0
0

لایف کوچینگ

530 بازدید
لایف کوچینگ

هدف همه ما از کار کردن، تلاش کردن، زحمت و پشتکار فراوان داشتن و … فقط و فقط یک چیز است و آن هم این است که حال و احوال بهتری داشته باشیم. متأسفانه گه گداری که در مسیر زندگی قرار می‌گیریم. این موضوع و مطلب مهم را فراموش می‌کنیم آنقدر غرق کار و تلاش می‌شویم که فراموش می‌کنیم همه این‌ها برای داشتن و ایجاد حس و حال خوب بوده است. لایف کوچینگ یا کوچینگ زندگی به افراد کمک می‌کند تا رمز و راز چگونه حال بهتری را تجربه کنیم. اگر لایف کوچینگ به گوشتان خورده اما نمی‌دانید چیست و چه می‌کند تا انتهای مقاله لایف کوچینگ با ما همراه شوید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ داده شود:

  • لایف کوچینگ چیست؟
  • کوچ لایف کوچینگ چه مهارت‌هایی را به ما آموزش می‌دهد؟
  • چگونه در زندگی حال بهتری داشته باشیم؟

لایف کوچینگ چیست؟

لایف کوچینگ یکی از زیر شاخه های کوچینگ است که کوچ‌های مخصوص این رشته تلاش بر این دارند که در خوب کردن حال افراد موثر باشند و اینکه افراد توجه بیشتری به خود، سلامتی، شادابی و سرخوشی خود داشته باشند. در واقع لایف کوچینگ نحوه و اصول صحیح زندگی کردن را به افراد آموزش می‌دهد.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

زندگي شاد با لایف کوچینگ

لایف کوچینگ تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها و ایجاد احساس ارزشمندی و مفید واقع شدن آنها دارد و اهمیت فراوانی برای وجود و سلامتی افراد قائل می‌شود. افرادی که در این حوزه زیر نظر کوچ‌ها آموزش می‌بینند جهان را زیبا و از بعدی دیگر می‌بینند و حال بهتری را تجربه می‌کنند.

مطالعه مقاله چگونه حال بد خود را خوب کنیم اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

کوچ لایف کوچینگ چه مهارت‌هایی را به ما آموزش می‌دهد؟

کوچ یا مربی لایف کوچینگ کمک شایانی در شناخت ابعاد وجودی، کشف ارزش‌ها و رسالت زندگی، انجام کارهایی در زمینه ایجاد حس و حال خوب و … دارد. در اینجا می‌خواهیم چند مورد از مواردی که کیفیت زندگی ما را مطلوبتر می‌کند ارایه دهیم، با ما همراه شوید.

اولین مهارت: معجزه شکرگزاری

شکرگزاری برای تمام نعمت‌هایی که خداوند به ما اعطا کرده و چگونه شکرگزاری کردن و یادگیری آداب شکرگزاری یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که در لایف کوچینگ فرا می‌گیریم.

شکرگزاری از آنچه که داریم هر چند اندک، سبب احساس و ایجاد حال خوب در ما می‌شود. بقول شاعر معروف مولانا شکر نعمت، نعمتت افزون کند؛ کفر، نعمت از کفت بیرون کند علاوه بر احساس شادابی و رضایتمندی روزانه بر داشته‌هایمان افزوده می‌گردد البته اگر آداب و چگونگی شکرگزاری صحیح را فرا بگیریم معجزات آن در زندگی‌مان آشکار خواهند شد. شکرگزاری باید روزانه و مستمر انجام گیرد تا موثر واقع شود.

دومین مهارت: نحوه صحیح برنامه ریزی روزانه

بیشتر حال خراب روزانه ما نشأت گرفته از این موضوع است که توانایی لازم برای رسیدن به برنامه‌هایمان را نداریم و آنقدر درگیر کارهای یکدفعه‌ای و ناگهانی می‌شویم که بسیاری از کارها در انتهای روز باقی مانده و این در حالی است که در طول روز، بسیار کار کرده و خسته و درمانده شده‌ایم و نمی‌توانیم نشاط و شادابی خود را حفظ کنیم یا زمانی را برای رسیدن به خود و وجودمان داشته باشیم.

