0
0

کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

703 بازدید
کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

شما در این مطلب یاد می‌گیرید که چگونه متناسب با شرایط خود، بهترین برنامه ریزی صبحگاهی را داشته باشید. در واقع می‌خواهیم بهترین مدیریت زمان را برای خود شخصی سازی کنیم تا زندگی هدفمندی را پیش ببریم. به علت اینکه صبح ها انرژی و تمرکز ما در بالاترین سطح خود قرار دارد، بنابراین باید برنامه‌ای ویژه برای آن داشته باشیم. در ادامه به این می‌پردازیم که کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

در این مطلب به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

چگونه با توجه به شخصیت‌مان بهترین کارها را در صبح بچینیم؟

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

چه کارهایی را بهتر است در برنامه ریزی روزانه خود بگنجانیم؟

چگونه صبح‌مان را با آرامش و حس خوب شروع کنیم؟

کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

 

کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

 

چگونه صبح‌مان را با آرامش و حس خوب شروع کنیم؟

اگر ما کارهای اشتباهی را در شروع روز خود انجام دهیم، استرس شدیدی پیدا می‌کنیم و از انجام کارهایمان عقب می‌مانیم. داشتن آرامش در طول روز به ما کمک می‌کند به کارهایمان برسیم و از انجام آن‌ها لذت ببریم. لطفا یک نفس عمیق بکشید تا موضوع مهمی را با شما به اشتراک بگذارم.

دوره رایگان هدف گذاری و مدیریت زمان

زمانی که از خواب بیدار می‌شویم مغز ما می‌خواهد اطلاعات روزهای گذشته را بخاطر آورد. دقیقا مثل یک کامپیوتر که می‌خواهد ویندوز بالا بیاید. اما نکته مهم اینجاست که مغز ما انسان‌ها منفی نگر هست. بنابراین اتفاق بد را یادآوری می‌کند. اینکه چه شکست هایی خوردیم؟ در چه کارهایی عقب هستیم؟ چه مشکلاتی داریم و…

بنابراین اگر جلوی افکار خودمان را نگیریم، استرس شدیدی در طول روز پیدا می‌کنیم. بنابراین حتما در کارهای اول خود برنامه خودآگاهی را داشته باشید. یعنی اینکه بتوانیم زمانی را در لحظه حال زندگی کنیم. اما چگونه و در چه زمانی از صبح این کار را انجام دهیم؟

افزایش قدرت روحی در زمان بیدار شدن

لطفا در کارهای اول خود انجام کار زندگی در لحظه را قرار دهید. در واقع می‌خواهیم مدیتیشن کوتاهی داشته باشیم. کافیست دقایقی را به تنفس دقت کنید. یا به صدای پرنده‌ها توجه کنید. یا تکان خوردن شاخه‌ها و یا هر چیزی که شما را در لحظه حال میاورد.

بهترین زمان انجام این کار در همان لحظات اول صبح است. یادتان باشد برای این که بتوانید کارهای بعدی روز خود را به خوبی انجام دهید، این کار کمک بسیار بزرگی به شما می‌کند.

 

چگونه با توجه به شخصیت‌مان بهترین کارها را در صبح بچینیم؟

لطفا خواسته‌های مهم زندگی‌تان را روی کاغذ همین الان یادداشت کنید. اگر کاغذ و خودکار ندارید، خواندن این مطلب به شما کمکی نمی‌کند. چون می‌خواهیم انجام بهترین کار را با توجه به شخصیت‌مان پیدا کنیم. مچکرم که همین الان بزرگ‌ترین خواسته‌های (اهداف) خود را روی کاغذ یادداشت کردید.

زمان آن رسیده است که اولویت بندی کنید. اولویت بندی یعنی قربانی کردن انجام کاری برای رسیدن به اولویت بالاتر.

اولویت اول خود را پیدا کنید. باید حاضر باشید اولویت دوم خود را بخاطر اولویت اول حذف یا نادیده بگیرید. آیا روی کاغذ مهم ترین کار خود را پیدا کردید؟ اگر انجام دادید اجازه دارید پاراگراف بعدی را مطالعه کنید.

 

کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

زمان آن رسیده است که مهم ترین کارهای خود را صبح که از خواب بیدار می‌شویم انجام دهیم. زمانی که از خواب بیدار می‌شویم بیشترین میزان انرژی و تمرکز را داریم. همچنین می‌توانیم بهترین تصمیم گیری ها را انجام دهیم. پس اولویت اول خود را در اولین کار خود قرار دهید. زمان استراحت و شروع کار بعدی صبحتان را در گام بعدی به شما می‌گویم.

 

چه زمانی سراغ انجام کار بعدی برویم؟

زمانی که با تمرکز توانستیم اولویت کاری خود را انجام دهیم، زمان استراحت فرا می‌رسد. بهتر است چند دقیقه کار کنیم و چند دقیقه استراحت کنیم. لطفا یک ساعت اول تان روی کار اول که اولویت بالاتری دارد، قرار دهید. به شما قول می‌دهم بعد از چند هفته با همین زمانی که می‌گذارید به اولویت کاری اول‌تان تا حد مطلوبی نزدیک شدید.

بعد از آن می‌توانید تا 20 دقیقه استراحت کنید. لطفا زمان استراحت را جدی بگیرید، چون با نادیده گرفتن آن خیلی زود خسته می‌شویم.

اهمیت استراحت در کارها را صبح انجام دهیم؟

خیلی از ما تا حدی کار می‌کنیم تا به حد زیادی خسته شویم. زمانی که خسته می‌شویم به فکر استراحت می‌افتیم. در صورتی که استراحت برای زمانی هست که هنوز خسته نشدید. آیا شما هم فقط ساعات اول روز را انرژی دارید؟ اگر این طور هست باید به شما بگویم که می‌توانید از زمان‌های استراحت، هوشمندانه‌تر استفاده کنید.

 

اولویت بندی اولویت‌ها

طبیعتا روزهایی وجود دارد که شما نمی‌توانید با به اولویت اول خود برسید. اما اگر یاد بگیرید که صبح‌ها سحرخیز باشید، روز به روز احساسات بهتری را در زندگی تجربه می‌کنید. چون با صبح زود بیدار شدن، می‌توانیم به راحتی مهم‌ترین کارهای خود را بدون دردسر انجام دهیم. پیشنهاد می‌کنیم مطلب پایین را مطالعه کنید.

 

مطالعه مطلب چگونه صبح زود بیدار شویم و اطلاعات بیشتر درباره سحرخیزی

مطالعه مطلب چگونه صبح زود بیدار شوی

اما اگر نتوانستید صبح زود بیدار شوید یا مسائل دیگری پیش آمد، اصلا نگران نشوید. فقط کافیست به برنامه خود نگاه کنید و مجددا اولویت بندی کنید. اگر کارهای دیگر قربانی کار اصلی شما می‌شدند، سراغ انجام کار های مهم و فوری بروید.

 

حرف پایانی مطلب کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

ما در این مقاله یاد گرفتیم که با توجه به شخصیت خودمان کدام کارها را صبح انجام دهیم؟ یاد گرفتیم که چگونه هدف اصلی خودمان را پیدا کنیم و آن را از خواسته های دیگر جدا کنیم. در اولین کار های به سراغ اولویت‌های اول می‌رفتیم. لطفا اقداماتی که گفته شد را روی کاغذ بنویسید تا بهترین نتیجه را بگیرید. امیدوارم بتوانید هر روز کارهای خود را به خوبی برسانید. شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=31062
اشتراک گذاری:

نظرات

3 نظر در مورد کدام کارها را صبح انجام دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: 7 راز برنامه ریزی موفق - مجموعه آموزشی بهارمن