0
0

چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟

2266 بازدید
چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟

یکی از مواردی که در جامعه امروز بسیار مهم و حائز اهمیت است کاریزماتیک بودن است. افراد زیادی برای یافتن جایگاه و موقعیت بالای اجتماعی برای کاریزماتیک بودن هر چه بیشتر خود تلاش می‌کنند؛ اینکه چگونه اندام بهتری داشته باشند، بیان بهتری داشته باشند و موضوعاتی از این قبیل. اما چیزی که بسیار مهمتر و حائز اهمیت و توجه بیشتر است این است که چگونه صدای بهتری داشته باشیم. افراد زیادی به دنبال این هستند که چگونه صدای بهتر، جذابتر و کاریزماتیک‌تری داشته باشند. اگر برای شما هم این موضوع مهم است تا انتهای مقاله چگونه صدای بهتری داشته باشیم همراه شوید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

 • چرا باید صدایی زیبا و دلنشین داشته باشیم؟
 • چگونه کاریزمای خود را بالا ببریم؟
 • چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟

چرا باید صدای زیبا و دلنشین داشته باشیم؟

یک امر بسیار بدیهی که در تمامی افراد وجود دارد این است که به صورت ناخودآگاه، مصاحبت با افرادی که صدای زیبا و دلنشینی دارند ما را به خود جذب می‌کند و سبب می‌شود که از مصاحبت و همنشینی با آنها بیشتر لذت ببریم. صدای دلنشین و زیبا کاریزمای شخصی افراد را بالا برده و سبب می‌شود افراد با دقت و لذت بیشتری به مصاحبت با ما بپردازند.

صدای زیبا و دلنشین

صدای افراد از چنان کاریزمایی برخوردار است که گاها فرد فارغ از هر صفت کاریزماتیک است ولی با این وجود توجه افراد زیادی را به خود معطوف کرده است. ما برای مورد مقبولیت و تایید قرار گرفتن افراد و برای رسیدن به اوج پیشرفت و موفقیت نیازمند این هستیم که کاریزمای بالایی داشته باشیم پس یکی از بالهای کاریزماتیک بودن این است که صدای دلنشین و جذابی داشته باشیم. تا انتهای مقاله با ما همراه شوید تا اصول و تکنیک‌های چگونه صدای بهتری داشته باشیم را فرا بگیرید.

چگونه کاریزمای خود را بالا ببریم؟

یکی از موضوعات و بحث‌های بسیار داغ جوان‌ها و نوجوان‌های امروزی این است که چگونه جذابیت و کاریزمای خود را بالا ببرند تا در مرکز توجه و میدان دید افراد و همگان قرار بگیرند. اتفاقا برای دیده شدن و در مرکز دید همگان قرار گرفتن افراد برنامه‌های بسیاری هم به وجود آمده از جمله اینستاگرام، واتساپ و … که افراد خود را در معرض دیده شدن دیگران قرار می‌دهند و شاید یکی از دلایل عمده افزایش توجه به کاریزما و جذابیت فردی را بتوان به همین موضوع ارتباط داد.

پیشنهاد میکنم مقاله آموزش فن بیان و سخنرانی همراه 10 تکنیک اصلی را نیز مطالعه کنید

کاریزما به معنی این است که چگونه خوشتیپ باشیم، چه بپوشیم که خوشتیپ‌تر جلوه کنیم، از چه عطری استفاده کنیم، به خوردن خود دقت کرده و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار داده تا تناسب اندام داشته باشیم، صدای جذاب و فن بیان عالی داشته و موضوعاتی نظیر این را می‌توانیم به کاریزما ارتباط دهیم.

چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟

خب یکی از لازمه‌های کاریزماتیک بودن افراد صدای زیبا و دلنشین است و از آنجایی که همه ما علاقه زیادی به کاریزماتیک بودن داریم به دنبال تکنیک‌ها و روش‌هایی برای این هستیم که صدای بهتری داشته باشیم. در ادامه به چند تکنیک برای چگونه صدای بهتری داشته باشیم اشاره می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

چگونه صدای بهتری داشته باشیم

اولین تکنیک : شمرده شمرده صحبت کنیم

یکی از مسائلی که سبب می‌شود صدای ما بد شنیده شود و جذاب نباشد این است که تند تند صحبت می‌کنیم. پس یکی از تکنیک‌ها برای داشتن صدای جذاب این است که با آرامش و شمرده شمرده صحبت کنیم.

دومین تکنیک : مکث کنید

یکی از تکنیک‌های بسیار جذاب افراد کاریزماتیک استفاده از مکث‌های به‌جا در جملات است. البته مکث باید به اندازه و در جای مناسب استفاده باشد.سعی کنید از تکنیک مکث استفاده کنید.

سومین تکنیک : تنفس عمیق و دیافراگمی

برای آنکه نفس کم نیاوریم و تمام کلمات را درست تلفظ کرده و در جای مناسب توقف کرده باید قلق‌های تنفس دیافراگمی را فرا بگیریم.

برای اطلاعات و آگاهی بیشتر در زمینه تنفس دیافراگمی، مقاله تنفس دیافراگمی را مطالعه نمایید.

چهارمین تکنیک : لحن صدای خود را تنظیم کنید

یکی از مهمترین تکنیک‌های صدا این است که تن صدای خود را هنگام صحبت کردن پایین و بالا کنید. بالا و پایین کردن صدا در تأثیرگذاری و زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد. پس سعی کنید به هنگام صحبت کردن از این تکنیک استفاده کنید. البته باید بدانید که تن صدای خود را کجا و در تلفظ کدام کلمات و جملات را پایین و بالا کنید زیرا اگر جای صحیح آن را ندانید این موضوع برعکس می‌شود.

پنجمین تکنیک : بلند صحبت کنید

در جذابیت صدا چیزی که مهم است شنیدن مخاطب است پس باید جوری صحبت کنیم که صدایمان به صورت واضح و بسیار خوب به مخاطبمان برسد. پس با صدای رسا و بلند صحبت کنید زیرا این مورد بسیار در جذابیت صدا موثر است.

برای خواندن مقاله بهترین تمرین های صداسازی روی لینک زیر کلیک کنید!

((تمرین های صداسازی))

دوره صداسازی با استاد حامدی

چرا باید صدایی زیبا و دلنشین داشته باشیم؟ چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟ چگونه کاریزماتیک باشیم؟ چگونه جذابیت فردی خود را بالا ببریم؟ چرا کاریزماتیک بودن برای افراد مهم است؟ امیدواریم مقاله فوق مثمر ثمر واقع شده باشد. هدف مجموعه آموزشی بهارمن توسعه و بهبود فردی شما دوستان و همراهان عزیز است. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق موید باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=29919
اشتراک گذاری:

نظرات

123 نظر در مورد چگونه صدای بهتری داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. وای من وقتی قراره برای جمعیت زیادی از رو مقاله یا کتاب بخونم یا سخنرانی بکنم وقتی به سین میرسم صدام ناخوداگاه گوش خراش میشه و نمی تونم درستش کنم و خجالت میکشم و استرس میگیرم برای همین تند تند میخونم که زودتر تموم بشه و افراد حاضر مسخرم میکنن و ترجیح میدن شخص دیگه ای ادامه رو بخونه.درحالیکه در صحبت معمولی سین رو گوش خراش نمیگم و این مشکلات رو ندارم.راهکارش چیه؟

  1

  1. سلام مریم خانم عزیز
   تند تند که بخونید لغزش صدا بیشتر میشه.
   لطفا با صدای بلندتر و شمرده‌تر ادامه بدید.
   صدای ضعیف، طبیعتا لرزش ایجاد میکنه.
   شاد و سلامت و ثروتنمد باشید.

   2

 2. سلام استاد حامدی عزیز ☺️
  صدای تو

  از سایه سوی نیستان می آید

  و گل می دهد در هیاهوی باران

  صدایت

  یکی نرگس نوشکفته است

  که از پشت رگبار می ایستد روبروی نگاهم

  و عطری هوسناک بالا می آید در آهم
  واقعاً از خواندن مقاله هاتون لذت میبرم و با جون و دل میخونمشون.
  هر چیزی که داخل مقاله هاتون هست رو بهش عمل میکنم و واقعاً تأثیرش رو میبینم.
  خیلی خوشحالم که با تیم شما آشنا شدم و دارم به بهار زندگیم نزدیک تر میشم.
  با داشتن صدای بهتر میتونیم در بین مردم و اطرافیان محبوبیت و جذابیت پیدا کنیم .
  در آخر ممنونم از شما و تیم خوبتان 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  1

 3. سلام ممنون از مقاله عالیتون
  من تو صحبت کردن تو جمع خیلی هول میشم وتپوق میزنم امیدوارم بااستفاده از تکنیک هایی که گفتین بتونم مهارت گفت وگوم رو تقویت کنم واعتمادبه نفسمم بهتر بشه

  1

 4. صدا و لحن واقعا عنصریه که حتی وقتی تلفنی بفردی صحبت میکنی که تا حالا از نزدیک ندیدی و نمیشناسیش باعث میشه که جذب اون فرد بشی
  و من به صحبت کردن اطرافیانم که دقت کردم دیدم خودم وقتی کسی تند تند حرف میزنه یا واضح و شمرده و با صدای کم حرف میزنه نمیتونم صحبت کردن رو باهاش ادامه بدم

  1

 5. سلام وقت بخیر💙
  هانیه براهوئی مقدم هستم.
  تنفس دیافراگمی برای داشتن یه صدای خوب در مکالمه خیلی مهم چون اگه وسط مکالمه نفس کم بیاریم دچار استرس و ضطراب میشیم و نمیتونیم با قدرت به مکالمه ادامه بدیم.
  عالییییییی بود مرسی😘💕

  1

 6. سلام وقتتون بخیر باشه🤗
  ممنون از مقاله ی خوبتون من خودم صدام خیلی پایین هستش و بیشتر اوقات مخاطبم متوجه حرف هام نمیشه و باید روی صدام کار کنم که صدای بلندتری رو داشته باشم ممنونم بابت راهنمایی های خوبتون با انجام تمریناتی که در اختیارمون گذاشتید سعی میکنم که بلند تر حرف بزنم ممنون از تیم خوبتون موفق باشید.🌸

  1

 7. سلام خدمت استاد حامدی عزیز
  این مقاله کوتاه و عالی بود یه چکیده فوق العاده
  چطوری کاریزما داشته باشیم عالییی بود اینک صدای دلنشین یکی از علت های کاریزماتیک هست
  چطوری کاریزمامون رو بالا ببریم همه نکته های فوق العاده ای بودن
  صدای بهتر که تو مقاله قبل هم بود اما اسنجا هم تکنیک های گفتید مثل مکث کردن شمرده شمرده حرف زدن تنفس دیافراگمی و… همه و همه عالی بودن

  خدا قوت و خسته نباشید به تیم پرقدرت بهارمن💛💛

  1

1 4 5 6