0
0

روش های نوین مطالعه و تکنیک های یادگیری (جلسه اول)

921 بازدید
جلسه اول روش نوین مطالعه و تکنیک یادگیری

روش های نوین مطالعه و تکنیک های یادگیری ؛ شروع یک مطالعه دل چسب (گزارش جلسه اول)

قبل از شروع کارگاه تمامی لوازمی که برای شرکت کنندگان نیاز بود اعم از جزوه، کتاب اثر مرکب، بخشی از تمرینات کاغذی و حتی پذیرایی آماده شده بود. کارگاه ساعت ۱۸ بعد از ظهر برگزار شد و شرکت کنندگان قبل از این ساعت به محل برگزاری جلسه رسیده بودند.

آغاز جلسه اول روش های نوین مطالعه و تکنیک های یادگیری با امیرحسین حامدی

 امیر حسین حامدی بعد از خوش آمد گویی و بیان نکات ابتدایی شروع کرد به ایجاد یک حال خوب در کارگاه و از آنجایی که یادگیری با حس خوب افزایش پیدا می‌کند افراد شرکت‌کننده آماده یک شروع خوب بودند. استاد شرکت کنندگان را بسیار تحسین کرد و گفت: در شرایط موجود کمتر افرادی به دنبال آموزش و یادگیری هستند و شما طبیعتا سرمایه گذاری بسیار خوبی را روی خود کرده اید. طرز فکر و فلسفه بهارمن این است که؛ با اینکه مشکلات زیاد هستند، اما با انتخاب های درست خودمون میتونیم، از همین شرایط و محیط لذت ببریم و دنیارو جای بهتری برای زندگی بکنیم.

جلسه اول روش نوین مطالعه و تکنیک یادگیری - بهارمن

در قدم بعدی از افراد تست سرعت مغز گرفته شد و افراد متوجه سرعت مغز خود شدند و استاد قول داد از وضعیتی که الان هستند خیلی خیلی بهتر می شوند و می توانند آی کیو و هوش خود را بالا ببرند و در ادامه توضیح داد: تست آی کیو که در برخی مدارس گرفته شد، هیچ ربطی به هوش شما نداشته است. همچنین او قول داد که در طول اجرای کارگاه انرژی بالایی داشته باشند و هرگز خسته نشوند.

روش های نوین مطالعه و تکنیک های یادگیری - بهارمن

 بعد از آن آقای حامدی به موضوع بسیار مهم یادگیری یادگیری (فرا شناخت) پرداخت و گفت باید یاد بگیرید که چطور یاد بگیرید و مهارت های لازم برای یادگیری را فرا بگیرید و همچین اضافه کرد که ما در این کارگاه نمیخواهیم مطالب را  مثل کنکور حفظ کنیم. تلاشمان این است که تمامی نکات و تکنیک ها کاربردی باشد و بتوانیم در زندگیمان استفاده کنیم. او دلایلی را بیان کرد که چرا افراد در سیستم آموزشی کشور نمی‌توانند نتیجه دلخواهشان را بگیرند و همچنین به بیان عدم نتیجه گرفتن در دوره های آموزشی و حتی مطالعه کتاب پرداخت. او میخواست شرکت کنندگان را به یادگیرنده های حرفه ای تبدیل کند.

تکنیک های یادگیری - بهارمن

روش های نوین مطالعه

استاد به شرکت کنندگان تاکید کرد که قسمت عمده یادگیری به خودشان ربط دارد. از آنجایی که تمامی دوره ها، همایش ها و کارگاه های بهارمن ضمانت بازگشت وجه دارند و در صورت نارضایتی شرکت کنندگان تمام هزینه ها عودت میشود و اینکه مجموعه بهارمن وظیفه اخلاقی و تعهد خود میداند، که هزینه شرکت کنندگان را برگرداند، بنابراین از افراد حاضر خواست تعهدی برای انجام تمرینات بدهند.

او در بخش بعدی از آنها قول گرفت که به او اعتماد کنند او هم تمام تلاشش را می کند تا در انتهای دوره شرکت کنندگان از دانش کافی و لازم برای تکنیک های یادگیری برخوردار باشند. استاد حامدی در ادامه به یادگیری هر مهارت پرداخت که چطور ما هر مهارتی را یاد میگیریم. مهارت هایی مانند راه رفتن، نوشتن، رانندگی و…

دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه

و همچنین گفت که شما به این ترتیب هر مهارتی را می توانید یاد بگیرید و از من نمی توانم دیگر استفاده نکنید؛ هیچ کاری نیست که ما انسانها نتوانیم انجام دهیم.

روش های نوین مطالعه - بهارمن

” روش اصولی مطالعه موضوع محوری جلسه اول بود “

بهترین روش مطالعه:

روش اصولی مطالعه به چندین مرحله مطالعه بر می‌گردد که هر فردی قبل و حین مطالعه باید اقداماتی انجام دهد تا از علاقه و یادگیری بیشتری برخوردار شود. بعد از اتمام مرحله اول و دوم روش اصولی مطالعه به مرحله سوم یعنی تندخوانی پرداخته شد.

استاد بیان کرد که ما میتوانیم با سرعت بیشتری کتاب ها را مطالعه کنیم و درک بیشتری داشته باشیم. استاد تمرین هایی گفت که سرعت مطالعه افراد در جلسه اول بین دو تا سه برابر شود. در ادامه سه هورمون لازم برای یادگیری گفته شد و استاد به ساعت یادگیری پرداخت. سپس گفته شد که ساعت یادگیری بین ۲۵ تا ۳۰ دقیقه خوب است و ما بعد از این تایم باید کارهایی انجام بدیم که هورمون های یادگیری در مغزمون ترشح شود و یادگیری ما افزایش پیدا کند. سپس او در روش اصولی مطالعه تا مرحله تندخوانی آموزش داد و باقیمانده روشهای اصولی مطالعه را به جلسه بعد واگذار کرد.

 بعد از استراحت و صرف پذیرایی توسط شرکت‌کنندگان آنها آماده آموزش بیشتر در بخش دوم شدند. آقای امیرحسین حامدی به بخش تقویت ذهن پرداخت و همچنین تمرینات بسیار خوب و کاربردی را گفت  که برای از حافظه بهتری برخوردار باشیم، صحبت کرد و دلایلی را بیان کرد که مغز چه عملکردی دارد و دلایلی که افراد قبل از آزمون یا کنکور از مطالعه خسته شده و آن را رها می‌کنند پرداخت و راهکارهایی داد تا مغز افراد آماده هر آزمون یا هر چالش دیگری باشد.

روش های نوین مطالعه

پایان بندی جلسه اول

 استاد از تمامی افراد خواست تا بازخورد هایی برای مجموعه بهارمن بنویسند و از صفر تا ۲۰ به این جلسه نمره دهند. در ادامه گفت بازخورد های شما برای ما بسیار مهم است. کارگاه جلسه اول کارگاه روش های نوین (اصولی) مطالعه و تکنیک های یادگیری پر از آموزش های کاربردی بود این آموزش ها قرار است پنج جلسه دیگر ادامه داشته باشد.

عکس شرکت کنندگان در پایان جلسه گرفته شد و مثل کارگاه های قبل یک گروه در واتساپ برای پشتیبانی و ارسال تمرین ها ساخته شد و افراد شرکت کننده عضو گروه شدند. شرکت کنندگان امید داشتند که نتیجه بسیار خوبی از کارگاه بگیرند و منتظر شروع کارگاه بعدی شدند. جلسه اول حوالی ساعت ۲۱ شب به پایان رسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=3182
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد روش های نوین مطالعه و تکنیک های یادگیری (جلسه اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.