0
0

تقویت حافظه کودکان با 6 نکته که یاد نگرفتیم

202 بازدید
تقويت حافظه کودکان
 • تقویت حافظه کودکان با 6 نکته که یاد نگرفتیم

  تقویت حافظه کودکان با دقت در رفتار خودمان! در این مطلب مهم می‌خواهیم به نکاتی بپردازیم که کمتر جایی می‌توانید آن را پیدا کنید. اگر شما در کتاب‌ها و اینترنت دنبال این باشید که چگونه حافظه کودک را تقویت کنیم، نکاتی پیدا می‌کنید که مربوط به خوراکی‌ها و تعدادی تکنیک است که البته تاثیرات خوبی روی حافظه فرزندتان دارد. اما مسئله‌ای بسیار مهم‌تر وجود دارد. آن هم رفتار ما والدین است که باید مراقب آن باشیم چون تاثیرات زیادی روی حافظه و موفقیت فرزندمان می‌گذارد. در این مقاله قرار است به نکاتی در رابطه با تقویت حافظه کودکان با 6 نکته که یاد نگرفتیم اشاره کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید. فیلم پایین را از امیرحسین حامدی مشاهده کنید.

  در این مقاله به سوالات زیر پاسخ میدهیم:

  • چگونه حافظه فرزندم را بهتر کنم؟
  • راهکار‌های مختلف برای تقویت حافظه کودکان چیست؟
  • چه کار‌هایی انجام دهیم تا فرزندمان باهوش‌تر شود؟ و چگونه نمرات بهتری بگیرند.

  همانطور که می‌دانید شخصیت انسان‌ها در کودکی شکل می‌گیرد و اگر بتوانیم شخصیت فرزندمان را به درستی بسازیم، می‌توانیم شاهد موفقیت‌های او در آینده باشیم. تا سن پنج سالگی شخصیت فرزند به کلی دست پدر و مادر است و تا این سن شخصیت انسان شکل می‌گیرد.

  در واقع باید این مطلب مهم را بدانید که از دیدگاه روانشناسی، 5 سال ابتدایی زندگی فرد، مهم‌ترین و حساسترین فصل زندگی اوست که ریشه تمام اختلالات روحی و روانی که در دوران جوانی و بزرگسالی برای او دردسرساز می‌شود نیز بهم همین دوران برمی‌گردد.

   

  شخصيت فرزند

  از سن هفت سالگی تا چهارده سالگی ما می‌توانیم روی پنجاه درصد شخصیت فرزندمان تاثیر گذار باشیم. در این سن شخصیت فرزند تکمیل می‌شود و دیگر به سختی می‌توان رفتار، عقاید، باور و به طور کلی شخصیت فرزند را تغییر داد. بعد از سن چهارده سالگی فقط روی 30٪ شخصیت فرزندمان می‌توانیم تاثیر بگذاریم. زیرا او شخصیتش شکل گرفته و تاثیر بیشتری از دوستان و هم‌کلاسی‌هایش می‌گیرد. برای شما پادکست مهمی آماده کردیم که خلاصه کتاب چهار میثاق است. این پادکست به شما کمک می‌کند آینده فرزند خود را بهتر بسازید.

  بنابراین رفتار ما با فرزندمان بسیار مهم است و اگر بتوانیم آگاهانه با او برخورد کنیم می‌توانیم در خوشبختی و موفقیت او در بزرگسالی کاملا تاثیرگزار باشیم.

  اعتماد به نفس کودک

  هم‌چنین اگر فرزندمان حافظه خوبی داشته باشد می‌تواند نمرات بسیار بهتری بگیرد و همین نمرات باعث می‌شوند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و در کنار دوستانش بدرخشد و مورد توجه دیگران قرار بگیرد.

   

  دلیل موفقیت کودکان در بزرگسالی:

  همه ما تا به حال افراد موفقی را دیده‌ایم که در حوزه‌های مختلف زندگی به شدت از دیگران بهتر هستند و رضایت از زندگی بیشتری دارند. مطمئنا خیلی از این افراد در کودکی مورد توجه والدین خود قرار داشتند و از محبت‌ها و حمایت‌های فوق‌العاده‌ای، از طرف پدر و مادر خود برخوردار بوده‌اند.

  چگونه رفتار والدین در بهتر شدن روند تقویت حافظه کودکان تاثیر گذار است؟

  رفتار والدین در تقویت حافظه کودک

  حال چه کار‌هایی می‌توانیم انجام دهیم تا فرزندمان از حافظه بهتری برخوردار باشد و هم بتوانیم به موفقیت او در بزرگسالی کمک بزرگی کنیم.

  در این مقاله می‌خواهم به چندین نکته بسیار کلیدی اشاره کنم:

  اولین قدم برای تقویت حافظه کودکان رفتار ما والدین است که باید کاملا آگاهانه باشد. شاید برای شما جالب است که رفتار ما والدین می‌تواند روی حافظه فرزندمان تاثیر‌گذار باشد و من می‌خواهم برای شما شرح دهم که رفتار ما چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد.

  تقویت حافظه کودکان ـ بهارمن

  زمانی که ناخودآگاه به او می‌گویید خنگ

  شاید باورتان نشود اما گفتن کلمات منفی مستقیما روی فرزندتان اثر بَدی خواهد گذاشت. این را باید بداینم که کلمات قدرتمند هستند و حرف‌های ما خیلی روی شادابی فرزندمان تاثیر گذار است.

  فرزندهای ما چون دغدغه فکری ندارند و دچار مسائل زندگی نشدند به حرف‌های ما دقت می‌کنند و حرف‌های منفی را در ذهن خود تکرار می‌کنند.

  یعنی زمانی که شما به او می‌گویید:

  خنگ، تو هیچی یاد نمی‌گیری، دیگه دوستت ندارم، تو دست‌ و‌ پا چلفتی هستی و… باعث می‌شود که این جملات را نشخوار فکری کند و دائما به آن فکر کند. شاید باورتان نشود اما این مسائل بسیار مهم‌تر از خوراکی‌ها و تمریناتی است که با او انجام می‌دهیم.

  از شما خواهش میکنم که برای تقویت حافظه کودکان خود، مراقب حرف‌های خودتان با فرزندتان باشید.

  برای مطالعه بهترین زمان یادگیری، کلیک کنید

  زمانی که شما به فرزندتان می‌گویید باهوش!

  خب شاید شما فکر کنید که گفتن این‌که فرزندمان باهوش است کار هوشمندانه‌ای است. ولی به شما پیشنهاد می‌کنم به هیچ عنوان از این کلمه استفاده نکنید. زمانی که شما به فرزندتان می‌گویید باهوش یعنی دارید طرز فکر فرزندتان را تغییر میدهید. این کار باعث می‌شود توقع او از خودش بالا رود و زمانی که دچار یک مسئله میشود، از خود انتظار و توقع‌های بالایی داشته باشد. همین واکنش او باعث میشود که فرزندتان در کارهای سخت دل‌سرد شود و تلاشی را برای بهتر شدن خودش انجام ندهد.

   

  فرزند باهوش

  تحقیقات زیادی انجام شده است و محققان به این نتیجه رسیدن گفتن کلماتی چون تو عالی هستی، تو باهوش هستی، تو همیشه بهترینی و… کاملا باعث میشود که فرزندان در بزرگسالی در مواجهه با مسائل زندگیشان سریع ناامید ‌شوند.

  برای مطالعه مقاله روش یادگیری سریع، کلیک کنید.

  پس بهتر است از چه جملاتی استفاده کنیم؟

  ما باید از جملاتی استفاده کنیم که هم تشویق کننده و هم انگیزه‌ دهنده به فرزندمان (برای تقویت ذهن کودکان‌مان) باشد تا او تلاش بیشتری کند.  بهتر است  از جملاتی مثل:

  • آفرین چقدر خوب شده و چقدر میتونه بهتر بشه
  • تو چقدر میتونی بهتر بشی
  • تلاشت خیلی خوب بود و میتوانی از این خیلی بهتر شوی
  • تو واقعا استعداد خوبی داری و میتونی اونو پرورش بدی
  • و… استفاده کنیم.

  جملات بالا به فرزند ما میگوید که همیشه نیاز به تلاش بیشتری دارد و هیچ وقت هیچ انسانی کامل نیست.

  چه رفتاری را در مقابل ترس‌های فرزندتان دارید؟

  آیا ترس‌های فرزندتان را به‌خوبی میشناسید؟

  ترس‌ها چه تاثیری روی تقویت حافظه کودکان دارند؟

  ترس فرزند

  ترس‌ها باعث می‌شوند که ما استرس بگیریم و همین ترس‌ها باعث میشود که هورمون کورتیزول در بدن ما ترشح می‌شود. کورتیزول هورمونی است که اگر زیاد از حد ترشح شود می‌تواند آسیب‌های زیادی به بدن هر انسانی بزند. من در این جا میخواهم فقط تاثیرات استرس را روی حافظه برای شما شرح دهم.