اگر می‌خواهید در این زمینه مطالعه بیشتری داشته باشید مقاله نحوه صحیح برنامه ریزی را مطالعه کنید.

سومین مهارت: نحوه صحیح مدیریت زمان

مدیریت زمان کارهای روزانه‌مان حس و حال خوبی در ما ایجاد می‌کند. فرض کنید در انتهای روز تمام کارهای روزتان را با کیفیت مطلوب و مدنظرتان به اتمام رسانید. بعد در دفتر یادداشت و برنامه‌ریزی‌تان همه کارهای‌تان را یکی یکی علامت بزنید که به اتمام رسید. آیا حال خوبی نصیب‌تان نمی‌شود؟ درگیری‌های ذهنی‌تان کمتر نمی‌شود؟ هدف لایف کوچینگ فقط ایجاد حس و حال خوب و بالا بردن کیفیت زندگی‌مان است.

چهارمین مهارت: سحرخیزی

سحرخیزی یکی از مهمترین عواملی است که سبب شادابی در افراد و افزایش وقت و مدیریت زمان بهتر می‌گردد.

چهارمین مهارت: سحرخیزی

خواب و استراحت اگر از حد طبیعی و نرمال خود خارج شود نه تنها سبب شادابی نمی‌شود بلکه خستگی و خمودگی انسان را افزایش می‌دهد به همین دلیل باید خواب خود را تنظیم کرده و در زمان مناسبی از خواب برخیزیم.

پنجمین مهارت: اهمیت به خود و سلامتی

باید بدانیم اگر زحمت می‌کشیم، اگر تلاش می‌کنیم، اگر خودمان را به در و دیوار می‌کوبیم تا هدف‌های‌‌مان را فتح کنیم و به موفقیت برسیم، همه و همه این‌ها صرفا برای این است که حال بهتری داشته باشیم. اگر وجودمان سلامت نباشد، اگر غرق شدن در کار سبب فراموشی سلامتی و ابعاد وجودی مان گردد، اگر دائما خسته و کسل باشیم و گلایه مند از این همه مشغله کاری که داریم، حتی با رسیدن به موفقیت هم احساس رضایتمندی نداریم زیرا وجودمان صحیح و سلامت نیست. پس باید برای خورد و خوراک‌مان، برای ورزش‌مان، برای سلامتی، وجود و استراحت‌مان زمان کافی در نظر بگیریم.

چگونه در زندگی حال بهتری داشته باشیم؟

زمانی که تمام موارد بالا را که به آن اشاره کردیم همزمان با هم پیش ببریم و به تمام ابعاد زندگی و وجودمان اهمیت دهیم قادر خواهیم بود حال بهتری در زندگی تجربه کنیم.

 

لایف کوچینگ و در کل، مبحث کوچینگ علاقه‌مندان و دنبال کنندگان فراوانی دارد که در این حیطه تلاش می‌کنند و حال خوب خود و دیگران ، احساس ارزشمندی و رشد و افزایش بهبود فردی برایشان اهمیت دارد. اینکه در راستای لایف کوچینگ و تجربه زندگی باطراوت و شاداب چه کنیم دغدغه افراد زیادی است. امیدواریم مطالعه مقاله فوق در این زمینه به شما کمک کرده باشد.

ما در بهارمن به حال خوب شما و به کیفیت زندگی شما و رسیدن به مطلوب‌ترین نقطه زندگیتان، در کنارتان هستیم و با برگزاری دوره‌های لایف کوچینگ به شما کمک می‌کنیم تا موفقیت را خلق کنید. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=13816
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد لایف کوچینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *