0
0

همه چیز درباره منفی گرایی و مثبت اندیشی

573 بازدید
منفی گرایی و مثبت اندیشی

منفی گرا یا مثبت اندیش؟

می‌دانید علت بسیاری از شکست‌هایی که در زندگی داریم چیست؟ ریشه تمام ناکامی‌ها و عدم موفقیت‌هایمان کجاست؟ یا بهتر بگویم مشکل از کجاست؟ متأسفانه ما قدرت افکار و کلمات را نادیده می‌گیریم. نمی‌دانیم که یک فکر یا یک کلمه که لحظه‌ای از ذهنمان عبور می‌کند یا بر زبانمان می‌نشیند، از چه قدرتی برخوردار است. منفی گرا یا مثبت‌اندیش؟ کدام‌ بهتر است؟

بسیاری از افراد براین باورند که امید واهی و الکی را نباید به خود راه داد. شاید دلیلشان این است که امید بی‌انداز؛ تحرک، تلاش و پشتکار را از آدم سلب می‌کند و یا هر چه… .

اما بعضی دیگر که اتفاقا همان افرادی هستند که ابتدا بابت طرز تفکرشان، مورد تمسخر همگان قرار می‌گیرند و درنهایت موفق می‌شوند؛ از قدرت افکار و کلمات آگاه هستند.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

گاهی همان یک کلمه نمی‌توانم، سخت است؛ آنچنان یک کار ساده را به سخت تبدیل می‌کند که همه را به حیرت در می‌آورد. گاهی هم یک کلمه می‌شود، اینکه کاری ندارد؛ چنان یک کار سخت را آسان می‌کند که جای تعجب دارد.

اگر از قدرت افکار و کلماتی که بر ذهن و زبانتان جاری می‌کنید، آگاهی ندارید و آنها را نادیده می‌گیرید تا انتهای مقاله منفی گرایی و مثبت اندیشی با ما همراه باشید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم: 

  • طرز فکر افراد موفق چیست؟ 
  • به چه افرادی آدم‌های سمی می‌گویند؟ 
  • چرا نباید منفی گرا باشیم؟ 
  • چرا باید مثبت اندیش باشیم؟ 
  • مثبت‌اندیشی برای رسیدن به اهداف کافیست؟

 

منفی گرایی و مثبت اندیشی

طرز فکر افراد موفق

بسیاری از افراد، همیشه به‌دنبال یافتن کلیدی برای رسیدن به موفقیت هستند. تغییر افکار، زندگی شما را تغییر می‌دهد. این کار به ‌ظاهر خیلی ساده است. بااین‌حال بیشتر ما فکر می‌کنیم که برای تغییرکردن خیلی دیر شده است یا دیگر زمان کافی برای یادگیری چیزهای جدید را نداریم. زندگی‌کردن با افکار محدود، سبب می‌شود که ناخودآگاه اتفاقات ناخوشایندی برایمان پیش بیاید. هنگامی که با خودمان فکر ‌می‌کنید «نمی‌توانم کاری انجام دهم»، در واقعیت هم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. اگر طرز فکر افراد موفق را داشته باشیم و با این دیدگاه که «من می‌توانم» یا «من این کار را انجام می‌دهم» زندگی کنیم، تقریبا همیشه به‌دنبال راه‌حلی برای رسیدن به اهداف خود، خواهید بود.

آدم‌های سمی

در اطراف ما آدم‌های بسیاری وجود دارد که حضور آنها و تأثیرشان در زندگیمان را نمی‌توان نادیده گرفت. تأثیر آدم‌های اطراف، آنقدر زیاد است که گاهی خودمان هم متوجه نیستیم که بیانمان، علایق و سلایقمان، نحوه پوششمان، حتی نوع غذایی که می‌خوریم هم، به آنها شبیه شده است.

گاهی انگار این خودمان نیستیم که زندگی می‌کنیم، برای علاقه دیگران و تشویق آنها و در واقع یک حس نیاز به مورد تحسین قرار گرفتن از جانبه آنها هر کاری انجام می‌دهیم. حتی کارهایی مخالف علاقه و عقاید شخصی.

اما مسئله دقیقا از همانجایی بد و بدتر می‌شود که دیگر طرز فکرمان هم شبیه آنها می‌شود و به کل از خود واقعیمان دور و دورتر می‌شویم.

دید سوء و منفی این افراد به تمام زندگیمان جهت می‌دهد و افکارمان را منفی می‌کند و تمام تمرکز ذهن ما را مختل می‌کند. چاره چیست؟ باید اینگونه افراد، که آنها را آدم‌های سمی می‌نامند از خود دور کنیم. در دور و اطراف شما آدم سمی وجود دارد؟

برای مشاهده مقاله نابودکننده‌های تمرکز، اینجا کلیک کنید.

منفی گرایی و مثبت اندیشی

منفی گرایی و مثبت اندیشی

چرا نباید منفی‌گرا باشیم؟

افکار موجود در ذهن تا حد بسیار بالایی شخصیت و الگوی رفتاری انسان را شکل می دهد. عوامل وراثتی و اکتسابی مانند ژن، خانواده، دوستان و بسیاری از موارد دیگر، در تعیین شکل و ذهنیت کلی ما تاثیرگذار هستند. منفی نگری می تواند زمینه ساز بیماری‌های روحی و روانی و عدم موفقیت در زندگی شود. برای مثال افکار منفی بواسطه پیش داوری نادرست، زمینه شکست و عدم موفقیت را قبل از انجام کاری به شخص القا می‌کند و این موضوع تاثیر بالایی در عدم دستیابی به اهداف دارد.

منفی‌گرایی و بدبینی منجر به ضعف شدید سیستم دفاعی بدن انسان می‌شود و در مقابله با بیماری‌ها، توانایی خود را از دست می‌دهد.

چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

مثبت‌اندیشی یکی از ابزارهای درونی است که در زندگی افراد نقش مهمی در رسیدن به موفقیت دارد. مثبت‌اندیشی را می توان با تغییر نگاه، نسبت به رویدادهای زندگی به دست آورد و مثبت بین شد.

محققان با پژوهش‌هایی به این نتیجه رسیده‌اند که مثبت‌اندیشی در زندگی باعث افزایش طول عمر فرد می‌شود. کسانی که در حوادث زندگی خود، نیمه ‌پر لیوان را می‌بینند معمولا جسم سالم و روحی پرنشاط دارند.

مثبت‌اندیشی برای رسیدن به اهداف کافیست؟

مطمئنا لازمه موفقیت در هر کاری، تلاش و پشتکار فراوان است. صرفا با کلمه من می‌توانم یا دید مثبت نسبت به هر مسئله، موفق نمی‌شویم‌. اما مثبت‌اندیشی راه رسیدن به موفقیت را هموارتر می‌کند. مثبت‌اندیشی اراده و انگیزه را در ما افزایش می‌دهد. جهان هستی، انعکاس و پژواک صدای ذهن و درون ماست. مطمئنا هر آنچه که از ما تحویل بگیرد، همان را منعکس می‌کند و به سمت ما برمی‌گرداند. پس سعی کنید مثبت‌اندیش باشید و افکار مثبت را در ذهن‌تان بپرورانید.

برای مشاهده مقاله اراده قوی برای موفقیت، اینجا کلیک کنید.

منفی گرایی و مثبت اندیشی

راه موفقیت سخت نیست، می‌توانیم با انجام یک‌سری کارهای کوچک در زندگی، طعم موفقیت را بچشیم. در واقع موفقیت یعنی به کار گرفتن حرف‌ها و کارهای ساده اما پرتکرار. پس عملگرا باشید و تلاش و پشتکار را در انجام کارهایتان داشته باشید.

با عمل به نکات مثبت اندیشی و ایجاد حس و حال خوب در خودتان می‌توانید در دستیابی به موفقیت بهتر عمل کنید. اگر افراد منفی‌گرا در اطراف خود دارید با اشتراک گذاری این مقاله سفیر حال خوب شوید‌. آن مقاله را با عزیزترین افراد زندگی خود به اشتراک بگذارید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=10625
اشتراک گذاری:

نظرات

3 نظر در مورد همه چیز درباره منفی گرایی و مثبت اندیشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: با 3 حرکت جادویی چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم؟ - مجموعه آموزشی بهارمن