0
0

حتی توی فیلمنامه نویسی هم؟!

971 بازدید
حتی توی فیلمنامه نویسی هم؟!_bahareman.com

سلااام
من خوشحالم که الان اینجام و می‌خوام داستان استفاده از دوره ی نخبگان رو برای شما توضیح بدم

من می‌خوام درباره ی بخش نقشه ذهنی صحبت کنم

نقشه ذهنی یه تکنیک گرافیکیه که تونی بوزان ابداعش کرده که یه محقق بریتانیاییه و توی کتاب از کله ات استفاده کن دربارش حرف زده .

نقشه ذهنی روشیه که میشه شبکه ای از ارتباطات مد نظرت رو توی یه صفحه و جلوی چشمت جمع کنی.

شکل نقشه ذهنی خیلی شبیه سلول های مغز ماعه و اینو استاد توی دوره گفتن که خیلی برای من جالب بود و به من نشون داد نقشه ذهنی یه چیزیه که خیلی شبیه ساختار خود مغزه مثه اینه که ما بخوایم برای شکل ظاهری مغز از شکل گردو کمک بگیریم در واقع داریم بر اساس چیزی که شبیه خود واقعیه مغزه به یه نفر کمک می‌کنیم که اون شکلو بهتر درک کنه نقشه ذهنیم دقیقا مثه اینه که ما برای راحت تر کردن کارکرد مغز میایم از شکلی شبیه خودش استفاده می‌کنیم.

من انقدر با نقشه ذهنی خلاصه برداری کردم که دیگه به چیزی به جز اون عادت ندارم، از همون جلساتی که استاد گفتن اینطوری خلاصه برداری کنید من شروع کردم خود حرفای استاد رو هم به صورت نقشه ذهنی خلاصه برداری کردم.

و الان به نظر خودم خیلی توی نقشه ذهنی کشیدن حرفه ای شدم و شب قبل خواب همه ی نقشه ذهنیامو توی ۵ دقیقه مرور می‌کنم و در و دیوارم پر از نقشه ذهنیاییه که با به نگاه بهشون یادم میاد چی خوندم و همه چیز برام مرور میشه.

توی فیلمنامه نویسی هم از این روش برای بارش فکری استفاده می‌کنند و این کمک میکنه نظرات همه توی یه صفحه با کمترین حجم جمع کرد و بعد میشه راحت به همه ی ایده ها دسترسی داشت .

پیشنهاد می‌کنم جدای از اینکه دانش آموزید یا فقط کسی هستید که سعی داره با مطالعه خودشو ارتقا بده و با متد های به روز دنیا برای تقویت حافظه و روش های مطالعه آشنا بشه، دوره ی نخبگان رو تهیه کنید.
اگر هم بهونه هزینشه که استاد و تیمشون همیشه تخفیفای خیلی خوبی میزارن و این یه فرصت عالیه.

یه چیزی هم گوشه ذهنمون داشته باشیم که خیلی از ما در ماه کلی هزینه های اضافی می‌کنیم که اگه اون هزینه ها رو الکی خرج نکنیم به راحتی میشه بعد چند وقت پول جمع کردن توی این دوره شرکت کرد!

سلامت باشید

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=31039
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد حتی توی فیلمنامه نویسی هم؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام دوست عزیز چقد خوشحالم‌که شما اینقد با نقشه ذهنی پیشرفت داشتید و چقد راحت میتونید اونو بکار ببرید … منم خیلی دوست دارم‌مث شما بتونم اینقد روان و راحت اینکارو انجام‌بدم البته شما اونقدر انجوم دادی که مسیر عصبیش ساخته شده درود برشما

    1