0
0

5 راهکار افراد هوشمند برای زندگی بهتر

654 بازدید
راهکارهای افراد هوشمند برای زندگی

ما انسان‌ها مرتکب اشتباهاتی می‌شویم که پس از مدتی خودمان را سرزنش می‌کنیم. گاها فکر می‌کنیم که در آن لحظه و در آن شرایط بهترین کار ممکن را انجام داده‌ایم در صورتی که بعد به اشتباهات خود پی می‌بریم.

هدف ما یک زندگی رویایی است پس همانند بازی شطرنج که قبل از هر حرکتی، تمام احتمالات حرکت رقیب را می‌سنجیم باید تمام احتمالات و درست و غلط زندگی را از قبل تصور کنیم و سپس گام برداریم. در این مقاله قصد داریم بگوییم چگونه بر موانع پیشرفت تان غلبه کنید و زندگی رویایی خود را داشته باشید. برای تجربه زندگی سرشار از لذت و با کیفیت بالا تا انتهای مقاله راهکار های افراد هوشمند برای زندگی بهتر، با ما همراه شوید.

فرض کنید که تصمیم می‌گیرید برای دستیابی به موفقیت و پیشرفت در حوزه کاری خودتان یک هفته مداوم به مطالعه در این زمینه بپردازید و کتاب‌های زیادی را مطالعه می‌کنید. پس از گذشت یک هفته به خودتان می‌گویید عجب هفته پرمشغله و مفیدی سپری کردم برای رفع خستگی یک مقدار تفریح کنم، در جمع خانواده باشم، فیلم ببینم و … . این موضوع سبب می‌شود که شما نسبت به گذشته هم کمتر مطالعه کنید و این بزرگترین اشتباه شماست.

مشاهده دوره راز شاد زیستن بهارمن

همه ما برای ادامه زندگی و تجربه یک زندگی مطلوب و با کیفیت بالا به دنبال تغییراتی ماندگار هستیم اما متأسفانه نسبت به عادت‌ها و رفتارهای اشتباهی که تلاش‌مان را بی نتیجه می‌کنند، بی اطلاعیم.

راهکار افراد هوشمند برای زندگی بهت

در این مقاله قرار است نکات زیر را بیان کنیم:

  • چگونه بر موانع پیشرفت‌ تان غلبه کنید و زندگی رویایی خود را داشته باشید؟
  • 5 کاری که افراد هوشمند انجام می‌دهند!!

اولین کاری که افراد هوشمند انجام می‌دهند:

به جای افسوس و غبطه برای خودشان، قدردان نعمت‌هایی هستند که دارند

هیچ فردی را نخواهید یافت که از سختی‌ها و مصائب زندگی مصون باشد؛ هر کس به گونه‌ای و برای خودش مشکلاتی و معایبی دارد ولی متأسفانه چشم انسان‌های معمولی و کوته‌نظر برای دیدن مصائب، معایب و مشکلات خودش از ذره‌بین استفاده کرده و در برابر مشکلات دیگران نابینا می‌باشد.

تفاوت افراد هوشمند و افراد معمولی در این است که افراد هوشمند وقتشان را صرف ناراحتی، غم، اندوه، دلسوزی،ناامیدی و … نمی‌کنند و جای آن قدردانی می‌کنند؛ از خودشان، خالقشان، پیرامونشان و ..که همین موضوع سبب برتری و موفقیت آنها شده است.

افراد هوشمند ضعف‌هایشان را به چشم نقطه ضعف نمی‌بینند بلکه به آنها به چشم یک فرصت طلایی نگاه می‌کنند و از آنها به بهترین نحو ممکن کمک می‌گیرند و همین نقطه ضعف می‌شود کلید گشایش درهای موفقیت‌های بزرگ‌شان.

دومین راهکار:

افراد هوشمند قدرت خود را حفظ کرده و دیگران را می‌بخشند

شاید گاهی که فردی را بخشیده‌ایم کمی به خود مغرور شده و با خود فکر کرده‌ایم چه کار بزرگی در حق آن فرد انجام داده‌ایم، چه لطف بزرگی شامل حالش شده که او را بخشیده‌ایم اما شاید برایتان عجیب باشد که بگویم اگر بخشودن دیگران هزار و یک حسن داشته باشد؛ هزار حسن اولش برای خودمان است و یک حسن برای فرد مقابلمان. افرادی که به راحتی دیگران را می‌بخشند و از خطاهای آنها چشم‌پوشی می‌کنند بزرگترین لطف را در حق خودشان کرده‌اند زیرا بذر کینه در دل هایشان نمی‌ماند و ذهن‌شان را مدام حول حرف‌ها، ناراحتی‌ها و مشکلات نمی‌کنند.

اصلا چرا باید دیگران را ببخشیم؟ برای دانستن چرایی به مقاله « چرا باید دیگران را ببخشیم + 8 دلیل مهم » مراجعه کنید

برای افراد هوشمند؛ حرف و حدیث دیگران اهمیتی ندارد و به راحتی آنها را بخشیده و کنار حرف هایشان، زخم زبان هایشان، حرف‌های ناامیدکننده‌شان به راحتی عبور کرده و تمام خود را روی اهداف خود متمرکز می‌کنند و این موضوع شاه کلید موفقیتشان محسوب می‌شود. به خودتان و توانایی‌هایتان باور داشته باشید و اجازه ندهید حرف‌های دیگران ذره‌ای مخل موفقیتتان شود.

سومین راهکار:

همیشه آماده پذیرش یک تغییر هستند

افراد هوشمند همیشه آماده پذیرش تغییر در زندگی‌شان هستند و هیچگاه ناامیدی به آنها غلبه نمی‌کند. مثلا فردی را در نظر بگیرید که سال‌ها تلاش و کوشش کرده تا مثلا یک باشگاه ورزشی را تأسیس کند و تأسیس باشگاه فرد همزمان با شیوع بیماری کرونا و بسته شدن باشگاهی می‌شود که تمام اعمال و آرزوی فرد بوده است.

فردی که ناامیدی به او غلبه می‌کند باشگاه را تعطیل کرده و با کلی قرض و بدهکاری ناشی از بسته شدن باشگاه دست و پنجه نرم می‌کند، اما فرد هوشمند سریعا به این موضوع فکر می‌کند که با وجود این شرایط چگونه قادر است کار خود را پیش ببرد. درست است که در ابتدای کار و شروع تغییر روند کاری کمی متحمل ضرر می‌شود اما پس از گذشت مدت زمان اندکی نه تنها خسارت وارد شده را جبران می‌کند، بلکه به سود و منفعت هم دست می‌یابد. پس همیشه آماده پذیرش تغییر باشید.

این تغییرات از باورهای انسان نشأت میگیرد، برای اینکه بدانید چگونه باورهایمان را تغییر دهیم میتوانید از مقاله « چگونه باورهایمان را تغییر دهیم + 8 گام قدرتمند» کمک بگیرید..

چهارمین راهکار:

تمرکز افراد هوشمند تنها روی چیزهایی است که تحت کنترل دارند

افراد هوشمند تنها روی چیزهایی که تحت کنترل‌شان هست تمرکز می‌کنند این موضوع به چه معناست؟ مثلا در ابتدای شیوع و همه گیری بیماری کرونا افراد زیادی به اجبار خانه نشین شدند و فعالیت‌هایی که انجام می‌دادند متوقف شد.

تمرکز افراد هوشمند

مثلا قادر نبودند به مراکز مجتمع‌های تجاری و تفریحی بروند، سینما، شهربازی، تئاتر، دیدار خانواده، مهمانی و … بروند و این موضوع سبب شیوع اختلال افسردگی در افراد شد بالاخص که در این زمان نیز شاهد از بین رفتن دوستان،آشنایان و نزدیکان خود بودند.

ما بعنوان افراد معمولی هیچ کنترلی روی شرایط محیطی و جامعه و کنترل کرونا نداشتیم اما افراد موفق در این میان تمام تمرکز خود را بر این موضوع گذاشتند که چگونه و با وجود همین شرایط می‌توانند حال خود و دیگران را خوب کنند.

یا مثلاً زمانی که در یک ترافیک سنگین گیر کرده‌ایم هیچ کاری از ما برنمی‌آید عده‌ای شروع به بوق زدن و داد و بیداد و فحش و ناسزا می‌کنند اما آیا این کار تأثیر مثبتی بر روند ترافیک دارد؟ این کار نه تنها باعث کم در از ترافیک نمی‌شود. بلکه اعصاب سایر افراد هم بهم می‌ریزد. پس سعی کنید در هر زمان روی کاری تمرکز کنید که توانایی کنترل آن را داشته باشید و وقت خود را به بطالت نگذرانید.

برای خواندن مقاله افزایش تمرکز و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید!

پنجمین راهکار:

افراد هوشمند با گذشته‌شان کنار می‌آیند تا قویتر شوند

بسیاری از افراد از گذشته خود فرار می‌کنند زیرا فکر می‌کنند گذشته‌شان نقطه ضعفی برای آنها محسوب می‌شود و آنها را از موفقیت وا می‌دارد. تمام وقت و فکر و ذهن خود را صرف این موضوع می‌کنند که دیگران از گذشته آنها چیزی نفهمند و خوشان نیز به شرایط بد گذشته برنگردند. اما افراد موفق به گذشته‌شان چون یک پل به سمت موفقیت فکر می‌کنند و از بیان آن هیچ حراسی ندارند. در. واقع برای آنها مهم نیست که در گذشته کجا و در چه جایگاهی ایستاده بودند آنها به این فکر می‌کنند که الان در چه جایگاهی هستند و با افتخار از آن یاد می‌کنند.

افراد موفق زیادی هستند که در گذشته رفتگر، چوپان و حتی بعلت فقر کارتون خواب و یا معتاد بوده‌اند اما همین فکر به گذشته سبب تغییر شرایط و دستیابی به موفقیت‌های بزرگتری برای آنها شده است. از گذشته‌تان فرار نکنید به این فکر کنید که گذشته بدتان چگونه می‌تواند مایه مباهاتتان شود.

 

سعی کنید هوشمندانه زندگی کنید، سعی کنید که در زندگی همچون افراد هوشمند باشید و برای رسیدن به سعادت، محبوبیت و موفقیت تلاش کنید، سعی کنید نگذارید هیچ کس و هیچ چیزی شما را از رسیدن به جایی که باید منع کنید و تمام تمرکزتان را صرف رسیدن به خواسته‌ها، آمال و آرزوهای تان کنید.

هدف مجموعه آموزشی بهارمن، زندگی مطلوب و حال خوب شماست. بهارمن در راه دستیابی به موفقیت‌ و بهبود فردی همراه شماست. با بهارمن به بهار زندگیتان نزدیک شوید. موفق و موید باشید.

اطلاعات دوره عملگرایی بهارمن
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bahareman.com/?p=15716
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 5 راهکار افراد هوشمند برای زندگی بهتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.