0
0

چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

1477 بازدید
چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب با

ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و اگر بتوانیم خود را در جمع‌های مختلف، محبوب و جذاب نشان دهیم، هر روز احساس بهتری به دست می‌آوریم. کسانی که نمی‌توانند سر صحبت را باز کنند و با دیگران دوست شوند، هر روز از خود ناراحت تر می‌شوند و بدتر از همه این است که فرصت‌های بزرگ زندگی که از ارتباط با دیگران به دست می‌آید را از دست می‌دهند. بنابراین می‌خواهیم یاد بگیریم که چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

برای ساختن یک ارتباط حرفه ای با دیگران پیشنهاد میکنم مقاله « چگونه ارتباط حرفه ای بسازیم؟» را مطالعه کنید

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می‌شود:

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن
 • چه کارهایی دوستی های ما را نابود می‌کند که خودمان از آن بی‌خبریم!؟
 • چه کارهایی دوستی ما را تقویت می‌کند؟
 • چگونه در جمع رفتار کنیم؟
 • چقدر در جمع دوستان صحبت کنیم و چه زمانی شروع کنیم؟
 • چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

 

کارهای ممنوعه در دوستی با دیگران

در جمع دوستان هر کاری انجام می‌دهیم در واقع داریم شخصیت خود را معرفی می‌کنیم. به عنوان مثال شروع به غیبت کردن می‌کنیم. در واقع با حرف زدن پشت سر دوستان‌ دیگرمان داریم این موضوع را به دیگران می‌فهمانیم که ممکن است اگر شما نباشید من پشت سر شما حرف بزنم. دوست شما چه احساسی پیدا می‌کند.

کارهای ممنوعه در دوستی با دیگران

در جمع دوستان هر کاری انجام می‌دهیم در واقع داریم شخصیت خود را معرفی می‌کنیم. به عنوان مثال شروع به غیبت کردن می‌کنیم. در واقع با حرف زدن پشت سر دوستان‌ دیگرمان داریم این موضوع را به دیگران می‌فهمانیم که ممکن است اگر شما نباشید من پشت سر شما حرف بزنم. دوست شما چه احساسی پیدا می‌کند.

همه ما می‌دانیم زمانی دوستی عمیق ایجاد می‌شود که افراد رازهای همدیگر یا زندگی خصوصی فرد مقابل‌شان را بدانند. به نظرتان با غیبت کردن و حرف زدن پشت سر دیگران، احساس امنیت و اعتماد در رابطه ایجاد می‌شود؟

در دوستی با دیگران چگونه باشیم؟

جنس صبحبت‌های شما در جمع چگونه است؟ فکر کنید به اینکه آیا پشت سر دیگران صحبت کردید یا ن؟ وقت آن است که با خود صادق باشیم. اگر این اتفاق افتاده بپذیریم و سعی کنیم خودمان را رشد دهیم.

برای این کار میتوانید از مقاله « با 3 حرکت جادویی چگونه شخصیت خود را تغییر دهیم » کمک بگیرید..

متاسفانه در کشورمان ایران، بخاطر عدم آموزش‌های ارتباطی میزان دوستی و تعامل‌های پایدار بسیار کم است. هر روز دوستی‌ها کمرنگ‌تر می‌شود و بعد از مدتی فراموش می‌شود. یکی از دلایل اصلی این هست که بیشتر صحبت راجب نداشته‌ها و اوضاع جامعه است.

چه صحبت هایی محبوبیت و جذابیت ما را در جمع نابود می‌کند؟

در واقع زمانی که حرف از گرانی و نداری میزنیم، داریم ضعف خود را نشان می‌دهیم. درست است که شرایط جامعه خوب نیست اما می‌توانیم راجب موضوعات مهم‌تر و توانایی‌های خود، داستان‌های زندگی و… صحبت کنیم.

آمارها نشان می‌دهد که تقریبا مردم همه کشورها از دولت کشورشان ناراضی هستند. بنابراین حتی اگر اوضاع بهتر از این هم شود باز هم یه سری مسائل وجود دارد که افراد معمولی راجب آن صحبت کنند. یادمان باشد که باید شخصیت قوی از خود نشان دهیم. به خیلی از رفتارهای خود آگاه نیستیم و بعد از مدتی متوجه می‌شویم که ارزش دوستی‌های مان را از دست دادیم. اما همین الان یک نفس عمیق بکشید. چون می‌خواهیم یاد بگیریم که چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

با قدرت وارد هر جمعی شوید؛ دقیقا بر خلاف رفتار اکثریت افراد. دقیقا چه کاری انجام دهیم؟

اجازه دهید رفتاری که عموم افراد دارند انجام می‌دهند را برای شما مشخص کنم. اکثر افراد زمانی که می‌خواهند سر صحبت را باز کنند خاطره‌ها و شرایطی را بیان می‌کنند که دل دیگران برای‌شان بسوزد. مثلا خاطره تصادف‌ها، مریضی‌ها، رفتار اشتباه والدین و همسر و…. را در جمع بیان می‌کنند. در واقع بصورت ناخودآگاه این حرف‌ها بیان می‌شود که دلسوزی افراد پیش آن‌ها بیشتر شود. آیا راهکار خوبی است؟

برای کسانی که می‌خواهند ارتباط‌ها معمولی داشته باشند، بله. اما کسانی که به دنبال ارتباطات قوی و مستحکم هستند باید طرز رفتار دیگری داشته باشند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

چگونه در جمع رفتار کنیم؟

برای اینکه محبوب و جذاب باشیم داستان‌های موفقیت خود را بیان کنیم. اینکه چه کارهایی را در طول روز انجام دادیم. چه کتاب‌هایی خواندیم به چه کسانی کمک کردیم و…

همین الان چند تا صحبت این مدلی دارید؟ احتمالا تعداد آن کم است چون آن‌ها را مثل خاطره‌های بد تکرار نکردید. بنابراین تمرینی به شما می‌گویم که می‌خواهم آن را انجام دهید. لطفا چند خاطره خوب که در آن موفق شدید یا خنده دار و شیرین است را روی کاغذ بنویسید. همین که روی کاغذ می‌نویسید باعث می‌شود ماندگاری آن در ذهن شما بیشتر شود و خیلی راحت‌تر بتوانید آن را در جمع دوستان بازگو کنید.

در جمع دوستان شوخ طبع باشید

شوخ طبعی و استفاده از طنز‌های مناسب باعث می‌شود که دوست داشتنی باشید. مثلا تیکه کلامی مثبت داشته باشید و هرز گاهی استفاده کنید. در مواجهه با اتفاقات کارهای جالب انجام دهید. شوخ طبعی می‌تواند شما را در جمع محبوب یا تخریب کند. خودتان هستید که انتخاب می‌کنید. هرگز شوخی‌های الکی و بیخود و بی‌جا نکنید. اگر شوخ طبعی شما بدون داشتن اعتماد به نفس باشد بعد از مدتی افراد شما را فقط تخریب می‌کنند.

در جمع دوستان شوخ طبع باشید

 

چقدر در جمع دوستان صحبت کنیم و چه زمانی شروع کنیم؟

اجازه دهیم طرف مقابل بیشتر از ما صحبت کند و شما گوش شنوا داشته باشید. ما آدم ها دوست داریم که مورد توجه دیگران قرار بگیریم. بخاطر همین در دنیا اقتصاد توجه داریم. متاسفانه یادمان رفته است که به دیگران توجه کنیم و وقتی که شما این کار را انجام می‌دهید افراد از شما خوششان می‌آید.

بعد از گوش کردن صحبت‌های طرف مقابلمان نوبت به خودمان می‌رسد. زمان آن رسیده است که از شنیده‌های خود استفاده کنیم و آن ها را در کلام خود بیارویم. ما انسان‌ها از افرادی که شبیه خودمان است خوشمان می‌آید.

نکته مهم پایانی این است که دوستی‌های خوبی داشته باشید. همه بلد هستند دوستی‌های منفی را پیش ببرند. اما دوستی‌های که باعث موفقیت ما می‌شود نیاز به آموزش و یادگیری دارد. می‌توانید یکی از آن آموزش‌ها را در دوره جامع شخصیت جذاب در ارتباط حرفه‌ای یاد بگیرید.

 

چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

 

حرف پایانی مطلب چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

جذابیت، کاریزما، محبوبیت، شوخ طبعی و…. همه یاد گرفتنی است. بنابراین اگر شما هنوز مهارت‌های آن را یاد نگرفتید، زودتر شروع به آموزش کنید تا سطح ارتباطات خود را قوی‌تر کنید. در دنیایی که امروزه زندگی می‌کنیم ارتباطات نقش بسیار بزرگ‌تری نسبت به قبل دارند و شما می‌توانید مسیر رشد و شادی و موفقیت خودتان را با دوستی های عمیق بیافرینید. امیدوارم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

مشاهده دوره شخصیت جذاب بهارمن
اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=30873
اشتراک گذاری:

نظرات

5 نظر در مورد چگونه در جمع دوستان محبوب و جذاب باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بازتاب: چگونه دوست پیدا کنیم و دوست داشتنی باشیم (آپدیت 2022)
 2. بازتاب: تفاوت اعتماد به نفس با عزت نفس چیست؟ - مجموعه آموزشی بهارمن
 3. ممنون از این مقاله مفيد. یاد گرفتیم که توی یه صحبت عادی گلایه نکنیم و همش از بدبختی ها غر نزنیم طوری که انگار اومدیم جلسه مشاوره😂
  اگر تازه داریم یه رابطه رو میسازیم، بیشتر شنونده باشیم و قتی شروع به صحبت کردیم، در باره نقاط مشترک باشه.
  همچنین اگر یه مدتیه آشنا هستیم بهتره که شوخ طبع باشیم اما درست شوخی کنیم تا بدتر نشه اوضاع و اینکه به دوستامون توجه کنیم.

  1

 4. بازتاب: 13 مورد از رفتارهای اشتباه و منفی در مذاکره - مجموعه آموزشی بهارمن
 5. من قبلا بین دوستام هیچ وقت مورد توجه قرار نمیگرفتم ومطلب خاص نداشتم برای گفتن ولی با نکته هایی که درقسمت بالا (مقاله)
  گفتید تونستم طرز فکرم رو عوض کنم و یاد گرفتم چگونه فرد جذابی برای دیگران باشم

  ممنون

  2