0
0

اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر

149 بازدید
اصول پس انداز ومدیریت مالی بهتر
 • در این اوضاع مالی و اقتصادی موجود در کشور، یکی از مهمترین اصول و مهارت‌هایی که هر فرد نیازمند آن است تا فرا بگیرد، اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر است. هر فرد برای آنکه زندگی مطلوبتری داشته باشد و بتواند وسایل اولیه و مورد نیاز خود را فراهم کند باید بداند که چگونه حساب‌های مالی و پس انداز خود را مدیریت کند تا به قول معروف دستش جلوی کسی دراز نباشد و بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد. اگر شما هم در این موضوع مشکل دارید و نمی‌دانید چگونه باید پس انداز کنید که در انتهای یک ماه، هم مقداری پول پس انداز کنید و هم تمام آنچه که مورد نیازتان بوده را تهیه کنید تا انتهای مقاله اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر، با ما همراه شوید.

  در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • مدیریت مالی به چه معناست؟
  • چرا باید پس انداز داشته باشیم؟
  • اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر چیست؟

  مدیریت مالی به چه معناست؟

  قبل از آنکه به هر موضوعی بپردازیم باید بدانیم که مدیریت مالی به چه معناست؟ مدیریت مالی یعنی چگونه خرج کردن، چگونه وسایل مورد نیاز خود و سایر خانواده را فراهم کردن آن هم به گونه‌ای که درآمد موجود را تا زمان معینی مثلا تا انتهای ماه که دوباره حقوق می‌گیریم، رساندن. مدیریت مالی یعنی اینکه با وجود فراهم کردن همه وسایل مورد نیاز و حقوق و درآمد موجود را به انتهای ماه رساندن، یک حساب پس انداز برای روزهای مبادا هم داشتن. مدیریت مالی یعنی اصول صحیح خرج کردن و به قولی ولخرج نبودن. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه پولمان را مدیریت کنیم؟ را نیز مطالعه کنید

  چرا باید پس انداز داشته باشیم؟

  چرا باید پس انداز داشته باشیم؟

  موضوع دیگری که بسیار مهم است چرایی است، همانطور که در مقاله چرایی زندگی هم گفتیم ما تا چرایی انجام یک کار را ندانیم آن کار را با میل و رغبت انجام نمی‌دهیم یا اگر انجام دهیم به درستی آن را به انتهای نمی‌رسانیم پس در اینجا باید به این موضوع اشاره کنیم که چرا باید پس انداز داشته باشیم؟ به نظر شما برای چه باید پولمان را پس انداز کنیم؟ بعضی اوقات اتفاقات غیر مترقبه‌ای در زندگی پدید می‌آید که باید از قبل برای آنها پس انداز کرد. مثلا ممکن است تصادف کنیم و یا ماشینمان خراب شود، مریض شویم یا ناگهان به وسیله‌ای مهم و ضروری احتیاج پیدا کرده که تحت هر شرایطی باید آن را خرید، در صورت رخداد چنین شرایطی چه باید بکنیم؟ از کجا هزینه هر کدام را تهیه کنیم؟ اینجاست که نقش پس انداز در زندگی مهم و بولد می‌شود. پیشهاد می کنم مقاله چگونه پولدار شویم ـ مهمترین راز ثروتمند شدن را مطالعه کنید

  اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر چیست؟

  پس از اینکه چرایی انجام هر کاری را فرا گرفتیم باید به نحوه اجرا و چگونگی انجام آن کار بپردازیم. باید یاد بگیریم که چگونه درآمد خود را مدیریت کرده، چگونه مبلغی از درآمدمان را پس انداز کرده و کجا و تحت چه شرایطی از پس اندازمان استفاده کنیم و یا به قول معروف این را بدانیم که به چه روزی روز مبادا گفته می‌شود. در ادامه به چند اصل مهم پس انداز و مدیریت مالی بهتر اشاره می‌کنیم، پس تا انتهای مقاله اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر با ما همراه شوید.پیشنهاد می کنم مقاله پر درآمدترین شغل برای دختران را مطالعه کنید

  حساب هایتان را جدا کنید

  حساب‌هایتان را جدا کنید

  برای اینکه هر چه بهتر درآمدمان را مدیریت کنیم باید در ابتدای ماه و پس از دریافت حقوق‌مان هزینه‌های روزمره و ماهیانه خرجکرد خانه را از آن کم کرده؛ مثلا پول آب، برق، گاز، تلفن،اجاره خانه، خرید خانه و … را از آن کم کنیم. پول توجیبی ماهیانه سایر اعضا خانواده را با توجه به میزان دریافتی‌مان به آنها پرداخت کنیم سپس هر آنچه باقی می‌ماند را به حساب دومی که حساب پس انداز است منتقل کنیم و تا زمان احتیاج بسیار شدید به آن دست نزده و آن را سپرده کنیم. پس حساب خرجکرد روزانه و حساب پس اندازمان باید از همدیگر جدا باشد.

  غیر ضروری‌ها را کنار بگذارید

  انسان به گونه‌ای است که هر آنچه را که ببیند دوست دارد آن را برای خودش تهیه کند، این در شرایطی است که به خیلی از چیزهایی که تهیه می‌کند هیچ احتیاجی ندارد. در زندگی برای آنکه بتوان مدیریت مالی بهتری داشت باید به قول معروف دست روی دلمان بگذاریم و هر آنچه که دیدیم را تهیه نکنیم. باید برای خریدمان برنامه داشته و فقط وسایل مورد نیازمان را تهیه کنیم‌.

  پیشنهاد میکنم مقاله چگونه برنامه ریزی کنیم تا پولدار شویم؟ را نیز مطالعه کنید

  کمی کمالگرایی بد نیست

  پس از گذشت مدتی زندگی بسیاری از انسان‌ها به یک روتین تبدیل می‌شود. مثلا زندگی یک کارمند به این نحو است که از خواب برخیزد، به اداره برود، از اداره برگردد و دوباره بخوابد و این چرخه مدام تکرار می‌شود.انسان‌ها برای اینکه در زندگی به یک کمال نسبی دست یابند باید در شغل و حرفه خود پویا عمل کنند، به یادگیری و علم روز در رابطه با شغل خود مسلط شوند، با تکنولوژی روز پیش بروند نه اینکه در گذشته بمانند و یک روتین را عملی کنند که برای این کار کمی کمالگرایی لازم است.

  مدیریت مالی به چه معناست؟ چرا باید پس انداز داشته باشیم؟ اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر چیست؟ امیدواریم مقاله فوق مفید واقع شده باشد. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=32682
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد اصول پس انداز و مدیریت مالی بهتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: