0
0

روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری (جلسه دوم)

655 بازدید
کارگاه روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری - امیرحسین حامدی بهارمن

گزارش جلسه دوم کارگاه روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری

بازخورد شما برای ما از هرچیزی مهم تر است

در شروع جلسه دوم استاد امیرحسین حامدی به بیان بازخورد های جلسه اول پرداخت. از تمامی افراد به علت نظراتی که داده بودند، تشکر کرد. اکثر شرکت کنندگان کاملا راضی بودند و میانگین نمره جلسه اول ۱۸.7 بود. او بیان کرد تا جایی که امکان دارد، تمام تلاشش را برای اجرایی کردن بازخورد های موثر انجام دهد.

روش های اصولی مطالعه

کارگاه روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری - امیرحسین حامدی بهارمن

 مروری کوتاه از جلسه قبل روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری

استاد در ابتدا از شرکت کنندگان کارگاه مهارت های مطالعه و یادگیری خواست که اگر سوالی در رابطه با جلسه قبل دارند، بیان کنند. بعد از پاسخ و پرسش و بیان تمرینات استاد مروری بر جلسه اول داشت. آقای امیرحسین حامدی گفت یادآوری مهم تر از یادگیری است، همانطور که سیستم گوارشی ما مقداری از غذایی که میخوریم را دفع میکند، مغز انسان هم، مقداری از اطلاعاتی که به آن وارد میشود را حذف میکند و این کار برای سلامت مغز نیاز است.

او گفت به مرور اعتقاد داشته باشید و اگر این کار را نجام ندهید، اطلاات را فراموش میکنید. مرور برای قبل از فراموشیه و اگر مرور هارا بر اساس تکنیکی که گفته شد، اجرا نکنید، مطالب را فراموش خواهید کرد و به این معناست که شما زمان و سرمایه خود را هدر داده اید.

در ادامه تمریناتی برای تندخوانی و تقویت حافظه گفته شد.

روش های اصولی مطالعه

استاد گفت امروزه تندخوانی باید فراگیر شود. امروزه با گسترش کارها و کمبود زمان مردم، لازم است مطالب بیشتری را در مدت زمان کوتاهی بخوانیم. او در ادامه گفت باید تمرین های اولیه را انجام دهیم تا مسیر عصبی تند خوانی ساخته شود و بتوانیم در ادامه به تمرینات داخل جزوه و تست های درک مطلب راه پیدا کنیم.

او همچنین به اهمیت سوال ها در یادگیری پرداخت و بیان کرد که هر زمان که سوال داشتید، روی کاغذ یادداشت کنید. علت این است که حافظه کوتاه مدت ما بسیار کوچک است و اگر سوالی برای ما پیش آماده باشد، نمیتوانیم محتوا رو به خوبی یاد بگیریم.

آقای امیرحسین حامدی به تاثیر بازی هایی که انجام میدادند، پرداخت. بازی هایی که انجام میدهیم، دو نیم کره مغز را فعال کرده و باعث میشه تمرکز ما به شدت افزایش پیدا کند. تمام بازی هایی که انجام میدهیم این سه ویژگی را دارد

دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه
  1. باعث ترشح هورمون دوپامین میشود(خنده و نتیجه و احساس خوب)
  2. بازی ها کاملا جدید هستند و شما قبلا این بازی ها را انجام نداده اید.
  3. باعث افزایش تمرکز شما میشوند.

بعد از پذیرایی شرکت کنندگان

استاد حامدی بخشی از سخنرانی خود را به مبحث دو نیمکره مغز اختصاص داد و تلاش کرد به همه بفهماند چه عواملی به نیمکره چپ و چه عواملی به نیمکره راست مربوط می شود. او در ادامه گفت هرگاه دو نیمکره مغز را با همدیگر در درگیر کنیم، یادگیری ما تا پنج برابر افزایش پیدا می‌کند. سپس گفت <<مغز پیچیده ترین پدیده عالم هستی>> هست که متاسفانه بسیاری از ما در طول زندگی خیلی از قابلیت های آن استفاده نمی کنیم.

او در ادامه به انعطاف پذیری مغز اشاره کرد و گفت عادت هایی که در هنگام مطالعه قبل از این کارگاه داشتید را کاملا کنار بذارید تا مغز شما روند خوبی را در پیش گیرد.

کارگاه روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری - امیرحسین حامدی بهارمنصحبت پایانی: تغذیه

روش های اصولی مطالعه

استاد به اهمیت تغذیه برای سلامت مغز و بدن صحبت کرد و خوراکی هایی که مربوط به تقویت حافظه میشد را کاملا باز کرد.

گفت صبحانه را حتما حتما جدی بگیرید، مهم ترین وعده غذایی صبحانه میباشد. شرکت کنندگان از اطلاعاتی که در رابطه با تغذیه بیان شد بسیار خشنود بودند و عادت های غذایی ناسالم خود را متوجه شدند.

در ادامه به قرص های شب امتحان پرداخته شد و استاد از ضرر های بسیار سنگین این مواد صحبت کرد.

جلسه دوم حوالی ساعت ۹ شب پایان یافت.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=3189
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد روش های اصولی مطالعه و تکنیک های یادگیری (جلسه دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.