0
0

بیزینس کوچینگ

866 بازدید
بيزينس کوچينگ

بیزینس کوچینگ چیست؟افراد بسیار زیادی بیشتر طول عمر مفید، دوره ارزشمند جوانی و ساعاتی از روز که شادابی بیشتری دارند را به کار کردن اختصاص می‌دهند. در طول روز با تلاش و کار فراوانی که برای دستیابی به اهداف خود انجام می‌دهند بسیار خسته می‌شوند تا جایی که هیچ زمانی برای تفریح و استراحت خود ندارند. با این همه تلاش و کار فراوان به قول معروف از ما دویدن است و باز هم نرسیدن و همیشه هشت‌مان گرو نه‌مان است و همیشه حسرت چیزهایی را داریم که نمی‌توانیم داشته باشیم و با این وجود سلامتی و حال خوب‌مان رفته رفته کاهش می‌یابد.

چگونه می‌توان با تلاش کمتری به نتیجه و بهره‌وری بیشتری دست پیدا کرد؟ اصلا آیا می‌دانید نمودار تلاش و موفقیت از یک جایی به بعد عملکرد معکوس دارد؟ جای آنکه نتیجه مثبت و مطلوب داشته باشد، نتیجه عکس دارد و با افزایش میزان تلاش، میزان موفقیت و بهره‌وری کاهش می‌یابد. چه می‌توان کرد؟ چگونه می‌توان به حل این مشکل پرداخت؟ اگر شما هم در کار خود از این مشکلات رنج می‌برید و توانتان برای کار بیشتر کاهش پیدا کرده است، تا انتهای مقاله بیزینس کوچینگ با ما همراه شوید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ داده شود:

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن
  • بیزینس کوچینگ چیست؟
  • کوچ بیزینس چه می‌کند؟ چه اهدافی را دنبال می‌کند؟
  • چگونه در مدت زمان اندک، بهره‌وری و نتیجه بهتری داشته باشیم؟

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ شاخه‌ای از کوچینگ است که راه و رسم چگونه کار کردن و چگونه وارد بازار کار شدن را به افراد می‌آموزد. بسیاری از افراد به شغل کارمندی و حقوقی ناچیز بسنده کرده‌اند و این در حالی است که توانایی و مهارت بیشتری دارند که می‌توانند با استفاده از آن در مدت زمان کمتر و با تلاش کمتری به جایگاه و بیزینس بهتری دست یابند.

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ به افراد آموزش می‌دهد در ابتدا و با خودآگاهی مهارت‌های وجودی خود را شناسایی کنند، رسالت زندگی خود را کشف کرده و ارزش‌های وجودی خود را بشناسند و سپس با شناخت کامل یک بیزینس راه‌اندازی کنند و در راستای همان تلاش کنند تا به سود دهی کامل دست پیدا کنند.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با کوچینگ، مقاله کوچینگ را مطالعه کنید.

 

کوچ بیزینس چه می‌کند؟ چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

کوچ بیزینس وظیفه عمده‌ای در شناساندن فرد به خود و رسیدن به خودآگاهی دارد. کوچ بیزینس ها با پرسش سئوالات متعدد و و متنوع افراد را به تفکر در زمینه شناسایی خود و رسیدن به خودآگاهی بیشتر یاری می‌کنند و بقول معروف چشم انسان‌ها را نسبت به حقایقی که تا به آن زمان به آن دقت نمی‌کرده است، باز می‌کنند.

کوچ بیزینس چه می‌کند؟ چه اهدافی را

در زیر قسمتی از وظایف کوچ بیزینس‌ها را بیان کردیم، اگر شما هم در راه‌اندازی و یا پیشرفت کسب و کار خود مشکل دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

اولین راهکار: کشف رسالت زندگی و ارزش‌های وجودی

اولین راهکار پیشنهادی هر بیزینس کوچینگ می‌باشد. تا ارزش‌ها و رسالت زندگی فرد مشخص نشود انسان قادر نخواهد بود شغل و بیزینس موفقی انتخاب کند.

دومین راهکار: آموزش هدف‌ گذاری صحیح

تا مسیر و مقصد نهایی افراد مشخص نباشد و ندانند از خود، زندگی و بیزینس خود چه انتظاراتی را دارند. و می‌خواهند در این رابطه به چه چیزی دست پیدا کنند امکان موفقیت در بیزینس وجود ندارد. فرض کنید بی آنکه بدانید کجا می‌خواهید بروید و مقصدی برای خود تعیین کنید از خانه خارج شوید، به کجا می‌روید؟ از چه جایی سر در می‌آورید؟ چند درصد امکان دارد به آن جایی بروید که علاقه داشتید و به نظرتان بهترین جایی بوده که در این زمان می‌توانستید در آن حضور پیدا کنید؟ بیزینس کوچینگ با پرسش سئوالات متعدد و متنوع سعی در شناساندن هدف زندگی شما به خودتان دارد و البته نحوه صحیح هدف‌ گذاری را هم به شما می‌آموزد.

برای مطالعه و آگاهی بیشتر در زمینه هدف گذاری، به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله هدف گذاری و مدیریت زمان را مطالعه کنید.

 

سومین راهکار: برداشتن گام‌های صحیح در راستای هدف مدنظر فرد

سومین راهکاری که کوچ بیزینس ها انجام می‌دهند آموزش برداشتن گام‌های صحیح در راستای هدف مدنظر افراد است. گاهی افراد فکر می‌کنند دارند برای هدف‌شان و در راستای هدف سایت تلاش می‌کنند در صورتی که چنین نیست گویی آب را در هاون می‌کوبند، کوبیدن آب در هاون چه سود؟؟؟

برای رسیدن به هدف مورد نظر و کیش و مات کردن زندگی، باید هر مهره شطرنج را با فکر قبلی و حساب شده جا به جا کنیم زیرا اولین اشتباه، می‌تواند آخرین اشتباه باشد. پس قبل از هر کار و و قبل از برداشتن هر گامی به درایت کافی و تفکر نیازمندیم.

سعی کنید همیشه و قبل از انجام هر کار و قبل از اتخاذ هر تصمیمی مدت زمانی را به تفکر اختصاص دهید و در رابطه با چند و چون و چگونگی کار مدنظرتان فکر کرده و سپس آن را انجام دهید.

 

چگونه در مدت زمان اندک، بهره‌وری و نتیجه بهتری داشته باشیم؟

اگر بخواهیم در بیزینسی که داریم موفق‌تر عمل کنیم و به هدفی که داریم برسیم نیازمند این هستیم که از افراد مطلع که آگاهی کافی دارند کمک بگیریم. کوچ بیزینس ها افرادی هستند که به طور حرفه‌ای در این زمینه تلاش کرده‌اند و آگاهی کافی دارند، پس سعی کنید با انتخاب یک بیزینس کوچینگ مناسب در کار و بیزینس خود موفق‌تر از سایر افراد عمل کنید.

برای اینکه از زمانتان به درستی استفاده و مدیریت کنید مقاله « چگونه از زمان درست استفاده کنیم؟ + 11 راز مدیریت زمان » را مطالعه کنید..

چگونه در مدت زمان اندک، بهره‌وری و

کوچینگ یک مهارت است که به تازگی بازارش رونق گرفته و در مدت زمان اندکی مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته و سبب موفقیت افراد زیادی شده است. امیدواریم در زمینه بیزینس کوچینگ و شناساندن آن به شما موفق عمل کرده باشیم. هدف مجموعه آموزشی بهارمن توسعه و بهبود فردی افراد جامعه است. با بهارمن به بهار زندگی‌تان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=13871
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد بیزینس کوچینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.