0
0

راه‌‌های درمان پرحرفی و بررسی سلامت روان

38 بازدید
راه های درمان پرحرفی و برسی سلامت و
 • درمان پرحرفی و بررسی سلامت روان آیا بیش از حد صحبت می‌کنید، تا جایی که باعث می‌شود شما احساس طرد شدن یا خجالت کنید؟ برخی افراد طبیعتا پرحرف‌تر هستند. اگر از شما خواسته شود کمتر صحبت کنید، معمولاً می توانید. اما اگر واقعاً نتوانید چه؟ صحبت کردن اجباری یا پرحرفی که به آن «حرف‌گرا» یا اعتیاد به صحبت نیز گفته می‌شود. در این صورت ممکن است از صحبت کردن اجباری رنج ببرید و به دنبال راه‌های درمان پرحرفی باشید، که قطعا این مطلب برای شما بسیار یاری دهنده است.

  علل پرحرفی

  کلیشه با اعتماد به نفس پایین

  تا زمانی که خود را با موقعیت‌های جدید وفق دهید، زیاد یا خیلی سریع صحبت می‌کنید؟ اولین فرضی که مردم در مورد کسی که خیلی پرحرف است این است که این فقط نشانه اعتماد به نفس پایین است. این کلیشه‌ای است که در فیلم‌های نوجوان نشان میدهند، با کلیشه‌ای از دلقک کلاس پر سر و صدا. وقتی با یک گروه یا موقعیت اجتماعی جدید راحت باشیم، اعتماد به نفس پایین متوقف می‌شود. اگر صحبت‌های ما ادامه پیدا کند، یعنی چیزهای بیشتری وجود دارد.

  بازی شرم

  بازی شرم

  احساس می‌کنید مشکلی عمیقاً در شما وجود دارد؟ تجربه‌ای از کودکی داشتید که شما را رنج می‌دهد؟ شرم به این معنی است که ما جایی در طول زندگی تجربه‌ای داشته ایم که به عنوان تقصیر خود درونی کرده‌ایم . کلمات به پرده‌ای تبدیل می‌شوند تا بی‌ارزش بودن خود را در پشت پنهان کنیم، شکلی ناخوشایند از محافظت از خود.

  عصبانیت و اضطراب اجتماعی

  وقتی عصبی هستید صحبت می‌کنید؟ و هر چه بیشتر عصبی می‌شوید، بیشتر ناسزا می‌گویید؟ اضطراب می‌تواند حتی یک فرد درونگرا را مجبور کند که بیش از حد صحبت کند، به خصوص اگر دارای اضطراب اجتماعی باشد (اضطراب ناشی از موقعیت های اجتماعی جدید). حرف زدن بیش از حد یک شخصیت دروغین ایجاد می‌کند تا خود وحشت زده خود را پشت سر آن پنهان کنیم.

  ای دی اچ دی ADHD

  آیا احساس می‌کنید که کلمات از دهان شما خارج می‌شوند قبل از اینکه حتی متوجه شوید که آن‌ها را فکر کرده‌اید؟ قبل از اینکه متوجه شوید دارید انجام می‌دهید، تمایل دارید حرف دیگران را قطع کنید؟ آیا دائماً این حس را دارید که ذهن و دهان شما ارتباط معیوب دارند که باعث خجالت و عصبانیت شما می‌شود؟  گاهی اوقات صحبت کردن اجباری به این دلیل است که مغز ما متفاوت عمل می‌کند. هنگامی که شما مبتلا به اختلال کمبود توجه بیش فعالی بزرگسالان (ADHD) هستید، مغز شما از چیزی به چیز دیگر می‌رقصد و ممکن است مشکلاتی در کنترل تکانه داشته باشید، مانند صحبت کردن خارج از نوبت و قطع حرف دیگران.

  پیشنهاد میکم مقاله 12 نکته کلیدی چگونه مودبانه صحبت کنیم را نیز مطالعه کنید

  سندرم آسپرگر

  متهم به بی ادبی شدی و نمی‌فهمی چرا؟ آیا تمایل زیادی به یک موضوع خاص دارید؟  آسپرگر شامل نداشتن استعداد طبیعی برای نشانه‌های اجتماعی است. این با تمایل به بسیار پرشور بودن و تمرکز روی چیزهایی که دوست دارید ترکیب می‌شود. بنابراین، در حالی که دیگران به طور طبیعی به نظر می‌رسند که می‌دانند چه زمانی باید صحبت نکنند، یا زمانی که دیگران علاقه خود را نسبت به آنچه گفته می‌شود از دست داده‌اند، شما متوجه نخواهید شد. توجه داشته باشید که با وجود اینکه هنوز یک اصطلاح رایج است، سندرم آسپرگر دیگر یک تشخیص رسمی نیست. در حال حاضر تحت ” اختلال طیف اوتیسم ” گروه بندی می‌شود .

  همبستگی

  با سکوت احساس ناراحتی می‌کنید؟ نگران باشید که طرف مقابل صحبت نمی‌کند زیرا ناراحت است یا چیزی اشتباه است؟ اگر ما از مسائل مربوط به هم وابستگی رنج می‌بریم ، خشنود کننده مردم هستیم . ما در تلاش برای خوشحال کردن دیگران در اطرافمان، سکوت را با گفتگوی شاد پر می‌کنیم، اما متوجه نمی‌شویم که آیا آنها فقط احساس صحبت نمی‌کنند یا خیر.

  پیشنهاد میکنم مقاله 13 نکته کلیدی چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم را نیز مطالعه کنید

  پی تی اس دی PTSD

  آیا در بزرگسالی یک تجربه آسیب زا را تجربه کردید؟ یا یک سری تجربیات سخت در کودکی؟  اختلال استرس پس از سانحه یکی از علائم آن اضطراب است که می‌تواند منجر به حرف زدن بیش از حد شود.  استرس پس از سانحه ناشی از مجموعه ای مداوم از تجربیات استرس‌زا مانند سوء استفاده جنسی در دوران کودکی ، اغلب با شرم همراه است. و باز هم، شرم می‌تواند به این معنا باشد که برخی از ما خود را روشن و پرحرف نشان می‌دهیم تا خود واقعی خود را که به اندازه کافی خوب نمی‌بینیم پنهان کنیم.

  اختلال شخصیت مرزی

  استاد مکالمات طولانی و شدیدی که ساعت‌ها ادامه دارد تا دنیای بیرون را فراموش کنید، هستید؟ اما گاهی اوقات با چیزهای پست و زشتی که دیگران را از خود دور می‌کند، منفجر می‌شوید؟ و بعدا تو را در گودال پشیمانی رها می‌شوی؟  اختلال شخصیت مرزی ((BPD به این معنی است که شما فاقد تنظیم هیجانی و کنترل تکانه دیگران هستید. و شما با احساس طردشدگی شدیداً تحریک می شوید که باعث می‌شود خود را سرزنش کنید. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه خودمان را معرفی کنیم را نیز مطالعه کنید

  شیدایی

  شیدایی، که اغلب بخشی از اختلال دوقطبی است، شامل یک حالت انرژی بالا و افکار متلاطم می‌شود، که برای بسیاری می‌تواند منجر به صحبت بسیار سریع و از دست دادن نشانه‌های اجتماعی در مورد میزان صحبت کردن یا انجام دادن شما شود.

  مهارت‌های خود مدیریتی برای صحبت بی

  مهارت‌های خود مدیریتی برای صحبت بیش از حد

  تحقیقات نشان می‌دهد که تا 40 درصد از صحبت‌های یک فرد در مورد خودش است. صحبت کردن در مورد خود می‌تواند مراکز پاداش مغز را فعال کند. بنابراین، اگرچه از نظر اجتماعی ممکن است لازم باشد بیش از حد صحبت نکنید، ممکن است مخالفت با سیم کشی مغز چالش برانگیز باشد. در اینجا چندی از راه‌های درمان پرحرفی آورده شده است.

  تولیدات پرحرفی

  هر چیزی یک مثبت و یک منفی دارد. پیدا کردن جنبه خوب صحبت کردن اجباری می‌تواند عزت نفس ما را افزایش دهد . برای مثال، اگر بیش از صحبت کردن نبود، ما پادکست‌های عالی نداشتیم. پس بدانید یکی از راه‌های درمان پرحرفی توجه به مزایای آن و خرج کردن آن در راه مفید و سودآور است. پیشنهادمیکنم مقاله چگونه صدای بهتری داشته باشیم را نیز مطالعه کنید

  ذهن آگاهی

  یکی از راه‌های درمان پرحرفی این است که ذهن آگاهی به اضطراب کمک می‌کند. به جای اینکه خود را به خاطر گذشته سرزنش کنید یا در مورد آینده‌ای که نمی‌توانید کنترل کنید، استرس داشته باشید، بیشتر در لحظه حال باشید.

  مهربانی به خود

  مهربانی به خود، هنر رفتار با خود مانند یک دوست، عزت نفس ما را بالا می‌برد. در برقراری ارتباط نیز کمک می‌کند. هر چه بیشتر با خود مهربان و باز باشیم، مهربانی و گشاده رویی با دیگران آسان‌تر است و یکی از راه‌های درمان پرحرفی می‌باشد.

  روزنامه نگاری

  اگر احساس کردید که بیش از حد احساسات و افکار خود را در اطراف دیگران بیان می‌کنید، سعی کنید آن‌ها را روی کاغذ بیان کنید. روزنامه نگاری می‌تواند به شما که در جست و جوی راه‌های درمان پرحرفی هستید، کمک کند. همچنین بیشتر در مورد اینکه واقعاً چه کسی هستید به شما آگاهی ‌میدهد و می‌توانید اعتماد به نفس و ارزش خود را دریابید.

  بیشتر از آنچه صحبت می‌کنید گوش کنید

  برای بهبود مهارت‌های شنیداری خود کمی سکوت کنید و از صحبت کردن خودداری کنید. سعی کنید زمانی را برای توجه به جزئیاتی که طرف مقابل صحبت می‌کند، در نظر بگیرید که معمولاً ممکن است، فراموش شود. این تمرین یکی از تاثیر گذارترین راه‌های درمان پرحرفی است.

  به تنیس فکر کنید

  مکالمات نباید یک تجربه یک طرفه باشد، بلکه بیشتر شبیه یک مسابقه تنیس است. با مکالمه، مانند توپ تنیس، رفت و برگشت بین افراد، برخورد کنید تا به ششمین راه‌های درمان پرحرفی دست یابید.

  یک تایمر ذهنی تنظیم کنید

  در چند ثانیه اول مکالمه شما توجه کامل یک نفر را به خود جلب می‌کنید، اما هر چه بیشتر ادامه دهید، به خصوص با نزدیک شدن به یک دقیقه، ممکن است توجه او را از دست بدهید، یا حتی بدتر از آن، آزاردهنده شوید. در جلسات کاری ‌داشتن یک ساعت مچی می‌تواند یکی از راه‌های درمان پرحرفی باشد.

  به نشانه‌های اجتماعی توجه کنید

  اگر تمایل به حرف زدن دارید و به دنبال راه‌های درمان پرحرفی هستید، در حین صحبت به نشانه‌های اجتماعی توجه بیشتری داشته باشید. اگر مردم شروع به نگاه کردن به اطراف، بی قراری، چک کردن ساعت یا تلفن خود کنند، ممکن است استقبال شفاهی خود را از بین برده باشید.

  درمان پرحرفی و بررسی سلامت روان

  افرادی که بیش از حد صحبت می کنند، می‌توانند با مراجعه به یک مشاور یا روانشناس‌ به منظور کشف علت و یافتن راه‌حل از بهترین گزینه‌های درمان بهره ببرند. بله، درمان را امتحان کنید ، از قضا، حتی اگر درمان در مورد صحبت کردن است، این به شما کمک می‌کند تا احساس خودآگاهی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. و به شما کمک می‌کند تا مسائل اصلی را که باعث پرحرفی شما می‌شود، مانند شرم و آسیب‌های دوران کودکی، شناسایی کرده و روی آن کار کنید.

  سخن پایانی درباره مطلب راه‌های درمان پرحرفی

  گفت و گو یکی از راه‌های برقراری ارتباط در اجتماع است و بسیار کمک کننده اما اگر درآن افراط و زیاده روی شود ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. ما در این مقاله به شما کمک کردیم تا بخشی از راه‌های درمان پرحرفی را بشناسید. همچنین اگر به موضوعات فن‌بیان علاقه‌مند هستید، می‌توانید مطلب «چگونه خودمان را معرفی کنیم؟» و «چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟» مراجعه کنید. امیدواریم که در ارتباطات خود راضی و خشنود باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=33921
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد راه‌‌های درمان پرحرفی و بررسی سلامت روان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: