وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30 ثبت نام در وبینار
وبینار شخصیت جذاب در ارتباطات ✨کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز --> جمعه 1401/02/30
ثبت نام در وبینار
0
0

چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ ۴راهکار فوق‌العاده قوی

183 بازدید
چگونه از مغز خود کار بکشیم؟
 • چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ طبیعتا شما هم می‌دانید که ما انسان‌ها از تمام ظرفیت مغز خود، استفاده نمی‌کنیم. این بدان معنی نیست که ما بخش‌هایی از مغزمان را دست نخورده کنار گذاشته‌ایم. بلکه تقریبا تمامی نقاط مغز ما در کارها و افکار مختلف درگیر می‌شوند و این موضوع در طولانی مدت صدمات جبران ناپذیری را به فرد وارد می‌کند که مهم‌ترین آن آلزایمر زودرس و سایر اختلالات است. اما این سئوال مهم پیش می‌آید که چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  بهره‌وری و عملکرد مغز انسان‌ها تغییر می‌کند. این تغییر تا حد زیادی اکتسابی است. یعنی با تمرین کردن و رفتار‌های روزانه، می‌توانیم در تقویت حافظه بهتر عمل کنیم. در این مطلب می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ و چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟

  قدرت مغز شما

  با اینکه علم و تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است اما هنوز دانشمندان و محققان اطلاعات زیادی را راجب 2 موضوع نمی‌دانند.

   • موضوع اول کهکشان و فضای بالای سرمان است.
   • موضوع دوم مغز است.

  برای اینکه بدانیم مغز ما چقدر پیچیده و قدرتمند است، لطفا فیلم پایین را از امیرحسین حامدی مشاهده کنید.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ؟

  می‌خواهیم به سراغ 4 راهکار ساده و کاربردی برویم که خیلی راحت‌تر متوجه شویم چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ و به دستاورد‌های خوبی برسیم‌.

  برای اینکه بخواهیم عضله و ماهیچه های بدنمان را قوی کنیم نیاز است روزها و سالها تمرینات سخت و دشوار انجام دهیم، مغز و حافظه همچون عضله‌های بدن است که برای آنکه آن را قوی کنیم باید روزانه تمرین‌هایی انجام دهیم. در زیر به چهار راهکار مهم اشاره کرده‌ایم.

  1- درست فکر کنید

  متاسفانه به ما انسان‌ها یاد ندادند که چگونه فکر کنیم. همچنین سیستم درستی برای فکر کردن نداریم. طرح سوالات خوب باعث می‌شود ما به جواب‌های خوبی دست پیدا کنیم. اگر سوال اشتباه از خودمان بپرسیم به جواب‌های اشتباه می‌رسیم.

  اهمیت طرح سوال را جدی بگیرید. بسیاری از کتاب‌هایی که از سال 2015 به بعد به چاپ رسیدند از اهمیت طرح سوال صحبت به عمل آورده‌اند؟ آیا شما سوالات خوبی از خود می‌پرسید؟

  ما همیشه باید بزرگترین سوالات زندگی و کسب‌وکار خودمان را مورد بررسی قرار دهیم.

  برای مشاهده مقاله تقویت حافظه برای آزمون کلیک کنید.

  سوالاتی مثل:

  • چگونه هوشمندانه‌تر در ……. باشم؟
  • مهم‌ترین هدف من الان چیست؟
  • چه کاری را باید در …….. متفاوت انجام بدم؟
  • چک لیست چه چیزهایی‌رو باید درست کنم؟
  • چه چیزی دارد وقت من را می‌گیرد؟
  • ارزش‌های زندگی من چیست؟ آیا آن‌ها را مرور کرده‌ام؟
  • در چه آموزشی باید شرکت کنم؟ چه مهارتی را باید یاد بگیرم؟
  • کجا می‌توانم بازاریابی کنم؟
  • چگونه درآمد بیشتری داشته باشم؟
  • پول‌های خودم را چگونه بودجه‌بندی کنم؟
  • چگونه کیفیت رابطه خودم را به عزیزان زندگیم بهتر کنم؟

  برای اینکه از مغز خود بهتر کار بکشید، سوالات را روی کاغذ بنویسید. به جواب آن‌ها فکر کنید. زمانی که ما چیزی را روی کاغذ می‌نویسیم، عملکرد مغز ما بهبود پیدا می‌کند. حتی با همین راهکار ساده یعنی نوشتن شما بازدهی مغزی بیشتری دارید. نوشتن باعث می‌شود که نورون‌های مغزی بهتر عمل کنند. بنابراین سوالات بالا را بنویسید و به آن عمل کنید.

  آماده هستید مهم‌ترین نکته این مقاله را متوجه شوید:

  سوالات مهم زندگی خود را در جایی یاد داشت کنید. مثلا من این سوالات را در برنامه پاورپوینت خود قرار دادم. سوال‌های بالا بخش کوچکی از سوالاتی هستند که من در برنامه پاورپوینت برای خود آماده کرده‌ام.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  شما می‌توانید سوالات مهم زندگی خود را روی برنامه ورد، کاغذ، قسمت نوت گوشی و…. فضا‌های مختلف دیگری داشته باشید.

  2- به صورت سیستمی فکر کنید

  برای پاسخ دادن به این سوالات هر هفته زمانی را مشخص کنید. مثلا صبح روزهای جمعه به سراغ این سوالات بیایید و برای پاسخ دادن به آن‌ها وقت بگذارید. این تعهد را داشته باشید که در ماه حداقل 4 بار را برای فکر کردن عمیق زمان اختصاص می‌دهید. یادتان باشد که سوالات درست زندگی ما را تغییر می‌دهند. بنابراین با اختصاص دادن روزی در هفته برای فکر کردن، تفکر را به صورت یک سیستم در زندگی خودتان به راه بیاندازید.

  مغز انسان از فکر کردن فرار می‌کند

  آگاه باشید که مغز انسان‌ها برای راحتی ما ساخته شده است. مغز نمی‌خواهد شما اذیت شوید و عاشق دوپامین است. بخاطر همین خاطر شما وقتی که ناراحت هستید ناخودآگاه سر از اینستاگرام یا تلویزیون و… سر در می‌آورید. مغز ناراحتی شما را درک می‌کند و به فکر ترشح دوپامین می‌کند تا حال شما خوب شود.

   برای مشاهده مقاله هورمون های یادگیری کلیک کنید.

  بخاطر همین موضوع ما به مشکلات زندگی‌مان فکر نمی‌کنیم و طبیعتا این مشکلات با این سبک زندگی هر روز بزرگتر می‌شوند. مغز ما انسان‌ها حاظر نیست وقتی را برای سوالات مهم زندگی در نظر بگیرد. به عنوان مثال خیلی از انسان‌ها از سوالات عکس پایین فرار می‌کنند.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  اگر می‌خواهید جواب سوالات بالا را پیدا کنید و سرنخ‌های برای پاسخ درست پیدا کنید مقاله شناخت رسالت زندگی را مطالعه کنید.

  3- گلوکز و کارکرد مغز

  تقویت حافظه

  مغز ما برای عملکرد بهتر به گلوکز احتیاج دارد. بهترین خوراکی‌هایی که می‌توانید استفاده کنید، خرما،‌ توت خشک، انجیرخشک و عسل هستند. خوراکی‌هایی که گفته شد به شما کمک می‌کند، در مدت زمان طولانی بهره‌وری مغز خود را بالا نگه دارید.

  شیرینی‌های خیلی شیرین را مثل انواع کیک‌ها، قطاب، پولکی و… را برای بهبود عملکرد مغز استفاده نکنید. بدن برای جذب این همه قند، انسولین زیادی ترشح می‌کند و به همین خاطر شما بعد از چند دقیقه عملکرد مغز شما کاهش پیدا می‌کند.

  4- صبح زود از خواب بیدار شوید

  برای اینکه بهتر از ظرفیت مغز خود استفاده کنید سحرخیز باشید. سحرخیزی به شما کمک می‌کند در ساکت‌ترین زمان شبانه روز بهترین نتیجه را از مغز خود بگیرید. زمانی که سحر از خواب بیدار می‌شوید، سطح اکسیژن خالص روی زمین بیشتر از هر زمان دیگر است. مغز استراحت خود را داشته است و آماده است که شما به کارش بیاندازید. من نوشتن این مطلب را ساعت 5:30 دقیقه صبح شروع کردم. بنابراین موضوع عملگرایی هم بسیار مهم است.مغز ما انسان‌ها می‌تواند در صبح بهترین عملکرد را داشته باشد.

  اگر می‌خواهید سحرخیز شوید پیشنهاد می‌کنم مقاله چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم را مطالعه کنید.

  5- تمرکز کنید

  تمرکز مهارت است. مثل هر مهارت دیگری که تا به الان آموخته‌ایم. آیا می‌توانید یک ساعت روی کار یا پروژه خود متمرکز شوید. ذهن خود را کنترل کنید تا به سراغ افکار دیگری نرود. همچین تا جایی که می‌توانید عوامل حواس‌پرتی را مثل گوشی موبایل، سر وصدا، شلوغی‌ها و…. را کم کنید. بنابراین چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  با تمرکز می‌توانیم خروجی و بازدهی مغز خود را افزایش دهیم و تقویت حافظه بهتری داشته باشیم. تمرکز مهارت مهمی است که در دنیای شلوغ امروز باید یاد بگیریم. در تصویر پایین شما متوجه می‌شوید که ما بعد از 45 دقیقه به اوج تمرکز خود دست پیدا می‌کنیم.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  شاید تکنولوژی به ما خیلی کمک کرده باشد. اما گوهر های ارزشمندی را مثل تمرکز، مثل فکرکردن درست و…. را از ما گرفته است. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه کیفیت و توجه خود را روی کارهای مختلف بیشتر کنید، مقاله افزایش تمرکز را مطالعه کنید.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم؛ نتیجه گیری

  کافیست چند کار ساده را انجام دهید. می‌توانید با تکنیک های مختلف از بیشتر قدرت مغز خود استفاده کنید. برای استفاده بهینه‌تر از مغز خود باید محیط و کارهای خود را سازماندهی کنید. سحرخیز باشید، مهارت تمرکز کردن را یاد بگیرید، از خود سوالات درست بپرسید و نکات ریزی که در مقاله راهکار های موثر برای تقویت حافظه گفته شد را رعایت کنید. کارهایی که انجام دادن آن‌ها ساده است. انجام ندادنش هم ساده است.

  بنابراین شما پی بردید که چگونه بهتر زندگی کنیم و چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  اما آیا آموزش‌های خود را در زندگی‌تان پیاده‌سازی می‌کنید؟ امیدوارم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶۴ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=9880
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  122 نظر در مورد چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ ۴راهکار فوق‌العاده قوی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام به تیم پر انرژی بهارمن❤️
   امیدوارم که حالتون عالیه عالی باشه.
   توی این مقاله ما ۴ تا راهکار ساده و کاربردی
   برای اینکه چطور از مغز خودمون کار بکشیم رو یاد گرفتیم.
   راهکارهایی که با استفاده از اونها می‌تونیم به بهترین نحو فکر کنیم و درست عمل کنیم و باعث تقویت حافظمون بشیم.
   که فکر کردن به صورت سیستمی خیلی برام جالب و جدید بود.
   خیلی ممنون بابت مقاله‌ی فوق العادتون.
   زنده باشید.❤️

   لایک

  2. سلام سلام سلام
   خیلییییییییی مفید بود این مقاله
   همه ما دوست داریم در بین همه به یک انسان باهوش مشهور بشیم و وقتی میریم جلوی آینه و به خودم نگاه می کنیم به هوش خودمون افتخار کنیم حالا که خدا اندامی به این شگفت انگیزی به نام مغز در وجود ما قرار داده چراکه میتونیم کارهای شگفت انگیزی باهاش انجام بدین با این روش که گفته شد می‌توانیم از این اندام بیشتر کار بکشیم و لذت بیشتری هم ببریم مغز جوری هست که اگر از این کار نکشیم فعالیتش کم میشه و وقتی از این مغز کار بکشیم عملکرد بهتری داره
   ممنون ممنون ممنون از شما آقای حامدی🌞🌞🌞🌞🌞✨✨🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌛

   لایک

  3. سلام استاد
   اسم مقاله هم عالی بود
   مغز بعد از ۴۵ دقیقه به اوج تمرکز خودش میرسه و چهار راهکار برای اینکه مغزمون رو به کار بندازه گفتین
   خیلی ممنونم

   لایک

  4. ماها از تمام ظریفت مغزمون استفاده نمیکنیم بلکه جز خیلیی کوچیکی از اون استفاده میکنیم و بقیش رو اکبند میزاریم کنار🤭
   ما باید یادبگیریم چطوری از کل مغزمون استفاده کنیم یا چطوری کلشو درگیرکنیم
   یکی از روش هاش اینه سوالاتی که توی ذهنمون هست رو بنویسیم و تمام تلاشمون بکنیم تا براشون جواب پیدا کنیم چون اینکار باعث میشه عملکرد مغز بهتر شه هم باعث میشه از مغزمون کار کشیده بشه هم به سوالامون برسیم
   کار دیگه اش خوردن خوراکیه برای بهترین عملکرد ما باید از چیز هایی مثل عسل و توت خشک یا خرما..‌.استفاده کنیم تا گلوکز کافی به مغزمون برسه
   یکی از روش های دیگه بیدار شدن صبح زوده این کار باعث میشه مغز اکسیژن کافی داشته باشه و عملگرایی خوبی داشته باشیم
   مورد بعدی که خیلی مهمه بنظرم تمرکز کردنه که برای بعضی هامون کار سختیه وقتی میخواید کاری رو انجام بدین عوامل که حواستون رو پرت میکنن گوشی.سرصدا دوری کنید یه روش که من برای خواندن هم استفاده میکنم اینه که یه کاغذ میزارم کنارم هرچی موقع خوندن حواسمو پرت میکنه مینویسم تا بعدش بهش برسم
   کافیه چند کار ساده را انجام بدیم یابا تکنیک های مختلف از بیشتر قدرت مغز خودمون استفاده کنیم برای استفاده بیشتر از مغز خود باید محیط و کارهای خودوقف بدیم و سحرخیز باشیم مهارت تمرکز کردن را یاد بگیریم و….
   خداقوت استاد

   لایک

  5. سلام و درود 🌸✨
   واقعا شاید تکنولوژی به ما خیلی کمک کرده باشه اما چیزهای ارزشمندی رو مثل تمرکز، مثل فکرکردن درست و…. را ما گرفته است. و ما نباید زیاد متکی به تکنولوژی باشیم و باید از داده و مغز خودمون استفاده کنیم
   بابت این مقاله عالی متشکر🙏🏻🌹

   لایک

   1. سلام
    کاش می‌شد از کل ظرفیت مغز استفاده کرد
    کلی بهتر می‌شد 🥲
    اما خب باز هم خوبه که میشه یادبگیریم حداقل بهترین استفاده از مغزمون ببریم
    اما خب بزرگ‌ترین مشکل بنظر من همون عدم تمرکز کردن هست
    تکنولوژی فکر های زیاد همه دست به دست هم میدن تمرکز از ما بگیرن اما خب با راهکار هایی که عرض کردین میتونیم بهتر تمرکز کنیم و بهتر از مغزمون کار بکشیم

    لایک

  6. سلام و خسته نباشید خدمت استاد حامدی
   در این مقاله چهار راهکار برای کار کشیدن از مغز یاد گرفتیم ۱ درست و سیستمی فکر کردن یعنی ۴بار درماه سوالاتی رو روی کاغذ بنویسیم وروشون فکر کنیم۲ مصرف خوراکی های گلوکز دار مثل عسل انجیر خشک توت خشک خرما ۳ صبح زود بلند شدن تا از ظرفیت مغز خود استفاده کنیم ۴ تمرکز کنیمتا خروجی وبازدهی مغز بهتر شود

   لایک

  7. سلام استاد خداقوت
   ممنون بابت این نکات کاربردی و مهم که انجام دادنشون میتونه زندگی مون رو بهتر کنه
   مخصوصا این ۴ تا روشی که گفتین، درست فکر کنیم و از خودمون سوال بپرسیم، صبح زود بیدارشیم و سحرخیز باشیم که واقعا سحرخیزی عالی هست و میشه به اکثر کارهامون برسیم و انجامشون بدیم و اینکه تمرکز کنیم که خیلی مهم هست
   ما بعد از ۴۵ دقیقه به اوج تمرکز خودمون می‌رسیم
   واقعا عالی بود استاد، موفق باشین 🌹

   لایک

  8. سلام وقتتون بخیر مثل همیشه عالی بود وبسیار پر کاربرد،ما انسان‌ها از تمام ظرفیت مغز خودمون استفاده نمی‌کنیم و این به این معنی نیست که ما بخش‌هایی از مغزمان را دست نخورده کنار گذاشتیم؛ میتوان گفت تمامی نقاط مغز ما در کارهای مختلف درگیر می‌شوند وبرای اینکه از مغز خود بهتر کار بکشیم باید سوالاتی را روی کاغذ بنویسیم و به جواب آن‌ها فکر کنیم؛ وقتی که ما چیزی را روی کاغذ می‌نویسیم عملکرد مغز ما بهترمیشود. با همین راهکارآسان نوشتن ما بازدهی مغزی بیشتری داریم چون نوشتن باعث می‌شود که نورون‌های مغزی بهتر عمل کنند وما همیشه باید بزرگترین سوالات زندگی خودمان را بررسی کنیم. مغز ما برای عملکرد بهتر به گلوکز نیازدارد بهترین خوراکی‌هایی که می‌توانیم برای عملکرد بهتر مغز استفاده کنیم خرما،‌ توت خشک، انجیرخشک و عسل هستند این خوراکی ها کمک میکنند در مدت زمان زیادی بهره‌وری مغز خودمان را بالا نگه داریم🥰

   لایک

  9. یسلام
   نکات عالی و جامعی در مقاله ذکر شده و مطالب مربوط به تمرکز برام جالب بود و اینکه ما بعد ۴۵ دقیقه به اوج تمرکز میرسیم🙏🌹

   لایک

  10. سلام و خسته نباشید خدمت استاد حامدی عزیز و تیم بی نظیر بهارمن

   خیلیییی ممنون بابت این مقاله مفید💚🍀

   واقعا سوالای زندگی خیلی مغز مارو درگیری میکنن و نوشتن اونا خیلی به کارکرد مغز کمک میکنه و باشید به خوراکمون توجه کنیم و خوراکی هایی مثل انجیر خشک و عسل و.. بخوریم و صبح زود مغز ما اکسیژن بیشتری دریافت میکنه و باعث میشه یادگیری بهتری داشته باشیم.

   این مقاله به ما کمک میکنه که چجوری از مغزمون کار بکشیم و یکی از عالی ترین مقاله های دنیاست و باید از مغزمون کار بکشیم و روش هایی که باید از مغزمون کار بکشیم ۱ درست فکر کنیم ۲ گلوکز و کارکرد مغز ۳ صیح زود از خواب بیدار شدن و ۴ تمرکز کردن .
   بازم ممنون بابت مقاله❤

   لایک

  11. سلام و درود
   تمام روشهای گفته شده مثل نوشتن سوالات مهم زندگی روی کاغذ ، سحرخیزی ، خوردن خوراکیهای شیرین و طبیعی و…واقعا موثرند ولی مهم‌ترینش تعهده که سخت ترین قسمته ، مخصوصا برای سحرخیزی ….
   امیدوارم بتونم با تقویت تعهدم این نکات رو اجرا کنم

   لایک

  12. سلام و خداقوت
   ممنونم از مقاله بینظیرتون مثل همیشه عالی بودید
   برای اینکه از مغزتان درست استفاده کنیم باید1درست فکر کنیم ،سوالهای خوب بپرسیم ونوت برداری کنیم، ۲گلولز و کارکردمغز از شیرینی ها فاصله بگیریم باعث ترشح انسولین میشود، 3سحرخیز باشیم، 4 برروی کار خود تمرکز کنیمو این که سعی کنیم حالمون رو خوب کنیم باترشح دوپامین
   و مهمتر سعی کنیم عملگرا باشیم که خواهیم بود💪💪
   سپاس گذارم بابت زحمات فراوانتان ممنونم که در کنارمون هستید 🥰
   دوستون داریم❤❤🌹
   دوستون دارم

   لایک

  13. سلام استاد
   استاد در کنار راهکارهای دیگر بهترین راهکارها برای کار کشیدن از مغز تفکر سیستمی و سحر خیز بودنه که می تونه مارو در این راه بسیار کمک کنه .

   لایک

  14. سلام سلااااام
   خیلیییییی عالی بود مثه همیشه دستتون درد نکنه بابت این مقاله کاامل🤩🌻

   لایک

  15. سلام استاد خسته نباشید امیدوارم حالتون عالی باشه خیلی ممنون بابت مقاله عالیتون این مقاله تون هم مثل مقاله های دیگه و همچنین فایل صوتی ها وبینارهای دیگه خیلی خیلی عالی و تاثیرگذار بود من احساس می‌کنم که به راه هایی که گفتی نیاز دارند تا اونها رو اجرا کنم و در خودم عادت جدیدتری بسازد و مهمتر از همه به راهکار سحر خیزی خیلی اعتقاد دارم و می دونم که راهکار خیلی عالی هست چون تجربه کردم و مطمئنم راهکارهای دیگه هم عالی هستند امیدوارم موفق بشن در ساختن همچین عادت‌هایی ممنون خدانگهدار.

   لایک

  16. سلااااااااام استاد ♥♥
   من واقعا نمیدونستم انقدر ذهن ما پیشرفتس و انقد شگفتی داره تا اونجایی که هنوز هیچکی به طور کامل ازش نمیدونه و نمیتونن بفهمن😯😯
   خیلی خیلی خیلی باحاله که یه همچیین چیز بزرگو قشنگ و خفنی خدا بین دوتا گوشامون قرار داده 😀 من که دهنم وا مونده هنوز از این ویژگی های مغز…
   واما راهکارای عالی شما… اولا که من تصمیم گرفتم اون سوالارو پشت قاب گوشیم طراحی کنم تا بهش فکر کنم همیشه و بهش تعهد داشته باشم تت درست فکر کنم بعدش تصمیم گرفتم تمرکزمو ببرم بالا تا مغزم قدرتش رو پیدا کنه و همینطور سحرخیز باشمممم (البته من سحرخیز هستم از وقتی که با بهارمن اشنا شدم 😍♥)
   راهکارهاتون جذاب و عالی بود ممنون ازتون

   لایک

  17. بسیار عالی بود استاد همونطور که گفتید مغز ما از فکر کردن فرار می‌کند و ما باید با فکر کردن ازش کار بکشیم تا بتونیم کارهارو انجام بدیم و میتونیم سوال هم بپرسیم مثلا مهم ترین هدف من چیه چجوری کار کنم هوشمندانه تر باشم و این جور سوال ها. وقتی صبح ها زود از خواب بیدار شویم از مغزمون بهتر استفاده میکنیم و باید عملگرا باشیم و روی کارهامون تمرکز کنیم که با این کار میتونیم بازده مغز رو زیاد کنیم

   لایک

  18. خیلی عالی بود…..درست فکر کردن خیلی مهمه و این که افکار مون رو روی کاغذ بنویسیم کمک زیادی میکنه….و اگه تعهد داشته باشیم که هر چند وقت سوال های مهمی رو از خودمون بپرسیم باعث میشه کیفیت زندگی مون بیشتر بشه…داشتن تمرکز هم خیلی مهم هستش چون اگه تمرکز کافی نداشته باشیم نمیتونیم به خوبی کارهامون رو انجام بدیم و سحر خیز بودن هم خودش کمک زیادی میکنه
   ممنون از مطالبتون ❤💛

   لایک

  19. سلام استاد
   مثل همیشه عالی بودین
   اینکه ۴راهکاری که مغز مان را بکار گیریم واقعا راهکارهای خوبی بودند
   با نوشتن سوالات زندگی در کاغذ واقعا انسان به اوج
   موفقیت میرسه 😍
   ممنونم ازتون😍

   لایک

   1. سلام و عرض ادب خسته نباشید چقدر خوب که طرز صحیح سوال پرسیدنو بهمون اموزش دادید با اون قسمت از مقاله که سحر خیزی دخیل بود توش واقعا اگه صبحا زود بیدار بشیم استرس نداریم تمام لیست کارهامونو از اول پلنر تا اخرش تیک میزنیم ولی زمانی که ساعت یازده از خواب بیدار میشیم همش کسل بی حال پر از استرس و اضطراب.. پرخاشگر کلی موارد دیگه از این قبیل ☹️ پس برد با کسیه که زود بیدار شه ورزش کنه و به کار های روزش برسه
    این که چه جوری از عملکرد مغزمون هم استفاده کنیم خیلی نکته خوبی بود این مقاله برای من به شخصه خیلی مفید و تاثییر گذار بود ✨🙏🏻♥️مچکرم

    لایک

  20. سلاممم سلام‌شبتون بخیرر
   مثل همیشه عالی بودد نکات خیلی مهم و مفیدی رو بهمون گفتید🙏🌻
   برای حداکثر استفاده از مغز خورذن خوراکی های متاسب ک گلوکز لازم مغزمون رو فراهم میکنند مانند خرما ،توت خشک، انجیر خشک و.. خیلی مفید هستش
   برای افزایش استفاده از مغز میتونیم تمرکزمونو در کارهامون زیاد کنیم و….

   لایک

  21. سلام وقت بخیر و شبتون هم بخیر
   ممنون از مقاله تون . خداقوت
   مقاله بسیار جالبی بود بر روی ۴ نکته مهم برای بهره وری بهتر از مغز نوشته بود شده بود و کلا نکات مهمی بودن از جمله درست فکر کردن، تمرکز داشتن ،احتیاج مغز به گلوکز و صبح زود از خواب بیدار شدن
   شبتون بخیر

   لایک

  22. های وقت بخیر
   وای چقده خوبه اینطور چیزا🥲یه سوال فقط دارم اقا مگه وقت مفت و بی ارزشه که پاشیم تا صد میلیارد بخوایم بشماریم😶ایا؟
   واقعا حساب کردنش برام مهم نبود #البته با عرض پوزش توهین به کسی نشه ها
   ولی خوب من زمانی که واسه محاسبه این بزارم اگه بزارم روی مسائل مهم تر زندگیم ایا مفید تر نیست🙃

   لایک

  23. سلام استاد خسته نباشید خداقوت.
   مقالهٔ بسیار عالی بود راه کار هایی که گفتین مثل سحرخیزی،تمرکز کردن، اینکه بعد از ۴۵دقیقه به اوج تمرکز می‌رسیم و اینکه مغز برای رفع ناراحتی تلاش میکنه که دوپامین ترشح کنه.بسیار جالب بودن .ممنون بابت زحماتتون موفق باشید🌹🌹🌹

   لایک

   1. سلام خسته نباشید
    برای حداکثر استفاده از مغز خوردن خوراکی های مناسب که گلوکز لازم مغزمون رو فراهم میکنند ضروری هستش
    برای افزایش استفاده از مغز میتونیم تمرکزمونو در کارهامون زیاد کنیم و اینکه مدت زمان اولیه برای تمرکز هم خیلی خوب بود

    لایک

  24. سلام استاد واقعا معنای خلاصه و مفید یعنی مقاله های شما و تمرکز کردن واقعا باعث میشه هرکاری به بهترین نحو ممکن انجام بشه و این جمله قدیمی که میگه سحرخیز باش تا کامروا باشی واقعا عالیه

   لایک

  25. سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز
   واقعا بیشتر دغدغه های ما همین سوالای زندگیه که نامفهومه برامون
   و در مورد تمرکز.واقعا تنها چیزی که به شخصه ندارم همینه
   اصلا نمیتونم تمرکز کنم
   هیچ وقت نمی دونستم که مغز هزار میلیارد نورون داشته باشه
   ممنونم از اینوه راهکار هایی رو بهمون نشون دادید که از مغزمون بهترین استفاده کنیم
   و چقدر خوبه که مغز با ترشح دوپامین باعث خوشحالی میشه
   واقعا مقاله عالی و جالبی بود که یه اطلاعاتی رو راجب مغز خودمون دونستیم

   لایک

  26. واقعا اینکه گفتید سوالات مهم زندگیتون رو بنویسید و بهش فکر کنید خیلی خوبه
   همه دغدغه های ما همین سوالای زندگیه که نامفهومه برامون
   و در مورد تمرکز.واقعا تنها چیزی که به شخصه ندارم همینه
   اصلا نمیتونم تمرکز کنم
   لطفا کمک کنید🙏

   لایک

  27. سلام و خسته نباشید از مقاله خوبتون 😍
   هیچ وقت نمی دونستم که مغز ما انقدر عجیب باشه که صد هزار میلیارد نورون داشته باشه😍😍
   ممنونم از اینوه راهکار هایی رو بهمون نشون دادید که از مغزمون بهترین استفاده کنیم
   و چقدر خوبه که مغز با ترشح دوپامین باعث خوشحالی میشه ☺
   واقعا مقاله عالی و جالبی بود که یه اطلاعاتی رو راجب مغز خودمون دونستیم

   لایک

   1. سلام باز هم ممنون به خاطر این مقاله عالی وکامل❤️
    یه سوال برای من پیش اومده
    با توجه به مقاله های قبلی بیشترین یادگیری تو 25 دقیقه اول اتفاق میوفته و تمرکز از 45 دقیقه به بعد بیشتر میشه
    چکار کنیم که بتونیم یادگیری رو توی تایم تمرکز بیشتر کنیم یا تمرکز رو توی تایم یادگیری بیشتر کنیم؟

    لایک

  28. سلام
   دقیقا موافقم که رسیدن به تمرکز بالا بعد از45دقیقه و پرسیدن سوال و پیدا کردن جواب اون ها یا حتی نوشتن و فکر کردن در طول هفته میتونه تاثیر بسزایی در عملکرد و یادگیری ما داشته و کلا درسته که مغز سعی داری دوپامین ترشح کنه
   ممنون🌺

   لایک

   1. مغز ما از فک کردن فرار میکنه اما ما باید حداقل چهار بار در ماه ب فکردن عمیق اختصاص بدیم همچنین مغز ما از فک کردن فراریم و ب فکر راحتی و حال خوب ماست و از فک کردن مارو باز میداره و دوپامین ترشح میکنه سوالات خیلی مهم هستن ما باید سوالاتی از خودمون بپرسیم و ب دنبال پاسخشون ب اونها فکر کنیم تا زندگیمون تغیر کنه همچنین تمرکز خیلی مهمه و مغز ما بعد از ۴۵ دقیقه ب تمرکز کامل میرسه باید مغزمون رو کنترل کنیم تا ب سراغ بقیه افکار نره از شیرینی نباید استفاده کنیم و از غذاهای گلوکز دار باید استفاده کنیم

    لایک

    1. سلام به شما دکتر حامدی و همه رفقا و رقبا
     ممنونم ازتون بابت تهیه چنین مقاله های زیبا و عالی و شگفت انگیز و لالیگایی .
     دقیقا باهاتون موافقم که مغز برای فرار کردن از غم و ناراحتی به دنبال ترشح دوپامین یک سری کارها رو انجام میده مثلا منو خودم اینو خیلی دیدم که وقتی ناراحتم میرم اینستا و‌‌ برنامه های دیگر تا که بتونم از این حالت رها شوم مطلب خیلی فوق العاده و زیبایی و کاملا درستی بود
     واقعا خیلی از جمله های مقاله در مورد مغز شگفت انگیز و عالی بود واقعا خیلی خوبه که ما از وقت ها در مورد چرایی زندگی مان تفکر کنیم و بدونیم که هدفمان از زندگی چیست از کجا آمدیم و به کجا میرویم و آمدنمان بهر چه بده است 🙂🙂🙂🙂🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺💝💝💘💝💝💝💌💜💜💜💕💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💙⁦❤️⁩💙⁦❤️⁩💙⁦❤️⁩💛⁦❤️⁩💛⁦❤️⁩🧡⁦❤️⁩💘😻💘😻⁦❤️⁩🌺⁦❤️⁩🌺😈💝👿😈👿👿😈👿👿👿😈👿😈👿😈👿😈👿😍🥰🤩🥰🤩😍🤩😍😍🤩😍🥰🥰

     لایک

    2. عالی بود مرسی مطالبی بود که نمیدونستم مثل همین فرار مغز از فکر و درست فکر کردن

     لایک

    3. سلام خیلی ممنون بابت مقاله واقعا عالی بود اینکه ۴راهکاری که مغز مان را بکار گیریم واقعا راهکارهای خوبی بودند امیدوارم که بتوانم راهکارها رو اجرا کنم

     لایک

     1. استادمقاله امروز عالی بود،واینکه گفتید بعد از45دقیقه مغز ما به اوج تمرکز میرسه من این روتجربه کردم. به نکات خیلی مهمی اشاره کردید.تشکر

      لایک

   2. خداقوت😍👏
    بله تکنولوژی بااینکه کمک زیادی به مامیکنه برای اینکه کارهامون رو آسونتر و سریعتر انجام بدیم اما باعث شده مغزمون تنبل بشه و حتی یه شماره تلفن رو هم حفظ نکنیم یا یه جمع وتفریح ساده رو انجام ندیم و فکرنکنیم و ازش کارنکشیم
    اما بعمل به این ۴ تاراهکارو جواب دادن به سوالات
    میتونیم عملکردمغزمون رو بهترکنیم .

    لایک