0
0

چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ ۴راهکار فوق‌العاده قوی

668 بازدید
چگونه از مغز خود کار بکشیم؟
 • چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ طبیعتا شما هم می‌دانید که ما انسان‌ها از تمام ظرفیت مغز خود، استفاده نمی‌کنیم. این بدان معنی نیست که ما بخش‌هایی از مغزمان را دست نخورده کنار گذاشته‌ایم. بلکه تقریبا تمامی نقاط مغز ما در کارها و افکار مختلف درگیر می‌شوند و این موضوع در طولانی مدت صدمات جبران ناپذیری را به فرد وارد می‌کند که مهم‌ترین آن آلزایمر زودرس و سایر اختلالات است. اما این سئوال مهم پیش می‌آید که چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  بهره‌وری و عملکرد مغز انسان‌ها تغییر می‌کند. این تغییر تا حد زیادی اکتسابی است. یعنی با تمرین کردن و رفتار‌های روزانه، می‌توانیم در تقویت حافظه بهتر عمل کنیم. در این مطلب می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ و چگونه حافظه خود را تقویت کنیم؟

  قدرت مغز شما

  با اینکه علم و تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است اما هنوز دانشمندان و محققان اطلاعات زیادی را راجب 2 موضوع نمی‌دانند.

   • موضوع اول کهکشان و فضای بالای سرمان است.
   • موضوع دوم مغز است.

  برای اینکه بدانیم مغز ما چقدر پیچیده و قدرتمند است، لطفا فیلم پایین را از امیرحسین حامدی مشاهده کنید.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ؟

  می‌خواهیم به سراغ 4 راهکار ساده و کاربردی برویم که خیلی راحت‌تر متوجه شویم چگونه از مغز خود کار بکشیم؟ و به دستاورد‌های خوبی برسیم‌.

  برای اینکه بخواهیم عضله و ماهیچه های بدنمان را قوی کنیم نیاز است روزها و سالها تمرینات سخت و دشوار انجام دهیم، مغز و حافظه همچون عضله‌های بدن است که برای آنکه آن را قوی کنیم باید روزانه تمرین‌هایی انجام دهیم. در زیر به چهار راهکار مهم اشاره کرده‌ایم.

  1- درست فکر کنید

  متاسفانه به ما انسان‌ها یاد ندادند که چگونه فکر کنیم. همچنین سیستم درستی برای فکر کردن نداریم. طرح سوالات خوب باعث می‌شود ما به جواب‌های خوبی دست پیدا کنیم. اگر سوال اشتباه از خودمان بپرسیم به جواب‌های اشتباه می‌رسیم.

  اهمیت طرح سوال را جدی بگیرید. بسیاری از کتاب‌هایی که از سال 2015 به بعد به چاپ رسیدند از اهمیت طرح سوال صحبت به عمل آورده‌اند؟ آیا شما سوالات خوبی از خود می‌پرسید؟

  ما همیشه باید بزرگترین سوالات زندگی و کسب‌وکار خودمان را مورد بررسی قرار دهیم.

  برای مشاهده مقاله تقویت حافظه برای آزمون کلیک کنید.

  سوالاتی مثل:

  • چگونه هوشمندانه‌تر در ……. باشم؟
  • مهم‌ترین هدف من الان چیست؟
  • چه کاری را باید در …….. متفاوت انجام بدم؟
  • چک لیست چه چیزهایی‌رو باید درست کنم؟
  • چه چیزی دارد وقت من را می‌گیرد؟
  • ارزش‌های زندگی من چیست؟ آیا آن‌ها را مرور کرده‌ام؟
  • در چه آموزشی باید شرکت کنم؟ چه مهارتی را باید یاد بگیرم؟
  • کجا می‌توانم بازاریابی کنم؟
  • چگونه درآمد بیشتری داشته باشم؟
  • پول‌های خودم را چگونه بودجه‌بندی کنم؟
  • چگونه کیفیت رابطه خودم را به عزیزان زندگیم بهتر کنم؟

  برای اینکه از مغز خود بهتر کار بکشید، سوالات را روی کاغذ بنویسید. به جواب آن‌ها فکر کنید. زمانی که ما چیزی را روی کاغذ می‌نویسیم، عملکرد مغز ما بهبود پیدا می‌کند. حتی با همین راهکار ساده یعنی نوشتن شما بازدهی مغزی بیشتری دارید. نوشتن باعث می‌شود که نورون‌های مغزی بهتر عمل کنند. بنابراین سوالات بالا را بنویسید و به آن عمل کنید.

  آماده هستید مهم‌ترین نکته این مقاله را متوجه شوید:

  سوالات مهم زندگی خود را در جایی یاد داشت کنید. مثلا من این سوالات را در برنامه پاورپوینت خود قرار دادم. سوال‌های بالا بخش کوچکی از سوالاتی هستند که من در برنامه پاورپوینت برای خود آماده کرده‌ام.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  شما می‌توانید سوالات مهم زندگی خود را روی برنامه ورد، کاغذ، قسمت نوت گوشی و…. فضا‌های مختلف دیگری داشته باشید.

  2- به صورت سیستمی فکر کنید

  برای پاسخ دادن به این سوالات هر هفته زمانی را مشخص کنید. مثلا صبح روزهای جمعه به سراغ این سوالات بیایید و برای پاسخ دادن به آن‌ها وقت بگذارید. این تعهد را داشته باشید که در ماه حداقل 4 بار را برای فکر کردن عمیق زمان اختصاص می‌دهید. یادتان باشد که سوالات درست زندگی ما را تغییر می‌دهند. بنابراین با اختصاص دادن روزی در هفته برای فکر کردن، تفکر را به صورت یک سیستم در زندگی خودتان به راه بیاندازید.

  مغز انسان از فکر کردن فرار می‌کند

  آگاه باشید که مغز انسان‌ها برای راحتی ما ساخته شده است. مغز نمی‌خواهد شما اذیت شوید و عاشق دوپامین است. بخاطر همین خاطر شما وقتی که ناراحت هستید ناخودآگاه سر از اینستاگرام یا تلویزیون و… سر در می‌آورید. مغز ناراحتی شما را درک می‌کند و به فکر ترشح دوپامین می‌کند تا حال شما خوب شود.

   برای مشاهده مقاله هورمون های یادگیری کلیک کنید.

  بخاطر همین موضوع ما به مشکلات زندگی‌مان فکر نمی‌کنیم و طبیعتا این مشکلات با این سبک زندگی هر روز بزرگتر می‌شوند. مغز ما انسان‌ها حاظر نیست وقتی را برای سوالات مهم زندگی در نظر بگیرد. به عنوان مثال خیلی از انسان‌ها از سوالات عکس پایین فرار می‌کنند.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  اگر می‌خواهید جواب سوالات بالا را پیدا کنید و سرنخ‌های برای پاسخ درست پیدا کنید مقاله شناخت رسالت زندگی را مطالعه کنید.

  3- گلوکز و کارکرد مغز

  تقویت حافظه

  مغز ما برای عملکرد بهتر به گلوکز احتیاج دارد. بهترین خوراکی‌هایی که می‌توانید استفاده کنید، خرما،‌ توت خشک، انجیرخشک و عسل هستند. خوراکی‌هایی که گفته شد به شما کمک می‌کند، در مدت زمان طولانی بهره‌وری مغز خود را بالا نگه دارید.

  شیرینی‌های خیلی شیرین را مثل انواع کیک‌ها، قطاب، پولکی و… را برای بهبود عملکرد مغز استفاده نکنید. بدن برای جذب این همه قند، انسولین زیادی ترشح می‌کند و به همین خاطر شما بعد از چند دقیقه عملکرد مغز شما کاهش پیدا می‌کند.

  4- صبح زود از خواب بیدار شوید

  برای اینکه بهتر از ظرفیت مغز خود استفاده کنید سحرخیز باشید. سحرخیزی به شما کمک می‌کند در ساکت‌ترین زمان شبانه روز بهترین نتیجه را از مغز خود بگیرید. زمانی که سحر از خواب بیدار می‌شوید، سطح اکسیژن خالص روی زمین بیشتر از هر زمان دیگر است. مغز استراحت خود را داشته است و آماده است که شما به کارش بیاندازید. من نوشتن این مطلب را ساعت 5:30 دقیقه صبح شروع کردم. بنابراین موضوع عملگرایی هم بسیار مهم است.مغز ما انسان‌ها می‌تواند در صبح بهترین عملکرد را داشته باشد.

  اگر می‌خواهید سحرخیز شوید پیشنهاد می‌کنم مقاله چگونه صبح زود از خواب بیدار شویم را مطالعه کنید.

  5- تمرکز کنید

  تمرکز مهارت است. مثل هر مهارت دیگری که تا به الان آموخته‌ایم. آیا می‌توانید یک ساعت روی کار یا پروژه خود متمرکز شوید. ذهن خود را کنترل کنید تا به سراغ افکار دیگری نرود. همچین تا جایی که می‌توانید عوامل حواس‌پرتی را مثل گوشی موبایل، سر وصدا، شلوغی‌ها و…. را کم کنید. بنابراین چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  با تمرکز می‌توانیم خروجی و بازدهی مغز خود را افزایش دهیم و تقویت حافظه بهتری داشته باشیم. تمرکز مهارت مهمی است که در دنیای شلوغ امروز باید یاد بگیریم. در تصویر پایین شما متوجه می‌شوید که ما بعد از 45 دقیقه به اوج تمرکز خود دست پیدا می‌کنیم.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ بهارمن

  شاید تکنولوژی به ما خیلی کمک کرده باشد. اما گوهر های ارزشمندی را مثل تمرکز، مثل فکرکردن درست و…. را از ما گرفته است. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه کیفیت و توجه خود را روی کارهای مختلف بیشتر کنید، مقاله افزایش تمرکز را مطالعه کنید.

  چگونه از مغز خود کار بکشیم؛ نتیجه گیری

  کافیست چند کار ساده را انجام دهید. می‌توانید با تکنیک های مختلف از بیشتر قدرت مغز خود استفاده کنید. برای استفاده بهینه‌تر از مغز خود باید محیط و کارهای خود را سازماندهی کنید. سحرخیز باشید، مهارت تمرکز کردن را یاد بگیرید، از خود سوالات درست بپرسید و نکات ریزی که در مقاله راهکار های موثر برای تقویت حافظه گفته شد را رعایت کنید. کارهایی که انجام دادن آن‌ها ساده است. انجام ندادنش هم ساده است.

  بنابراین شما پی بردید که چگونه بهتر زندگی کنیم و چگونه از مغز خود کار بکشیم؟

  اما آیا آموزش‌های خود را در زندگی‌تان پیاده‌سازی می‌کنید؟ امیدوارم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶۵ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=9880
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  122 نظر در مورد چگونه از مغز خود کار بکشیم ـ ۴راهکار فوق‌العاده قوی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام مقاله بسیار عالی بود
   سعی میکنم بتونم سوالات مهم زنگیم رو روی برگه بنویسم
   و هر هفته یه روزی به اون سوالات اختصاص بدم و در موردشون فکر کنم ، بنظرم این کار راهکار بسیار جالبی هستش و حتی اگه ما یه هدفی رو توی زندگیمون داشته باشیم مثل خود من که پزشکی هست بنظرم اسن کار که هر هفته در مردش فکر کنیم خیلی خوبه و یک جور انگیزه
   هستش. من راستس تا الات فکر میکرم خوردن خوراکی های خیلی شیرین مثل باقلوا برای بهبود و عملکرد مغز خوب هستش دلی اشتباه میکردم و فهمیدم که چه خوراکی هایی خوب هستش ، راستش سحر خیزی هم واقعا موثر هست من خودم به شخصه صبحانه عملکرد مغزم واقعا بهتره
   ممنون از شما برای این مقاله مفیدتون

   لایک

  2. راهکاراتون عالی بود و جالب از اینکه به ما کمک میکنید بسیار سپاسگزارم دمتون گرمممم 😍😍😍❤️❤️

   لایک

  3. ممنون بابت مقاله خوبتون
   من امروز متوجه شدم که چ خوراکی هایی برای مغز مفید و چ خوراکی هایی مضرن
   و چطور میتونم از مغزم کار بکشم
   ممککن بابت مقاله خوبتون

   لایک

  4. ممنونم از اینکه اهمیت قدرت و کارکرد مغز رو یادآوری کردید
   سوالاتی هم که مطرح کردید خیلی عالی هستن. من سعی میکنم روی این سوالات وقت بذارم و عملکردم رو بهبود ببخشم

   لایک

  5. سلام ممنون بابت مقاله خوبتون ۴ راهکار برای کار کشیدن ازمغز درست فکر کنیم سحر خیز باشیم توجه به گلوکز و کارکرد مغز و تمرین تمرکز خیلی مفید هستند

   لایک

  6. واقعا تکنولوژی مغز ما رو تا حدودی تنبل کرده
   خیلی به این راهکارها نیاز داشتم حتما اجراشون میکنم ممنون

   لایک

   1. از اینکه مطالب به روز و مفیدی ارائه می‌دهید بسیار سپاسگزارم به امید عملی کردن راه کارهای مفید از جمله طرح سوالات خوب از خود و سحر خیزی و تمرکز بیشتر …

    لایک

   2. سلام
    مثل همیشه عاااااالی بود
    و من این مطلب که شما در مقاله ذکر کرده بودید رو نمیدونستم اینکه خوردن شکلات و تنقلات شیرین هنگام آزمون یا امتحان و… باعث بهبود عملکرد مغز نمیشه بلکه میزان عملکرد مغز رو هم کاهش میده!!
    ممنونمم از شما

    لایک

  7. واقعا تکنولوژی مغز ما رو تا حدودی تنبل کرده
   خیلی به این راهکار ها برای استفاده نیاز داشتم حتما اجراشون میکنم ممنون

   لایک

  8. سلام وقتتون بخیر💫
   این مقاله تلنگر بزرگی بهم وارد کرد.واقعا فکر کردن به این سوال که اگه اینجوری ادامه بدم به کجا میرسم ترسناک و در عین حال خیلی کمک کنندس. و اینکه شمردن عدد صدمیلیارد خیلی برام جالب بود و وقتی فهمیدم ۳۱۷۰سال طول میکشه واقعا شکه شدم
   خداقوت♥️

   لایک

  9. سلام به استاد و همگی دوستان مطالب مثل همیشه عالی بود من متاسفانه قبل امتحانام شکلات میخورم که حالا فهمیدم چ کار اشتباهی بوده مرسی از مطلب مفیدتون

   لایک

  10. سلام ودرود 🌸🌸
   بی نهایت مقاله ٬ عااااالی بود
   سحرخیزی فوق العاده موثره درست مثل یه آسانسور میمونه که ما رو زودتر به بهار زندگیمون میرسونه
   و قسمتی از مقاله که راجب خوراکی های گلوکز دار بود عااالی بود مصرف این خوراکی ها بی نهایت باعث میشه راندمانمون در آزمون ها و درس خوندن بیشتر بشه ممنون بابت مطالب عاااالیتون
   خداقوت🧿♥️

   لایک

  11. سلام, وقتتون به خیر باشه انشالله، خداقوت، تشکر بابت این مقاله ی خوب. مغز یکی از نعمت هایی است که خدا به ما انسان ها ارزانی داشته، به خصوص تفکر. البته درست فکر کردن هم خیلی نقش مهمی دارد. ما در زندگی هدف های مختلفی داریم که مهمترینش رسیدن به خدا است.
   امیدوارم ان شاء الله بتونیم استفاده ی درست از مغزمان داشته باشیم.
   خدایا شکرت. ❤️❤️❤️❤️❤️

   لایک

  12. سلام استاد
   این مبحث در مورد فعال کردن مغز واقعا عالی بود..
   من همیشه فکر میکردم که خوردن خوراکی های شیرین خیلی خوبه ولی الان فهمیدم تمام مدت در اشتباه بودم……واقعا افکار منفی خیلی تاثیر گذاره و باید تا میتونیم ازش دوری کنیم…..اگه هم با این راهکار ها بتونیم تمرکز رو بالا ببریم قطعا به نتایج خوبی میرسیم….
   ممنون از مطالبتون❤️

   لایک

  13. با سلام؛ در این مقاله راهکارهای فوق العاده ای برای استفاده بیشتر و بهتر از مغز را یاد گرفتم مانند:
   ۱. سیستمی و درست فکر کردن یعنی پرسیدن سوالات درست از خود و در زمان مشخص پاسخ دادن به آن ها.
   ۲. خوراکی ها( خرما- توت و انجیر خشک و عسل)
   ۳.سحرخیزی
   ۴. تمرکز کردن روی کار

   ان شاءالله بتونم با مرور زمان این آموزش ها را در زندگی خود پیاده سازی کنم.
   از شما سپاسگزارم.🙏🌼🍃

   لایک

  14. سلام استاد این ۴راهکاری که برای فعال کردن مغزگفتین ونحوه درست فکرکردن وتمرکز داشتن فعالیت اول صبح وخوردن این مواد که من همیشه فکرمیکردم خوردن چیزهای شیرین واسه مغز عالیه که غلط ازکار دراومدوجالبش این بودکه بعد۴۵دقیقه به اوج تمرکز ذهنی میرسیم .ممنون ازشما

   لایک

  15. صبح زود بیدار شدن بنظرم مهمترین عامله و باعث پیشرفت های بزرگی میشه البته سرحال بیدار شدن مهمتره

   لایک

   1. کاملا موافقم👌👌👌 و به نظرم مهم ترین عامل برای سرحال بیدار شدن خواب کافی و مناسب شب قبل هست.

    لایک

  16. سلام. ممنون بابت توضیحات عالی مقاله هاتون💝💝
   ولی آقای حامدی، من واقعاً متوجه نمیشم منظور دقیق از ارزش های زندگی یعنی چی؟! و اینکه مگه تو همین خوراکی های که فرمودید، هم گلوکز نداره؟ یا منظور شما اینه که میزان گلوکزش از شیرینی ها کمتره؟🙏🏻

   لایک

  17. سلام 🤗
   وقت بخیر
   ممنون استاد حامدی بابت تلاشتون برای آماده کردن این مقاله واقعا مثل همیشه عالی بود به خصوص اینکه مغز ما برای اینکه عملکرد بعتری داشته باشد میتونیم از خواراکی های مثل توت خشک؛خرما؛انجیر خشک و عس استفهده کنیم

   لایک

   1. سلام آقای حامدی من خیلی خوشحالم باز تونستم در چالش به همراه شما و تیم شما شرکت کنم؛ ممنونم از این که به فکر ما هستید.
    واقعا راست میگید یکی از مشکلات ما ، درست فکر کردن است اما اشالله بتونیم از این به بعد درست فکر کنیم .
    استاد من هیچ وقت خوراکی مثل خرما و … یادم نمیره.
    ممنونم🙏🌹

    لایک

  18. باسلام ودرود خدمت استاد عزیز
   بسیار ممنون وسپاسگزارم به خاطر ارسال مطالب آموزنده و مفیدی که در اختیارمون گذاشتید .

   لایک

  19. سلام استاد
   یعنی به سوالات مهم زندگی باید در صبح زود فکر کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم؟

   لایک

  20. سلام استاد حامدی عزیز
   پرسیدن سوال از خودمون و یاد داشت کردن خیلی راه کار خوبی هست من قبلنا هم بیشتر از نوشتن استفاده میکردم یعنی وقتی فکرای زیادی تو سرم بود همه رو روی برگه پیاده میکردم بعد با نگاه کردن بهشون فکر میکردم اینطوری نتیجه بهتری گرفتم

   لایک

  21. سلام استاد حامدی.مقاله خیلی عالی بود و قطعا پیچیدگی مغز فراتر از تصور ماست.
   ممنون بابت مقاله خوبتون

   لایک

  22. سلام آقای حامدی بزرگوار و اعضای تیم بهارمن خیلی عالی بود مقاله چگونه از مغز خود کار بکشیم،فکرکنیم،سوال طرح کنیم و به آنها پاسخ بدیم اینکه از وضعیت حال خودمون راضی هستیم و این راهی که میریم فکر میکنیم به هدف مون میرسیم یا نه و اگه خلاف جهت هستیم مسیرمون رو تغییر بپیم برای اینکه خوب فکر کنیم و از مغز خودمون کار بکشیم و یا عملکرد خوبی داشته باشیم سحرخیز باشیم چون صبح اول وقت مغز ما آماده ی کار هست و به اندازه کافی استراحت کرده و اون موقع عملکرد خوبی هم داریم ،سعی میکنم به همه اینها عمل کنم خیلی ممنون خسته نباشید خدانگهدار

   لایک

   1. سلام وقت بخیر
    در این مقاله مطالب خلاصه ومفید کاربردی بود که حاصل تلفیق
    زنجیره ایه چندین کتاب سودمند که درمقاله و وبینارهای قبلی اسمی ازشون برده شده بود.
    و اما بنظر من محرک ترین و جامع ترین عاملانی که در هر زمانی میشه با استفاده از اون ها تقریبا تمامی کارکردهای مثبت مغز رو پوشش و به حد نصاب رسوند 2عامل هستند. به ترتیب روشن کردن اراده مغز وافزایش ماکزیمم توجه انحصاری برای بحث مورد نظر که بهش میپردازیم و حداکثر بازدهی رو به ما میده.(البته که این 2عامل کلی هستند و در برگیرنده عوامل بسیاری هستند)
    مقاله مفید و ارزشمندی بود
    تشکر فراوان از جناب حامدی و مجموعه بهار من
    همیشه موفق باشید 🌷⁦♥️⁩

    لایک

  23. مقاله بسیار جالبی بود.
   مدتی است که سعی میکنم سحرخیز باشم و از فواید آن آگاهم.اما موارد دیگر مخصوصا طرح سوالات درست از خود برای من ناشناخته بود و سعی میکنم توصیه های شما رو در زندگی روزمره به صورت استمراری انجام دهم.
   موفق باشید

   لایک

  24. سلام استاد عزیز ممنونم بابت این مقاله خوب❤
   همه مطالب عالی بودند ولی بنظر من بکارگیری این نکته ها خیلی سخته ولی تلاشمو میکنم💪

   لایک

   1. سلام وقت بخیر
    در این مقاله مطالب خلاصه ومفید کاربردی بود که حاصل تلفیق
    زنجیره ایه چندین کتاب سودمند که درمقاله و وبینارهای قبلی اسمی ازشون برده شده بود.
    و اما بنظر من محرک ترین و جامع ترین عاملانی که در هر زمانی میشه با استفاده از اون ها تقریبا تمامی کارکردهای مثبت مغز رو پوشش و به حد نصاب رسوند 2عامل هستند. به ترتیب 1_ روشن کردن اراده مغز 2_افزایش ماکزیمم توجه انحصاری برای بحث مورد نظر که بهش میپردازیم و حداکثر بازدهی رو به ما میده.(البته که این 2عامل کلی هستند و در برگیرنده عوامل بسیاری هستند)

    لایک

  25. سلام استاد حامدی عزیز ممنون بابت این مقاله ی زیباتون واقعا پیچیده ترین چیزی که تا به این لحظه دیدم همین مغز خودم بوده از نظر من علاوه بر اینکه خدا این عضو مهم رو برامون خلق کرده ماهم در شکل گیریش نقش داشتیم همین افکاری که داریم حالا چه مثبت و چه منفی غذاهایی هستن که ما بخورد مغزمون میدیم اگه افکارامون تا جایی که میتونیم نمیگم حتما امااا تا جایی که میتونیم مثبت نگه داریم مغزمون هم عملکرد بهتری خواهد داشت و عکس این موضوع هم هست. اما چیزی که در حقیقت وجود داره اینکه همین عضوی که بین دوتا گوشمون قرار داره میتونه کارا خارق العاده ایی انجام بده همین الانم اینارو مغزم نوشت نه خودم!!! چون خودم به مغزم یاددادم همیشه به دیگران کمک کنه هرچی که درونش میگذره رو بیان کنه و خجالت نکشه😄

   لایک

  26. با عرض سلام و عرض ادب خدمت استاد حامدی عزیز و خانواده بهارمن (●’◡’●)
   مقاله تون بسیار تا بسیار عالی و مفید بود
   و به نکاتی شاره شده که در کمتر جایی به انها اشاره میشود
   و سوالی که داخل مقاله به اون اشاره شده است خیلی جای تامل و فکر کردن به این سوال مهم و اساسی هست
   که هر کس در زندگی باید این سوال را از خود بپرسد که اگر همینطوری به زندگی خود ادامه بدم به کجا میخوام برسم و …
   و تکنیک هایی که داخل مقاله راجب تقویت حافظه گفتید خیلی مفید و کاربردی هستند
   خیلی از خواندن مقاله لذت بردم
   دوستتون دارم و امید وارم که به موفقیت های بیشتری برسید

   لایک

   1. خواهش میکنم محمد مهدی عزیز
    پسر خوش فکر کرمانی
    مطمئنم که یه زندگی فوق‌العاده رو برای خودت میسازی
    شاد باشی پسر

    لایک