0
0

سر جلسه آزمون کنکور

61 بازدید
سر جلسه آزمون

اینکه سر جلسه آزمون کنکور چگونه باشید و چه کنید خود معضل بزرگی است که هر فرد در زندگی خود دارد و سردرگم است که دقیقا چه باید بکند و اصلا اینکه چه کاری درست‌تر است. خیلی‌ها حتی نمی‌دانند چه تغذیه‌ای برای به همراه داشتن در کنکور مناسبتر است، چه لباسی برای حاضر شدن در جلسه کنکور بهتر است،

استفاده از مداد یا مداد مغزی؟ کدام بهتر است؟ اصلا وسایل مورد نیاز و وسایلی که باید یک فرد در سر جلسه کنکور به همراه داشته باشد چه هست؟ به همراه داشتن آب بهتر است یا شربت، آبمیوه یا انرژی‌زا؟ در این مقاله قرار است یک به یک یه این سئوالات پاسخ دهیم پس تا انتهای مقاله سر جلسه آزمون کنکور با ما همراه شوید.

در این مقاله قرار است به سئوالات زیر پاسخ دهیم:

  • چه وسایلی را باید سر جلسه کنکور ببریم؟
  • به هنگام حضور در جلسه آزمون کنکور چه لباسی مناسبتر است؟
  • آب، شربت یا انرژی‌زا؟

لوازم مورد نیاز کنکور

چه وسایلی را باید سر جلسه کنکور ببریم؟

زمانی که انسان استرس و اضطراب دارد حتی نام خودش را هم فراموش می‌کند چه برسد به آنکه بداند چه چیز را باید به همراه داشته باشد و چه چیزی را نباید به همراه خود داشته باشد که همین موضوع سبب می‌شود بسیاری از داوطلبان زمان بسیار زیادی از مدت زمان کنکور خود را از دست بدهند .

این موضوع با هیچ چیزی قابل جبران نیست و نمی‌توان با هیچ چیز آن را به دست آورد چرت که کنکور به گونه‌ای است کهسر زمان مقرر شروع و در زمان مقرر تمام می‌شود و اگر داوطلبی دیر بر سر آن حاضر شود قادر نیست که زمان بیشتری علاوه بر آن در جلسه حضور داشته باشد پس باید هر کاری بالی اتلاف نشدن زمان‌مان انجام دهیم.

اما به راستی یک سئوال؟ چه وسایلی را باید سر جلسه کنکور ببریم؟ و چه چیزی را نباید سر جلسه کنکور به همراه داشته باشیم؟
از وسایل ضروری که هر داوطلب باد در جلسه کنکور به همراه داشته باشد می‌توان به مداد، البته نه مداد مغزی، پاکن، تراش، خودکار و البته یک زاپاس از هر کدام چرا که ممکن است هر کدام از آنها گم شود، بشکند و یا هر اتفاق دیگری که غیر قابل پیش بینی است رخ دهد پس باید از قبل برای هر کدام یک آمادگی نسبی داشت تا اینکه اتلاف زمان نداشته باشیم و البته از همه مهمتر اینکه اتلاف زمان مساوی است با استرس و اضطراب بیش از حد.

سر جلسه آزمون کنکور

مواردی که در بالا ذکر شد مواردی هستند که برای انجام آزمون به هر یک از آنها احتیاج پیدا می‌کنیم اما موارد دیگری هم هستند که به آنها احتیاج داریم؛ آب. آیا می‌دانید خوردن آب به هنگام درس خواندن یا به هنگام آزمون دادن سبب می‌شود که سلول‌های مغزی بهتر کار کنند و این در روند آزمون بسیار تا بسیار بهتر است.

اما خب هر اتفاقی در جلسه آزمون کنکور قابل رویداد است. مثلا اینکه امکان ضعف شدید و از حال رفتگی باشد زیاد است. پس برای این موضوع باید آمادگی داشته باشید. یک شربت بسیار شیرین، مثلا شربت خاکشیر یا شربت چهار تخم و یا یک شربت دیگری که از گلاب هم در آن استفاده کرده‌اید و شکر فراوان دارد.

که به هنگام از حال رفتگی یا ضعف شدید به کمکتان بیاید و حالتان را سر جا آورد یا مثلا یک قهوه شیرین، شکلات تلخ، کیک و یا هر آن چیز دیگری که خوردن آن زمانبر نباشد و وقت شما را به هدر ندهد. همه این‌ها نیاز شما در سر جلسه کنکور هستند و باید از قبل به فکر هر کدام باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

رتبه زیر 3000

سرجلسه کنکور چه بپوشیم؟

به هنگام حضور در جلسه آزمون کنکور چه لباسی مناسبتر است؟

چه لباسی برای شرکت در جلسه کنکور مناسبتر است؟ برای شرکت در جلسه کنکور بسته به آب و هوا باید یک لباس برای خود انتخاب کنید که ترجیحا سبک و راحت باشد و در دست و پای شما نباشد. اگر کنکور در دی ماه است یک لباس که سرمای هوا را بگیرد و شما را گرم نگه دارد و اگر کنکور تیرماه است یک لباس که سبک و خنک است و در دست و پای شما نیست که دائم باید آن را درست کنید یا تکان دهید یا معذب باشید و یا هر چیز دیگری.

آب، شربت یا انرژی‌زا؟

افراد زیادی بر سر این موضوع که انرژی‌زا خوب است یا خوب نیست بحث دارند. اما به نظر شما خوب است یا نه؟ از آنجایی که انرژی‌زا قند بالایی دارد و از همین نظر مضر است اما برای جلسه کنکور می‌تواند مناسب باشد زیرا انرژی را به فرد می‌دهد تا اینکه عملکرد بهتری در جلسه کنکور داشته باشد. اما آب و شربت هم هر کدام به جای خود خوب است و باید به همراه داشته باشید چرا که آب عملکرد مغز را بهتر می‌کند.

واقعا نیاز به این همه سردرگمی و استرس نیست. تکلیف خودتان را از قبل معین کنید و با ساخت یک چک لیست کار خودتان را برای کنکور ساده‌تر کنید و نگران هیچ چیز نباشید. همه کارها طبق روال پیش خواهند رفت اگر شما طبق روال و برنامه جلو بروید و برای آنچه که می‌خواهید تلاش کنید. شما به آنچه که می‌خواهید خواهید رسید فقط اگر کمی تلاش و پشتکار و برنامه‌ریزی و مدیریت زمان داشته باشید.

نگرانی هیچ چیزی را درست نخواهد کرد فقط سبب تشویش و سردرگمی شما خواهد شد.اگر هدفی که در ذهن دارید در جهت ارزش‌های و رسالت زندگی شما باشد پس نشد و نمی‌شود نداریم، باید تلاش کنید، سختی بکشید و برای آرزوها و اهداف خود زحمت بکشید تا به موفقیت برسید ما هم در این مسیر همراه شما هستیم.

چه وسایلی را باید سر جلسه کنکور ببریم؟ به هنگام حضور در جلسه آزمون کنکور چه لباسی مناسبتر است؟ آب، شربت یا انرژی‌زا؟ هیچ چیز در نیا خوشایندتر و بهتر از این نیست که شما به هدفتان برسید. تمام هدف کادر بهارمن این است که روند رسیدگی به موفقیت را برای شما آسانتر کنند. امید است با تلاش و پشتکار به هر آنچه می‌خواهید برسید. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. شاد و سلامت باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=44246
اشتراک گذاری:

نظرات

1 نظر در مورد سر جلسه آزمون کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *