0
0

سبک زندگی

77 بازدید
سبک زندگی

سبک زندگی چیست؟ کدام سبک زندگی مناسبتر است؟ سبک زندگی سالم چگونه است؟ چگونه باید زندگی کرد که زندگی مطلوبتر و عملکرد بهتری داشت؟ سبک زندگی اتباع کدام است؟ در زندگی چگونه زندگی کنیم که از خود راضی بوده و حس و حال خوبی داشته باشیم؟ اصلا سبک زندگی به چه معناست؟

در جامعه امروز می‌توان به قاطعیت گفت که نو و نه درصد از افراد حس و حال خوبی ندارند، از نحوه زندگی خود رضایت ندارند، نمی‌دانند چگونه باید زندگی کنند و چه کنند که حداقل حال خوب و خوشی را تجربه کنند، نمی‌دانند که اشکال کار کجاست و این حال بدشان از کجا نشأت می‌گیرد، نمی‌دانند که کجای کار می‌لنگد که همیشه هشتشان گرو نه‌شان است و هیچ زمان آرامش و حس مطلوب ندارند.

میشه خدا با خودشان سر جنگ دارند و احساس مطلوب ندارند. در این مقاله قرار است راجع به سبک زندگی و سبک زندگی سالم صحبت کنیم پس تا انتهای مقاله سبک زندگی با ما همراه شوید.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • سبک زندگی چیست؟
  • سبک زندگی سالم چیست؟
  • چگونه حال بهتری داشته باشیم؟
  • چگونه از حال بد به حال خوب؟

سبک زندگی چیست؟

این روزها سبک زندگی یا همان لایف استایل بسیار تا بسیار در ذهن و زندگی روزمره افراد بولد شده است. اما به راستی سبک زندگی چیست؟ سبک زندگی به چه معناست؟ آیا سبک زندگی به عادت‌های درست و غلط روزمره ما بسنده می‌شود یا چیزی فراتر از عادت‌های روزمره ماست؟سبک زندگی از دیدگاه افراد مختلف معنای متفاوتی دارد و هر کس برا آن تعریفی دارد اما واقعا تعریف صحیح‌تر سبک زندگی به چه معناست؟

این روزها هر کجا و از هر کس که هر چیز بپرسید آن را به سبک زندگی ربط می‌دهند. مثلا کافیست بگویید نمی‌دانم چرا اضافه وزن دارم؟ می‌گویند سبک زندگی اشتباه. می‌گویید نمی‌دانم چگونه سرطان گرفتم؟ می‌گویند سبک زندگی اشتباه. می‌گویید چرا فلانی اینگونه به موفقیت رسیده است؟

می‌گویند سبک زندگی درست. خلاصه که هر چه را بپرسید حال فرق ندارد در چه زمینه‌ای، آن را به سبک زندگی روزمره‌تان ربط می‌دهند و از همین نظر این موضوع بسیار تا بسیار در جامعه بولد شده است. تا انتهای مقاله سبک زندگی با ما همراه شوید.

سبک زندگی سالم

سبک زندگی سالم چیست؟

حال که با نقش بسیار پررنگ سبک زندگی یا همان لایف استایل در زندگی روزمره آشنا شدید بهتر است به این موضوع بپردازیم که سبک زندگی سالم چیست و چگونه سبک زندگی سالمی داشته باشیم.

سبک زندگی سالم چیست؟ در واقع سبک زندگی سالم آن سبک زندگی است که فرد در وهله اول برای خود و وجودش ارزش و احترام قائل شود و به خود مراقبتی بپردازد، در وهله دوم نسبت به جامعه و افراد اطرافش بی تفاوت نبوده و برای آنها ارزش و احترام قائل شود و آنها را مورد آزار و اذیت قرار ندهد و در وهله آخر اینکه به محیط پیرامون و طبیعت اطراف خود ارزش قائل شود و موجب آسیب زدن به آن نشود. کسی که سبک زندگی‌اش اینگونه است فردی است که به بهترین سبک زندگی می‌کند و در زندگی کمتر دچار آسیب می‌شود.

