0
0

خلاصه کتاب 12 ستون موفقیت

303 بازدید
خلاصه کتاب 12 ستون موفقیت
 • خلاصه کتاب 12 ستون موفقیت اثر جیم ران و کریس وایدنر

  در این مقاله می‌خواهیم پکیج کامل موفقیت را طبق کتاب 12 ستون موفقیت، جیم ران و کریس وایدنر بیان کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

  همه سعی و تلاش کادر آموزشی بهارمن، آشنایی با اصول موفقیت و بهبود فردی و آسان تر شدن دستیابی به آن است. تا آنجا که در توانمان بوده و تا حد امکان در مقالات و دوره‌های آموزشی آنلاین و آفلاین به این موضوع پرداخته ایم.

  موفقیت چیست؟

  در لغتنامه و ذهن هر فردی موفقیت به معنای متفاوتی تعبیر شده است. مثلا از دیدگاه برخی افراد موفقیت یعنی رسیدن به جایگاه و موقعیت مالی خوب، از دیدگاه برخی دیگر موفقیت یعنی قبولی در دانشگاه و رشته دلخواه، از دیدگاه برخی دیگر رسیدن به شغل مورد علاقه و … است. اما راه رسیدن به موفقیت مشترک است. هر چند که مقاصد متفاوتی در نظر همگان وجود دارد اما راه مشترک است. جیم ران و کریس وایدنر در کتاب 12 ستون موفقیت، مسیر رسیدن و دستیابی به موفقیت را بیان کرده‌اند.

  جیم ران نویسنده کتاب 12 ستون موفقیت

  ستون های موفقیت که در کتاب 12 ستون موفقیت آمده است، قرار است در اینجا بیان کنیم:

  1. برخورد اتفاقی
  2. سالم زندگی کن
  3. موهبت روابط انسانی
  4. به اهدافت دست پیدا کن
  5. استفاده صحیح از وقت
  6. با بهترین افراد معاشرت کن
  7. همه عمر در پی یادگیری باش
  8. همه زندگی فروش است
  9. درآمد به ندرت از رشد شخصی فراتر می‌رود
  10. ارتباطات زمینه‌های مشترک تفاهم را ایجاد می‌کند
  11. جهان همیشه می‌تواند رهبر بزرگ دیگری داشته باشد
  12. میراثی به جا بگذار

   کتاب 12 ستون موفقیت جیم ران و کریس وایدنر

   

  «ستون اول: زندگی تنها وقتی تغییر می‌کند که خود شما تغییر کنید»

  اولین ستون که در کتاب 12 ستون موفقیت آمده است ،ایجاد تغییر است منتها نه تغییر چیدمان منزل و اسباب و وسایل و رنگ دیوار خانه یا ماشین و غیره بلکه تغییر درونی در خودمان، تغییر نگرشمان، نوع دیدگاه و باورمان، نوع تفکرمان. زندگی تنها وقتی تغییر می‌کند که خودمان تغییر کنیم. هر روز بابت کوچک بودن خانه‌مان غر می‌زنیم و یک حس نامطلوبی در زندگی داریم اما می‌توانیم بگوییم درست است که خانه کوچکی است اما همین فضای کوچک سبب کمتر هم بودنمان و ایجاد یک فضای صمیمی شده است. سعی کنید تفکرتان را نسبت به شرایط تغییر دهید. مثبت اندیش شوید و به زندگی از زاویه دیگری بنگرید آن وقت است که نه تنها زندگی بلکه جهان پیرامون شما تغییر خواهد کرد.

  «ستون دوم: بدان که وضعیت بیرونی تو انعکاسی از درونت است»

  از دیدگاه جناب جیم ران و کریس وایدنر نویسنده های کتاب 12 ستون موفقیت، انسان در سه بعد جسم، روح و روان خلاصه شده است که باید به هر کدام از آنها اهمیت دهد و وقت بگذارد. اینکه وضعیت بیرونی شما چگونه است به سلامت جسم و روح و روان شما وابسته است. دومین ستون موفقیت اهمیت دادن نسبی به هر سه این ابعاد است. متأسفانه ما یا از این ور بوم می‌افتیم یا از آن طرف آن یا بیش از حد بسلامتی جسم اهمیت می‌دهیم و یا آن را نادیده گرفته و به ابعاد دیگر می‌پردازیم در صورتی که باید یک توازن میان اهمیت به هر کدام برقرار کنیم.

  «ستون سوم: برای رشد و شکوفایی هر رابطه‌ای صرف مداوم زمان، تلاش و تخیل لازم است.»

  ما انسان‌ها طبیعتمان اینگونه این که به ارتباط با سایر افراد نیازمندیم و یک زندگی اجتماعی داریم پس باید به نوع این ارتباطات و کیفیت‌شان اهمیت دهیم. برای اینکه رابطه بهتری با سایر افراد داشته باشیم نیازمند این هستیم که تلاش کنیم و خلاقیت داشته باشیم. یک رابطه تکرارگونه ما را روز به روز از اطرافیان‌مان دور می‌کند.

  «ستون چهارم: علت اصلی تعیین هدف این است که در مسیر دستیابی به آن انسان بهتری می‌شوی.»

  در  کتاب 12 ستون موفقیت به این اشاره کرده است که چهارمین ستون موفقیت دستیابی به اهداف است. تا زمانیکه همیشه خود را شکست خورده بدانیم و از اهدافمان کناره‌گیری کنیم و برای رسیدن به آنها تلاش نکنیم طعم موفقیت را نخواهیم چشید و همیشه احساس نامطلوبی با ما خواهد بود. پس هدف‌هایتان را بشناسید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

  برای اینکه به صورت اصولی بتوانید هدفتان را مشخص کنید و به آن برسید، روی هدفگذاری تا مدیریت زمان کلیک کنید.

  «ستون پنجم: هر روز فرصت‌های بیشماری داری، ولی فقط یکی از آنها بهترین فرصت است.»

  یکی از ستونهای موفقیت و البته اصلی‌ترین آنها که در کتاب 12 ستون موفقیت آمده است ، مدیریت زمان و استفاده صحیح از فرصت‌های پیش رو است. باید برای رسیدن به اهدافمان برنامه‌ریزی کنیم.

  برای مشاهده مقاله چگونگی کنترل وقت آزاد و تبدیل آنها به فرصت های کلیدی کلیک کنید!

  «ستون ششم: با مردمان آسوده مباش وگرنه پیشرفت نخواهی کرد. به میان مردمی برو که انتظارات و تقاضاهای زیاد دارند.»

  به ارتباطات خود نگاه کنید. چه افرادی در زندگیتان وجود دارد؟ با چه افرادی معاشرت می‌کنید؟ تا چه اندازه از ارتباطات‌تان در زمینه کسب موفقیت استفاده می‌کنید؟ سعی کنید با افراد موفق ارتباط بگیرید و معاشرت داشته باشید. انسان‌های موفق الگوهای بسیار خوبی برای رسیدن به موفقیت هستند.

  «ستون هفتم: آموزش رسمی برایت کسب درآمد می‌کند. خودآموزی برایت ثروت می‌آورد.»

  ما دنبال کسب درآمد بخور و نمیر نیستیم ما دنبال کسب ثروتیم. با آموزش مدرسه و دانشگاه فقط می‌توانیم در حد زنده‌مان زندگی کنیم، باید دنبال علم اندوزی باشیم. بزرگترین ثروت علم اندوزی است. همه عمر باید به دنبال فراگیری علم بود.

  «ستون هشتم: برای اینکه بتوانی بر دیگران تاثیر بگذاری، باید کاری کنی که تو را دارای استعداد و قابلیت ببینند.»

  کل زندگی فروش است، برای اینکه به موفقیت برسید باید راز تأثیرگذاری بر دیگران را بدانید. برای اینکه به اهدافی که داریم دست پیدا کنیم باید روی دیگران تاثیر بگذاریم. ما از لحظه تولد به دنبال تأثیرگذاری بر افراد هستیم.

  «ستون نهم: شخصیتی که در فرآیند کسب ثروت پیدا می‌کنید، مستقیما بر آنچه کسب می‌کنید تاثیر می‌گذارد.»

  به هر اندازه که روی رشد شخصی خود، روی علم اندوزی و آگاهی خود وقت بگذارید و کار کنید درآمد شما افزایش می‌یابد. در واقع به عقیده جیم ران و کریس وایدنر درآمدی که داریم با رشد شخصیمان یک رابطه مستقیم دارد.

  «ستون دهم: ارتباط به معنای تلاش دو یا چند نفر برای یافتن زمینه‌هایی مشترک ایجاد تفاهم است و وقتی بتوانند آن زمینه‌هایی مشترک را پیدا کنند، با هم قدرت زیادی خواهند داشت.»

  مطمئنا شنیده‌اید که می‌گویند یک دست صدا ندارد، برای کسب موفقیت باید به دنبال تفاهم اهداف با دیگران بگردیم. تلاش دو یا چند نفر قدرت و سرعت بیشتری برای رسیدن به موفقیت دارد.

  «ستون یازدهم: رهبری دیگران کمک به آنها برای تغییر و بهتر شدن افکار، عقاید و اعمالشان است.»

  اگر در موقعیتی هستید که می‌توانید بر دیگران اثرگذار باشید، برای رهبر شدن تلاش کنید. رهبر فردی است که بتواند در جامعه و برای خود و اطرافیانش اثرگذار واقع شود.

  «ستون دوازدهم: طوری زندگی کن که از جنبه‌های معنوی، فکری، جسمی، مالی و ارتباطی به مردم کمک کنی. طوری زندگی کن که زندگیت استثنائی باشد.»

  سعی کنید تمام جنبه‌های زندگی خود را همزمان پیش ببرید. نباید تمرکز خود را فقط برای قوت یک جنبه از زندگی به کار بگیرید و از سمت دیگر بوم بیفتید‌.

  امیدواریم این مقاله و خلاصه ای از کتاب 12 ستون موفقیت برای شما مفید بوده و در زندگی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=12960
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  1 نظر در مورد خلاصه کتاب 12 ستون موفقیت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *