌العاده دارند؟ یا اینکه شما هم فکر می‌کنید آدم‌های موفق، استثنائی هستند و از کره‌ی مریخ آمده‌اند؟ تنها تفاوت آدم‌های موفق و شکست خورده در یک چیز است؛ ادامه دادن.

آدم‌های موفق جا زدن را بلد نیستند. زمان شروع یک کار فقط به چگونه تمام کردن آن فکر می‌کنند. نتوانستن و نمی‌توانم در دیکشنری و لغات آنها معنایی ندارد.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

آدم‌های شکست خورده همانند آدم‌های موفق یک کار را شروع می‌کنند، اما از میانه راه آن را رها می‌کنند. آدم‌های موفق از بهانه‌ها پل می‌سازند و آدم‌های شکست خورده، دنبال بهانه‌ای برای تخریب پل‌های پیش روی خود هستند.

آدم‌های موفق ن نیروی خارق‌العاده و افسانه‌ای دارند، ن از سایر آدم‌ها مستثنی هستند، آنها فقط و فقط قدرت ادامه دادن دارند. هیچگاه و هیچکس قادر به ناامید کردن آنها نیست. اگر می‌خواهید راز انگیزه ادامه دادن آدم‌های موفق را بدانید، با ما همراه باشید.

5 راهکار ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

راهکارهای ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

بسیاری از انسان‌ها فکر می‌کنند چیزی که مهم است شروع کردن یک کار است، در صورتی که قدرت ادامه دادن یک کاراز شروع آن بااهمیت‌تر است. راهکارهای زیر را جهت ایجاد انگیزه برای ادامه‌دادن، استفاده کنید.

برای حفظ انگیزه و موفقیت، افکارتان را ثبت کنید:

آنتونی رابینز می‌گوید حرف‌هایی که به خودتان می‌زنید، تفاوت میان پیروزی و شکست شما را رقم می‌زنند. شما می‌توانید با مکتوب کردن آنها، بر آنها تسلط یابید. مطالعات نشان می‌دهند آن دسته از افرادی که به مدت چند هفته افکارشان را ثبت کرده‌اند، توانسته‌اند تا حد زیادی بر تردیدهایشان غلبه کرده و انگیزه‌شان را بهبود بخشند. حتی حفظ انگیزه کنند.

کارهای خلاف هدفتان را از میان بردارید:

بسیاری از اوقات افراد با اینکه هدف مشخص شده‌ای دارند، در جهت آن پیش نمی‌روند. مثلا هدف‌شان سحرخیزی است، آن وقت تا ساعت 3 صبح بیدار می‌مانند.

مطمئنا فردی که ساعت 3 خوابیده است، امکان ندارد بتواند ساعت 4 صبح از خواب بیدار شود. حتی اگر بتواند سحر بیدار شود، آنقدر کسل و خسته خواهد بود که قادر به انجام هیچ کاری نخواهد بود.

باید سعی کنید از انجام تمام کارهایی که حتی یک هزارم درصد شما را از رسیدن به اهدافتان دور می‌کند، اجتناب کنید.

یک بار، گرنت کاردون، اسطوره‌ی فروش، داستانی را درباره ی فردی که با وی در مک دونالد همکار بود، بیان کرد. درست عکس کاردون که هدفش فقط کسب پول بود، این فرد، واقعا کارش را دوست داشت و با اشتیاق آن را انجام می‌داد.

می‌پرسید چرا؟ چون هدف وی، یاد گرفتن زیر و بم این حرفه و در نهایت، باز کردن شعبه‌ی جدید مک دونالد با مدیریت خودش بود. در نهایت، کاردون با حفظ انگیزه از آنجا اخراج شد و آن فرد، هم توانست به هدفش برسد.

برای مشاهده مقاله افزایش انگیزه، اینجا کلیک کنید.

5 راهکار ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

برای خودتان ضرورت ایجاد کنید:

یک بار برندن بوکارد از یک مشتری پرسید که به نظر او، چه کسی قهرمان دوی سرعت المپیک می‌شود؟  او گفت برنده آن کسی است که وقتی به زمین افتاد، بر می‌خیزد، نگاهی به خط پایان می‌اندازد و می‌گوید من به خاطر مادرم این مسابقه را می‌برم.

این قدرت «چرا» است. هر وقت احساس کردید انگیزه‌تان کاهش یافته است، از خودتان بپرسید چرا؟ و برای خاطر چه کسی دارید این کار را انجام می‌دهید؟ اگر این سوال را به اندازه کافی از خود بپرسید، همیشه، دلیلی برای ادامه دادن و سخت تلاش کردن و حفظ انگیزه خواهید داشت.

باید برای انجام هر کار، یک چرایی برای خودتان بیابید. ن تنها شما بلکه موفق‌ترین انسان‌ها هم برای انجام کارها و رسیدن به اهدافشان نیاز به دانستن چرایی آن دارند.

برای مشاهده مقاله چرایی زندگی، اینجا کلیک کنید.

کشیدن جدول تی:

یکی از ترفندهای انگیزه کشیدن یک جدول، با دو ستون با دو تیتر اگر برسم و اگر نرسم است. این تکنیک فوق‌العاده‌ترین تکنیک برای ایجاد انگیزه برای ادامه دادن است.

شما باید یک جدول رسم کنید سپس در هر ستون آن یادداشت کنید که اگر به هدفی که دارید، برسید چه اتفاقات خوبی برایتان می‌افتد و اگر نرسید، چه ناکامی‌هایی در انتظار شماست.

دستیابی به موفقیت‌های کوچک روزانه:

ویلیام جیمز، روانشناس معروف می‌گوید شما می‌توانید با انجام برخی کارها، احساستان را تغییر دهید. همیشه به خاطر داشته باشید که شما باید روزتان را صرف‌نظر از هر احساسی که دارید، با انرژی آغاز کنید.

حفظ انگیزه کنید. با اقدام و عملتان، انگیزه‌ی ادامه‌ی کارتان را برای خودتان فراهم کنید. اولین کار نتیجه‌بخش و مثبتی که در روز انجام دهید، شما را در تمام روز سر حال و پر انرژی نگه می‌دارد. در نتیجه، اینستاگرام، بیش از حد چت کردن و تلویزیون نگاه کردن را کنار بگذارید. تمام توان و تلاشتان را روی به نتیجه رساندن کارتان متمرکز کنید.

برای مشاهده مقاله عوامل نابود کننده تمرکز، اینجا کلیک کنید.

ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

موفقیت چیزی نیست که شانسی برای کسی اتفاق بیفتد. موفقیت پرنده خوش اقبال هما نیست که اتفاقی بیاید و بر شانه‌ یک فرد بنشیند. موفقیت را غول چراغ جادو به این و آن نمی‌بخشد.

برای موفق شدن نیاز به سعی و تلاش و پشتکار است. موفقیت را به بها می‌دهند ن به بهانه. باید و باید عملگرا باشید. خیلی اوقات باید قید بسیاری از دوست‌ داشتنی‌ترین چیزهایی که در زندگی دارید، بزنید. خیلی اوقات باید با سختی‌ها و چیزهایی که از آنها متنفرید، کنار بیایید و باز هم ادامه دهید.

شما چه راهکارهایی برای ایجاد انگیزه برای ادامه دادن پیشنهاد می‌دهید؟ چگونه می‌توانیم انگیزه خود را افزایش دهیم؟ چرا باید انگیزه خود را زیاد کنیم؟ انگیزه بالا چگونه به موفقیت ما کمک می‌کند؟  نظرات، پیشنهادات و راهکارهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=10492
اشتراک گذاری:

نظرات

6 نظر در مورد 5 راهکار ایجاد انگیزه برای ادامه دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: نشخوار ذهنی  چیست؟ - مجموعه آموزشی بهارمن
  2. بازتاب: خودگویی چیست؟ خودگویی های منفی و تاثیرات آن در سال 2022 - مجموعه آموزشی بهارمن
  3. بازتاب: 4 قانون ساختن عادت خوب + راه های ترک عادت بد - مجموعه آموزشی بهارمن
  4. بازتاب: موسیقی برای مطالعه چه سودی دارد؟ - مجموعه آموزشی بهارمن
  5. بازتاب: 7 پیشنهاد عالی برای تقویت حافظه بلند مدت - مجموعه آموزشی بهارمن