0
0

چگونه گفت و گو را پایان دهیم؟ 9 راهکار فوری و مفید

144 بازدید
چگونه گفت و گو را پایان دهیم؟ 9 راهکار فوری و مفید
 • همانطور که یک شروع خوب در ارتباطات مهم است، یک پایان و خداحافظی خوب نیز مهم است؛ زیرا شما را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. و  یک فرصت خوب برای ساخت یک ذهنیت مثبت است. همچنین گاهی می‌خواهیم  گفت و گو را پایان دهیم اما نمی‌دانیم چگونه صحبت فرد مقابل را قطع کنیم که ناراحت نشود. ما به شما یاد می‌دهیم که با رعایت احترام ، با بیان جملات زیبا وانجام تکنیک‌های ساده بدون دلخوری گفت و گو را پایان دهید.

  سوالاتی که در این مقاله پاسخ خواهیم داد:

  • چگونه گفت و گو را پایان دهیم؟
  • اهمیت یک پایان خوب در قرار کاری چیست؟
  • جملات مناسب برای پایان دادن به صحبت چه چیزهایی هستند؟

  اهمیت یک پایان خوب

  در قرار کاری نحوه پایان دادن به گفت و گو اهمیت زیادی دارد. آخرین تصویری که از شما به یاد می‌آورد هنگام خداحافظی است و می‌تواند روی تمام زمان گفت و گو تاثیر بگذارد. برای پایان دادن یک قرار کاری آرزو و دعای خیر مناسب است. همچنین اگر شما کارفرما هستید، می‌توانید در آخر به او یک یادگاری از موسسه بدهید و یا او را تا خارج از دفترتان همراهی کنید و اگر شما کار پذیر هستید، یک آرزو زیبا در رابطه با رشد بیشتر موسسه و همکاری مثبت با آن‌ها می‌تواند پایان خوبی باشد.

  خداحافظی با دوستان صمیمی

  1.پایان گفت و گو با دوستان صمیمی

  اغلب خوب است که فقط بگویید باید بدون هیچ توضیحی بروید، به خصوص اگر آن شخص را قبلاً می‌شناسید. آن‌ها متوجه خواهند شد که شما کارهایی دارید که باید انجام دهید و آن را توهین برداشت نمی‌کنند. نمونه‌های زیر گزینه‌های راحت و آسان برای پایان دادن به مکالمه است:

  • باید بروم، چقدر خوب شد که باهات حرف زدم.
  • در حال صحبت کردن با تلفن: خب من میرم. بعدا باهات حرف میزنم.
  • بسیار خوب (برای موافقت با آنچه که آنها گفته اند) خداحافظ تا فردا.

  اگر با کسی صحبت می‌کنید که در وسط موضوعی بوده است، می‌توانید مکالمه را به این ترتیب پایان دهید:

  • به هر حال، دیدن شما خوب بود. دیگر مزاحم‌تان نمی‌شوم که هردو به خرید خود برسیم.
  • به هر حال، بعداً بیشتر با شما صحبت می‌کنم. با اجازه شما به کار خود برگردیم.

  شما همچنین می‌توانید چیزی را برای آن‌ها تهیه کنید تا به آن برگردند:

  • مطمئنم که می‌خواهی قبل از اینکه بخوابی کمی استراحت کنی. وقتت را نمی‌گیرم.

   

   

  2.با دلیل خداحافظی کنید

  این روش بیشتر در مهمانی‌ها یا رویدادهای شلوغ به کار می‌آید، جایی که دلایل زیادی برای بهانه ‌گیری وجود دارد. هرگز برای پایان دادن به مکالمه دروغ نگویید. همواره دلایل کوچکی برای پایان دادن به مکالمه وجود دارد به آن‌ها دقت کنید:

  • چقدر خوب شد که با شما برخورد کردم. قبل از اینکه بچه‌هایم را از مهد بیاورم، باید این خرید را تمام کنم.
  • ببخشید نمی‌توانم بیشتر صحبت کنم. من در واقع در راه هستم تا دوستم را برای قهوه ملاقات کنم.
  • بیایید در ناهار بیشتر صحبت کنیم. باید این ارائه را قبل از ساعت 11:00 به پایان برسانم.

  در مهمانی‌ها / رویدادهای شلوغ:

  • باید برم دوستانم را پیدا کنم.
  • من میرم یک نوشیدنی بخورم.
  • لطفا من را ببخشید، من همین الان کسی را دیدم که می خواستم به او برسم.
  • من تازه به اینجا رسیدم. قرار است کمی بیشتر به اطراف نگاه کنم.

  3.سیگنال‌های پایان

  چگونه گفت و گو را پایان دهیم، بدون آنکه حرف فرد مقابل را قطع کنیم؟ زبان بدن راهکار بسیار خوبی برای این کار است. از سیگنال‌ هایی استفاده کنید که نشان می‌دهد برای پایان مکالمه آماده هستید. در حالی که هنوز دوستانه و مودب هستید، می‌توانید شروع به تنظیم زبان بدن و اعمال خود کنید تا به طرف مقابل نشان دهید که زمان آن رسیده است که بحث را به پایان برسانند، یا اینکه خودتان به زودی به آن پایان می‌دهید. پیشنهاد میکنم مقاله 12 نکته کلیدی چگونه مودبانه صحبت کنیم؟ در سال 2022 را نیز را مطالعه کنید

  • اگر نشسته‌اید بایستید.
  • شروع به حرکت به سمت در یا در جهتی که در ابتدا در حال حرکت بودید.
  • شروع به دادن پاسخ‌های سریع‌تر و کوتاه‌تر : “بله، بله، بله. کاملاً. “
  • نگاه کردن بیشتر به چیزی که باید به آن برگردید، مثلاً رایانه‌تان، مسیری که می‌رفتید، دستگاه فتوکپی که باید قبل از شروع به گپ زدن با همکارتان استفاده می‌کردید.

  اگر مکالمه هنوز به پایان نرسیده است، در واقع به کاری که باید انجام می‌دادید برگردید، به عنوان مثال، شروع به کپی کردن اسناد، از سرگیری خرید، تایپ کردن در رایانه همزمان با صحبت کردن.

  4.آن‌ها را به شخص دیگری در جمع معرفی کنید

  چگونه گفت و گو را پایان دهیم وقتی در مهمانی و یا جمع هستیم؟ می‌توانید آن شخص را به فرد دیگر که می‌شناسید معرفی کنید و یا اگر به بحث دیگری بپیوندید، مکالمه‌ای که با شخص اصلی داشتید به طور غیر رسمی از بین می‌رود.

  پیشنهاد میکنم مقاله چگونه دوست پیدا کنیم و دوست داشتنی باشیم را نیز مطالعه کنید

  5.به کتاب/موسیقی/تلفن/بازی ویدیویی خود مشغول شوید

  اگر در اتوبوس، مترو یا هواپیما با شخصی صحبت می‌کنید، ممکن است در تمام مدتی که مجبور به نشستن در نزدیکی یکدیگر هستید، تمایلی به صحبت کردن نداشته باشید. در این موارد، داشتن چیز دیگری که بتوانید توجه خود را به آن معطوف کنید، همیشه مفید است. برای پایان دادن به مکالمه، می‌توانید به طور رسمی بگویید:«خب، اکنون ادامه کتابم را بخوانم» یا می‌توانید منتظر مکثی باشید، هیچ تلاشی برای پر کردن آن انجام ندهید و سپس شروع به انجام کار دیگری کنید.

   

  یک خداحافظی ساده

   

  6.یک خداحافظی ساده

  گاهی اوقات می‌توانید بدون نیاز به تشریفات از یک مکالمه گروهی خارج شوید. اگر در یک مهمانی هستید و به گروهی از افرادی پیوسته‌اید که ایستاده‌اند و صحبت می‌کنند، اغلب می‌توانید با گفتن خداحافظ رفقا یا یک حرکت سر کوچک از آنجا دور شوید. در محل کار هم می‌توانید همین کار را انجام دهید. اگر گروهی از همکاران هنگام ناهار دور هم نشسته‌اند، می‌توانید کمی به آن‌ها بپیوندید، سپس زمانی که باید به چیز دیگری برسید، برخیزید و با حرکت کوتاه دست خداحافظی کنید.

  7.از کلمات رایج برای پایان استفاده کنید

  استفاده از جملات رایج که به یک پایان خوب و دوستانه کمک میکند پیشنهاد دیگری است. به زودی صحبت می کنیم” و “بعداً در مورد آن با شما صحبت می کنم” و “یا بیایید یک روز با هم بنشینیم و بیشتر به آن رسیدگی کنیم.” گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه این جملات استفاده می‌شوند و گاهی اوقات آن‌ها را به عنوان چیزهای زیبا بیان می‌کنند تا دوستانه مکالمه‌شان را پایان دهند.

  8.منفعل نباشید

  اگر در یک مکالمه کسل کننده گیر کرده‌اید‌ ممکن است تمام مدت این سوال را در ذهن خود تکرار کنید که چگونه گفت و گو را پایان دهیم اما راه  جایگزین و بهتر این است که سعی کنید آن مکالمه را جالب‌تر کنید. با مکالمات خسته کننده، در آن یک نفر بیش از حد صحبت می‌کند و دیگری ناخواسته در نقش یک شنونده منفعل و درمانده قرار می گیرد که فقط منتظر فرصت خود برای فرار است. اگر کنترل را در دست بگیرید و سعی کنید موضوع را به موضوع بهتری تغییر دهید، ممکن است این گفت و گو لذت بخش شود.

  9.راه آخر

  بدترین حالت زمانی است که شما با کسی هستید که ظاهراً می‌تواند برای همیشه با شما صحبت کند، نسبت به زمان شما یا نشانه‌های غیرکلامی شما در مورد نیاز به رفتن حساس نیست و می‌تواند به آرامی از یک موضوع به موضوع دیگر منتقل شود. مهلت و اجازه حرف زدن و یا مکث نمی‌کند که شما مقدمه‌ای برای پایان گفت و گو بچینید. با این افراد باید در قطع صحبت آن‌ها با قدرت بیشتری عمل کنید تا بتوانید اعلام کنید که باید به کارتان ادامه دهید. گاهی اوقات مجبور خواهید شد مستقیماً در وسط صحبت، حرفشان را قطع کنید.

  سخن آخر مطلب چگونه گفت و گو را پایان دهیم؟

  خجالت را کنار بگذارید و وقتی که لازم است، گفت و گو را پایان دهید. این کار را با 9 تکنیک خوب و فوری می‌توانید انجام دهید که در مقاله چگونه گفت و گو را پایان دهیم به آن اشاره کردیم. این مطلب برای کسانی که همیشه موقع خداحافظی نمی‌دانند چه بگویند و یا وقت‌هایی که در یک مهمانی، محیط کار یا در خیابان اتفاقی کسی را می‌بینید اما بسیار زیاد عجله دارید، مفید است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=32991
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  2 نظر در مورد چگونه گفت و گو را پایان دهیم؟ 9 راهکار فوری و مفید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. مقاله ی مفید و بود و متفاوت و برای هر گفتگو راهکارهایی دادین که خیلی به ما کمک می‌کنه چگونه گفت و گو را پایان دهیم ممنون از شما مثل همیشه عالی بود

   لایک

  2. شاید نظرم اشتباه باشه،ولی بنظرم با قطع کردن حرف یه نفر یا انجام بعضی از راهکارهایی که گفته شده مخصوصا تو ایران ممکنه به طرف بربخوره(ناگفته نماند که یکی از مشکلات من همینه که چطور مکالمه رو تموم کنم (:

   لایک

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: