0
0

چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟

1317 بازدید
چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم

کنکور ریاضی بعد از کنکور تجربی یکی از پرمخاطب‌ترین رشته‌های انتخابی داوطلبین کنکور سراسری است. عده بسیار زیادی با رویای گرفتن القاب مهندسی به زیرشاخه‌های مرتبط این رشته علاقه‌مند شده و برای رسیدن به بالاترین جایگاه در این رشته‌ها که اصولاً قبولی در دانشگاه سراسری صنعتی شریف یا امیرکبیر است می‌باشند. اما سئوال مهم این است که چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم.

یکی از امتیازاتی که برای دانشجویان کنکور ریاضی وجود دارد این است که همه آنها می‌توانند با اولین کنکور مجاز انتخاب رشته دانشگاه شوند و لذت دانشجو بودن را درک کنند اما تفاوت عمده میان داوطلبان رشته ریاضی و رقابت اصلی آنها در این است که به عنوان دانشجوی کدام دانشگاه به تحصیل علم بپردازند که قاعدتاً علاقه تعداد بسیار زیادی از آنها قبولی در دانشگاه صنعتی شریف تهران است. اگر شما هم رویای دانشجوی مهندسی صنعتی شریف بودن را در ذهن‌تان می‌پرورانید تا انتهای مقاله چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم با ما همراه شوید.

 

در این مقاله قرار است به پرسش‌های زیر پاسخ دهیم:

زیرشاخه‌های رشته ریاضی چیست؟

چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌تر عمل می‌کنند؟

چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟

 

زیرشاخه‌های رشته ریاضی چیست؟

رشته‌های زیادی در گروه کنکور رشته ریاضی جای گرفته‌اند که افراد می‌توانند بسته به نوع علایقی که دارند و توانایی‌ها و مهارت‌های ذاتی که در وجودشان نهادینه شده است هر یک را برگزیده و با تلاش و پشتکار برای موفقیت در آن رشته تلاش کنند.

رشته ریاضی

رتبه زیر 3000

برای خواندن مقاله روش مطالعه دروس ریاضی کلیک کنید!

رشته‌های مهندسی نظیر مهندسی هوا و فضا، مهندسی الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی دریا، مهندسی عمران، مهندسی نقشه برداری، معماری، حسابداری و … جز رشته‌های پرطرفدار کنکور ریاضی هستند که همه ساله افراد زیادی به تحصیل در آنها مشغول می‌شوند.

 

چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌تر عمل می‌کنند؟

نه تنها در کنکور ریاضی و یا اصلا به اصطلاح کنکور بلکه همیشه و همه جا و در هر موقعیتی باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و سپس برای عملکرد بهتر تلاش و کوشش کرد. در زیر می‌خواهیم چند نکته مهم را نام ببریم که با عمل به این چند نکته قادر خواهیم بود در کنکور ریاضی موفق‌تر عمل کنیم پس تا انتهای مقاله چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌تر عمل می‌کنند با ما همراه شوید.

اولین گروه:

افرادی که علاقه شخصی خود را به خواست، نظر و خوشایند دیگران قرار گرفتن ترجیح می‌دهند.

برای رسیدن به موفقیت در هر کاری نه فقط کنکور و کنکور ریاضی بلکه در هر کاری اگر علاقه شخصی فرد در نظر گرفته شود و هدف و خواستار فرد در راستای علایقش باشد فرد موفق‌تر عمل خواهد کرد.‌

یک جمله معروف از یکی از انسان‌های موفق وجود دارد که می‌گوید فردی که در راستای علایقش شغلش را انتخاب می‌کند هیچگاه کار نمی‌کند بلکه با کارش زندگی می‌کند پس اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد علاقه شخص شماست آن را بی‌اهمیت جلوه ندهید.

دومین گروه:

افرادی که توانایی‌های ذاتی خود را می‌شناسند

افرادی که توانایی‌های ذاتی خود را می‌شناسند عملکرد بهتری نسبت به سایر افراد دارند و چندین گام نسبت به سایر افراد به موفقیت نزدیکتر هستند. یکی از عوامل موفقیت این است که نقاط مثبت و منفی وجودی‌مان را شناخته و سپس نقاط مثبت خود را تقویت و نقاط ضعف با منفی خود را بهبود بخشیده در این صورت خواهیم توانست لذت موفقیت را بچشیم.

سومین گروه:

افراد علاقه‌مند به دروس حل کردنی

همانطور که از نام کنکور ریاضی مشخص است برای آنکه افراد موفق‌تر عمل کنند لازم است تا افراد به دروس حل کردنی از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، هندسه علاقه و تبحر داشته باشد در این صورت فرد موفق‌تر عمل می‌کند‌.

 

چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟

بسیاری از افراد تفکر می‌کنند که موفقیت و رتبه برتر کنکور شدن فرمول پیچیده‌ای دارد و برای دستیابی به موفقیت باید راه سخت و طولانی را پیمود در صورتی که چنین نیست. موفقیت در برترین رشته‌های کنکور بالاخص کنکور ریاضی نیازمند داشتن تلاش و کوششی شگرف و باور نکردنی است تا فرد بتواند موفقیت را هجا کند.

رتبه برتر کنکور ریاضی

افراد موفق تفاوت ظاهری و مغزی یا هر چیز دیگری با سایرین ندارند جز آنکه تلاش و کوششی عظیم و همتی بزرگ دارند که سبب می‌شود فرد به موفقیت برسد.

 

برای خواندن مقاله آخرین روزهای مانده به کنکور 1401 و اطلاعات بیشتر درباره اقدامات قبل از کنکور روی لینک زیر کلیک کنید!!

((آخرین روزهای مانده به کنکور 1401))

 

چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟ زیرشاخه‌های رشته ریاضی چیست؟ چه افرادی در کنکور ریاضی موفق‌تر عمل می‌کنند؟ چگونه به موفقیت برسیم؟ راز و رمز دانشجویان فوق‌العاده قوی چیست؟ آرزو و هدف ما موفقیت شماست. با بهارمن به بهار زندگی‌تان نزدیک شوید. موفق و موید و شاد باشید.

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=30240
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد چگونه رتبه برتر کنکور ریاضی شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام
  ممنون از این مقاله بسیار عالی تون🌹
  که در مورد رشته های ریاضی هست …….
  خوشم میاد که ویژگی های دقیق مایی که عاشق این رشته هستیم و از سر علاقه به این رشته اومدیم و برای آن تلاش واقعی میکنیم رو میشناسید …

  و همین طور در مورد دروس رشته ریاضی نیز اطلاعات خوبی در اختیارمان گذاشتید
  واقعا ممنون🌱

  4