0
0

مدیریت زمان و برنامه ریزی

1673 بازدید
مدیریت زمان و برنامه ریزی
 • شما که وارد این صفحه شدید فرد ارزشمندی هستید. چون می‌خواهید از زمان خود بهتر استفاده کنید و قصد دارید مهم‌ترین تکنیک را در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی بدانید. امروزه عصر اطلاعات تمام شده است و دیگر نیاز نیست که زمان زیادی را برای جمع‌آوری اطلاعات اختصاص دهیم. بنابراین فقط می‌خواهیم مهم‌ترین نکته را در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی بدانیم و به آن عمل کنیم که البته مهم‌تر از دانستن یک نکته، عملگرایی به آن است. تا انتهای مقاله مدیریت زمان و برنامه ریزی با ما همراه شوید.

   

  کتاب‌ها و مقالات زیادی راجع به مدیریت و بهبود فردی وجود دارد که اطلاعات زیادی در آن‌ها قرار گرفته است. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند اکثر کارهای خود را در طول روز انجام دهید. ولی امروزه در دنیایی قرار گرفته‌ایم که کارها هیچ وقت به اتمام نمی‌رسد. در این مطلب به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

  • مهم ترین تکنیک در مدیریت زمان و برنامه ریزی چیست؟

  • چگونه از قانون 20/80 در برنامه ریزی استفاده کنیم؟

  • انسان های موفق چه رفتارهایی در طول روز انجام می‌دهند؟

  • چه سوالات هوشمندانه‌ای باید از خود بپرسیم تا به جواب‌های خوبی برسیم؟

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

   

  چرا کار زیاد به ضرر ماست؟

  شما با انجام دادن کارهای مختلف در روز به موفقیت نزدیک نمی‌شوید. خیلی از افراد چندین ساعت کارهای به ظاهر خوبی انجام می‌دهند، اما نتیجه‌ای که می‌خواهند را نمی‌گیرند. شاید شما جز آن دسته افرادی باشید که ساعت‌های زیادی تلاش می‌کنند. شاید موفق شوید کارهای مهم خود را به اتمام برسانید. اما باز هم رشدی برای شما اتفاق نمی‌افتد. احتمالاً مهم‌ ترین نکته را در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی اصولی ندانید.

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

  در دنیای امروز زیاد کار کردن به ضرر ماست. نیازی نیست انرژی خود را روی کارهایی بگذارید که هر روز تکرارشان می‌کنید. تحقیقات جالبی در دانشگاه استنفورد در سال 2014 روی افراد موفق انجام شد. محققان دانشگاه استفورد متوجه شدند که موفق‌ترین افراد دنیا هیچ وقت کارهای تکراری انجام نمی‌دهند. تنها کاری که افراد موفق در روش های برنامه ریزی خود تکرار می‌کنند، فکر کردن است. کمی جلوتر کامل این موضوع را درک می‌کنید و می‌توانید دقیقا مثل افراد موفق دنیا زمان خود را مدیریت کنید. اما قبل از آن سوالی از شما دارم. چند درصد کارهای شما در طول روز تکرار می‌شود؟

  با انجام کارهای تکراری با به نتیجه تکراری می‌رسیم. آلبرت انیشتین یک جمله بسیار جالب در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی دارد. متن این جمله را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید ولی از شما می‌خواهم کمی روی آن فکر کنید.

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

  ساخت باور‌های جدید

  میدانم که صحبت‌هایی که تا الان صورت گرفته است برخلاف باور شما بوده است. شما تا الان فکر می‌کردید که باید به نحوی برنامه ریزی کنید که به تمام کارهای خود برسید. در صورتی که عکس آن را تا به الان متوجه شدید. اگر این صحبت‌ها بر خلاف باورهای شما بوده است، به شما تبریک می‌گویم. چون قرار است نکته‌ جدیدی را یاد بگیرید که امکان دارد زندگی‌تان را متحول کند.

   

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

  مهم ترین تکینک مدیریت زمان و برنامه ریزی

  اگر بخواهید به همه کارهای خودتان برسید، به هیچ چیزی نمی‌رسید. انسان‌های موفق دنیا روی یک کار متمرکز می‌شوند و با کیفیت بالا آن را به اتمام می‌رسانند. اما میدانم که شما در طول روز کلی کار‌های متنوع دارید و هنوز به جایگاهی نرسیدید که بخواهید یک کار را انجام بدهید. بنابراین باید چه کاری را در روند برنامه ریزی روزانه و استفاده بهینه از زمان‌تان انجام دهید. در ادامه این موضوع مهم را به شما خواهم گفت.

  استفاده از قانون 20/80 در مدیریت زمان و برنامه ریزی

  احتمالاً اسم این قانون را قبلاً شنیده‌اید. این که 80 درصد کارهای ما فقط 20 درصد نتیجه دارند. همچنین 20 درصد کارهای دیگر ما 80 درصد نتیجه را به همراه دارند. آیا از این قانون به معنای واقعی استفاده می‌کردید. تمامی کمپانی‌های بزرگ دنیا و افراد موفق از این قانون به خوبی استفاده می‌کنند.

  چگونه از قانون 20/80 در مدیریت زمان و برنامه ریزی استفاده کنیم؟

  باید کاری را انجام دهید که تا به الان انجام نمی‌دادید. کمی بالاتر مطالعه کردید که امروزه انسان‌ها با انجام کارهای زیاد موفق نمی‌شوند. می‌خواهم مهم‌ترین نکته این مطلب را به شما بگویم. از شما می‌خواهم ابتدا بدون قضاوت به آن فکر کنید. بعد از این که تفکر خوبی روی آن انجام دادید، می‌توانید قضاوت خود را انجام دهید. زندگی که الان دارید به خاطر تصمیمات و سبک زندگی گذشته‌تان بوده است. اگر الان از آن راضی نیستید سبک جدیدی را که می‌خواهم بگویم را امتحان کنید. تصمیمات و سبک زندگی امرزتان، زندگی آینده شما را خواهد ساخت. برای درک کردن مهم‌ترین نکته در هدف گذاری و برنامه ریزی آماده‌اید؟

  20 درصد طلایی در تفکر نحوه چگونگی انجام کار ها

  20 درصد از زمان خود را برای فکر کردن در نظر بگیرید. در این 20 درصد شما باید متوجه شوید که:

  • چه کارهایی را باید به کلی حذف کنید و به کلی انجام‌شان ندهید(کار‌هایی که در راستای هدفتان نیست)
  • چه کارهایی را می‌توانید به دیگران واگذار کنید.
  • چگونه در سریع‌ترین زمان کارهای خود را انجام دهید.
  • چه مهارت‌هایی را برای سریع‌تر انجام دادن کارتان نیاز دارید.
  • چه افرادی را برای انجام چه کارهای تکراری در طول روز باید استخدام کنید.
  • چه تجهیزاتی می‌توانند به کار شما سرعت دهند.
  • و سوالاتی از این قبیل که هر روز باید 20 درصد از زمانتان را باید به آن اختصاص دهید.

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

  باور کنید و بزرگ فکر کنید

  من، مغز شما را می‌خوانم. بهانه‌هایی آورده است. بهانه‌هایی از قبیل:

  • الان نمی‌توانم استخدام کنم.
  • اصلا ما را چه به این حرف‌ها
  • من نمی‌توانم 20 درصد از زمان روزم را فکر کنم…
  • من خودم کارمند هستم
  • چگونه استخدام کنم وقتی…

  به جای تمرکز روی بهانه‌ها، تمرکز خود را روی نحوه اجرای کارها بگذارید. اگر بخواهید یک زندگی خوبی را برای خودتان بسازید باید درست اقدام کنید. انسان‌های بزرگ کارهای تکراری خودشان را به دیگران می‌سپارند. شما فرد بزرگی هستید. چون این مطلب را به صورت مصمم تا به اینجا مطالعه کردید. فقط کافیست که درست اقدام کنید. انسان‌های موفق متولد نمی‌شوند، بلکه انسان‌های موفق ساخته می‌شوند. اجازه دهید با مثالی از خودم، مهم‌ترین نکته مدیریت زمان و برنامه ریزی را توضیح دهم.

  برنامه ریزی و مدیریت زمان در زندگی امیرحسین حامدی

  من امیرحسین حامدی هستم. در یک خانواده کاملاً معمولی متولد شدم. کارهای مختلفی انجام دادم. سرانجام شغل آموزش را که دوستش داشتم را انتخاب کردم. در ابتدا درآمد زیادی از این کار نداشتم و مجبور بودم که تمام کارهای کارم را خودم انجام دهم. زمانم به کلی پر بود اما انجام دادن کارهای خوبی که انجام دادم باعث ورودی درآمد به کسب‌وکارم شد.

  همان زمان فردی اولین استخدام خودم را انجام دادم. تمام کارهایی که برایم تکراری بود را به او سپردم. البته کمی زمان برای آموزش او گذاشتم. زمانی که او توانست کارهای قبلی من را انجام دهد، به سراغ کارهای جدیدی رفتم. توانستم کارهای خوبی را سایت بهارمن انجام دهم. زمانی که کمی درآمد از سایت بهارمن بیشتر شد، فردی را برای سایت بهارمن استخدام کردم.

  مدیریت زمان و برنامه ریزی

  زمان من خالی شد و دوباره به سراغ کارهای جدیدتری رفتم. هر روز کارهای جدیدتری انجام می‌دادم و کارهای تکراری خود را به دیگران می‌سپردم. الان در مجموعه بهارمن 10 نفر بصورت حضوری و غیرحضوری کار می‌کنند. به راستی که با انتخاب‌های درستمون می‌توانیم به بهار زندگی‌مان نزدیک شویم.

  در زندگی بهانه نیاوریم

  اگر در ابتدا من بهانه میاوردم طبیعتاً نمی‌توانستم الان به این جایگاه برسم که حتی در خوابم هم پول در بیاورم. زندگی ما حاصل باورها و اقدامات ماست. باور کنید که می‌توانید به این جایگاه برسید. فقط کافیست مهم ترین نکته را در مدیریت زمان و برنامه ریزی خود اجرا کنید. همین حالا که دارم این مقاله را می‌نوسیم، 20 درصد از زمان روزانه من به فکر کردن منتهی می‌شود. یادم می‌آید کتاب جادوی فکر بزرگ جز اولین کتاب‌هایی بود که مطالعه کردم. مطالعه و یادگیری در زندگی شما باید جز 20 درصد کارهای مهم قرار بگیرد تا نتیجه بهتری بگیرید.

  Let not makeexcuses_baharemanفکر کردنی که با سوالات درست شروع می‌شود. چند نمونه از این سوال‌ها را در پاراگراف‌های بالاتر یاد گرفتیم. جواب‌هایی که ذهنم پاسخ می‌دهد را روی کاغذ می‌نویسم و سعی می‌کنم مهم‌ترین آن‌ها را انجام دهم و به تیم خود واگذار کنم. بنابراین سوال‌های خوبی از خود بپرسید، جواب‌ها را روی کاغذ بنویسید و از مهم‌ترین آن‌ها شروع کنید.

  خلاصه‌ای از مقاله مدیریت زمان و برنامه ریزی

  • وقت بیشتری را برای فکر کردن آگاهانه در طول روز اختصاص دهید.
  • هشتاد درصد زمان خود را روی 20 درصد کارهای مهم بگذارید.
  • کارهای خود را هوشمندانه برون سپاری کنید.
  • عملگرا باشید و از انرژی خود بهینه استفاده کنید.
  • از خود سوال‌های درست بپرسید با به جواب‌های درست برسید.

  امیدوارم که این مطلب تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند. خودتان هستید که اقدام می‌کنید ولی اگر تاثیر آن را دیدید حتماً من را خوشحال کنید و به من اطلاع دهید. در قسمت کامنت این مطلب به من بگویید که الان می‌خواهید دقیقاً چه اقدامی را در سبک مدیریت زمان و برنامه ریزی خود انجام دهید.

  برای آگاهی و مشاوره بیشتر در رابطه با مدیریت زمان و برنامه ریزی به شماره ‏‪0992 240 5394‬‏ پیام دهید. نظرات و پیشنهادات خود را با به اشتراک بگذارید. موفق باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰۰ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=9111
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  185 نظر در مورد مدیریت زمان و برنامه ریزی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: نحوه مدیریت زمان در کنکور 1401 (5 تکنیک تضمینی) ـ بهارمن
  2. بازتاب: 5 گام اصولی رسیدن به انضباط شخصی - مجموعه آموزشی بهارمن
  3. بازتاب: اصول سحرخیز شدن با 10 نکته مهم بی‌درسر + 10 راهکار برای سحرخیز شدن - مجموعه آموزشی بهارمن
  4. سلام ممنون🤍
   شما پرسیدید که چه کاری برای صرفه جویی در وقت انجام بدیم.
   والا ما الان نمی‌توانیم کار های خود را به افراد بسپاریم
   چون اگر به اهالی خانه بسپاریم شاید به خاطر کار هایی خودشان در انجام کار های ما سهل انگاری کنند.
   بنابراین من می‌خواهم ۸۰ درصد وقت خودم رو روی ۲۰ درصد کار های مهم خودم بگذارم .😊

   21

  5. بازتاب: چرایی زندگی ؟ رسیدن به هدف در زندگی - مجموعه آموزشی بهارمن
  6. بازتاب: چگونگی کنترل وقت آزادمان - مجموعه آموزشی بهارمن
  1 4 5 6

  افراد کمی هستند که ارزش زمان رو متوجه میشن
  ما بهت تبریک میگیم
  که برای مدیریت زمان و انتخاب هدفت آموزش میبینی

  هدیه بهارمن به تو
  یک آموزش حرفه ای از استاد حامدی
  مشاهده آموزش
  روی دکمه بالا کلیک کنید
  close-link
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: