0
0

3 گام مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین

761 بازدید
کارآفرین - بهار من

همه ما یکبار به دنیا می‌آییم و فقط یکبار از نعمت زندگی کردن بهره‌مند خواهیم شد. اگر بخواهیم خیلی خوش‌بین باشیم، نهایتا 80 سال عمر خواهیم کرد. یعنی به عبارتی 80 تا 365 روز. البته این در نهایت خوش‌بینی است. اما چیزی که مهم است کیفیت و مطلوبیت دوران زندگی و عمر ماست و کمیت هیچ اهمیتی ندارد. از این رو باید گام‌های مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین بدانیم.
زندگی گذران عمر نیست، این است که ما از تک تک لحظه‌های آن لذت ببریم و به امنیت مالی برسیم و هر چیزی که خواستیم بتوانیم خیلی زود تهیه کنیم. کارآفرین توانا کسی است که اهداف مالی بعدی را مشخص کند (ماشین بعدی، خونه بعدی، ویلای بعدی و … ) و باید بگوییم که اینها تنها با کارآفرینی محقق می‌شود.
ما با خلافکارها و رانت‌خوارها، کاری نداریم آنها هر شب را با استرس می‌خوابند، ما از کارآفرینان و عاشقان کارآفرینی و کسانی که ثروت حلال به دست می‌آورند، صحبت می‌کنیم. قرار است رمز و راز و چگونگی کارآفرین شدن را به شما آموزش دهیم. پس تا انتهای مقاله ۳ گام مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین با ما همراه شوید.

در این مقاله قرار است به پرسش‌های زیر پاسخ دهیم:

کارآفرینی چیست؟

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

ما چرا باید کارآفرین شویم؟

اصول مهم کارآفرینی چیست؟

برای شروع یک کسب و کار چه باید بکنیم؟

تا انتهای مقاله ۳ گام مهم برای کارآفرین شدن، با ما همراه شوید.

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی تعاریف زیادی دارد اما ساده‌ترین تعریف برای کارآفرینی این است که کسب و کاری برای خود راه اندازی کنیم. سیستمی داشته باشیم که برای ما پول ساز باشد.

ما باید با استفاده از هوش و درایت خود و با شناسایی تمام ابعاد وجودی، مهارت‌ها و اهدافی که برای زندگی خود تعیین کرده‌ایم و همین‌طور کشف رسالت زندگی خود، کار مناسب خود را تشکیل دهیم و در کنار آن دست چند نفر دیگر را هم بگیریم. ما نباید منتظر شغل‌های اداری با درآمد اندک و فرسودگی شغلی بالا باشیم بلکه باید کاری را برای خود تشکیل دهیم که در مدت زمان اندک بهره‌وری بالایی داشته باشد.

چرا باید کارآفرین شویم؟

دیگر کسی به عنوان بالاسری برای شما تعیین تکلیف نمی‌کند. این که دیگر به حقوق کارمندی یا کارگری راضی نیستیم. مکلف به تایم کاری از یک شرکت یا یک فرد و دستگاه خاص نیستیم. می‌توانیم چند نفر را دعوت به کار کنیم و آنها را نیز صاحب کار کنیم که این کار اصلی یک کارآفرین است و خیلی دلایل دیگر که در ادامه این مقاله از بهار من با آنها آشنا می‌شویم.

کارآفرینی - بهارمن

سه اصل مهم برای شروع کارآفرینی:

1. تعلل نکنیم
2. ایده پرداز باشیم
3. مسیر را ببینیم
خیلی‌ها چندین و چند سال است به دنبال یک فرصت مناسب یا یک پیشنهاد خوب برای کارآفرینی هستند. باید گفت که این‌ها تنها دنبال یک معجزه می‌گردند و باید به شما بگویم که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و این نیست که یک دفعه ما بتوانیم یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم.

اگر ایده‌ای داریم باید حداقل یکی دو ماهه به یک نتیجه برسیم و تکلیف خودمان را مشخص کنیم فرصت شناس باشیم؟؟!!!
لطفا علاقه‌های کاری که دارید را بنویسید و بعد از آن دنبال افرادی باشید که در همان حوزه فوق‌العاده موفق هستند. این را به خاطر داشته باشید که ما انسان ها فراموش کار هستیم و باید همه چیز را بنویسیم .
یکی دیگر از موارد مهم این است که نگوییم دست در کار ما زیاد است بلکه اگر به کاری علاقه داشتیم برای شروع بگوییم:
آن را شروع می کنم و باید بهترین در آن باشم.

یادتان باشد اگر هدف، شغل و کاری را با علاقه انتخاب کنید و آن را گسترش دهید مهم نیست چند نفر همانند شما به آن کار مشغول هستند مهم این است که علاقه فردی شما سبب پیشرفت چشمگیر و برتری شما نسبت به سایرین می‌شود.

همیشه افراد معمولی قله‌ای را مشاهده می‌کنند که فرد موفق روی آن ایستاده است و توجه نمی‌کنند که آیا این فرد از اول روی قله بوده یا او هم از کوه پایه شروع کرده تا به قله رسیده!
پس بدانید اگر کسی یک کاری را انجام داد و از طریق آن به ثروت رسید، شما هم می‌توانید به خوبی همان کار را انجام دهید. این یک قانون است که شما هم ۱۰۰% می‌توانید. به خاطر داشته باشید که این یک قانون است!

اولین قدم برای شروع هر کسب و کاری داشتن یک ایده است.

کارآفرینی - بهار من

۱. اولین قدم برای ایده این است که: باید بدانیم ما نباید قهرمان باشیم!

قهرمان به چه معناست؟
در این بخش ما باید به این نکته دقت داشته باشیم که سعی نکنیم که اولین کسب و کار را راه بیندازیم و مطمئن باشید افراد قبل از شما هم شاید آن کار را انجام داده‌اند. بهتر است ما ببینیم افراد چه کار هایی انجام دادند و به ثروت رسیدند و ما هم همان کار را بهتر از آن انجام دهیم . باید کار جدید و کم ریسک باشد.

به طور مثال اگر کار جدیدی را می خواهید شروع کنید؛ که کسی قبل از شما انجام نداده باشد دقیقا مثل یک جنگل می ماند که برای شما ناشناخته و ترسناک است. کمتر کسی می تواند از این جنگل تاریک جان سالم به در ببرد .
باید بررسی کنیم و ببینیم آن کاری که می‌خواهیم شروع کنیم به طور دقیق چیست، برای افراد قبل از ما چه اتفاقی افتاده و چه دارایی هایی دارند و بعد شروع کنیم.

کارآفرین - بهار من

۲ .دومین راه برای ایده:

کسب و کاری را شروع کنید که مناسب با علاقه و سلایق شما باشد، مطمئن باشید اگر کاری را شروع کنید که در آن مهارت و دانسته های کافی از قبل را داشته باشید، موفق ترین کسب و کار شما می شود .

۳ .سومین قدم برای ایده :

الگو خوبی داشته باشید تا به الگوی خوبی تبدیل شوید. ما در هر کاری نیاز به یک راهنما و مرشد داریم. یک فرد ممکن است ده سال برای استارت کسب و کارش زحمت کشیده و بعد از ۲۰ سال شروع به درآمد خوب کرده باشد.

ولی به شما در طول شش ماه الی یک سال می گوید. مطمئن باشید اگر اقدام به استارت کسب و کار خود کنید، این چنین فردی هم پیدا میشود.
این نکته خیلی مهم را به یاد داشته باشید که مهمترین چیز در یک کسب و کار برای ما فروش است. اینکه ما بتوانیم بفروشیم، تقریبا ۸۰% ما را جلو می اندازد. پس قبل از شروع کار ببینید می توانید آن کالا را بفروشید و بعد استارت کسب و کار را بزنید.

نکته خیلی مهم این است که ۸۰ درصد انرژی شما باید روی فروش و ۲۰ درصد انرژی را روی بحث‌های دیگر بگذارید مانند دفتر کار، مشخصات منشی، میز و…
اگر کارمند هستید، بهترین کار برای ترک کار کارمندی این است که بتوانید کار دوم خود را راه اندازی کنید و بعد از یک یا دو سال که درآمد این کار دوم به کار اصلی شما رسید می توانید کارمندی را کنار گذاشته و به کار دوم خود برسید و بازدهی آن را زیاد کنید.

کارآفرینی - بهارمن

امیدواریم از مقاله سه گام مهم برای تبدیل شدن به یک کار آفرین استفاده کافی را برده باشید، در مقالات بعدی به طور مفصل درباره استارت و مراحل کسب و کار همراه شما خواهیم بود.

 

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=4103
اشتراک گذاری:

نظرات

8 نظر در مورد 3 گام مهم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتید چه خوبه که ما بتونیم ایده هامونو به مرحله اجرا بذاریم یعنی شجاعتِ شروع داشته باشیم و توانایی گذورندن مراحل اولیه هرکاری رو داشته باشیم

  2

  1. سلام امیدوارم ایده هاتون رو به اجرا بگزارید و همواره موفق باشید.

   2

 2. سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتید چه خوبه که ما بتونیم ایده هامونو به مرحله اجرا بذاریم یعنی شجاعتِ شروع داشته باشیم و توانایی گذورندن مراحل اولیه هرکاری رو داشته باشیم

  2

  1. سلام نرگس جان
   ممنون از شما که با ما همراه شدین
   زنده و سلامت باشید

   لایک

 3. توی این مقاله نکات خیلی خوبی بود و یه نکته طلایی این بود که ما نباید قهرمان باشیم برای من که این نکته مفید بوده

  2

  1. سلام ازتون ممنون که روی رشد فردیتون دارید تلاش می کنید.

   2

 4. توی این مقاله نکات خیلی خوبی بود و یه نکته طلایی این بود که ما نباید قهرمان باشیم برای من که این نکته مفید بوده

  2

  1. سلام ربابه جان
   کاملا درسته
   ولی میتونید قهرمان زندگی خودتون باشید

   لایک