0
0

چگونه شوخ طبع باشیم؟ + 4 تمرین آسان

137 بازدید
چگونه شوخ طبع باشیم
 • شوخ طبعی می‌تواند به شما کمک کند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید و موقعیت‌های ناخوشایند را کمی قابل تحمل‌تر کنید، دقیقا همینجا است که سوال کلیدی مطرح می‌شود؛ چگونه شوخ طبع باشیم؟ طناز بودن ممکن است به نظر برسد که کار زیادی می‌طلبد، اما در واقع زمانی که حس شوخ طبعی درونی خود را کشف کنید، چندان سخت نیست .حتی اگر فکر نمی‌کنید به طور طبیعی شوخ هستید، کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا خود و دیگران را بخندانید.

  سوالاتی که در این مقاله به آن میپردازیم:

  • چگونه شوخ طبع باشیم؟
  • درباره چیزهایی نباید شوخی کنیم؟
  • تکنیک کنایه چیست؟
  • چگونه در محیط کار شوخ طبع باشیم؟

  کشف و توسعه حس شوخ طبعی

  1.کشف و توسعه حس شوخ طبعی

  خنده مسری است

  بیش از حد سرسخت بودن مانعی برای ایجاد و انتقال حس شوخ طبعی است. به یاد داشته باشید که خنده مسری است، بنابراین اگر به شیوه‌ای باز و شوخ طبعانه رفتار کنید، مردم آماده خندیدن خواهند بود. پس سعی کنید بیشتر بخندید.

  پیشنهاد میکنم مقاله چگونه دوست پیدا کنیم و دوست داشتنی باشیم را نیز مطالعه کنید

  با خودتان و نظراتتان در مورد زندگی راحت باشید

  همه در مورد زندگی نظراتی دارند و در بسیاری از موارد نظرات می‌تواند برای افراد دیگر طنز باشد. پس راه حل سوال چگونه شوخ طبع باشیم را با پیشنهادی به شما می‌گویم؛ می‌توانید با به اشتراک گذاشتن یک داستان خنده دار در مورد خودتان در برابر دیگران شروع کنید. با این حال، محتاط باشید، زیرا شوخی‌های تحقیرآمیز می‌تواند باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما یا دیگران شود.

  در رویدادهای روزمره به دنبال طنز باشید

  بسیاری از کمدین‌ها برای یافتن مطالب کمدی بر دنیای اطراف خود تمرکز می‌کنند و از تجربیات گذشته خود مانند دوران کودکی یا روابط گذشته خود به عنوان راهی برای خنداندن مردم نگاه می‌کنند. سعی کنید به 5 چیز خنده دار در روز که برای شما اتفاق می‌افتد توجه کنید. در پاسخ چگونه شوخ طبع باشیم باید گفت از طریق این تکنیک، شما شروع به دیدن طنز در موقعیت‌های پیش پا افتاده خواهید کرد.

  با یک دوست شوخ طبع معاشرت کنید

  همه ما دوستانی داریم که همیشه برای خنده خوب هستند. چه چیزی آن‌ها را خنده دار می‌کند؟ وقتی آنها را می‌بینید، با دقت به چیزهایی که آنها را خنده دار می‌کند توجه کنید. آیا لحن صدا، زبان بدن، محتوا، رفتار عمومی، یا چیز دیگری است که آنها را به طور طبیعی خنده دار می کند. تشخیص اینکه چه چیزی آنها را خنده دار می‌کند، سرنخ‌هایی را برای اینکه چگونه می‌توانید به طور طبیعی خنده دار باشید نیز ارائه می‌دهد. پیشنهاد میکنم مقاله چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟ را نیز مطالعه کنید

  بامزه بودن را تمرین کنید

  اگر فکر می‌کنید ذاتا طناز نیستید و می‌پرسید چگونه شوخ طبع باشیم؟ گفتن یا انجام کاری که باعث خنده یک نفر در روز می‌شود را هدف خود قرار دهید. حس خوب شوخ طبعی یک شبه پدیدار نمی‌شود و کمدین‌های حرفه‌ای اغلب سال‌ها صرف توسعه سبک منحصر به فرد خود می کنند. با شروع کوچک و تمرین و تلاش، در مسیر درست قرار خواهید گرفت.

  از به اشتراک گذاشتن چیزی که فکر می‌کنید خنده دار است نترسید

  به آنچه شما را می‌خنداند فکر کنید. اگر چیز خنده‌داری پیدا کردید، آن را با دوستی به اشتراک بگذارید. یک قسمت خنده دار از یک فیلم، برنامه تلویزیونی، کتاب و… را برای دوستانتان تعریف کنید.

  یاد بگیرید در شرایط کسل کننده یا غیر خنده دار بخندید

  خوب است بدانید که هر چه یک مکان کمتر خنده دار باشد، اضافه کردن عنصر غافلگیری طنزآمیز آسان‌تر می شود. خندیدن مردم در محل کار اداری ممکن است آسان تر از خندیدن مردم در یک کلوپ کمدی باشد. چون افراد انتظار شنیدن طنز در دفتر کار را ندارند، ویژه‌تر می‌خندند.

  بازی با کلمات کلید شوخ طبعی

  چگونه شوخ طبع باشیم و از کنایه استفاده کنیم؟ یاد بگیرید که از بازی با کلمات و جناس‌های طنزآمیز استفاده کنید. اغلب اوقات، کمدی از آشفتگی زبانی (ناخواسته) یا بازیگوشی زبانی (عمدی) ناشی می‌شود. ما وقتی بین کلمات و معانی ما فاصله است، چیزها را طنز می‌یابیم.

  قدر کنایه را بدانیم

  کنایه زمانی اتفاق می‌افتد که بین انتظارات ما از یک حرف، موقعیت یا تصویر و تجربه واقعی آن فاصله وجود دارد. نمونه‌ای ازکنایه توسط کمدین جکی میسون:

  “پدربزرگ من همیشه می گفت:« مراقب پول خود نباشید، مراقب سلامتی خود باشید.»بنابراین یک روز در حالی که مراقب سلامتی‌ام بودم، شخصی پول مرا دزدید، پدربزرگم بود.”

  این شوخی یکی از انتظارات اساسی ما را به هم می‌زند: اینکه پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها افرادی خوب و صمیمی هستند که کاملاً بی آزار هستند و توصیه‌هایی که ارائه می‌دهند باید صادقانه باشد.

  تحقیق در مورد سبک‌های کمدی

  سبک‌های مختلف کمدی برای افراد مختلف جذابیت دارد. جملات‌ طعنه آمیز، شوخی‌ها، برداشت‌های طنزو کارهای خنده دار… همه این‌ها، روش‌هایی برای خنده‌دار بودن هستند. از میان انواع سبک‌های کمدی باید چگونه شوخ طبع باشیم را پاسخ داد؛ بهترین کار این است که چیزی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت شما باشد تا به طور طبیعی خنده‌دار باشد.

  به طنازی درونی خود اعتماد کنید

  طناز بودن در بسته ‌بندی «یک سایز برای همه» نیست. آنچه شما را خنده دار می کند منحصر به شما و نحوه مشاهده جهان است. اعتماد داشته باشید که بامزه‌اید. ما در کودکی از چهار ماهگی می‌خندیم و همه کودکان از سنین مهدکودک به طور طبیعی شوخ طبعی را بیان می‌کنند و از طنز برای سرگرم کردن خود و دیگران استفاده می‌کنند. کمدی از قبل در شماست، فقط باید آن را بیرون بیاورید!

  پرورش شخصیت طنز

  2.پرورش شخصیت طنز

  خودتان را کمترجدی بگیرید

  چگونه شوخ طبع باشیم و شخصیت طنازی داشته باشیم؟ در ابتدا شرم آورترین لحظات زندگی خود را به یاد بیاورید، اتفاقات بی‌نظیر، زمان هایی که از ایجاد تغییرات خودداری کردید، خرابی در ارتباطاتی که نقش مهمی در آن داشتید و دیگر خرابکاری‌های بزرگتان .این چیزها می‌تواند خنده دار باشد.

  مخاطب خود را بشناسید

  چیزهای مختلف، باعث خنده افراد مختلف می شود. یاد بگیرید جوک‌ها و حکایات خود را به گونه‌ای بیان کنید که به طور همزمان در بسیاری از مقوله‌های طنز و احساسات اعمال شوند. وقتی در گروهی از افرادی هستید که نمی‌شناسید، گوش دهید که درباره چه موضوعاتی صحبت می‌کنند و چه چیزی آن‌ها را می‌خنداند. هر چه کسی را بهتر بشناسید، خنداندن او آسان‌تر خواهد بود .

  تا تنور داغ است، نان را بچسبایند!

  اگر به مغز زمان زیادی برای حل یک موقعیت یا شوخی بدهید، لحظه خنده دار از بین خواهد رفت. احتمالاً به همین دلیل است که جوک‌هایی که مردم قبلاً شنیده‌اند کارساز نیستند. تا زمانی که لحظه طنز وجود دارد، سریع واکنش نشان دهید و ضربه بزنید. بدترین کاری که می توانید به عنوان یک فرد بامزه انجام دهید این است که سعی کنید پس از سپری شدن فرصت‌هایتان یک شوخی ارائه دهید. نگران نباشید، فرصت‌های زیادی خواهید داشت که با هوشمندی خود، سکوت را از بین ببرید.

  3.ایده بگیرید

  از افراد بامزه یاد بگیرید

  شما می‌توانید با گوش دادن به سایر افراد بامزه، دامنه دسترسی خود را افزایش دهید. چه آن‌ها کمدین‌های حرفه‌ای باشند، چه افراد بانمک اطرافتان. برخی از چیزهای خنده داری که این افراد می گویند یا انجام می‌دهند را یادداشت کنید. در این افراد به دنبال چه چیزی هستید که بیشتر تحسین می‌کنید تا جعبه ابزاری از تکنیک‌هایی ایجاد کنید که می‌توانید از آن‌ها برای خنده‌دار بودن استفاده کنید.

  نمایش‌های خنده دار را تماشا کنید

  برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های بسیار زیادی وجود دارد که پر از کمدی عالی هستند. کمدین‌های بداهه را تماشا کنید. در یک نمایش بداهه شرکت کنید و دقیقاً مشاهده می‌کنید که چگونه آن‌ها سناریوهای مبهم و ناشناخته را در نظر می‌گیرند و آن‌ها را بلافاصله به چیزی خنده دار تبدیل می‌کنند.

  کتاب بخوانید

  هر کتابی که خنده دار است را به دست بگیرید و بخوانید. شما با خواندن و تمرین جوک‌ها تبدیل به فرد بامزه تری خواهید شد.

  به خاطر سپردن چند جوک خوب ضرری ندارد. امیدواریم که خواندن جوک‌های خوب به شما انگیزه دهد که جوک‌ها و شوخی‌های خود را بسازید. هنگام خواندن آن‌ها، سعی کنید عناصری را که آن‌ها را به شوخی‌های خوبی تبدیل می کند، جدا کنید. به همین ترتیب، سعی کنید دریابید که چرا برخی از شوخی‌ها جواب نمی‌دهند.

  4.در محیط کار شوخ طبع باشیم

  از شوخ طبعی برای ارتباطات بهتر در محل کار استفاده کنید

  به یاد داشته باشید که جدی گرفتن خود در واقع می‌تواند به روابط شما با همکارانتان آسیب برساند. حس شوخ طبعی خوب، به همراه  اخلاق کاری قوی از ویژگی‌های مهم در رهبران موفق است.  با استفاده ار طنز در محل کار، می‌توانید شهرت خود را در آنجا افزایش دهید.

  شوخ طبعی ابزاری برای پیشنهادات است

  اگر می‌خواهید برای اولین بار با کسی همکاری کنید، انتقاد کنید، یا از یک ایده یا طرح بحث‌برانگیز حمایت کنید، طنز می‌تواند راهی عالی برای جلب توجه او بدون اینکه ظاهراً پرمدعا یا برتر به نظر برسید باشد.

  مراقب شوخ طبعی در محل کار باشید

  شما با شوخ طبعی می‌خواهید بتوانید توجه افراد را به خود جلب کنید و آن‌ها را حفظ کنید، پسدقت کنید و در محل کار، از اشکال کمدی که بسیار پرخطر هستند یا توهین آمیزند، دوری کنید. موضوعات احتمالاً توهین‌آمیز شامل ظاهر یا کمبودهای فیزیکی، ناتوانی‌های جسمی یا ذهنی، و اشاره به عملکردهای بدن و جنسیت می‌باشد.

  5 تمرین آسان برای پرورش شوخ طبعی:

  1. به 5 چیز خنده دار در روز که برای شما اتفاق می‌افتد توجه کنید و آن را یادداشت کنید.
  2. یک خاطره طنز از خودتان در جمع تعریف کنید.
  3. یک فیلم یا نمایش بداهه طنز ببینید و با خود شوخی‌های موفق و ناموفق آن را بررسی کنید.
  4. در یک کانال و یا پیج طنز عضو شوید و روزانه حداقل 10 جوک بخوانید.
  5. 5 تکه کلام بامزه و طنز را حفظ کن.

  سخن آخر درباره چگونه شوخ طبع باشیم؟

  شوخ طبعی نیاز به دانستن تکنیک‌های ساده و کاربردی دارد و بعد به مرور با تکرار آن‌ها شما می‌توانید صاحب سبک طنز خودتان باشید. آدم‌ها شوخ طبع دوستداشتنی‌تر هستند و می‌توانند حال دیگران را خوب کنند. اما باید مراقب مرز باریک شوخی و توهین و بی‌احترامی بود. ما در این مقاله به سوال چگونه شوخ طبع باشیم، پاسخ دادیم و نکات شوخ طبعی در محیط کار را بیان کردیم. همچنین برای شما 5 تمرین آسان پرورش حس شوخ طبعی قرار دادیم. امیدواریم که همگی همواره در شاد کردن دل انسان‌ها کوشا باشیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=32892
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد چگونه شوخ طبع باشیم؟ + 4 تمرین آسان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: