0
0

خلاصه کتاب توقف،تنفس و انتخاب

422 بازدید
عکس جلد

کتاب توقف،تنفس و انتخاب(pause.breathe.choose)

چگونه«مدیر سلامتی خود» باشید؟ 

پیشگفتار:

زمانی که کار شما، در اولویت بالاتری از سلامتی‌تان قرار گیرد، به هر دو صدمه خواهید زد. اما با تمرکز روی سلامتی‌ خود، می‌توانید هرروز شاهد پیشرفت همزمان هر دوی آن باشید. در این کتاب، ناز بهشتی یکی از معاونان استیو جابز، در شرکت اپل،راهکارهایی ارائه می‌دهد تا بتوانید زندگی خود را به زندگی سالم‌تری تبدیل کنید. با ذهن آگاهی می‌توانید «مدیر سلامتی خود شوید».

با استفاده از تجربه شخصی خود و مراجعه‌کنندگان در کتاب «توقف، تنفس، انتخاب» او راهکارهایی را ارائه می‌دهد تا بتوانید عادت‌های سالم‌تری را در زندگی و کار خود ایجاد کنید. برای اینکه زندگی ما از کیفیت بالاتری برخوردار شود لازم است بتوانیم عادت‌های موثری در زندگی شخصی خود همانند مطالعه، مسواک زدن، مدیتیشن و … به وجود آوریم.

از آنجایی که مطالعه کتاب در زندگی روزانه ما و در بهبود فردی ما بسیار موثر است و آنچنان که خودتان می‌دانید کمبود زمان یکی از مواردی است برای در رفتن از این مسئولیت، خلاصه این کتاب را برایتان نگاشته این. به امید روزی که خواندن کتاب آن هم به صورت روزانه از نان شب برایمان واجب‌تر شود. پس تا انتهای خلاصه کتاب توقف، تنفس و انتخاب با ما همراه شوید.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

کتاب توقف،تنفس و انتخاب

 • اثر ناز بهشتی
 • سال نشر: 2021
 • 258 صفحه

خلاصه کتاب توقف،تنفس و انتخاب:

دستیابی به اهداف شغلی ارزش قربانی کردن سلامتی‌تان را ندارد

ژاپنی‌ها کلمه‌ای برای کسانی که از کار کردن زیاد می‌میرد دارند؛ «کاروشی». این انسان‌ها نه‌تنها فقط در ژاپن بلکه در سراسر جهان وجود دارند (که در این مورد یکی از استان های ایران دانشمندان سراسر جهان را به حیرت واداشته است 😁). کسانی که در کار خود غرق می‌شوند، اغلب تحت تأثیر فشار های سنگین جسمی و روحی قابل‌توجهی قرار می‌گیرند. این اشخاص عقیده دارند که کارشان مهم‌تر از سلامتی‌شان است.

زمانی که ناز بهشتی به‌عنوان یکی از مدیران اجرایی شرکت اپل کار می‌کرد، مشاهده نمود که استیو جابر به ‌سلامتی خود به‌اندازه وضعیت شرکت اهمیت می‌دهد. او توضیح می‌دهد که چطور ذهن آگاهی می‌تواند کمک  کند تا شما «مدیر سلامتی» خود شوید.

ذهن آگاهی را به‌عنوان اساس زندگی خود بپذیرید.

کتاب توقف،تنفس و انتخاب

معمولاً می‌توان چیزی را با متضاد آن فهمید. هنگامی‌که احساس عدم تعادل یا استرس دارید، ذهن آگاهی می‌تواند به شما کمک کند تا دلیل حال خود را درک کنید و آن را تغییر دهید.

شما شاید ذهن آگاهی  را با احساس آرامش اشتباه بگیرید. در واقع اما، ذهن آگاهی ماهیتی فعالانه دارد. ذهن آگاهی به شما این امکان را می دهد تا جسورانه ناشناخته ها را کشف کنید، خودتان را به چالش بکشید و خود واقعی تان را بشناسید.

style=”3d” shape=”round” woodmart_css_id=”60b0a8a5607d8″ title=”برای دریافت فایل صوتی مدیتیشن اینجا کلیک کنید!!!” link=”url:https%3A%2F%2Fbahareman.com%2Fmedit|||” full_width=”no” button_inline=”no” button_smooth_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]در شرایط و زمانه فعلی تغییر کردن  و کنار آمدن با تغییرات بسیار مهم است. تغییر دادن نحوه زندگیتان،سخت است اما سه قدم برای ساده تر کردن آن وجود دارد.

کتاب توقف، تنفس و انتخاب

 • اول تعیین کنید دقیقا چه نوع تغییری را دوست دارید ایجاد کنید و سپس اهداف و مقاصدتان را معین کنید.
 • دوم فکر کنید که چطور می‌توانید تغییر دلخواه را به ساده‌ترین شکل ممکن اجرا کنید.
 • و در آخر تعیین کنید چه چیزی برای انجام این تغییر به شما انگیزه می‌دهد.

گاهی این انگیزه‌ها خود به خود ایجاد می‌شوند و گاه شما مجبور هستید انگیزه خود را ایجاد کنید. برای مثال یکی از مراجعه کنندگان ناز بهشتی تصمیم گرفت هر روز بعد از مسواک زدن دندان هایش یک جمله خوب در مورد اینکه چه انسان خوبی است دارد به خودش بگوید .

برای بهتر کردن اوضاع کاری خود هیچ وقت سر کار غذا نخورید یا به مدت طولانی کار نکنید. در عوض غذا های سالم میل کنید بعد از کار ورزش کنید. دور بودن از کار برای مدتی برای به ترمیم انرژی و تعادل فکری مهم است.برای خود برنامه بریزید و تفریح کنید. بین هفت تا نه ساعت در روز بخوابید اگر یک مدیر هستید به کارمندانتان اجازه دهید در علایق شخصی خود را به محل کار بیاورند مانند: قاب عکس، پوستر ، مجلات و ….. .   . در تعطیلات به انها مرخصی بدهید یا ساعت کاری را انعطاف پذیر کنید. این استراحت ها باعث می‌شود تا کارکنان در هنگام کار بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

شما می‌توانید دو نوع استرسِ خوب و بد را تجربه کنید. تعیین کنید کدام نوع از استرس را دارید.

قادر بودن به تشخیص نوع استرستان و دانستن نحوه برخورد با آن مهم است . استرس های لحظه ای به شما کمک می کنند تا در لحظه از موقعیت های خطرناک خارج شوید. اما اگر شما اجازه دهید ترشح آدرنالین در بدنتان بیش از حد معمول شود، استرس مزمن یا کرونیک ایجاد می شود.استرس مزمن باعث می شود تا شما احساس نا امیدی کنید و سلامیت تان را به خطر می اندازد.

اگر شما همیشه مضطرب،بیمار و زودرنج هستید و از دیگران کناره گیری می کنید،احتمالا از استرس مزمن رنج میبرید. بر خلاف استرس لحظه ای که به شما انرژی می دهد، استرس مزمن هیچ منفعتی برای شما ندارد.شما می‌توانید  با عوض کردن نحوه نگاه‌تان به رخدادهای استرس زا، از استرس مزمن جلوگیری کنید.

با سه قدم میتوانید میزان استرس مضر خود را کاهش دهید.

یک آگاهی: منشا و نوع استرس‌تان را مشخص کنید.

دو  تغییر دیدگاه: با جستجوی راههای جدید برای حل یک مشکل ،نحوه نگرش‌تان به وضعیت را عوض کنید.

سه توانمند سازی: بر اساس برداشت جدید خود از موضوع عمل کنید.

ببیند آیا موضوعی که در مورد آن استرسی که دارید 1.واقعی است؟2.در حیطه کنترلتان است؟ و 3 آیا میتوانید آنرا تغییر دهید؟

اگر جواب هر یک از سوال ها «نه» باشد، باید آنرا ازذهنتان حذف کنید.اگر قادر به حل کردن مشکل را هستید،برای آن برنامه ریزی کنید.

به یاد داشته باشید شما فقط نمی توانید گذشته را تغییر دهید. پس بجای نگران بودن از کاری که کرده اید، به این فکر کنید که در چطور در آینده مشکلی که بوجود آورده اید را حل کنید.

در حالی که فکر می کنید به طرز نفس کشیدنتان و حالت صورتتان نیز توجه کنید . این تمرین ساده به شما کمک می کند تا در هنگام فکر کردن، در حال حاضر باشید و به مکان های دور خیالتان کشیده نشوید.

یاد بگیرید چطور وضعیت را تغییر دهید یا آنرا قبول کنید.

اگر مشکلی وجود دارد که نمیتوانید از آن دوری کنید، باید طرز فکرتان نسبت به آن مشکل تغییردهید . شما یا باید اینقدر پشتکار داشته باشید تا موضوعی را حل کنید یا باید بپذیرید که آن از کنترلتان خارج است.

شما می توانید برای  عوض کردن طرز فکرتان نسبت به کار سختی، آنرا به قسمت های کوچک تری خورد کنید.حتی زمانی که شما  قسمت کوچکی از مشکل را حل می کنید، احساس امید بیشتری خواهید کرد.

مانند یک ساختمان ضد زلزله منعطف بودن می تواند کمکتان کند در زمان سختی ها وتکان های روزگار سراپا بمانید.

انعطاف پذیری کمکتان می کند تا از موقعیت ها درس بگیرید.این انتخاب شماست تا با نگرش خوب به قضیه نگاه کنید یا بد.

تغییر اجتناب تا پذیر است. یاد گرفتن نحوه برخورد کردن با تغییر ها، سلامتی روحی و جسمی تان را بهبود می بخشد.

اگر چیز واقعا از کنترلتان خارج است، باید بپذیرید که نمی توانید آنرا تغییر دهید.اگرچه نمی توانید اکثر چیزهای اطرافتان را کنترل کنید، می توانید طرز تفکرتان را نسبت به آن تغییر دهید.

ارتباط برقرار کردن با خود،خانواده و دوستانتان را در اولویت قرار دهید.

اگر می خواهید «مدیر سلامتی خود» باشید، باید برای ارتباط برقرار کردن با خود،خانواده و دوستانتان زمان بگذارید

و زمانی که با دیگران ارتباط برقرار می کنید ،با آنها همدل شوید و در موردشان  کنجکاو باشید.این کمک می کند تا رابطه پایدار تری بسازید.

برای تبدیل شدن به بهترین شخص ممکن،هدف را در زندگیتان بیابید، از درد برای رشد کردن استفاده کنید و از انرژی تان برای مهیا بودن استفاده کنید.

در کتاب کتاب توقف،تنفس و انتخاب گفته می شود که همه ی ما تا به حال حس درد را تجربه کرده ایم، اما چگونگی برخورد کردن یا چیزی که از آن یاد می گیریم، تفاوت را ایجاد می کند.

درد فیزیکی یا روحی می تواند شما را به همه چیز بدبین کند یا باعث یک تغییر معنی دار در زندگی تان شود.یادبگیرید چطور با درد رفتار کنید و از ان  به عنوان یک جرقه برای بزرگ شدن استفاده کنید

برای واضح کردن اهدافتان از مدیتیشن استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهند که تمرینات تنفس و یوگا می توانند در کیفیت زندگی شما تاثیر بسیاری بگذارند.قرار دادن تمرین های تنفس در زندگیتان، انرژیتان را به شدت افزایش می دهند.

[/vc_column_text][woodmart_button color=”primary” style=”3d” shape=”round” woodmart_css_id=”60b0c036a42d3″ title=”برای بهره مندی از آموزش تمرین های تنفسی به صورت رایگان،کلیک کنید!!” link=”url:https%3A%2F%2Fbahareman.com%2Fproduct%2Ftanafos%2F|||” full_width=”no” button_inline=”no” button_smooth_scroll=”no”][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

کتاب توقف،تنفس و انتخاب

زمانی که احساس نا امیدی می کنید، به دنبال هدفتان در زندگی بگردید.تحقیقات دانشگاه استنفورد نشان می دهد که راضی ترین انسان ها، اشخاصی هستند که به دیگران حس هدفمندی می دهند

تمام این نکات با هم کمک می کنند تا بتوانید ذهن آگاهی را بکار بگیرید و بهترینِ خودتان شوید.

اگر دوست دارید که برای رسیدن به بهترین خودتان، بهارمن با شما همراه شود، کافیست به ادمین مجموعه آموزشی بهارمن به شماره ‏‪0992 240 5394‬‏ در پیام‌رسان واتساپ پیام دهید. هدف مجموعه بهارمن رشد و پیشرفت شماست. موفق باشید.

کتاب توقف،تنفس و انتخاب

 

 

برای دید خلاصه کتابهای بیشتر اینجا کلیک کنید

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=7260
اشتراک گذاری:

نظرات

8 نظر در مورد خلاصه کتاب توقف،تنفس و انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام ورزتون بخیر واقعا از خوندن این خلاصه کتاب لذت بردم چون نکات کلیدی ومهمی رو مطرح کرده که اگه در زندگی شخصی وشغلینون بکار ببریم قطعا کمک قابل توجهی بخودمون وبهتر شدن اوضاع زندگیمون کردیم ممنون بابن انتخاب این کتاب وخلاصه ای که در اختیار ما گذاشتید شمارو به دستان قدرتمندخداوندم میسپارم

  2

  1. سلام امید وارم همواره موفق و پیروز باشد.
   بهره گیری از این نکات میتونه تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما داشته باشد.

   2

  1. سلام مهدی جان
   امیدوارم از مطالعه خلاصه کتاب توقف، تنفس و انتخاب لذت برده باشید…

   لایک

 2. بله کاملا درسته 💯
  ما نباید سلامتیمون رو بخاطر اهداف شغلی که داریم به خطر بندازیم😇

  4

  1. سلام محمد جان
   متشکرم
   ممنون که با مطالعه خلاصه کتاب توقف، تنفس و انتخاب برای بهبود فردی خودت تلاش میکنی

   لایک