0
0

شادی چیست؟ 3 راهکار برای شاد بودن

620 بازدید
شادی چیست؟ چگونه شاد باشیم؟

آنقدر مسائل و امور گوناگونی وجود دارد که شادی و سرزندگی را از ما دریغ می‌دارد که قابل شمارش نیستند. شادی و چگونه شاد بودن نیاز اساسی وجود همه انسان‌هاست. همانگونه که هر انسان برای زنده بودن به آب و غذا برای رفع نیازها و غریزه گرسنگی و تشنگی خود دارد، نیاز به شاد بودن برای ادامه زندگی دارد. اما به راستی شادی چیست؟ چگونه شاد باشیم؟

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • شادی چیست؟
  • چگونه شاد باشیم؟

 

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

شادی چیست؟

شادی صرفا به معنای نبود ناراحتی نیست. احساس درونی است که هر فرد باید توانایی ایجاد آن را در شرایط و زمان‌های گوناگون داشته باشد. باید بتواند در مواجه با هر غم و ناراحتی و اندوه آن را پدید آورد و از لحظات حال خود لذت کافی ببرد. هر فرد باید بتواند خودش دلیل شادی خودش را پدید آورد. باید بتواند در لحظه حال خود و اندوه خود را به شادی بدل کند. شادی صرفا به معنای نبود ناراحتی نیست بلکه به معنای توانایی ابدال غم و اندوه به احساس لذت، شادی و خوشحالی درونی است.

شادی چیست؟

برای خواندن مقاله فرضیه خوشبختی کلیک کنید!

چگونه شاد باشیم؟

با گذشت زمان جای آنکه با پیشرفت علم، صنعت، تکنولوژی و مکانیزه شدن کارها افراد از حس راحتی بیشتری برخوردار شوند این موضوع کاملا عکس شده و اختلالات روانی و مبتلا شدن به آنها روز به روز در حال شیوع و همه گیری بیشتری است. اعداد و ارقام نشان داده که افسردگی و اختلالات روانی همچون قاتلی خاموش در حال گرفتن روح و روان همه افراد است آنچنان که تعداد کشته‌های روح انسان‌ها از تعداد کشته‌های جسمی کرونا رو به فزونی گذاشته است. این موضوع نشان دهنده این است که ما نمی‌دانیم چگونه شاد باشیم، راز چگونه شاد بودن را نمی‌دانیم و این بزرگترین عامل برای شیوع اختلالات روانی از جمله افسردگی است.

مقاله «چگونه شادتر زندگی کنیم» به بسیاری از افراد برای شاد زیستن کمک کرده است توصیه میکنم مطالعه این مقاله را از دست ندهید..

چگونه شاد باشیم؟

بسیاری از افراد تمام عمر خود را صرف رسیدن به اهداف گوناگون می‌کنند اینکه کدام ماشین را بخرند، یا کدام خانه را خریداری کنند در چه رشته‌ای تحصیل کنند و کارشان را چگونه گسترش دهند اما واقعیت این است که پس از رسیدن به هر کدام از آنها شادی واقعی را کسب نمی‌کنند و بعد از گذاشتن مدت اندکی دوباره در پی کسب هدفی دیگر می‌روند که این موضوع نمی‌گذارد انسان‌ها شادی حقیقی را تجربه کنند و در طول عمر فقط شادی موقتی را در می‌یابند که گذرا و محدود است و هیچ زمان حال خوبی ندارند که سرمنشأ تمام اختلالات روانی به شاد نبودن و شاد نزیستن برمی‌گردد.

اینکه بدانیم شادی چیست و چگونه شاد باشیم موضوع بسیار مهمی در جهت جلوگیری از پیشرفت و همه‌گیری اختلالات روانی است. در زیر به چند راهکار برای دستیابی به پاسخ پرسش چگونه شاد باشیم اشاره خواهیم کرد، با ما همراه شوید.

اولین راهکار: واقع بین باشید

صدایی که در ذهنتان می‌پیچد شما نیستید. باید این موضوع را بدانید و آگاه باشید که بسیاری از چیزهایی که بدان فکر می‌کنیم تخیلات و زاده ذهن ماست و صرفا نباید به واقعیت بدل شوند. باید سعی کنید دنیا و خود را همانگونه که هست ببینید و بپذیرید نه آنگونه که می‌خواهید آنها باشند که این موضوع بزرگترین علتی است که از ایجاد شادی در شما جلوگیری می‌کند. پس صداهایی که در ذهنتان می‌پیچد شما نیستید.

دومین راهکار: مقایسه ممنوع!!!

بزرگترین عاملی که از ایجاد شادی حقیقی در شما جلوگیری می‌کند این است که خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید. البته در واقع شما خودتان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید شما باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مورد مقایسه قرار می‌دهید. نمایش زندگی دیگران در اینستاگرام را مورد مقایسه با زندگی عادی خود قرار داده و تمام زندگیتان سرشار از آه حسرت می‌شود که نمی‌گذارد ثانیه‌ای شاد زندگی کنید.

سومین راهکار: حال را دریاب!!!

بسیاری از شما یا در زمان گذشته زندگی می‌کنید و آه و افسوس می‌خورید که اگر این کار را کرده بودم چه می‌شد یا اگر آن کار را انجام می‌دادم الان در چه جایگاهی بودم و هزار باید و شاید و اما و اگر دیگر که هیچ کمکی به بهتر شدن کیفیت زندگی‌تان ندارد و یا آنکه برای آینده تخیل پردازی می‌کنید که این کار هم عقلانی و صحیح نمی باشد. حال را دریابید و در لحظه زندگی کنید و از لحظه لحظه عمر خود که در حال گذر است نهایت استفاده را ببرید.

شادی و چگونه شاد بودن فرمول پیچیده‌ای ندارد و به ابزار و امکانات هزینه‌فرسا و گران قیمت احتیاجی ندارد بلکه شادی واقعی از آن کسانی است که قدر عمر و زندگی خود را می‌دانند و این موضوع اشراف دارند که لحظات عمرشان که می‌گذرد دیگر قابل بازگشت و جبران نیست پس آنها را به بهترین نحو ممکن می‌سازند. امیدوارم شادی واقعی با لحظات زندگیتان عجین شود.

هدف سایت آموزشی بهارمن؛ رشد، پیشرفت و بهبود فردی شما عزیزان و همراهان بهارمن است. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. شاد و پیروز باشید.

 

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=25323
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد شادی چیست؟ 3 راهکار برای شاد بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.