0
0

کوچینگ چیست و چه کمکی به ما می‌کند؟

194 بازدید
کوچینگ چیست
 • کوچینگ چیست و چه کمکی به ما می‌کند؟‌ کوچ کیست و چه می‌کند؟ کوچ یک همراه واقعی است تا ما را به سمت اهداف و خواسته‌های خود حرکت دهد. کوچینگ در حقیقت یعنی آزاد کردن قدرت‌های فردی که درون انسان‌ها قرار گرفته است. همه ما انسان‌ها پتانسیل‌های بالایی داریم که متاسفانه آن‌‌ها را پیدا نکردیم. بخاطر عدم آگاهی به توانمندی‌های خود نمی‌توانیم به شرایط دلخواه زندگی خودمان برسیم.

  یک همراه واقعی آموزش دیده می‌تواند به ما کمک کند تا توانایی‌های ذاتی خود را پیدا کنیم. کوچ کمک می‌کند که انسان‌ها از آگاهی و داشته‌های خود استفاده کنند و به سمت توسعه فردی و رشد خود حرکت کنند. در این مطلب متوجه می‌شوید که کوچینگ چیست و چه کمکی به ما می‌کند. خبر خوب این است که در انتهای این مقاله پیشنهاد جذابی برای شما دارم.

  در این مطلب به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

  • کوچینگ چیست و کوچ چه کسی است؟

  • انواع مدل‌های کوچینگ چیست؟

  • آیا کوچینگ مناسب من هست؟

  • کار کوچ فردی چیست؟

  یک کوچ باید مهارت‌های خیلی خوبی را یاد گرفته باشد. مهارت‌های شنیدن، قضاوت نکردن، سوال پرسیدن و… . کوچ به افراد کمک می‌کند که کارهای درستی را به صورت اصولی و با کمترین خطا انجام دهند.

  کوچ و مربی

  کوچ افراد را به صورت روزانه پیگیری و برسی می‌کند تا بهترین بازخورد را به او بدهد. تعامل مهم‌ترین نکته در کوچینگ است. همراهی دوطرفه باعث می‌شود که پتانسیل افراد مشخص شود. کوچ کمک می‌کند که فرد کوچ شده بهترین استفاده را از داشته‌های خود به دست آورد.

  آیا افراد موفق از کوچ استفاده می‌کنند؟

  موفق‌ترین افراد دنیا از کوچ بهره می‌برند. تونی رابینز موفق‌ترین سخنرانی انگیزشی دنیا می‌گوید: مهم نیست که در چه پست و مقامی قرار داریم. مهم این است که با داشتن کوچ می‌توانیم راحت‌تر و سریع‌تر به خواسته‌های خود برسیم.

  من امیرحسین حامدی هستم مدیر مجموعه آموزشی بهارمن و می‌خواهم یک داستانی را برای شما تعریف کنم. چندین سال گذشته می‌خواستم یک سمینار برای تندخوانی و تقویت حافظه بذارم. من تجربه برگزاری کلاس را داشتم اما تا آن زمان سمیناری را برگزار نکرده بودم. با مربی خودم آقای بیطرفان این موضوع را بازگو کردم. او به من کمک کرد تا سمینار خودم را به بهترین شکل انجام دهم. اگر یک کوچ همراه من نبود متحمل خسارت‌های سنگین و ناراحتی‌ می‌شدم. از آن زمان تصمیم گرفتم که همیشه یک کوچ را در کنار خودم داشته باشم تا در سریع‌ترین زمان بهترین مسیر‌ها را پیدا کنم. برای پیدا کردن کوچ حرفه‌ای همیشه زمان زیادی را صرف کردم. این مهم است که ما از چه کسی کوچ می‌شویم. آیا ما یک نوع کوچینگ داریم؟

  انواع مدلهای کوچینگ

  • لایف کوچینگ 
  • کوچینگ سلامت 
  • کوچینگ رهبری 
  • کوچینگ کسب و کار یا بیزینس کوچینگ 

  کوچینگ زندگی چیست و کوچ لایف چه کسی است؟

  کوچ لایف به ما کمک می‌کند که در زندگی خود به موفقیت‌های بیشتری برسیم. کوچ لایف به ما کمک می‌کند سبک زندگی بهتری را در پیش بگیریم. بتوانیم مهارت‌های مختلفی را سریع‌تر یاد بگیریم. انگیزه و اراده قوی‌تری داشته باشیم. همچنین بتوانیم عادت‌های خیلی خوبی بسازیم. کوچ لایف با پیگیری روزانه به افراد کمک می‌کند تا بخوبی از زمان خود استفاده کنند. زمان ما باید بخوبی در حیطه‌های مختلف زندگی تقسیم شود که در تمام جنبه‌های زندگی موفق باشیم. اگر شما بخواهید در لایف کوچینگ بهارمن شرکت کنید باید چند ماهی زودتر به ما اطلاع دهید. معمولا ظرفیت این کوچینگ برای چند ماه آینده پر است.

  کوچینگ سلامت چیست و کوچ سلامت چه کسی است؟

  سلامتی یکی از چرخ‌های مهم زندگی است. به کسی که کوچینگ سلامت را انجام می‌دهد کوچ سلامت می‌گویند. این نوع کوچینگ در ایران به عنوان مربی ورزشی شناخته می‌شود و بصورت جدی در آن فعالیت نمی‌شود. برای اینکه بتوانید سال‌های زیادی زندگی کنید و از تلاش‌های خود بهره ببرید پیشنهاد می‌کنم یک همراه ورزشی در کنار خود داشته باشید.

  کوچینگ رهبری چیست و کوچ رهبر چه کسی است؟

  کوچینگ رهبری به افراد کمک می‌کنند تا بتوانند بهتر از قبل با دیگران تعامل کنند. امروزه نقش مدیریت کمتر شده است و رهبری کم‌کم دارد جای آن را می‌گیرد. هیمن الان که دارم این مقاله را می‌نویسم یک کوچ رهبر در کنار خودم دارم. او به من کمک می‌کند تا خیلی بهتر با همکاران خود تعامل داشته باشم. امیدوارم شما هم کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و از کوچ رهبر استفاده کنید.

  کوچینگ کسب‌وکار چیست و بیزینس کوچ چه کسی است؟

  معمولا پتانسیل‌های زیادی در کسب‌وکار‌ها وجود دارد. بیزینس کوچ با علم و دانش خود می‌تواند با دید‌های مختلفی به کسب‌وکار نگاه کند و آن‌ را مورد بررسی قرار دهد.

  کوچینگ بهارمن

  هدف بیزیس کوچینگ این است که کسب‌وکار را به درآمد بیشتری برساند. این افزایش درآمد بصورت اصولی باید انجام شود.

  آیا کوچینگ مناسب من هست؟

  انسان‌ها سازنده زندگی خود هستند. انسان‌ها قدرت اختیار دارند که در طول روز چه کارهایی انجام دهند. اگر این کارها مفید و موثر باشد طبیعتا ما را به جایگاه دلخواهمان می‌رساند. اگر دو ویژگی را داشته باشید کوچ می‌تواند به شما کمک‌های بزرگی کند. ویژگی اول عملگرایی شماست. اگر شما نسبت به بازخورد‌های کوچ بتوانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید می‌توانید به شرایط بهتری از زندگی برسید.

  ویژگی دوم این است که به دنبال دلیل باشیم نه بهانه‌ها. خیلی از افراد به دنبال این هستند که به دیگران ثابت کنند تمامی مشکلاتشان تقصیر دیگران است. تقصیر محیط، کشور، پدر و مادر، معلم و….

  چنین افرادی تا زمانی که بهانه بیاورند نمی‌توانند زندگی خود را بهتر کنند. امیدوارم که شما بهارمنی‌ها نگرش درستی داشته باشید و با انتخاب‌های درست خود به بهار زندگی‌تان نزدیک‌ و نزدیک‌تر شوید.

  اثر مرکب در کوچینگ

  اگر شما روزی یک درصد بهتر شوید در سال 365 درصد بهتر شدید. یعنی 3 برابر بهتر از الان خود

  life coaching

  متاسفانه ما اثر مرکب را درک نکرده‌ایم که کارهای کوچکمان تا چه اندازه می‌تواند کمک کننده ما باشد. تا چه اندازه عادت‌های خوب دارید؟ تا چه اندازه کتاب می‌خوانید؟ تا چه اندازه ورزش می‌کنید؟ تا چه اندازه مراقب ارتباطات خود هستید؟

  پیشنهاد جذاب برای شما

  از آنجایی که همیشه ظرفیت لایف کوچینگ بهارمن تکمیل بود ما تصمیم گرفتیم که دوره‌ای را طراحی کنیم که در 14 روز با کمک شما اصول زندگی خودمان را بهتر کنیم. می‌خواهیم در حیطه‌های مختلف زندگی برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و این کار باعث احساس رضایت و شادی ما می‌شود. این کوچینگ از شنبه 27 آبانماه تا 10 دیماه هست. در این 14 روز یاد می‌گیریم که چه نقشه‌ای باید برای زندگی خود داشته باشیم و از سردرگمی بیرون بیاییم. هدیه شما دو وبینار کاربردی است. در وبینار اول راجب عزت نفس صحبت می‌شود و موضوع وبینار دوم اعتماد بنفس است که در جامعه بتوانیم بدرخشیم. هزینه کوچینگ را پایین قرار دادیم تا اکثر افراد بتوانند تجربه یک همراه یا کوچ را داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر برای این دوره 14 روزه می‌توانید روی عکس پایین کلیک کنید.

  کوچینگ چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=12275
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  3 نظر در مورد کوچینگ چیست و چه کمکی به ما می‌کند؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام خیلی ممنون بابت وقتی که برای ما میزارید خسته نباشید

   1

  2. سلام وخداقوت چقدر این مقاله برام‌جذاب بود و نمیدونید با چه اشتیاقی خوندم و حس کردم من شاید یه جاهایی کوچ خانواده بودم و نکته جالب دیگه اینکه شاید من بتونم کوچ سلامت باشم چون خیلی سال هست ورزش میکنم و گاهی به اطرافیان آموزش ورزهای ساده ومناسب با شرایط بدنیشون و سن وسالشون میدم بهرحال بازم ممنون عااااااالی یود

   1

  3. سلام حتما دوره عالی هست ممنون از استاد و وقتی که میزارید😍💚

   1