در واقع زمانی که ما برای خودمان ارزش و احترام قائل هستیم و برای زندگی بهتر تلاش می‌کنیم دیگران هم برای ما ارزش بیشتری قائل می‌شوند. وقتی که ما برای دیگران ارزش و احترام قائل هستیم و با آنها به بهترین نحو برخورد می‌کنیم آنها هم مقابله به مثل می‌کنند و زمانی که به طبیعت اطرافمان ارزش و احترام می‌گذاریم از جانب آن هم کمتر دچار خسران و زیان می‌شویم و در نهایت به شیوه‌ای بسیار خوب زندگی خواهیم کرد.

چگونه حال بهتری داشته باشیم؟

اما برای این معنی لایف استایل یا سبک زندگی و سبک زندگی درست را عنوان کردیم که به این پرسش برسیم که چگونه حال بهتری داشته باشیم.متاسفانه در شرایط کنونی جامعه بیشتر افراد حال روحی و روانی مناسبی ندارند، روزهای سخت و طاقت فرسایی را می‌گذرانند، فشارهای زیادی را متحمل می‌شوند و همه این موارد سبب شده که حال روحی مناسبی نداشته باشند پس در این شرایط دانستن جواب این سئوال که چگونه حال بهتری داشته باشیم حتی از نام شب هم بر ما و دیگران واجب‌تر است.

اصلا تا زمانی که ما حال روحی و روانی مناسبی نداشته باشیم خوردن آن یک لقمه نان شب واجب هم برای ما خوشحالی و حال خوب را به ارمغان نمی‌آورد و تا زمانی که ما یاد نگیریم که چگونه خودمان مسبب حال خوب خودمان شویم هیچ کس به کمک ما نخواهد آمد. تا زمانی که خودمان برای حال خوب خودمان تلاش نکنیم هیچکس به یاری و کمک ما برنخواهند خواست. پس چگونه حال بهتری داشته باشیم؟

اول اینکه به دنبال سبک زندگی صحیح باشم و برای رسیدن به سبک زندگی هر چه بهتر تلاش کنیم و در وهله بعد یک لیست از کارهایی که حالتان را خوب می‌کند فراهم کنید و در وهله بعد یک لیست از کارهایی که حالتان را بد می‌کند فراهم کنید.

لیست‌هایی که تهیه کرده‌اید را در کنار همدیگر قرار دهید و در نهایت آنها را جایی متصل کنید که همیشه در دسترس و در برابر دیدگان تان باشد. این سبب می‌شود که از کارهایی که حالتان را بد می‌کند خودداری کرده و به دنبال انجام کارهایی باشید که حالتان را خوب می‌کند و البته هر زمان هم که ناخودآگاه حالتان بد شد به لیست نگاه کنید و یکی از کارهایی که در لحظه مسبب حال خودتان می‌شود را انجام دهید.

تبدیل حال خوب به حال بد

چگونه از حال بد به حال خوب؟

کتاب از حال به به حال خوب نوشته دیوید برنز یکی از کتاب‌هایی است که خواندنش در شرایط کنونی جامعه برای همه افراد در همه سنین از نان شب هم واجب‌تر است.دیوید برنز چگونگی رسیدن از حال بد به خوب را در این کتاب عنوان می‌کند و به شما کمک می‌کند هر زمان که حال خوبی نداشتید مسبب حال خوب خودتان شوید و حالتان را از بد به خوب تغییر دهید. امیدواریم با مطالعه این کتاب و عملگرایی نسبت به راهکارها و تمرین کتاب، از حال بد به حال خوب تغییر یابید.

برای خواندن مقاله چگونه حال بد خود را خوب کنیم، کلیک کنید.

سبک زندگی چیست؟ سبک زندگی سالم چیست؟ چگونه حال بهتری داشته باشیم؟ چگونه از حال بد به حال خوب؟ امیدواریم که سبک زندگی خوب و سالمی داشته باشید و مسبب حال خوب خودتان و دیگران باشید. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. شاد و سلامت باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=44193
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد سبک زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.