0
0

ترفند های فوق العاده کاربردی واتس آپ

ترفند های واتس آپ

شبکه اجتماعی قدرتمندی به اسم واتساپ وجود دارد که خیلی از افراد امکانات ویژه آن را نمی‌دانند. ویژگی‌هایی که می‌تواند رضایت مشتری، پیگیری و فروش شما را چندین برابر افزایش دهد. شما می‌توانید با یک اکانت واتساپ بیزینس، خلاقیت‌های زیادی را در کسب و کار خود ایجاد کنید. بنابراین هدف این مطلب این است که ترفند های واتس آپ و واتساپ بیزینس را با شما به اشتراک بگذارد.

بعد از مطالعه این متن شما پاسخ سوالات زیر را پیدا می‌کنید:

 1. چگونه در واتساپ به تعداد زیادی از افراد هم زمان پیغام دهیم؟
 2. چگونه یک اکانت واتساپ را در چندین دستگاه دیگر داشته باشیم؟
 3. چگونه در واتساپ، کسب و کارمان را شروع کنیم و درآمد داشته باشیم؟
 4. ویژگی های واتساپ بیزینس چیست؟

ترفند های واتس آپ

بدون اتلاف وقت می‌خواهیم به سراغ تکنیک‌های کاربردی واتساپ رویم. تکینک‌هایی که مشتریان شما را هیجان زده و خوشحال می‌کند. اکنون پاسخ سوالات مهم را پیدا می‌کنیم:

چگونه در واتساپ از برچسب ها استفاده کنیم؟

ترفند های واتس آپ

این امکان در واتساپ بیزینس وجود دارد که شما می‌توانید مشتریان خود را از یکدیگر متمایز کنید. به عنوان مثال کسی که از شما یک خرید می‌کند را می‌خواهید به راحتی شناسایی کنید و پشتیبانی خوبی با آن فرد داشته باشید. یا می‌خواهید کسی که نیاز به پیگیری مجدد برای خرید دارد را علامت گذاری کنید. کافیست مطابق شکل زیر چند برچسب بسازیم و مشتریان را از هم متمایز کنیم. امکان خوب دیگری که برچسب ها به ما میدهد این است که می‌توانیم به مخاطبین هر برچسب‌ پیغام دلخواه‌مان را دهیم. این یک ویژگی فوق‌العاده خوب برای کسب‌وکار شما است. برای برچسب گذاری هر مخاطب وارد صفحه پروفایل او شوید و روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید.

ترفند های واتس آپ

چگونه در واتساپ به تعداد زیادی از افراد در چند ثانیه پیغام دهیم؟

اگر یک مقدار با واتس آپ آشنا باشید به خوبی می‌دانید که به بیش از 5 نفر نمی‌شود پیامی را به یکباره ارسال کرد. هدف ما این هست که برای هر شخص پیغام های مختلفی را ارسال کنیم. تا فرد مورد نظر ما احساس ارزشمندی و پشتیبانی بهتری را تجربه کند. برای این کار کافیست در صفحه اصلی واتساپ روی سه نقطه بالا صفحه کلیک کنیم(مطابق عکس زیر). بعد لیست انتشار جدید را کلیک کنیم و افراد مورد نظر را انتخاب کنیم.

ترفند های واتس آپ

به عنوان مثال مجموعه بهارمن از چند لیست انتشار استفاده می‌کند که شامل:

 • کسانی که در دوره های vip شرکت کردند.
 • کسانی که مخاطب جدید هستند.
 • کسانی که شاغل هستند.
 • کسانی که دانش آموز هستند.
 • و….

شما هم نسبت به کسب و کار خود می‌توانید چندین لیست انتشار بسازید. این گونه می‌توانید پیغام های خود را هدف‌مند‌تر کنید و موضوع پیامتان را نسبت به شرایط مخاطبتان ارسال کنید. در لیست انتشار فقط می‌شود 256 نفر را عضو کرد. برای اعضا بیشتر می‌توانید از چندین لیست انتشار استفاده کنید. بخاطر داشته باشید که عصر اطلاعات دیگر تمام شده است و وارد عصر ارتباطات شده‌ایم. با این ترفند واتساپ می‌توانیم ارتباطات خود را خیلی بهتر از گذشته کنیم. مثلا به یک سری از افراد مهم می‌خواهید پیغام های انرژی بخشی را ارسال کنید. یا برای تبریک و تسلیت در ایام مختلف پیغامی را ارسال کنید. کافیست افراد مورد نظر خود را وارد یک لیست انتشار کنید و انقلابی در ارتباطات خود ایجاد کنید. ارسال پیام‌ها برای شما رایگان و در مدت زمان کوتاهی صورت می‌گیرد.

چرا در لیست انتشار برای بعضی از افراد پیغام ارسال نمی‌شود یا اصطلاحاً تیک آبی نمی‌خورد؟

این اتفاق دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که در این مطلب به سه نمونه از آن اشاره خواهم کرد.

 1. سرعت اینترنت شما بسیار پایین است یا یک فایل با حجم بالا دارید ارسال می‌کنید.
 2. افراد شماره شما را مسدود کرده‌اند.(اگر فایل‌های شما مفید باشد و با استراتژی خوبی آن‌ها را ارسال کنید حتی یک نفر هم چنین کاری انجام نمی‌دهد)
 3. لیست انتشار های زیادی دارید و در مدت زمان کمی برای همه آن‌ها پیغام ارسال می‌کنید(سعی کنید بعد از ارسال پیام در هر لیست انتشار 5 تا 10 ثانیه مکث کنید و از ارسال پشت سر هم پیغام‌ها در لیست انتشار خودداری کنید. واتس پیغام شما را در هر لیست انتشار باید به دست مخاطبین زیادی برساند)

ترفند های واتس آپ

ترفند های واتس آپ 

چگونه اکانت واتساپ خود را در چندین سیستم دیگر داشته باشیم؟

کافیست از واتساپ وب استفاده کنیم. شما می‌توانید هم در کامپیوتر خود یا دستگاه های موبایل دیگر به یک اکانت واتساپ وصل شوید. به این قسمت توجه کنید:

شما می‌توانید از طریق واتساپ وب یک اکانت را در چندین دستگاه دیگر داشته باشید. اما همیشه یک اکانت دیگر می‌تواند فعال باشد. همچین یک سری محدودیت های دیگر هم وجود دارد که یکی از آن ها این است که اکانت اصلی باید فعال باشد تا با واتساپ وب بتوانید کار کنید. اما نگران نباشید برای این مورد هم تکینک خوبی به شما ارائه می‌دهم. کافیست وارد گوگل‌پلی یا اپ‌استور شوید و نسخه واتساپ بتا را نصب کنید.

ترفند های واتس آپ

ترفند های واتس آپ _ واتساپ بتا یا واتس آپ بیزینس بتا چیست؟

نسخه‌ای آزمایشی است که شرکت واتساپ در حال تست آن است. بعد از این که مشکلات برنامه واتساپ بتا را با برنامه نویسی تا حد خوبی برطرف کرد این نسخه را به صورت عمومی معرفی می‌کند. در گوگل پلی یا اپ‌استور واتساپ را سرچ کنید و کمی صفحه را اسکرول کنید. به دنبال کلمه ملحق شدن به واتساپ بتا بگردید و روی آن کلیک کنید. نسخه آزمایشی واتساپ بیزینس بتا متاسفانه پر می‌باشد. خیالتان راحت باشد مشکلات بزرگی برای شما در نسخه آزمایشی بوجود نمی‌آید.

 چگونه در واتس آپ بیزینس، پیغام خوش آمد گویی، پاسخ فوری و پیغام عدم حضور داشته باشیم؟

یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید در همین بخش است. کافیست در واتس آپ بیزینس روی ابزارهای کسب و کار بزنید و در بخش پیام رسانی بخش های مختلف را انتخاب کنید.

ترفند های واتس آپ

 

چگونه در واتس آپ بیزینس با استفاده از این ویژگی‌ها برند سازی کنید؟

به عنوان مثال می‌توانید در پیغام خوش آمد گویی محتوایی جذاب از خود و کسب و کارتان بنویسید. اینکه چگونه رشد کرده‌اید، هدفتان چیست و…

یادتان باشد که خیلی از خود تعریف نکنید، چون مشتری به هیچ جز خودش اهمیت نمی‌دهد. پس سعی کنید همراه معرفی و برندسازی خود ارزش دادن به مشتری را فراموش نکنید.

 

چه زمانی از پیغام عدم حضور استفاده کنیم؟

شما می‌توانید در پیام های این بخش بنویسید که

پشتیبانی ……… همراه شماست و به زودی پاسخ گو شما خواهیم بود، هدف ما این است که شما …… داشته باشید و بتوانید انتخاب های بهتری در ………… انجام دهید. کارهای بسیار گسترده‌ای در راستای رشد بیزینس خود می‌توانید در این قسمت انجام دهید. یادتان باشد که شما باید کاری انجام دهید که مشتری عاشق شما و برندتان شود.

چگونه از کالانما و نمایه تجاری استفاده کنیم؟

برای اینکه مخاطب به شما اعتماد و اطمینان بیشتری کند نیاز است که در این قسمت‌ها هوشمندانه محتوا را ارائه کنید. محصولات خود را در قسمت کالانما بگذارید و اجازه دهید مخاطب شما برای پاسخ به سوالات و کنجکاوی خود به شما پیغام دهد. این گونه می‌توانید تعامل بهتری با مخاطب خود داشته باشید.

ترفند های واتس آپ

ترفند های دیگر واتساپ

همانند عکس پایین می‌توانید در واتساپ کسب و کار خود را متحول کنید. برای اینکه بتوانید همه را عاشق  کسب‌و کار خود و برندتان کنید پیشنهاد می‌کنم که به صفحه بیزینس کوچینگ بهارمن روید. با استفاده از کوچ خصوصی بهارمن می‌توانید در کمتر از دوماه درآمد خود را بیش از 300 درصد افزایش دهید. ما افزایش درآمد شما را بعد از تکمیل فرم مصاحبه‌تان تضمین می‌کنیم. امیدوارم نکاتی که از این مطلب یاد گرفته‌اید را در کسب‌و‌کار و ارتباطات خود به خوبی پیاده سازی کنید.

ترفند های واتس آپ