0
0

چگونه پولمان را مدیریت کنیم؟

770 بازدید
چگونه پولمان را مدیریت کنیم؟

یکی از بزرگترین دغدغه‌ها و مشکلات امروزه افراد در جامعه؛ مشکلات اقتصادی است و این موضوع که نمی‌دانند چگونه می‌توانند این بحران را مدیریت کنند و از این وضعیت سخت و طاقت فرسا جان سالم به در ببرند. برای اینکه بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم باید به این پرسش پاسخ دهیم که چگونه پولمان را مدیریت کنیم.

اوضاع اقتصادی جامعه ایجاب می‌کند که مدیریت صحیح دخل و خرج خود را فرا گرفته و برای استفاده درست از آن تلاش کرده و وضعیت خود را بهبود دهیم. اگر شما هم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنید پیشنهاد می‌کنم تا انتهای مقاله چگونه پولمان را مدیریت کنیم با ما همراه شوید.

چگونه پولمان را مدیریت کنیم؟

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

مسائل مالی و اقتصادی و یادگیری مهارت چگونه خرج کردن و چگونه مدیریت کردن یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر فرد باید در زندگی خود فرا بگیرید. این موضوع ربطی به فقیر یا ثروتمند بودن افراد ندارد. ثروتمندترین افراد هم اگر ندانند که چگونه پول خود را مدیریت کرده و در چه راهی آن را خرج کنند پس از گذشت مدت زمانی تمام آن را خرج کرده و همانند سایر افرادی که از اول هیچ درآمد و ثروتی نداشته‌اند می‌شوند و البته که این موضوع برای افرادی که از ابتدا در ناز و نعمت بزرگ شده‌اند بسیار سخت‌تر است.

 

اولین راهکار : پس‌انداز کنید

شاید از لحاظ برترین اقتصاددان‌ها و کوچینگ‌ها پس‌انداز کردن پول کار درستی نباشد و به چرخه در آوردن آن باارزش‌تر باشد ولی این موضوع را باید بدانیم که همیشه مقداری پول را برای روز مبادا پس‌انداز کنیم که اگر مشکلی برای هر کدام از بیزینس‌هایی که داریم افتاد کاسه چه کنم چه کنم به دستمان نگیریم و از پس‌اندازمان استفاده کنیم.

یکی از کارهایی که در راستای پس انداز درآمدمان می‌توانیم انجام دهیم این است که ماهیانه ده درصد از درآمدمان را در حسابی جداگانه سپرده کنیم و در موقع نیاز از آن استفاده نماییم.

دومین راهکار : مشورت با افراد آگاه یا کوچ بیزینس

برای اینکه طعم شکست را کمتر در زندگیمان بچشیم باید همیشه با افراد آگاهی که سرشار از تجربه هستند و خوب و بد هر راهی را می‌دانند و از انتها و مقصد هر مسیری مطلع هستند کمک بگیریم. کوچ بیزینس ها بهترین افراد برای کمک و نشان دادن راه و چاه به ما هستند برای اینکه به ما بگویند که سرمایه گذاری در چه راهی بهتر است و نتیجه بهتری را در بر دارد.

برای اطلاع و آگاهی بیشتر از وظایف کوچ بیزینس، دوره بیزینس کوچینگ را مطالعه کنید.

سومین راهکار : برنامه ریزی

برای آنکه کیفیت زندگی مطلوبی را تجربه کنیم نیازمند یک برنامه ریزی فوق‌العاده هستیم که تمام زندگیمان را در بر بگیرد. باید برای تمام کارهای کوچک و بزرگ روزمره مان و برای تمام خرجکرد کوچک و بزرگ روزمره‌مان برنامه داشته باشیم تا بتوانیم خرجکرد خود را مدیریت کنیم.

برنامه ریزی

برنامه ریزی یکی از مهمترین مهارت‌هایی است که هر فرد باید در زندگی فرا بگیرد و آن را در تمامی مراحل زندگی خود به کار ببرد تا بتواند در مدت زمان کوتاه‌تری به آنچه که می‌خواهد دست پیدا کند.

چهارمین راهکار : عملگرا باشید

یکی از مهمترین راهکارهای مدیریت پول و درآمدتان این است که نسبت به آنچه که برنامه ریزی کرده و نوشته‌اید عملگرا باشید و سعی کنید طبق همان چیزی که نوشته‌اید عمل کنید نه اینکه چیزی به آن اضافه یا کم کنید. عملگرایی در برنامه ریزی بسیار بااهمیت است.

پنجمین راهکار : خریدهای به ظاهر ناچیز را حذف نمایید

متأسفانه همه ما فکر می‌کنیم خریدهای کوچک هزینه‌بر نیستند و خرید آنها هیچ رخداد و اتفاق خاصی در زندگی‌مان رقم نمی‌زند، این موضوع کاملا برعکس است از آنجایی که خریدهای جزئی به چشم نمی‌آیند و هزینه زیادی در بر نمی‌گیرند بسیاری از ما بی‌توجه به تعداد و هزینه و کم و کیف آنها، آنها را خریداری می‌کنیم و در انتها متوجه می‌شویم که هیچ پولی برایمان باقی نمانده است.

ششمین راهکار : شم اقتصادی پیدا کنید

بسیاری از افراد مقادیر زیادی از پول و درآمد خود را ساکن گذاشته و هیچ بهره‌ای از آن نمی‌برند. این در صورتی است که در دنیای امروز ارزش پول لحظه به لحظه در حال کاهش است پس برای پول خود و نحوه سرمایه گذاری آن در جایی مطمئن باید شم اقتصادی داشته باشیم نه آنکه آن را همینگونه رها کنیم.

 

در دنیای امروز که حرف اول را در تمام موارد پول میزند باید چگونگی مدیریت پولمان را فرا بگیریم و بدانیم که پول خود را در چه زمانی و در چه جایی سرمایه گذاری کنیم. باید مهارت برنامه‌ریزی را فراگرفته و از آن در تمامی موارد زندگی استفاده کنیم. هدف مجموعه آموزشی بهارمن پیشرفت شما در تمامی مراحل زندگیتان است. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید و شاد باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=29459
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد چگونه پولمان را مدیریت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر - مجموعه آموزشی بهارمن