0
0

همه چیز را تغییر بده!

890 بازدید
همه چیز را تغییر بده

بسیاری از افراد در مواجه با هر شکست خود را باخته و دیگر انگیزه و امید به ادامه دادن مسیر و دستیابی به اهداف، آرزوها و امیال خود ندارند و از این راه باز پس می‌کشند اما در واقع چیزی که وجود دارد این است که همه ما باید به شکست‌هایمان به چشم پلی برای پیروزی نگاه کنیم و به گونه‌ای آنها را دور زده و به موفقیت بدل کنیم. شما می‌توانید خالق زندگی خود باشید و همه چیز را به گونه‌ای تغییر دهید که میل و خواست شما باشد. پس باید همه چیز را تغییر بده را یاد گرفته و سعی کنید همه چیز را تغییر دهید.

باید دلیل مشکلات و شکست‌های زندگی خود را فرا گرفته و برای برطرف نمودن آنها در زندگی تلاش و کوشش کنیم. قصد ما از نگاشتن مقاله همه چیز را تغییر بده کمک در بهبود شرایط زندگی فردی شماست و مطمئنم باشید با مطالعه این مقاله قادر خواهید شد همه چیز را تغییر دهید.

در واقع باید بدانیم که بیشتر شکست‌هایمان به دلیل نبود اراده و یا کمبود آن نیست. تمام رفتارهای ما تحت تاثیر محیط اطراف و اطرافیان ما می‌باشد. ویژگی‌های ما، ویژگی‌های جهان اطراف ما و قوانین حاکم بر جهان هستی و سایر موارد بر شکست‌های ما بی‌تأثیر نیستند حتی اگر ما به آنها اعتقادی نداشته باشیم آنها بر کم و کیف زندگی ما اثر گذارند.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

اما یک سئوال اگر نبود یا کمبود اراده در وجود انسان‌ها سبب شکست آنها در تحقق اهداف، آرزوها و امیال آنها نمی‌شود پس چرا هیچ‌گاه شنبه‌ای که قرار است در آن تصمیمات و اهداف متعالیمان تحقق یابد از راه نمی‌رسد؟ چرا هیچگاه اهدافی که برای هفته جدید، ماه جدید یا سال نو ریخته‌ایم تحقق نمی‌یابد؟ چرا فردا یا فرداها از راه نمی‌رسد؟ چرا بیشتر تصمیمات ما با شکست رو به رو می‌شود؟ چرا بیشتر کارها را نیمه کاره رها می‌کنیم؟ چرا با وجود تلاش‌های بسیار با چالش‌ها رو به رو می‌شویم؟ چرا نمی‌توانیم عادت‌های بدمان را ترک کنیم؟ علت چیست؟

اگر واقعا مایل هستید که عادت های بد خود را ترک کنید توصیه میکنم حتما مقاله « 4 قانون ساختن عادت خوب + راه های ترک عادت بد» را مطالعه کنید

در این مقاله قرار است پاسخ سئوالات بالا را بیان کنیم و این مطلب را بگوییم که چگونه می‌توان قوانین و فرکانس‌های موجود در جهان هستی را به‌گونه‌ای دلخواه خود و متناسب با شرایط خود تغییر دهیم. پس اگر شما هم در روزمره به این سئوالات برخوردید و پاسخی برای آن نیافتید و این سئوالات ذهن شما را به چالش کشیده‌اند و کمی کنجکاوتان کردند تا انتهای مقاله همه چیز را تغییر بده با ما همراه شوید.

اولین عامل شکست: بی برنامگی را تغییر بده

یکی از دلایل بسیار مهمی که در تصمیم‌ها و اهداف متعالی ما را با شکست رو به رو می‌کند بی برنامگی است. بیشتر اوقات زندگی ما این گونه است که شد شد نشد نشد. همه چیز بی پایه و اساس و بدون برنامه‌ریزی قبلی. ما برای آنکه در زندگی شخصی به یک جایگاه ویژه و برتر دست پیدا کنیم باید برای هر دم و بازدم مان هم برنامه داشته باشیم. از اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی غافر نشوید و سعی کنید تمام اهداف خود را با برنامه پیش ببرید.

برای خواندن مقاله بهترین روش های برنامه ریزی موفق ترین افراد دنیا کلیک کنید!

دومین عامل شکست: استفاده بی مورد از اراده

یک مطلب بسیار مهم در رابطه با اراده این است که همانطور که بدن مدام به آب و غذا برای رفع تشنگی و گرسنگی خود نیاز دارد، به اراده هم نیاز دارد. در واقع بهتر است این گونه بگویم که بدن همانند یک ماشین که برای دریافت انرژی باک بنزین دارد، یک باک اراده دارد که هر روز در می‌شود.

مهمترین نکته در این قسمت این است که اراده انسان تمام شدنی است پس ابتدای روز را باید صرف انجام کارهایی کنیم که ضروری هستند و به اراده بالایی برای تحقق یافتن نیاز دارند مثلا بهتر است درس خواندن یا تصمیمات بسیار مهم که به اراده بالا نیاز دارند را به ابتدای روز محول کنیم زیرا در انتهای روز به علت انجام کارهای غیر ضروری باک اراده ما رو به کاهش رفته و میزان آن کم می‌شود.

پس بهترین راه اولویت بندی کارها در صبح میباشد، توصیه میکنم مقاله « کدام کارها را صبح انجام بدهیم » را در این زمینه مطالعه کنید

سومین عامل شکست: فکر به شکست

یک سئوال تفکر و دیدگاه شما قبل از انجام هر کاری چگونه است؟ این موضوع بسیار مهمی است که قبل از انجام هر کار با چه طرز فکر و دیدگاهی به سراغ آن می‌روید. کمی با خود فکر کنید احساسات و فرکانس‌های ذهنی و مغزی شما نسبت به انجام و درصد موفقیت آن چند است. با خودتان رو راست باشید اگر قبل از انجام کار یا هدف مورد نظر با دیدی منفی به سراغ آن بروید ۹۹/۹ درصد در انجام آن با شکست رو به رو می‌شوید حتی اگر بالفعل شدن آن صد در صدی باشد. پس فرکانس‌های مغزی را نادیده نگیرید.

شکست

 

علت شکست‌های پی در پی در تصمیمات و اهداف چیست؟

شاید باورش برایتان سخت باشد اما باید بگویم ریشه بسیاری از ناکامی‌های ما به خود و اطرافمان برمی‌گردد. کسی و یا جایی به ما نیاموخته‌اند که چگونه خود و شرایطمان را تغییر دهیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم. ما یاد نگرفته‌ایم که چگونه از شکست‌های و ناکامی‌ها پلی به سوی موفقیت بسازیم و این در صورتی است که کلید تمام موفقیت‌ها در تغییر است. باید یاد بگیرید همه چیز را تغییر دهید. همه چیز را تغییر بده!!

شکست های پیاپی

شاید باورش برایتان سخت باشد اما باید بگویم ریشه بسیاری از ناکامی‌های ما به خود و اطرافمان برمی‌گردد. کسی و یا جایی به ما نیاموخته‌اند که چگونه خود و شرایطمان را تغییر دهیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم.

بگذارید با یک مثال این موضوع را برایتان بهتر شرح دهم. خودتان را در نظر بگیرید که هر صبح دیر به سرکارتان می‌رسید و عالم و آدم از رئیس گرفته تا ارباب رجوع شما از این موضوع گله‌مندند. تکلیف چیست؟ آیا باید قید کارتان را بزنید یا با همین بی مبالاتی به جایی برسی. که حکم اخراجتان صادر شود. بهتر نیست کمی شرایطتان را تغییر دهید و علت دیر رسیدنتان را جویا شوید. مثلا این موضوع شاید به این دلیل باشد که شما شب هنگام تا دیروقت به تماشای فیلم می‌پردازید یا مواردی از این قبیل. بهتر نیست با تغییر شرایط محیطیتان این موضوع را برطرف کنید. تغییر همیشه و همه جا کارساز است. خودت را تغییر بده!!

مهم‌ترین عامل پیروزی افراد موفق این است که خود را مدام در دست تغییرها نهاده‌اند. گاهی خود و عادت‌های بدشان را به دست تغییر می‌سپارند، گاه شرایط محیطیشان را، گاه شرایط خانواده و اطرافیانشان را، گاه حتی باورهایشان را و …. . که این بزرگترین عامل پیشرفت و موفقیت آنهاست. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و از شکست دوری کنید راز و رمز چگونگی تغییر دادن خود و شرایط را فرا بگیرید. خودت را تغییر بده!!!

چگونه به موفقیت برسیم؟ چگونه طعم تلخ شکست را به فراموشی بسپاریم؟ علت و چرایی شکست‌های پی در پی و متوالی چیست؟ چرا به تغییر نیازمندیم؟ چگونه تغییر کنیم؟ هدف مجموعه آموزشی بهارمن توسعه و بهبود فردی شماست؛ با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. خودت را تغییر بده!! موفق و موید و شاد باشید.

 

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=30122
اشتراک گذاری:

نظرات

5 نظر در مورد همه چیز را تغییر بده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بازتاب: با 3 حرکت جادویی چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم؟ - مجموعه آموزشی بهارمن
 2. بازتاب: آموزش برنامه ریزی برای موفقیت وموفق شدن مجموعه آموزشی بهارمن
 3. بازتاب: والدین دررشد فرزندان خود چقدر نقش دارند؟مجموعه آموزشی بهارمن
 4. تغییر دادن روش زندگی کار خیلی سختی هستش ولی شدنی است
  وشما خیلی خوب توضیح دادینش
  و فکر نمیکردم بتونم زندگیم تغییر بدم و جوری زندگی کنم که آرزوش رو داشتم

  ممنون ازشما و تیم قوی تون

  1

  1. سلام علیرضا جان
   در واقع هیچ کاری نشد نداره
   فقط به کنی اراده و تلاش نیاز هست
   شاد باشی

   لایک