0
0

چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟

276 بازدید
چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم
 • در این مطلب می‌خواهیم که یاد بگیریم که چگونه صحبت کنیم تا دوستان‌مان از صحبت با ما لذت ببرند. حتی اگر ساعت صحبت کردیم، با اشتیاق فراوان به حرف‌های ما گوش دهند و ما احساس خوبی داشته باشیم که می‌توانیم موثر باشیم. می‌خواهیم یاد بگیریم که چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم و چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا شخصیت جذاب‌تری داشته باشیم.

  در این مطلب به سوالات پایین پاسخ داده می‌شود:

  چگونه صحبت کنیم تا جذاب شویم؟

  چگونه در جمع دوستان زیبا صحبت کنیم؟

  چگونه صحبت کنیم تا دیگران جذب ما شوند؟

  چرا خسته کننده صبحت می‌کنیم؟

  چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟

  چگونه در جمع دوستان خوب صبحت کنیم؟

  آماده شنیدن اطلاعاتی هستید که شخصیت جذاب تر و کاریزماتیک تری داشته باشیم؟ اگر هستید لطفا یک نفس عمیق بکشید و با من همراه شوید. همه ما باید یاد بگیریم که:

  خوب صبحت کنیم

  صبحت‌های خوبی کنیم

  شاید جملات بالا شبیه هم باشند، اما تفاوت بزرگی دارند. خیلی از ما خسته کننده صحبت می‌کنیم، خیلی از ما زخم زبان‌های ناراحت کننده‌ای به دیگران می‌گوییم که می‌خواهیم تمامی موارد را در این مطلب بررسی کنیم.

  در ادامه نکاتی گفته می‌شود که شما متوجه می‌شوید، چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟ هر کدام از مواردی که در پایین بیان می‌شود را به دقت بررسی کنید و اگر آن را مشکل خود دیدید سعی کنید در سبب بهبود آن عمل کنید.

  چگونه در جمع دوستان خوب صبحت کنیم؟

  بی احترامی و بی توجهی

  انسان یک موجود اجتماعی است که نیاز به توجه دیگری دارد. زمانی که طرف مقابل شما در حال صحبت کردن است، توجه و تمرکز شما کجاست؟ اگر شما سر تان در گوشی موبایل است یا به دیگران بی‌توجهی می‌کنید، دیگران هم چنین کاری را انجام می‌دهند. یادمان باشد که بعضی وقت‌ها ما از روی ناآگاهی این کار را انجام می‌دهیم.

  همچنین بی‌احترامی‌های کوچک باعث می‌شود که ما ارتباطات خودمان را از دست بدهیم. شاید شما فکر کنید که بی احترامی به کسی نکردید. اما همین که دیگران را مسخره می‌کنیم، افراد دیگر ناراحت می‌شوند. سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا من، به دیگران احترام می‌گذارم، توجه به آن‌ها دارم؟

  تن صدا

  اگر با یک تن صدا صحبت کنیم، طبیعتا دیگران خسته می‌شوند. ما برای اینکه توجه دیگران را داشته باشیم و افراد حوصله‌شان سر نرود باید، باید تن صدای خودمان را نسبت به صحبت‌هایی که می‌کنیم بالا یا پایین ببریم. در نظر بگیرید که یک فیلم سینمایی هیچ ولوم صدایی نداشته باشد. طبیعتا همه بیننده‌ها، همان ابتدای ویدیو تصمیم می‌گیرند که ادامه فیلم را مشاهده نکنند.

  برای اینکه تن صدای بهتری داشته باشید نیاز هست، تمرینات صداسازی انجام دهید یا دوره‌های صداسازی را خریداری کنید.

  دوره صداسازی با استاد حامدی

  صحبت‌هایی با انرژی منفی

  بعضی از افراد را که می‌بینیم، یاد گرفتاری هایمان می‌افتیم. طبیعتا شما هم این جمله را شنیدید. آیا زمانی که با دیگران صحبت می‌کنید، به بیان مشکلات و گرفتاری‌ها می‌پردازید؟ شما دوست دارید با چه افرادی صحبت کنید؟ طبیعتا کسانی که در زندگی به موفقیت‌های بیشتری رسیدند یا شوخ طبع هستند و حال دل ما را خوب می‌کنند.

  آیا از تکنیک‌های شوخ طبعی استفاده می‌کنید؟

  حسن ریوندی کسی است که با شوخ طبعی نزدیک به 20 میلیون مخاطب در اینستاگرام دارد. این آمار نشان می‌دهد که ما ایرانی‌ها چقدر از افراد شوخ طبع خوشمان می‌آید. شوخ طبعی تکنیک‌هایی دارد که شما می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید. مثلا اگر فیلم‌های کمدی را دقت کنید، متوجه می‌شوید که بازیگر‌ها از تعدادی الگو طنز استفاده می‌کنند. کافیست آن‌ها را شناسایی کنید و خودتان هم از آن الگو های طنز استفاده کنید.

  میزان انرژی شما چقدر است؟

  کسانی که انرژی دارند، همیشه دور و بَرشان شلوغ است. شما از چه فروشنده‌ای بیشتر دوست دارید که خرید کنید؟ کسی که بی‌حال است و حتی کلمات را به درستی بیان نمی‌کند، یا از کسی خرید می‌کنید، که به شما خوش آمد بگوید، از روی صندلی بلند شود و…

  طبیعتا همه ما از کسی خرید می‌کنیم که انرژی بیشتری دارد. شما موقع صحبت کردن چگونه می‌نشینید؟ چگونه حرف می‌زنید؟ آیا صدای شما انرژی دارد؟ برای داشتن انرژي باید چه کاری انجام دهیم؟

  داشتن انرژی در صحبت کردن

  از شما می‌خواهم کمی فکر کنید. به کسانی که با انرژی بالا صحبت می‌کنند و شما از گفت و گو با آن‌ها لذت می‌برید، فکر کنید. آن‌ها چه کسانی هستند؟ فقط کافیست الگو برداری کنید. در ابتدا کمی از آن‌ها تقلید کنید تا کم کم سبک خودتان را به دست آورید. برای داشتن انرژی کلی تکنیک وجود دارد که با الگو برداری خودتان باید آن‌ها را پیدا کنید. چون در این مطلب فرصت نمی‌کنیم تک تک آن‌ها را به شما به اشتراک بگذاریم.

  عدم خویشتن دوستی

  اگر خودتان را دوست ندارید، چه انتظاری دارید که دیگران شما را دوست داشته باشند؟ اگر به خودتان احترام نمی‌گذارید، چه انتظاری دارید که دیگران به شما احترام بگذارند؟ اگر با خودتان هنوز به صلح نرسیدید، چه انتظاری دارید که دیگران با شما به صلح برسند. چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟ آیا شما هم مسائلی که گفته شد را داشتید؟ اگر پاسخ بله هست باید روی عزت نفس خود در روابط کار کنید.

  پر حرفی و پشت سر دیگران حرف زدن

  خیلی از ما ایرانی‌ها بخاطر اینکه مهارت‌های ارتباطی را یاد نگرفتیم، در جمع‌ها حرف‌های مهمی نداریم. مثلا پشت سر دیگران حرف می‌زنیم یا دیگران را مسخره می‌کنیم. تعامل درست را هنوز یاد نگرفتیم. همه ما باید یاد بگیریم که در جمع دوستان چگونه صبحت کنیم. خوب صحبت کنیم و حرف‌های خوبی برای صحبت، داشته باشیم.

  زیادی بودن

  فردی جذاب و کاریزماتیک است که زمان کمش را در اختیار دیگران قرار می‌دهد و خوش بیان است. زیادی بودن نشان می‌دهد که ما هیچ هدفی برای آینده نداریم و می‌خواهیم وقت‌مان را تلف کنیم. دیگران این مورد را متوجه می‌شوند و طبیعتا حرف‌های کسی برایشان مهم است که فکر‌های بزرگی در سر دارد و برای آن تلاش می‌کند.

  نداشتن داستان و مثال

  داستان‌ها باعث می‌شود که نیم کره راست مغز ما درگیر شود. زمانی که ما شروع به صبحت می‌کنیم، نیم کره چپ مغز افراد که جایگان منطق و گوش دادن است درگیر می‌شود. بنابراین برای اینکه صحبت‌های جذاب تری داشته باشیم، بهتر است از داستان و مثال استفاده کنیم که جایگاه آن، نیم کره راست مغز ما است. البته بیان داستان و مثال خوبی‌های دیگری هم دارد که شخصیت بهتری از ما نشان می‌دهد و افراد خیلی نکات را در مورد ما متوجه می‌شوند.

  عدم برقراری ارتباط چشمی

  یکی از دلایل اینکه خسته کننده صحبت می‌کنیم، این است که ارتباط چشمی خوبی نداریم. حرف‌های شما جایی منتقل می‌شود که نگاهتان است. خجالت را کنار بگذاریم و در زمان‌هایی که مناسب است به صورت طرف مقابل‌مان نگاه کنیم تا حواسش به صحبت‌های ما جمع شود. ارتباط چشمی تکنیک‌های خیلی زیادی دارد که کم کم می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید.

  زبان بدن شما چگونه است

  بعضی از سخنران‌های حرفه‌ای انقدر حرفه‌ای از زبان بدن‌شان استفاده می‌کنند که افراد مات و مبهوت صحبت‌های آنان می‌شوند. خیلی از زمان‌ها باید دست و حالت چهره ما به جای ما سخن بگویند. اگر شما یاد بگیرید که زبان بدن حرفه‌ای داشته باشید، به یک شخصیت جذاب تبدیل می‌شوید. به عنوان مثال سخنرانی پایین را از استاد امیرحسین حامدی مشاهده کنید و به زبان بدن، لحن، تن صدا و موارد دیگر توجه کنید:

  دایره واژگان

  چکار کنیم که خسته کننده صحبت نکنیم؟ یکی از نکات مهم دیگر، داشتن واژگان مناسب است. اگر در صحبت‌ها به دنبال واژه برای استفاده کردن هستید و مکث‌های زیادی می‌کنید، یعنی واژگان کاملی در صحبت‌های خود ندارید. همچنین خیلی از ما می‌توانیم، از جملاتی بهتر استفاده کنیم. در ادامه چند جمله را می‌نویسم و اگر دوست داشتید آن‌ها را جایگزین کنید:

  به تو ربطی نداره                 

  خودم حلش میکنم

  ببخشید که مزاحم‌تون شدم   

  از اینکه وقتتون رو در اختیار من …

  ببخشید آقا یا خانم

  بزرگوار یا سرکار خانم

  بنظرم اصلا خوب نیست       

  بنظرم هنوز جای کار داره

  چکار کنیم که جذاب تر صحبت کنیم؟

  تا به الان متوجه شدیم برای اینکه کاریزما بیشتری در صحبت و رفتارمون داشته باشیم باید روی چند ویژگی از خودمان کار کنیم. تن صدای بهتر، عزت نفس، زبان بدن، انرژی، ارتباط چشمی، دایره واژگان، داشتن مثال و داستان، شوخ طبعی و….

  برای اینکه موارد فوق را در خود بهتر کنید، پیشنهاد ما به شما دوره شخصیت جذاب است که با آن مطمئنا مورد دوست داشتن خود و دیگران قرار می‌گیرید و احساس خوبی به خود دارید. برای مشاهده اطلاعات دوره شخصیت جذاب روی عکس پایین کلیک کنید.

  دوره فشرده شخصیت جذاب

  کاریزماتیک باش و ارتباطات موفق و قدرتمند بساز

  حرف پایانی چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم

  همه ما انسان‌ها دوست داریم که مورد توجه دیگران قرار بگیریم. اگر احساس طرد شدن یا رهایی از طرف دیگران را داشته باشیم واقعا برای ما سخت است. خیلی از افراد فکر می‌کنند که ذاتا فردی هستند که مورد دوست داشتن دیگران نیستند. اما در این مطلب متوجه شدیم که چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم و با انجام چند کار ساده می‌توانیم به یک شخصیت جذاب و کاریزماتیک تبدیل شویم. شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=31580
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  1 نظر در مورد چرا خسته کننده صحبت می‌کنیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. خیلی ممنون از شما استاد گرامی
   مقاله بسیار مفیدی بود
   و پکیج صدا سازی بسیار کامل برای من کار ساز بود
   من بعد از خواندن مقاله تهیه پکیج دوره صدا سازی
   روابط اجتماعیم با دوستان وآشنایان خیلی بهتر از قبل شده

   لایک