0
0

برای چه نوع ارتباطات، باید زمان بیشتری گذاشت؟

133 بازدید
برای چه نوع ارتباطات،باید زمان بیش
 • ارتباطات مهمترین نقش را در زندگی ما ایفا می‌کنند. ارتباطات اجتماعی کیفیت زندگی انسان‌ها را مشخص می‌کنند. اینکه چگونه با اطرافیان خود صحبت کنیم، چگونه با اطرافیان خود تعامل کنیم، چگونه نیازهای روزمره خود را به واسطه ارتباطات برطرف کنیم و … همه و همه نشان دهنده اهمیت و نقش ارتباطات در زندگی جوامع انسانی است. اما سئوال مهم این است که برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت؟

  متاسفانه بسیاری از افراد نمی‌دانند که با چه کسی و در چه بازه زمانی ارتباط برقرار کنند، نمی‌دانند که برای کدام نوع ارتباطات باید زمان بیشتری گذاشت، کدام نوع ارتباطات را باید کنار گذاشت و یا آنها را بی اهمیت جلوه داد این در صورتی است که مهم‌ترین موضوع در ارتباطات همین است. اگر شما هم نمی‌دانید برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت تا انتهای مقاله برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت؟ با ما همراه شوید.

  در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • ارتباط به چه معناست؟
  • ارتباط سودمند چه نوع ارتباطی است؟
  • برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت؟

  ارتباطات به چه معناست

  ارتباط به چه معناست؟

  ارتباط به معنای انتقال یک پیام، یک موضوع و یا … از یک فرد به فرد دیگری است. مثلا من در قالب این مقاله و رساندن مفاهیم مورد نظر خود با شما ارتباط برقرار می‌کنم. شخص دیگری با بیان یک موضوع و صحبت در همان زمینه با فرد دیگری ارتباط برقرار می‌کند. پیشنهادمیکنم مقاله ارتباط موثر چیست را نیز مطالعه کیند

  ارتباط به معنای اشتراک مفاهیم و موضوع مورد نظر خود به منزله بهبود زندگی اجتماعی با سایر افراد است. ارتباط می‌تواند در قالب صحبت حضوری، تماس، پیامک، ویدیو و یا هر آن چیز دیگری که سبب انتقال پیام باشد می‌شود.

  ارتباط سودمند چه نوع ارتباطی است؟

  با اینکه در طول روز با افراد زیادی در ارتباط هستیم و انواع و اقسام ارتباطات را تجربه می‌کنیم باید گفت که تمامی ارتباط‌هایی که ما در طول روز با آنها مواجه هستیم، مفید و سودمند نیستند بلکه برخی از آنها علاوه بر اینکه نفعی برای انسان‌ها ندارند، به آنها ضرر و زبان هم می‌رسانند. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه ارتباط حرفه ای بسازیم؟ را نیز مطالعه کنید

  اما اینکه چگونه ارتباطات سودمند و مضر را از همدیگر بازشناسیم بهتر است ارتباطات سودمند را از مضر تمییر دهیم. ارتباط مفید ارتباطی است که باعث رشد و پیشرفت زندگی انسان می‌شود.

  ارتباط سودمند ارتباطی است که مایه برتری فرد پس از گذشت مدت زمان اندکی می‌شود. مثلا فرض کنید شما پس از ارتباط با سایت آموزشی بهارمن علاوه بر یادگیری مهارت تندخوانی، مقاله های بسیاری در زمینه توسعه فردی مطالعه خواهید کرد که پس از گذشت زمان اندکی شما را نسبت به افراد دیگر برتر می‌کند. این نوع ارتباط یک ارتباط سودمند محسوب می‌شود.

  ارتباط مضر ارتباطی است که نه تنها به پیشرفت فرد کمک نمی‌کند بلکه قرار را به مراتب پایین‌تر نزول می‌دهد. مثلا ارتباط با یک فرد که زمان خود را به بطالت می‌گذراند یا مثلا به مواد مخدر اعتیاد دارد سبب می‌شود ما هم همانند او شویم.

  برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بی

  برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت؟

  حال که با معنای ارتباط و ارتباطات سودمند و مضر آشنا شدید مطمئنا متوجه شده‌اید که باید برای کدام ارتباطات زمان بیشتری گذاشت و آنها را در ذهن و زندگی خود بولدتر کرد.

  هر نوع ارتباطی که ذره‌ای برای انسان مفید واقع شود، ارتباطی است که ارزش زمان گذاشتن برای آن را دارد. همانطور که می‌دانید زمان انسان اهمیت بسیار زیادی دارد. همه زمان را چون طلا می‌دانند اما باید گفت می‌توان با پول، طلا خرید اما هیچ زمان نمی‌توان با پول، وقت و زمان را خرید. پس زمان بسیار ارزشمندتر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید برای همین نباید برای هر ارتباطی زمان گذاشت. پیشنهاد میکنم مقاله از چه نوع ارتباط هایی باید فرار کرد را نیز مطالعه کنید

  هر نوع ارتباطی که باعث بهبود و توسعه فردی شما شود ارزش زمان گذاشتن را دارد. مثلا ارتباط با یک ورزشکار سبب آن می‌شود که شما به ورزش و تندرستی خود بها دهید، ارتباط با یک فردی که به معنویات خود بها می‌دهد ناخودآگاه سبب می‌شود که معنویات در زندگی شما بولد شود. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه دوست پیدا کنیم و دوست داشتنی باشیم. را نیز مطالعه کنید

  به زبان ساده‌تر پنج فرد اول زندگی شما ارزش بسیار زیادی دارند انقدر که هر گونه آنها برخورد کنند و هر آنچه برای آنها مهم باشد و هر آنچه برای آنها دغدغه باشد برای شما هم مهم و دغدغه می‌شود. پس باید در انتخاب پنج فرد مهم زندگیتان که بیشتر از سایرین با شما در ارتباط هستند دقت کنید.

  ارتباط به چه معناست؟ ارتباط سودمند چه نوع ارتباطی است؟ برای حفظ کدام نوع ارتباطات، زمان بیشتری باید گذاشت؟ رشد و توسعه فردی شما برای ما در اولویت است. امیدواریم در این امر موفق بوده باشیم. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=33035
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد برای چه نوع ارتباطات، باید زمان بیشتری گذاشت؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: