0
0

چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟

50 بازدید
چگونه برنامه ریزی خودرا عملی کنیم
 • چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟ سوال اینجاست که شما به عنوان فرد جویای موفقیت یا فردی که دارای کسب و کار است. برنامه ریزی‌های زیادی انجام می‌دهید. من مطمئن هستم که شما در مورد این اهداف بسیار مشتاق و هیجان زده هستید. اما ممکن است خیلی وقت‌ها به آن برنامه ریزی عمل نکنید. به شما راهکارهایی خواهیم گفت که پاسخ سوال چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟ را پیدا می‌کنید. زیرا برنامه ریزی در واقع بخش آسان فرآیند است و اجرای موفقیت آمیز برنامه خود، جایی است که همه چیز شروع به سقوط می‌کند. دلیلش این نیست که شما بهترین نیت را ندارید . تنها دلیل آن این است که برنامه شما نیاز به مراقبت دارد.

  در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  • چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟
  • داشتن یک تقویم کاری چه کمکی می‌کند؟
  • وظایف تیم مسئول اجرایی چیست؟
  • زمان شروع پروژه چه اهمیتی دارد؟

  عدم اجرا

  شما کار سخت ایجاد یک برنامه ریزی استراتژیک برای کسب و کار خود را انجام داده‌اید. حالا چی؟ اگر شرکت شما مانند بسیاری دیگر باشد، طرح در قفسه‌ای قرار می‌گیرد و نادیده گرفته می‌شود. این پدیده یک نام دارد: عدم اجرا. مثل این است که یک نقشه راه برای رسیدن به مقصد داشته باشید، اما هرگز سوار ماشین خود نشوید تا به آنجا بروید. مشکل می‌تواند کمبود زمان، پشتیبانی یا منابع برای اجرای طرح‌ها یا عدم پیگیری برای اطمینان از ادامه مسیر پیشرفت باشد. ارزش یک برنامه ریزی در اجرا درک می‌شود. مهم است که آن را به درستی انجام دهید، در غیر این صورت کار برنامه ریزی شما به هدر می رود و کسب و کار شما در رسیدن به اهداف خود شکست می‌خورد.

  راهکارهای مراقبت از برنامه ریزی

  راهکارهای مراقبت از برنامه ریزی

  1. آن را بنویسید

  یکی از بهترین راهکارهای چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم، نوشتن آن است. برنامه‌های خود را در ذهن خود حمل نکنید. مطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که احتمال موفقیت یک برنامه مستند بسیار بیشتر از یک برنامه غیرمستند است. سپس، آن را در یک قفسه جایی قرار ندهید. در جایی قرار دهید که بتوانید آن را ببینید و به راحتی به آن مراجعه کنید.

  2. بدانید چه زمانی پروژه‌ها را شروع کنید

  هر برنامه شامل پروژه‌های متعددی می‌شود. به عنوان مثال، یک وب سایت جدید پیاده سازی کنید، یک دستیار استخدام کنید، یک محصول جدید توسعه دهید. هر پروژه همیشه تاریخ اتمام دارد. اما چه زمانی باید آن پروژه را شروع کنید؟ زمان انجام کار را برنامه ریزی کنید وگرنه قرار نیست هیچ وقت انجام شود.

  3. اعمال خود را به اهداف 90 و 30 روزه تقسیم کنید

  یک تمرکز 90 روزه و 30 روزه ایجاد کنید: برای دستیابی به اهداف خود باید برای رسیدن به آن اقدام کنید. برنامه شما برای سال است و این مدت طولانی است. با شناسایی مواردی که در 90 روز آینده باید ویژه روی آن تمرکز کنید، اهداف خود را به بخش‌های کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کنید. سپس آن را حتی بیشتر به آنچه که باید در 30 روز آینده اتفاق بیفتد تجزیه کنید.

  4. تاریخ‌های کلیدی را یادداشت کنید

  تاریخ‌های کلیدی از جمله تاریخ شروع و تاریخ‌های نقطه عطف را در تقویم خود قرار دهید. به آن‌ها توجه کنید. تا بتوانید در صورت تداخل برنامه‌های قدیم وجدید، اقدامات اصلاحی را تنظیم کرده و بر اساس آن پیش بروید. پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت زمان و برنامه ریزی را نیز مطالعه کنید

  5. پیش‌بینی کنید

  پیشنهاد سوم چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم، نیازمند فکر کردن و آینده نگری است. در مقابل برنامه‌هایتان پاسخگو باشید و مسئولیت آن را بپذیرید.  لازم است که نتایج هر برنامه را پیش‌بینی کنید و بودجه آن را تامین و عواقب یک برنامه را پذیرا باشید. پیشنهاد میکنم مقاله برنامه ریزی روزانه موفق ترین افراد دنیا را نیز مطالعه کنید

  6. نگرش همه چیز است

  اعتقاد به برنامه‌های شما تا حد زیادی به آن‌ها کمک می‌کند. با یک برنامه واقع بینانه شروع می‌شود، با اقدام ادامه می‌یابد و با تصدیق چیزهایی که به دست آورده‌اید به جای کارهایی که هنوز انجام نشده است، تقویت می‌شود. اعتقاد و ایمان به اهداف و مسیر برنامه ریزی یکی دیگر از پیشنهادات ما، برای حل چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم می‌باشد.

  پیشنهاد میکنم مقاله برنامه ریزی چیست؟ 7 گام برنامه ریزی موفق را نیز مطالعه کنید

  تخصیص منابع کافی

  7. تخصیص منابع کافی

  منابع انسانی و مالی کافی برای موفقیت اجرا برنامه بسیار مهم است. یک خروجی کلیدی در برنامه ریزی ، که کارهای مشخص برای دستیابی به اهداف شما را فهرست می‌کند. این شامل یک جدول زمانی، نام کارکنانی است که هر اقدامی را انجام می‌دهند و شاخص‌های کلیدی برای نظارت بر پیشرفت است. برای هر برنامه باید بودجه مناسبی به همراه زمان، حمایت، اختیار و هر گونه آموزش لازم برای کارمندان برای انجام آن تخصیص داده شود. برخی از شرکت‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که فکر می‌کنند وقتی یک برنامه ریزی خوب واستراتژیک دارند، نیازی به صرف هزینه اضافی برای اجرای آن ندارند.

  8. تیم مسئول اجرا را تعیین کنید

  برنامه ریزی باید فهرستی از کارمندانی که هر طرح را انجام می‌دهند و مسئولیت کار را به عهده می‌گیرند، همراه با چه کسانی حمایت می‌کنند یا درگیر آن برنامه خواهند شد. همچنین در نظر بگیرید که آیا برای اجرای یک قسمت از برنامه ریزی و یا برای پشتیبانی از کل برنامه استراتژیک و مهم به کمک خارجی نیاز دارید.

  9. جلسات بررسی منظم را برنامه ریزی کنید

  در پاسخ چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم  باید گفت: جلسات منظم برای اجرای موفقیت آمیز برنامه ریزی ضروری است. در آن مکانیسم مهمی را برای نظارت بر پیشرفت، شناسایی دستاوردها، حل مشکلات و انجام هر گونه اقدامات اصلاحی مورد نیاز ارائه می‌دهند. این زمان خوبی است تا ببینید آیا اهداف گسترده‌تر شما نیاز به بازنگری دارد و یا هر تاکتیکی نیاز به تغییر دارد.

  10. چابک و آماده تنظیم باشید

  هیچ طرح و برنامه ریزی صد در صد اجرا نمی‌شود. برای اجرای برنامه شما باید چابک و انعطاف پذیر باشید. زیرا شما نمی‌توانید آینده را دقیقاً پیش‌بینی کنید، بنابراین آماده باشید که با تغییر شرایط داخلی و خارجی، برنامه را تطبیق داده و تنظیم کنید. شما باید بدانید که اجرای طرح تعاملی است و نیاز به انطباق مداوم دارد، همه برنامه‌ها به سمت وضعیت مطلوب آینده شما متمرکز است. یک برنامه استراتژیک یک سند زنده است.

  11.تومار نویسی ممنوع است

  یادداشت کارها و برنامه بسیار مفید است اما نباید اجازه دهید تبدیل به تومار شود؛ آن وقت برای انجام آن همه کار تعلل می‌کنید. لیست کارها برای برنامه ریزی روزانه مناسب است اما برای برنامه ریزی بلند مدت بهتر است که آن‌ها را تجزیه کنید و در روزهای مختلف تقسیم کنید تا انجام آن‌ها سخت و غیر  ممکن به نظر نرسد. می‌توانید بر اساس اولویت‌های خود و یک تقویم کارها را در ساعات و روزهای مختلف سازماندهی کنید.

  12.پاداش تعیین کنید

  یکی دیگر از راهکار هایی که برای سوال چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم پیشنهاد می‌شود؛ دادن انگیزه به خود و یا اعضای تیم با تعیین جایزه قبل از انجام برنامه‌ها است. این کار به شما انگیزه بیشتر می‌دهد تا طبق برنامه ریزی عمل کنید. مثلا اگر تا پایان هفته کار مشخص شده را انجام دادید، به خود جایزه‌ دهید. یک ساعت تماشای فیلم یا برای کارمندان یک روز مرخصی تشویقی مناسب است. پیشنهاد میکنم مقاله بهترین کتاب‌های مدیریت زمان و برنامه ریزی در قرن 21 را نیزمطالعه کنید

  13.اولویت بندی کنید

  وقتی کارها طبق میزان اهمیت اولویت بندی شود، شما می‌دانید چه کارهایی ضروریست و چه کارهایی را می‌توان به دیگران سپرد یا انجام نداد. این کار به شما کمک می‌کند تا دیگر نگران چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم، نباشید.

  سخن پایانی درباره مقاله چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟

  موفقیتی که برای کسب‌وکارتان می‌خواهید ناشی از شفاف‌سازی جایی است که می‌روید، برنامه‌ریزی اقداماتی که برای رسیدن به آن باید انجام دهید و متمرکز ماندن بر تحقق آن. ما به شما راهکارهای مهم در اجرای برنامه ریزی را گفتیم و دیگر نگرن چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم نخواهید بود. اگر این موضوع برایتان جذاب است می‌توانید مقاله انواع برنامه ریزی، برنامه ریزی موفق و نحوه برنامه ریزی بلند مدت را نیز مطالعه کنید. زندگی سرشار از رشد و پیشرفت داشته باشید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=33868
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  افراد کمی هستند که ارزش زمان رو متوجه میشن
  ما بهت تبریک میگیم
  که برای مدیریت زمان و انتخاب هدفت آموزش میبینی

  هدیه بهارمن به تو
  یک آموزش حرفه ای از استاد حامدی
  مشاهده آموزش
  روی دکمه بالا کلیک کنید
  close-link
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: