0
0

چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم؟

54 بازدید
چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم
 • اگر ندانیم چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم، پیام کلی قانع کننده ای نخواهد داشت و ممکن است نکات کلیدی صحبت ما گم شوند. کلماتی که در ابتدا و به خصوص در پایان سخنرانی خود می‌گویید، معمولاً متقاعد کننده‌ترین بخش‌های سخنرانی هستند و تقریباً بیش از هر بخش دیگری از سخنرانی شما به یاد می‌آیند. پایان بندی یک سخنرانی باید جذاب و گیرا باشد. بتواند لبخند بر صورت مخاطبین‌اش بنشاند و احساسات آن‌ها را درباره آن موضوع برانگیزد. ما در اینجا برایتان راهکارهایی را مطرح کردیم که پاسخ چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم را خواهید گرفت تا بتوانید یک پایان جذاب و شیرین را به شنوندگان سخنرانی خود هدیه دهید.

  صحبت‌های پایانی خود را کلمه به کلمه برنامه ریزی کنید

  برای اطمینان از اینکه نتیجه گیری شما تا آنجا که می‌تواند قدرتمند است، باید آن را کلمه به کلمه برنامه ریزی کنید. از خود بپرسید:«هدف از این صحبت چیست؟» پاسخ شما باید شامل اقداماتی باشد که می‌خواهید شنوندگان پس از شنیدن صحبت شما در مورد این موضوع انجام دهند. هنگامی که شما در مورد نتیجه نهایی که می‌خواهید واضح باشد، طراحی دقیقی داشته باشید، بسیار پایان دادن آسان‌تر می‌شود. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه ترس مان را از سخنرانی در جمع کاهش دهیم را نیز مطالعه کنید

  همیشه یک سخنرانی را با دعوت به عمل به پایان برسانید

  به ویژه مهم است که به مخاطب بگویید در نتیجه شنیدن صحبت شما چه کاری می‌خواهید انجام دهد. دعوت به عمل بهترین راه برای پایان دادن به صحبت‌های خود با قدرت است. برای مثال: ما چالش‌های بزرگ و فرصت‌های بزرگی داریم و با کمک شما با آن‌ها روبرو خواهیم شد و سال آینده را به بهترین سال در تاریخ خود تبدیل خواهیم کرد! با نزدیک شدن به نتیجه، انرژی و سرعت خود را افزایش دهید. اگر مطلبی که ارائه می‌کنید مجازی باشد، این مهم‌تر است .با قدرت و تاکید صحبت کنید. صرف نظر از اینکه مخاطبان با شما موافق هستند یا مایل به انجام خواسته‌های شما هستند، باید برای آن‌ها کاملاً واضح باشد که چه چیزی را درخواست می‌کنید.

  سخنرانی را با یک خلاصه به پایان برس

  سخنرانی را با یک خلاصه پایان دهید

  در پاسخ سوال چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم در آخر صحبت‌های خود چیزی شبیه این بگویید:«اجازه دهید به طور خلاصه این نکات اصلی را مجدداً بیان کنم…» سپس نکات کلیدی خود را یک به یک فهرست می‌کنید و آن‌ها را برای مخاطبان تکرار می‌کنید و نشان می‌دهید که چگونه هر یک از آن‌ها به نقاط دیگر پیوند دارند. این نشان می‌دهد که شما به پایان صحبت خود می‌رسید.

  با یک داستان جمع بندی کنید

  وقتی به پایان صحبت خود می‌رسید، می‌توانید بگویید:«اجازه دهید داستانی را برای شما تعریف کنم که آنچه را که در مورد آن صحبت کرده‌ام را نشان می‌دهد.» سپس یک داستان کوتاه با یک اخلاقیات بیان می‌کنید و سپس به مخاطب می‌گویید که نتیجه و هدف از داستان چه بود. این را به آن‌ها واگذار نکنید که خودشان بفهمند. اغلب می‌توانید با داستانی پایان دهید که نکات کلیدی شما را نشان می‌دهد و سپس به وضوح به پیام کلیدی که با سخنرانی خود ربط دارد اشاره کنید. این راهکاری است که دیگر نگرانی به خود راه ندهید و خیالتان از سوال چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم، راحت باشد. پیشنهاد میکنم مقاله تمرین های سخنرانی و فن بیان را نیز مطالعه کنید

  آن‌ها را بخندانید

  راهکار دیگر برای سوال چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم، باید گفت می‌توانید سخنرانی را با طنز ببندید. می‌توانید جوکی بگویید که به موضوع شما بازگردد و درس یا نکته اصلی را با داستانی تکرار کند که همه را بخنداند.

  با یک شعر پایان دهید

  یکی دیگر از راهکارهایی که میتوان برای چالش چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم، این است که با یک شعر جمع بندی کنید. اشعار بسیار خوبی وجود دارد که حاوی پیام‌هایی است که نکات کلیدی را که می‌خواهید بیان کنید خلاصه می‌کند.می‌توانید شعری را انتخاب کنید که تکان دهنده، دراماتیک یا احساسی باشد.

