0
0

چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟ 

236 بازدید
چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟
 • چگونه پس از بیدار شدن نخوابیم؟ 

  اینکه پس از برخواستن از خواب، دوباره به خواب نرویم دغدغه افراد بسیاری است. به نظر شما چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟

  اصلا بیدار شدن دم صبح و سحر یک طرف، اینکه دوباره به خواب نرویم هم یک طرف. سحرخیزی یک عادت بسیار خوب، پسندیده و محبوب میان عامه افراد است که از قضا در نگاه اول کاری بس دشوار و بعید به نظر می‌رسد.

  انجام برخی کارها پس از بیداری سبب می‌شود که دوباره هوس خواب به سرمان نزند، روز خوبی را سپری کرده و به تمام برنامه و اهدافی که برای روز خود داریم، برسیم. اینکه بلندی شب و روز با تغییر فصل‌هاست، اشتباه است. طول روزها به دست خودمان بلند یا کوتاه می‌شود. در ادامه این مقاله قرار است برخی راهکارهایی که سبب بیدار نگه داشتننمان پس از دل کندن از رختخواب گرم و نرم‌مان می‌شود را بیان کنیم. پس تا انتهای مقاله چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم، با ما همراه شوید.

  در این مقاله قرار است به پرسش‌های زیر پاسخ دهیم:

  • چرا سحرخیزی تا این اندازه مورد توجه عموم است؟

  • چگونه سحرخیز شویم؟

  • چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟

   

  چرا سحرخیزی تا این اندازه مورد توجه عموم است؟

  از زندگینامه دارن هاردی معروف شروع کنیم تا وارن بافت و زاکر برگ و … ه‍مه آنها یکی از اصول موفقیت خود را سحرخیز بودنشان می‌دانند. شاید باورش برای‌تان سخت باشد میان انبوه آدم‌های موفق دنیا که بگردید فقط و فقط بیل گیتس را پیدا می‌کنید که کمی فراتر از حد معمول می‌خوابد. البته باید به شما بگویم که تایم بیداری بیل گیتس ساعت هفت صبح است.

  اگر خواب زیاد یک جرم محسوب میشد، مطمئنا با نگاهی به خودمان متوجه خواهیم شد که بزرگترین مجرمان دنیا ما هستیم. البته خواب زیاد چندان تفاوت زیادی با جرم و جنایت ندارد. جرم و جنایت فقط به ضرر رساندن به دیگران ختم نمی‌شود. گاهی بزرگترین آسیب‌ها را خودمان به خودمان می‌زنیم.

  مدیریت زمان خوبی نداریم، به برنامه و اهداف روزانه خود نمی‌رسیم، وقت زیادی را در کنار افراد خانواده سپری نمی‌کنیم، برای خودمان تفریح و استراحت در نظر نمی‌گیریم و … همه این‌ها با دو ساعت زودتر بیدار شدن قابل جبران است. برای خواندن مقاله مدیریت زمان به سبک برایان تریسی و برای برنامه ریزی بهتر برای زمان خود کلیک کنید!

  فرض کنید در هر هفته دو ساعت زودتر از خواب بیدار می‌شوید، پس از گذشت یک هفته 14 ساعت مفید برای انجام کارها و برنامه خود داشته‌اید. سحرخیزی نوعی حساب سپرده است که ن تنها از سود روزانه، بلکه سود ماهیانه و سالیانه و بلکه تمامی عمرتان از آن بهره‌مند خواهید شد.

  برای مشاهده مقاله فواید سحرخیزی، کلیک کنید.

   

  چگونه سحرخیز شویم؟

  بی‌شک برای انجام هر کاری مهمترین رکن انجام شدن و شکل‌گیری آن کار، اراده و انگیزه لازم است. مادر من هر روز صبح از خواب برمی‌خیزد و صبحانه همسر و فرزندانش را می‌دهد همین موضوع سبب شده در تمام طول عمر سحرخیز باشد. همسر و فرزندانش انگیزه سحرخیز بودن او هستند. برادرم هم بالتبع برای رفتن به مدرسه از خواب برمی‌خیزد، رفتن به مدرسه دلیل و انگیزه سحرخیزی اوست. پدرم هم کارمند است و برای رفتن به اداره سحرخیز شده است. اما اگر مرا یک فرد بیکار و بی هدف در نظر بگیرید، چه دلیلی برای سحرخیزی من وجود دارد؟

  ساعت 4 صبح با 12 بعدازظهر از دید یک آدم بی هدف و بی انگیزه که رسالت زندگی خود را پیدا نکرده ه تفاوتی دارد. هر موقع که بخواهد بیدار می‌شود و تا هر زمان که بخواهد، بیدار می‌ماند. همین اندازه بی هدف و بی تدبیر. هر فردی برای انجام دادن یک کار در ابتدا نیاز به یک انگیزه دارد، همانند انجام شدن یک واکنش شیمی یا روشن شدن یک کبریت یا هر چیز دیگری. برای سحرخیز شدن ما به یک جرقه نیاز داریم. در ابتدا یک جرقه در خودتان ایجاد کنید.

  برای مشاهده مقاله کشف رسالت زندگی، اینجا کلیک کنید.

  یادتان باشد هر اندازه انگیزه قویتری برای سحرخیزی و بیداری پیدا کنید، یا در خودتان ایجاد کنید، اراده قویتری در این مسیر پیدا خواهید کرد. مهم نیست یک انگیزه درونی دارید یا یک انگیزه بیرونی؛ صرف چیزی که بدان انگیزه گویند برایتان کفایت می‌کند. گاهی شاید انگیزه‌ای که شما برای انجام یک کار انتخاب می‌کنید خیلی مسخره یا دور از ذهن به نظر برسد، اما این موضوع هیچ اهمیت و خللی در کیفیت کار مورد نظر شما ندارد.

  برای مشاهده مقاله راهکارهای افزایش انگیزه، کلیک کنید.

  چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟

  بعد از دانستن چرا و چگونگی سحرخیزی به این سئوال می‌رسیم که چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟ عده‌ای افراد از اینکه سحرخیز هستند شادمانند و احساس غرور می‌کنند. مثلا می‌گویند ساعت چهار بیدار شده‌ایم. اما اگر از آنها بپرسی ساعت چهار که بیدار شدی چه کردی؟

  در جواب می‌گویند دیدیم خیلی زود است دوباره خوابیدیم. به آدمی می‌توان سحرخیز گفت که پس از بیدار شدن با یک حس مطلوب و نشاطی توصیف نشدنی روز خود را شروع می‌کند و به انجام کارهای مهم و مثبت خود می‌پردازد. ن اینکه هر ثانیه یک خمیازه بکشد و پلک‌هایش روی هم بیفتد و به زور آنها را باز نگه دارد. هر چند که قبول دارم این موضوع در ابتدا بسیار سخت است. پس باید کارهایی انجام دهیم که آن را آسانتر می‌کند مثلا:

  نوشیدن آب خنک:

  نوشیدن یک لیوان آب بسیار خنک قبل از خوردن صبحانه و بهتر بگویم ناشتا علاوه بر اینکه خواب اول صبح را از سرمان می‌پراند، حس نشاط و شادابی را به ما القا می‌کند و همچنین باعث دفع سموم بدن می‌شود.

  اسپری گلاب:

  گلاب و عطر گل محمدی نشاط آور است و سبب ایجاد حال خوب در ابتدای صبح می‌شود. اسپری کردن گلاب در هوای خانه و صورتمان سبب می‌شود خواب‌آلودگی‌مان تا حدودی کاهش یابد و نشاط بیشتری برای ادامه روزمان داشته باشیم.

  دوش آب سرد:

  یکی از کارهایی که تأثیر بسزایی در رفع خستگی و خواب‌آلودگی و ایجاد حس سرخوشی دارد؛ دوش آب سرد است.

  ورزش صبحگاهی:

  برای اینکه در فضای خواب‌آور اتاق نمانیم باید شرایطی ایجاد کنیم که توانایی اینکه مجددا به خواب برویم را نداشته باشیم و بهترین راه خروج از منزل است و چه بهتر که به قصد ورزش و نرمش صبحگاهی باشد آن هم با افرادی که حس خوبی به ما القا می‌کنند و این حال خوب را تا پایان روز به ما هدیه می‌دهند.

  برای مشاهده مقاله چگونه صبح زود بیدار شویم، کلیک کنید.

  سحرخیزی چیست؟ چرا باید سحرخیز شویم؟ چگونه می‌توانیم سحرخیز شویم؟ چرا سحرخیزی تا این اندازه اهمیت دارد؟ چگونه پس از بیدار شدن، نخوابیم؟ اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و روی بهبود و توسعه فردی خود کار کنید، ابتدا به سئوالات فوق پاسخ دهید و سپس به دنبال راهکار باشید. مجموعه بهارمن قدم به قدم تا موفقیت با شما همراست

  هدف تیم آموزشی بهارمن بهبود فردی شماست. امیدوارم که محتوای این مقاله برای شما موثر بوده باشد. اگر می‌خواهید پارتنر ورزش و سحرخیزی خود را پیدا کنید، این مقاله را با او اشتراک بگذارید تا با خواندن این مطلب او با شما همراه شود. سعی کنید عزیزترین فرد زندگی‌تان را برای این همراهی انتخاب کنید. نظرات و پیشنهادات و راهکارهای‌تان برای اینکه چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم را در کامنت ها به اشتراک بگذارید. موفق باشید.

  نویسنده: الهه اسماعیل زاده

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=12917
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  3 نظر در مورد چگونه بعد از بیدار شدن نخوابیم؟ 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام و روزتون‌پراز شادی من کارمندم و مجبورم هر روز صبح زود بیدار بشم‌ اما یه الویت قبل از کارم دارم “خانواده” من جوری بیدار میشم که ناهارم رو میذارم رو اجاق بپزه تا ظهر غذای تازه و گرم برای خانواده داشته باشم شاید پیش بیاد که این برنامه بهم‌بخوره اما معمولا وقتی ساعت ۶ونیم سر کوچه منتظر سرویس هستم ناهارمو گذاشتم بعداز خونه اومدم‌بیرون…‌ منظورم‌اینه اگه ارزشها و الویت هات مشخص باشه وهدفمند زندگی کنی مطمئنا با انگیزه بیدار میشی وباعشق به کارهات میرسی امیدوارم همتون هدفمندوبا انگیزه باشید

   لایک