0
0

مدیریت زمان به سبک برایان تریسی

1119 بازدید
مدیریت زمان به سبک برایان تریسی

حتما برای شما هم پیش آمده که ندانید کی و چه زمانی کدام کارتان را انجام دهید. ابتدا کدام کار مهم عقب افتاده‌تان را انجام دهید یا اینکه کدام کار اولویت بیشتری در روز و هفته‌تان دارد؟ ندانید که مابین انجام کارهای خانه، به اتمام رساندن فعالیت‌های درسی، مطالعه یا تحقیق‌های پژوهشی،خرید منزل، سر زدن به دوستان نزدیک و آشنایان و … کدام یک در اولویت بالاتری قرار می‌گیرد؟ با دانستن راهکارهای مدیریت زمان برایان تریسی خواهید توانست تا حدودی از دغدغه‌های روزانه خود بکاهید و در مدیریت زمان خود موفق شوید. اگر شما هم با مدیریت زمان خود مشکل دارید، تا انتهای مقاله مدیریت زمان به سبک برایان تریسی با ما همراه شوید.

برایان تریسی به این موضوع اعتقاد دارد که کیفیت زندگی هر انسان، با مدیریت زمان او رابطه‌ای تنگاتنگ و مستقیم دارد. یعنی به هر میزان که فرد مدیریت زمان بهتری داشته باشد، زندگی او از کیفیت بیشتری برخوردار است.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن
 • مدیریت زمان چیست؟
 • چرا باید در انجام کارها، اصول مدیریت زمان و برنامه ریزی را رعایت کرد؟
 • اصول مدیریت زمان به سبک برایان تریسی چیست؟

مدیریت زمان چیست؟

مدیریت زمان مهارتی است که با استفاده از آن ن تنها قادر خواهیم بود به تمام کارهای خود رسیدگی کنیم بلکه هر کار را به موقع و در زمان مقرر خود به اتمام خواهیم رساند. مدیریت زمان از جمله مهمترین مهارت‌ها در قرن بیست و یکم محسوب می‌شود.

سرگذشت و زندگینامه تمام افراد جهان را که بررسی کنید متوجه خواهید شد که تمامی آنها اصول مدیریت زمان و برنامه ریزی را در زندگی روزانه خود به کار برده‌اند. از جمله افراد موفقی که مدیریت زمان را جزء اصول اصلی و لازمه رسیدن به موفقیت می‌داند برایان تریسی است.

برایان تریسی آنقدر این موضوع را بااهمیت می‌داند که زمان خود را صرف نوشتن کتابی با موضوع مدیریت زمان کرده است. کتاب مدیریت زمان برایان تریسی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است که به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.  در این مقاله قرار است اصول مهمی از کتاب مدیریت زمان برایان تریسی را بگوییم پس تا انتها با ما همراه شوید.

برای مطالعه مقاله مدیریت زمان برای درس خواندن روی لینک زیر کلیک کنید!

((مدیریت زمان برای درس خواندن و مطالعه))

 

چرا باید در انجام کارها، اصول مدیریت زمان و برنامه‌ ریزی را رعایت کرد؟

ما برای رسیدن به موفقیت در طول زندگی،  به یادگیری مهارت‌های مختلفی نیازمندیم. مهارت‌هایی که سبب توسعه فردی ما می‌شوند. مهارت‌هایی چون تندخوانی، تقویت حافظه، تمرکز، یادگیری روش‌هایی مطالعه و … . مهارت مدیریت زمان و برنامه ریزی یکی از مهارت‌هایی است که برای بهبود و توسعه فردی نیازمند آن هستیم. اگر شما هم در مدیریت زمان و برنامه ریزی کارهای روزانه خود با مشکل رو به رو می‌شوید با ما همراه شوید.

دوره رایگان هدف گذاری و مدیریت زمان

اصول مدیریت زمان به سبک برایان تریسی چیست؟

اولین اصل: تغییر نگرش

ن تنها در زمینه مدیریت زمان و برنامه ریزی بلکه در تمام مسائل موفقیت یا عدم موفقیت ما به نوع نگرش ما بستگی دارد. این خود ما هستیم که انتخاب می‌کنیم موفقیت را جذب کنیم یا شکست را. تغییر نگرش یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که برایان تریسی در اولویت قرار داده است و به آن تأکید فراوان دارد. پس برای موفقیت ابتدا نگرش خود را تغییر دهید و ناخودآگاه‌تان را خودآگاه کنید.

دومین اصل: کشف رسالت زندگی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زندگی وجود دارد و بسیاری از افراد آن را نادیده می‌گیرند، دقیقا همین است، کشف رسالت زندگی. مدیریت زمان و برنامه ریزی ما باید طبق ارزش‌های وجودی ما باشد. باید بدانیم به سوی چه مقصدی در حرکتیم و برای چه برنامه ریزی می‌کنیم. باید رسالت زندگی خود را کشف کنیم. پس اصل دوم کشف رسالت زندگی است، ارزش‌هایتان را شناسایی کنید.

کشف رسالت زندگی

برای مشاهده مقاله کشف رسالت زندگی کلیک کنید.

سومین اصل: قانون ۲۰/۸۰

 

سومین اصل مدیریت زمان برایان تریسی استفاده از قانون دارو یا بیست -هشتاد است. طبق این قانون ما باید به بیست درصد از کارهای‌مان، هشتاد درصد اهمیت دهیم. طبق این قانون هشتاد درصد از کارها، بیست درصد نتیجه می‌دهند و بیست درصد از کارها، هشتاد درصد نتیجه می‌دهند پس تمام حواس و تمرکزمان را باید روی آن بیست درصد بگذاریم تا بتوانیم موفق شویم.

قانون بیست هشتاد

برای مشاهده مقاله افزایش تمرکز کلیک کنید.

چهارمین اصل: قورباغه‌ خود را قورت دهید!!!

ما یک باک انرژی، اراده و انگیزه داریم که در ابتدای روز کاملا پر هستند و در انتهای روز رو به اتمام می‌روند. کارهای بزرگ اراده، انرژی و انگیزه زیاد می‌طلبند. طبق گفته برایان تریسی عقلانی‌ترین کار این است که قورباغه بزرگ را در ابتدا قورت دهیم و سپس به فکر قورت دادن قورباغه‌های کوچک باشیم.

پنجمین اصل: تمرکز بر انجام یک کار

همان‌طور که گفتم ما به مقدار مشخصی توجه و تمرکز داریم که همانند استفاده از یک گوشی که باتری آن تمام می‌شود،استفاده از توجه هم سبب اتمام آن می‌شود پس باید روی یک کار یا هدف تمرکز کنیم تا زودتر به موفقیت برسیم.

امیدواریم مقاله فوق برای شما مثمر ثمر واقع شده باشد. و طبق اصول برایان تریسی بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=13284
اشتراک گذاری:

نظرات

5 نظر در مورد مدیریت زمان به سبک برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بازتاب: مدیریت زمان برای درس خواندن و مطالعه - مجموعه آموزشی بهارمن
 2. بازتاب: سردرگمی برای کنکور - مجموعه آموزشی بهارمن
 3. بازتاب: چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟  - مجموعه آموزشی بهارمن
 4. سلام
  بابت وقتی که برای نوشتن و جمع آوری اطلاعات گذاشتید ممنون
  مطالب خوبی بود👌🙏

  1

 5. سلام وخداقوت… خیلی خوشحالم که این مقاله خلاصه یکی از مهمترین کتابهای برایان تریسی هست و خرسندم که با خوندن مقاله های کاربردی و هدفمندانه شما به بهار زندگیم نزدیک میشم ..‌ هرچند از نظر سنی پاییز عمرمو شروع کردم😅😅

  2