  با الهام ببندید

  هفتمین پیشنهاد ما برای سوال چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم، می‌توانید شما یک سخنرانی را با چیزی الهام بخش نیز به پایان برسانید. اگر سخنرانی نشاط ‌بخشی داشته‌اید، به یاد داشته باشید که مردم دوست دارند برای آینده انگیزه و الهام بگیرند تا کاری متفاوت و بهتر انجام دهند. همه افراد مخاطب شما با مشکلات، چالش‌ها، ناامیدی‌ها، شکست‌‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین دلیل، همه از یک شعر، نقل قول یا داستان تشویقی که به آن‌ها قدرت و جسارت می‌دهد، قدردانی می‌کنند.

  پایان مشخص داشته باشید

  وقتی آخرین کلمات خود را می‌گویید، باید برای همه مشخص باشد که به پایان رسیده‌ است. باید هیچ ابهامی یا سردرگمی در ذهن مخاطب شما وجود نداشته باشد. مخاطبان باید بدانند که این پایان است. بسیاری از سخنرانان فقط اجازه می‌دهند صحبت هایشان به پایان برسد. آن‌ها چیزی را با کلمات پرکننده می‌گویند. این یک پایان معتبر نیست و بنابراین از اعتبار و نفوذ شما می‌کاهد. پس چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم؛ وقتی به نتیجه رسیدید، خود را منظم کنید تا کاملاً ثابت بایستید. یک چهره دوستانه در بین مخاطبان انتخاب کنید و مستقیم به آن شخص نگاه کنید. اگر مناسب است، به گرمی به آن شخص لبخند بزنید تا نشان دهید که سخنرانی شما به پایان رسیده است. پیشنهاد میکنم مقاله سخنرانی و 7 راه برای شروع طوفانی را نیز مطالعه کنید

  • در برابر وسوسه موارد زیر مقاومت کنید:
  • کاغذها را به هم بزنید.
  • با لباس یا میکروفون خود بی قراری کنید.
  • به جلو، عقب یا به پهلو حرکت کنید.
  • هر کار دیگری انجام دهید جز اینکه محکم بایستید، مثل درخت.

  مهمانان را به تشویق دعوت کنید

  مهمانان را به تشویق دعوت کنید

  وقتی سخنرانی خود را تمام کردید، مخاطبان می‌خواهند کف بزنند. چیزی که آن‌ها از شما نیاز دارند یک سیگنال واضح است که اکنون زمان شروع کف زدن است. چگونه این علامت را می‌دهید و چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم؛ برخی افراد زودتر از دیگران متوجه خواهند شد که شما اظهارات خود را به پایان رسانده‌اید. وقتی کسی شروع به کف زدن کرد، مستقیماً به آن شخص نگاه کنید، لبخند بزنید و کلمات تشکر را به زبان بیاورید. همانطور که افراد بیشتری کف می‌زنند، به آرامی از فردی به فرد دیگر نگاه کنید، سر تکان دهید، لبخند بزنید و بگویید:«متشکرم». برای غلبه بر ترس از سخنرانی در جمع ، هیچ پاداشی بهتر از لذت بردن از یک دور تشویق وجود ندارد.

  راحت بایستید و دست بدهید

  اگر ردیف اول مخاطبان نزدیک شما هستند، قدم بردارید یا به جلو خم شوید و هنگامی که یکی از آن‌ها برای تشویق بلند شد، دست آن شخص را بفشارید. وقتی شما با یک نفر از مخاطبان دست می‌دهید، بسیاری از افراد دیگر در حضار احساس می‌کنند که شما هم به آن‌ها دست می‌دهید و به آن‌ها تبریک می‌گویید.

  یک تصویر یا کلیپ پخش کنید

  آخرین پیشنهاد ما درباره چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم این است که از یک تصویر بصری جذاب استفاده کنید. این اسلاید را پس از پایان ارائه خود بگذارید تا به مخاطب چیزی برای نگاه کردن و فکر کردن در چند دقیقه آینده ارائه دهید. اسلایدهای “متشکرم” واقعاً به مخاطب کمک نمی‌کند. شما باید به صورت شفاهی بگویید “متشکرم”، با لبخند و با تماس چشمی مثبت، قرار دادن آن روی یک اسلاید احساسات را از بین می برد. می‌توانید از یک اسلاید خلاصه استفاده کنید که تمام نکات کلیدی را که همراه با فراخوان برای اقدام بیان کرده‌اید نشان می‌دهد. همچنین می تواند نام و اطلاعات تماس شما را نشان دهد.

  سخن پایانی در مطلب چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم

  شروع و پایان ارائه شما از همه مهم‌تر است. نتیجه‌گیری به شما فرصتی می‌دهد تا اثری ماندگار به جا بگذارید که شنوندگان آن را با خود می‌برند. مطالعات نشان می دهد که وقتی افراد وظیفه به یاد آوردن اطلاعات را دارند، “بهترین عملکرد را در ابتدا و انتها دارند”. بنابراین ضروری است که در بیانیه پایانی خود تأثیری بگذارید. یک پایان قوی به افراد انگیزه می دهد، قدرت می‌دهد و آنها را تشویق می کند تا اقدام کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=33806
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  0 نظر در مورد چگونه سخنرانی را به پایان برسانیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای ارتباط با بهارمن، یکی از سه راه (واتساپ، اینستاگرام، تماس) زیر را انتخاب کنید: