0
0

یادگیری مهارت تندخوانی

201 بازدید
یادگیری مهارت تندخوانی
 • یادگیری مهارت تندخوانی

  اکثر افراد مطالعه و مخصوصا یادگیری تندخوانی را دوست دارند، اما با کتاب خواندن مشکلاتی دارند. مشکلاتی از قبیل فراموشی، حواس پرتی، خواب‌آلودگی و … . یادگیری مهارت تندخوانی کمک شایانی در برطرف شدن این مشکلات دارد.

  ما در این مقاله از بهارمن می‌خواهیم به راهکارهایی بپردازیم که مطالعه بهتری داشته باشید و از کتاب خواندن لذت ببرید. زمانی که خواندن یک کتاب زمان زیادی از شما می‌گیرد، ذوق شما را از به اتمام رساندن کتاب می‌گیرد. تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه تعداد کتاب‌های نیمه تمام را مطالعه و رها کرده‌اید. یک مهارت کاربردی می‌تواند به ما کمک زیادی کند به گونه‌ای که با سرعت بالاتری بخوانیم و بیشتر یاد بگیریم.

   

  یادگیری مهارت تندخوانی

  برای مطالعه با سرعت‌های بالاتر و درک بیشتر باید با روش مطالعه که تا کنون داشته‌اید بیشتر آشنا شوید و آنها را مورد بررسی قرار دهید زیرا قرار است دیگر از این روش‌ها استفاده نکنید. یادگیری مهارت تندخوانی، راز و رمز افراد موفق در مطالعه کتاب‌هاست.

  روش‌های مطالعه رایج غلط چه هستند؟

  به عنوان مثال لب خوانی یا کلمه خوانی کردن یکی از روش‌های اشتباه در مطالعه است. متاسفانه در سیستم آموزشی یاد گرفتیم که کلمات را بلند بلند و تک تک بخوانیم. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، بیشتر معانی کلمات را متوجه می‌شوید تا جملات کتاب. همچنین این کار باعث می‌شود سرعت مطالعه پایینی داشته باشید. زیرا سرعت لب خوانی کردن تا یک حدی بالا است و اگر به این روش مطالعه کنید شما کندخوان محسوب می‌شوید.

   

  روش‌های مطالعه رایج غلط چه هستند

   

  چگونه در کسب‌ و کار خود موفق شویم؟

  در نظر بگیرید بتوانید 50 کتاب سرشناس حیطه کاری خود را مطالعه کنید. مطمئن باشید که نسبت به سایر رقیب‌های خود جلو تر هستید و می‌توانید نامبروان کسب‌و‌کار خود باشید. اصلا نیازی نیست کار سختی انجام دهید.

  فرض کنید که این مهارت فوق‌العاده یعنی تند خوانی را یاد گرفته‌اید. کتابی حجیم از حیطه فعالیت خود باز می‌کنید و می‌توانید آن را در کمتر از دو ساعت مطالعه کنید. خیلی راحت می‌توانید فقط در چند روز 50 کتاب برتر کسب‌ و کار خود را تمام کنید و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. (توجه داشته باشید که درآمد متخصصین 10 برابر افراد معمولی است)

  زمانی که وارد حیطه آموزش شدم اطلاعات زیادی نمی‌دانستم و طبیعتاً نمی‌توانستم خیلی رشد کنم. اما مهارت تندخوانی را بلد بودم ولی دلسرد نشدم، باور داشتم که می‌توانم موفق شوم. در ابتدا سایر مهارت‌هایی که باید در این حیطه یاد می‌گرفتم را برای خود یادداشت کردم.

   

  چگونه در کسب‌ و کار خود موفق شویم

  در قدم بعدی بهترین کتاب‌های آن مهارت‌ها را پیدا کردم. مثل سخنرانی، طراحی آموزشی، نویسندگی و دیجیتال مارکتینگ و… دیوانه‌وار شروع به مطالعه کردم و توانستم در مدت کوتاهی کتاب‌های زیادی بخوانم. البته در دوره‌های مختلف زیادی هم شرکت کردم که برای من بسیار مفید بود.

  سرعت رشد و موفقیت خودتان را افزایش دهید

  اگر شما کمی با من آشنا باشید به خوبی می‌دانید که در مدت زمان کوتاهی توانستم، به دستاورد‌‌های زیادی برسم. الان که دارم این متن را می‌نویسم دائما برای سخنرانی به شهر‌‌های مختلف دعوت می‌شوم. همیشه این را به یاد داشته باشید که افراد به سراغ متخصص‌‌ترین افراد هر حیطه می‌روند و زمانی که تخصص شما بالا باشد، می‌توانید آزادانه برای خود کار کنید و به درآمد بیشتری دست پیدا کنید.

  با مهارت تند خوانی هر مشکلی که در زندگی داشته باشید می‌توانید به سرعت در زندگی خود حل کنید.

  چگونه تمام مشکلات خود را حل کنیم؟

  در نظر بگیرید که برای رفع مشکلات خود سراغ مشاور های مختلف میروید. مثلا با خانواده خود دچار تعارض شدید. مطمئن باشید که آن مشاور به شما تعدادی کتاب معرفی می‌کند. اگر بخواهیم در جنبه‌های مهم زندگی موفق باشیم، باید بتوانیم اطلاعات بسیار خوبی در رابطه با هر بخش زندگی داشته باشیم.

  با کتاب می‌توانیم به راحتی هر مسئله‌ای که در زندگی داشتیم را برطرف کنیم. مسئله اینجا‌ست که ما این کتاب‌ها را هیچ وقت مطالعه نمی‌کنیم چون وقت زیادی از ما می‌گیرند. اما مهارت تند خوانی به ما کمک می‌کند، بهترین کتاب‌های هر حیطه را مطالعه کنیم.

   

  چگونه تمام مشکلات خود را حل کنیم

  این باعث می‌شود برای مسائلی که در زندگی داریم، راه حل‌‌هایی فوق‌العاده پیدا کنیم. کافیست برای پیدا کردن کتاب‌های خوب در هر حیطه‌‌ای، کمی در اینترنت جست‌وجو کنید. 

  کلاس تندخوانی

  اگر می‌خواهید این مهارت را به خوبی یاد بگیرید و از یادگیری آسان آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن لذت ببرید، پیشنهاد می‌کنم در دوره نخبگان یادگیری و حافظه مجموعه بهارمن شرکت کنید. در این دوره بیش از 1000 نفر به صورت حضوری و غیر حضوری شرکت کردند.

  با این که این دوره ضمانت بازگشت 100 درصد وجه داشته است اما تمامی شرکت کنندگان راضی بودند و همیشه برای من هدیه‌های فوق‌العاده‌ای را ارسال می‌کنند. مطمئن باشید بعد از این دوره دیگر از کتاب خواندن خسته نمی‌شوید و با مطالعه کتاب‌هایی که دوست دارید آن‌ها را مطالعه کنید به سمت موفقیت و زندگی بهتر گام خواهید برداشت.

  بهترین دوره تندخوانی

  اگر قصد شرکت در دوره‌های تند خوانی را دارید می‌خواهم به شما بهترین دوره را معرفی کنم. مطمئن باشید که این دوره جامع‌ترین دوره مهارت های مطالعه است. در این دوره از شما بیش از 17 تست سرعت مطالعه گرفته می‌شود. شما بعد از این تست باید به 10 سوال پاسخ دهید.

  اگر شما بخواهید تند خوانی را اصولی یاد بگیرید، باید یک سنجش پیشرفت برای خود داشته باشید. شما باید چندین تست سرعت مطالعه بدهید. در اکثر دوره های دیگر تندخوانی، تستی برای درک مطلب گرفته نمی‌شود و به مخاطب خود می‌گویند حدس شما برای درک مطلب چند درصد است.

  اکثر افراد چون به هیچ سوالی پاسخ نمی‌دهند فکر می‌کنند درک بالایی داشتند، در صورتی که اگر از همان متنی که مطالعه کردند، چند سوال دقیق بپرسیم، نمی‌توانند به آن درکی که فکر می‌کردند برسند.

  تندخوانی مهارتی است که اگر به اشتباه یا ناقص یاد بگیرید، شما را از مطالعه دل‌زده و بی علاقه می‌کند. روش تندخوانی که در دوره نخبگان یادگیری طراحی کردم، برترین تجربه یادگیری را برایتان رقم خواهد زد.

  آموزش تند خوانی برای کنکور

  تندخوانی برای کنکور را یاد بگیرید که واقعا شما را می‌تواند به رشته و دانشگاه دلخواهتان نزدیک کند.

   

  پکیج تندخوانی

  شما در دوره نخبگان یادگیری مجموعه بهارمن، مهارت تند خوانی را سریعا و در چند فیلم به صورت کامل یاد می‌گیرید و به سراغ مهارت‌های دیگر مطالعه می‌روید.

  دو برابر هزینه سرمایه گذاری خود را پس بگیرید:

  من امیرحسین حامدی به شما قول میدهم که اگر توانستید دوره‌ای به این جامعی و کاملی پیدا کنید، دو برابر مبلغ دوره را به شما برگردانم. برای این که اطلاعات بیشتری از این دوره نخبگان یادگیری داشته باشید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

  یک پکیج تندخوانی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد،کلیک کنید.

  به موفقیت بیش از آن که فکر می‌کنید نزدیک هستید

  اگر کتاب‌های زیادی دارید که مطالعه نکردید، اگر حجم اطلاعات زیاد هستند و کمبود وقت دارید، اگر موقع مطالعه دچار حواس‌پرتی، خواب‌آلودگی و خستگی می‌شوید، طبیعتاً لازم است یک تحول سریع در یادگیری خود ایجاد کنید. دوره نخبگان یادگیری بهترین فرصت برای این تغییر و تحول است.

  بهترین استاد تندخوانی ایران چه کسی است؟

  من امیرحسین حامدی همیشه افتخار می‌کنم که شاگرد اساتید مختلف ایران و دنیا هستم. تقریبا در تمامی کلاس‌های تندخوانی مدرسان خوب کشور شرکت کردم و انصافا از هر کدام نکات خوبی یاد گرفتم. اما بعد از این دوره‌ها باز هم فکر می‌کردم که تند خوانی باید خیلی پیشرفته‌تر آموزش داده شود. لذا برای یادگیری بهتر مهارت تندخوانی شروع به جست‌وجو و مطالعه مقالات در سایت‌ها و دانشگاه‌های برتر دنیا کردم.

  توانستم اطلاعات به روز و فوق‌العاده‌ای را در رابطه با تند خوانی به دست آورم. آن زمان متوجه شدم که اساتید ایران چقدر می‌توانند بهتر به دیگران خدمت کنند. به این فکر افتادم که در یک دوره تمامی مطالب جدیدی که یاد گرفتم را در اختیار مدرسان دیگر قرار دهم.

  تندخوانی

  همین الان که دارم این مقاله را می‌نویسم به بیشتر از 20 مدرس تندخوانی و تقویت حافظه کمک کردم. همیشه سعی می‌کنم به روز ترین اطلاعات را در اختیار مخاطب‌های عزیز خودم قرار دهم. اما می‌خواهم یک داستان عجیب را برای شما تعریف کنم.

  آیا تند خوانی واقعیت دارد؟

  زمانی که می‌خواستم دوره زندگی در آینده را طراحی و اجرا کنم، یک فیلم در فضای مجازی منتشر کردم. در این فیلم گفتم که برای این دوره چه کتاب‌هایی را مطالعه کردم و منابع این دوره چه کتاب‌ها و مقالاتی هستند.

  جالب است بدانید که اکثر افراد از من سوال پرسیدند که چگونه توانستم این همه کتاب را کمتر از 15 روز مطالعه کنم و آن را تبدیل به طراحی آموزشی کنم. داستان در اینجا تمام نشد.

  بیش از ۲۵ کتاب در کمتر از ۲۰ روز مطالعه شد!

  این دوره 12 ساعت آموزش در مورد هدف‌گذاری تا مدیریت زمان بود. برای این که می‌خواستم این دوره میان تمام دوره‌های دیگر تک باشد، کتاب‌های بسیار دیگری حین اجرای دوره مطالعه کردم. قبل از شروع هر صحبت و هر بخش بیان می‌کردم که این موضوع از فلان کتاب آمده است.

  زمانی که تندخوانی را بلد باشیم در کسب‌وکار خود رشد می‌کنیم. خیلی از عزیزانی که در این دوره شرکت کردند فقط به خاطر کتاب‌هایی بود که من مطالعه کرده بودم. شما هم می‌توانید با یادگیری مهارت تند‌‌خوانی نامبروان کسب و کار خود شوید و از بالا بودن لذت ببرید.

   

  بیش از ۲۵ کتاب در کمتر از ۲۰ روز مطا

  یکی از مشکلات دیگر که این روش عامل به وجود می‌آورد این است که شما باید روی تعداد زیادی از کلمات مکث کنید و این مکث کردن باعث می‌شود هورمون ملاتونین که قرص طبیعی خواب است در بدن شما ترشح شود و شما را خواب آلود کند.

  افزایش سرعت مطالعه

  برای بالا بردن سرعت مطالعه و یادگیری تندخوانی، شما باید کلمه خوانی و لب خوانی را کنار گذاشته و مکث ها را به حداقل میزان ممکن برسانید. خط بری زیر خطوط یکی از عواملی است که باعث می‌شود مطالعه بهتری داشته باشید. اگر شما خطوط را گم می‌کنید باید بگویم که استفاده از این روش باعث می شود که این مشکل شما حل شود و این را باید بدانیم زمانی که به چشم یک راهنما می دهیم خیلی بهتر می تواند کلمات را مشاهده کند. پس خط کشیدن زیر جملات و کلمات را به خاطر داشته باشید.

  یکی از مسائلی که به شدت سرعت مطالعه را پایین میاورد (و مانع از تندخوانی شما میشود) برگشت به عقب است و این عادت بسیار اشتباهی است که ما به صفحه قبل یا پاراگراف های قبل باز میگردیم. خوب باید چه کاری انجام دهیم؟

   

  افزایش سرعت مطالعه

  از علامت های اختصاری خودمان استفاده کنیم. اگر محتوایی را مطالعه کردید و متوجه منظور کتاب نشدید، کافی است یک علامت اختصاری که از قبل برای خودتان تعیین کرده اید، استفاده کنید (به عنوان مثال ضربدر). اگر قسمتی از کتاب مهم بود به جای خط کشیدن زیر خطوط از علامت اختصاری خودمان مثل تیک استفاده می کنیم و برای خودمان مشخص میکنیم که این قسمت از کتاب مهم است. زمانی که مطالعه ما به طور کامل پایان یافت سراغ علامت های اختصاری خودمان می رویم.

  شما با انجام دادن همین چند راه کار فوق العاده ساده و آسان که شاید فکر نمی کردید که انقدر راحت باشند، میتوانید از یک کندخوان به یک تندخوان تبدیل شوید و سرعت مطالعه خود را حداقل دو برابر کنید.

  آیا فرد تندخوان مفاهیم را درک نمی‌کند ؟

  یکی از باور های غلط در تندخوانی همین است که کسی که تندخوان است نمیتواند مطالب را به درستی درک کند. اما اینطور نیست.

  کسی که آهسته مطالعه میکند ممکن است بی حوصله شود و تمرکزش را ازدست بدهد و نمیتواند مفهوم مطالبی که خوانده است را درک کند.همچنین تندخوانی باعث میشود تا مطالب کم اهمیت درسی را بشناسید و تمرکزتان را روی مطالب مهم تر ببرید.

   

  مزایای یادگیری تندخوانی

  • به میزان زیادی از حواس‌پرتی دور شوید
  • با سرعت بیشتری بخوانید
  • درک مطلب بیشتری داشته باشید
  • از کتاب خواندن لذت ببرید
  • در زمان خود صرفه جویی کنید
  • و…

  چگونه مدرس تندخوانی شوید ؟!

  اگر علاقه‌مند به آموزش دادن به دیگران هستید و می‌خواهید به زندگی خود و دیگران را دگرگون کنید، پیشنهاد می‌کنم در دوره نخبگان یادگیری و حافظه شرکت کنید. این دوره به دلایل زیادی می‌تواند به شما کمک کند که به یک مدرس حرفه‌ای تبدیل شوید.

  • اولین دلیل این است که این دوره جامع‌ترین دوره مهارت‌های مطالعه است. یعنی بعد از این دوره هر سوالی که برای مخاطب شما پیش بیاید می‌توانید به راحتی پاسخ دهید.
  • دومین دلیل این است که شما دسترسی به بیش از 700 اسلاید آموزشی به صورت pdf دارید که این مسیر شما را بسیار راحت می‌کند.
  • سومین دلیل این است که برای تبدیل شدن به یک مدرس حرفه‌ای شما باید مهارت‌های مطالعه از جمله تندخوانی را فرا گرفته باشید و حافظه شما قادر باشد اطلاعات را در زمان مناسب به شما یادآوری کند.

  در دوره نخبگان یادگیری و حافظه شما می‌توانید تبدیل به یک مدرس حرفه‌ای در این حوزه شوید. اطلاعات این دوره فوق‌العاده هست.

  هدف سایت آموزشی و کادر حرفه‌ای بهارمن رشد و پیشرفت شما در تمامی مراحل زندگیتان است. امیدواریم با مطالعه مقاله فوق ما را به هدفمان نزدیک کرده باشید. برای اینکه شما هم در توسعه فردی و افزایش ساعت مطالعه در جامعه اثرگذار باشید، این مقاله را با دوستان و عزیزان خود به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=2964
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  22 نظر در مورد یادگیری مهارت تندخوانی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: کاربردی‌ترین تمرین های تقویت حافظه با 11 روش برای درس خواندن و مطالعه - مجموعه آموزشی بهارمن
  2. بازتاب: چگونه مطالعه مفید داشته باشیم؟ - مجموعه آموزشی بهارمن
  3. بازتاب: میتونم بهتر از اینی که هستم، بشم - مجموعه آموزشی بهارمن
  4. بازتاب: مطالعه چیست؟ - مطالعه چه فوایدی دارد؟ مجموعه آموزشی بهارمن
  5. بازتاب: راه های موثر تقویت حافظه کوتاه مدت - مجموعه آموزشی بهارمن
  6. سلام وقت بخیر
   چقدر خوبه که ادم روش تند خوانی و بتونه به صورت حرفه ای یاد بگیره من شروع کردم به تند خوانی ولی انگار چکیده مطالب یادم میموند الان دیگه احساس میکنم با میش رفتن مطالب داره کارم تو تند خوانی بهتر میشه

   5

  7. سلام مقالتون خوب بود من امسال کنکور دارم و خیلی کند خوانم جوری که برای 10 صفحه حداقل 2 ساعت تایم میزارم تا قشنگ متوجه بشم متن درس چی بوده و این تایم منو خیلی میگیره از این راهکاری که دادین حتما استفاده میکنم .

   4

  8. سلام مقالتون خوب بود من امسال کنکور دارم و خیلی کند خوانم جوری که برای 10 صفحه حداقل 2 ساعت تایم میزارم تا قشنگ متوجه بشم متن درس چی بوده و این تایم منو خیلی میگیره از این راهکاری که دادین حتما استفاده میکنم امیدوارم جوابگو باشه برام خیلی ممنون.

   6

  9. سلام
   شب و روزتون زیبا🌻
   راستش سوالی در این رابطه برام پیش اومد
   من مقاله رو خوندم، و تمرینات رو هم انجام دادم و متوجه بودم که سرعتم افزایش پیدا کرده داخل مطالعه کتاب یا رمان، به غیر این،
   من درست بلد نیستم اصولی کار کنم تند خوانی رو یعنی وقتی میخوام یه درس برا مدرسه رو مطالعه کنم نمیدونم چطور باید اصول تندخوانی رو در پیش بگیرم، با توجه به روش پس ختام، یا همون SQ4R میشه گفت در مرحله اول انجام بدم تند خوانی رو؟ یا برا این مناسب نیست؟
   در کل برای مطالعه یک درس چطور از تندخوانی استفاده کنم؟

   4

  10. سلام استاد حامدی دستتون درد نکنه بابت مقاله ی بی نظیرتون واقعا فوق العادس 💖خدا به شما همیشه سلامتی بده که این اطلاعات فوق العاده که نتیجه ی تجربیات بی نظیر شماست تو اختیار همه قرار میدین استفاده کنن🙏 به شخص چند مورد از توصیه هاتون رو استفاده کردم واقعا بازخورد خوبی برام داشته 👌ممنونم از سایت بهار من و اطلاعات مفیدش🙏💜💜🥰

   4

   1. سلام
    شب و روزتون زیبا🌻
    راستش سوالی در این رابطه برام پیش اومد
    من مقاله رو خوندم، و تمرینات رو هم انجام دادم و متوجه بودم که سرعتم افزایش پیدا کرده داخل مطالعه کتاب یا رمان، به غیر این،
    من درست بلد نیستم اصولی کار کنم تند خوانی رو یعنی وقتی میخوام یه درس برا مدرسه رو مطالعه کنم نمیدونم چطور باید اصول تندخوانی رو در پیش بگیرم، با توجه به روش پس ختام، یا همون SQ4R میشه گفت در مرحله اول انجام بدم تند خوانی رو؟ یا برا این مناسب نیست؟
    در کل برای مطالعه یک درس چطور از تندخوانی استفاده کنم؟

    6

  11. سلام استاد حامدی دستتون درد نکنه بابت مقاله ی بی نظیرتون واقعا فوق العادس 💖💖خدا به شما همیشه سلامتی بده که این اطلاعات فوق العاده که نتیجه ی تجربیات بی نظیر شماست تو اختیار همه قرار میدین استفاده کنن به شخص چند مورد از توصیه هاتون رو استفاده کردم واقعا بازخورد خوبی برام داشته ممنونم ازتون 🙏

   2

  12. سلام استاد حامدی دستتون درد نکنه بابت مقاله ی بی نظیرتون واقعا فوق العادس 💖💖خدا به شما همیشه سلامتی بده که این اطلاعات فوق العاده که نتیجه ی تجربیات بی نظیر شماست تو اختیار همه قرار میدن استفاده کنن به شخص چند مورد از توصیه هاتون رو استفاده کردم واقعا بازخورد خوبی برام داشته ممنونم ازتون 🙏

   2

  13. عالی بود فقط کاشکی بجای متن پادکست میبود اینجوری خیلی راحت تر بود
   درکل عالی دمتون گرم

   5

  14. عالی بود فقط کاشکی بجای متن پادکست میبود اینجوری خیلی راحت تر بود
   درکل عالی دمتون گرم

   2

  15. من خیلی از مقاله هاتون را ذخیره کردم چون مطالب عنوان شده در آنها بسیار مفید است و مشخص است که زحمات زیادی برای آنها کشیده اید ، با تشکر و خسته نباشید به تمام زحمت کشان این سایت ، موفق باشید.

   5

  16. ی عالمه ممنون
   من پایه یازدهمم و میخام برای ترم دومم از این مطالبی که گفتین بهترین استفاده رو ببرم. و بعدش برای کنکورم که بابتش نگرانم
   یعنی فرصت کم نمیارم؟

   1

   1. سلام استاد
    من امسال کنکور دارم
    ممنون میشم بیشتر کمک کنید توی این مسئله
    ممنونم

    5

  17. اگر لب خوانی و کلمه خوانی باعث کند شدن سرعت مطالعه بشه پس چه راهکاری بهترینه؟؟

   3

  18. مقاله جالبی بود خوشم اومد
   امیدوارم برای کنکورم بتونم ازش بهترین استفاده رو ببرم

   5