  زمانی که فرزند ما استرس می‌گیرد مغز سرد او که جایگاه تحلیل و تفکر است از کار میافتد و هم‌چنین حافظه کوتاه مدت او کار نمیکند تا بتواند در برابر آن چیزی که از او ترسیده است فرار و یا دفاع کند. حتما افرادی را دیده‌اید که در سخنرانی حرف‌های خودشان را فراموش میکنند و دچار تپق زدن، نفس نفس زدن و مشکلات دیگری میشوند.

  زمانی که می‌ترسیم مغز ما روی حالت دفاعی می‌رود و ما نمی‌توانیم حافظه و یادگیری خوبی داشته باشیم. این ترس‌ها برای فرزندان‌مان به‌شدت زیاد است و ما باید رفتاری مناسبی در مقابل ترس‌های آن‌ها داشته باشیم.

  بهترین رفتار والدین در مقابل ترس‌های فرزندشان چیست؟

  بهترین راه این است که در کنار آن‌ها باشیم، تا آن‌ها به آرامش برسند. زمانی که فرزندمان می‌ترسند به حضور پدر و مادر و محبت آن‌ها بسیار نیاز دارند.

  دانشمندان تحقیقات زیادی انجام دادند و به این نتیجه رسیده‌اند برای این‌که فرزندمان در بزرگسالی بتوانند به موفقیت‌های گوناگون در هر حوزه‌ای برسند باید والدین او در کودکی روزی دو ساعت با او وقت بگذارند و مهارت‌های مختلفی را یاد او دهند. جالب است بدانید این دو ساعت زمان جداگانه باید باشد. یعنی دو ساعت پدر و دو ساعت مادر باید هر روز برای فرزندشان وقت بگذارند.

  تقویت حافظه کودکان ـ بهارمن

  خب همه ما می‌دانیم که دو ساعت زمان زیادی است اما برای این‌‌که فرزندی موفق داشته باشید خواهشا فقط روزی نیم‌ساعت با او وقت بگذارید و در این دو‌ ساعت به او کمک کنید تا کودکی بهتری را تجربه کند.

  عادات خوب و رفتارهای خوب از کودکی در ما نهادینه می‌شوند. در تقویت حافظه فرزندانتان موثر باشید.

  حالا که چگونگی و 6 رفتار موثر برای تقویت حافظه فرزندتان آموخته‌اید و تصمیم به استفاده از آنها در زندگی روزمره خود دارید، نوع رفتارهایی قبل از مطالعه این مقاله با کودک خود داشته‌اید، برایمان کامنت کنید. البته اگر این محتوا را ارزشمند می‌دانید آن را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید.

  به شما پیشنهاد میکنم دوره آموزشی تقویت حافظه کودکان را تهیه کنید تا از اطلاعات بیشتری در این حوزه آگاه شوید. این آموزش می‌تواند زندگی شما و فرزندتان را متحول کند. برای اطلاعات بیشتر به دوره تقویت حافظه کودکان مراجعه کنید.

  حرف پایانی تقویت حافظه کودکان

  بهترین راه تقویت حافظه کودکان داشتن تعامل درست با او است. بهتر است به جای اینکه به دنبال خوراکی، شربت، دارو یا دعا برای تقویت حافظه کودک‌تان باشید، به فکر رفتارهای اصولی بهتر با او باشید. عزت نفس، تمرکز، حافظه و سبک زندگی فرزندتان در آینده به رفتارهای شما بستگی دارد. همچنین سعی کنید در طول روز زمانی را برای بازی کردن با کودکتان اختصاص دهید. بازی‌های تقویت حافظه کودکان را در دوره تقویت حافظه کودکان بهارمن بصورت کامل توضیح دادیم. شاد و سلامت و ثروتمند باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۹ رای
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  https://bahareman.com/?p=4436
  اشتراک گذاری:

  نظرات

  70 نظر در مورد تقویت حافظه کودکان با 6 نکته که یاد نگرفتیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: 9 بازی مفید برای تمرکز در کودکان - مجموعه آموزشی بهارمن
  2. سلام به خانواده‌ی بهارمن❤️
   امیدوارم که حالتون عالی باشه و در صحت
   و سلامت کامل باشید.
   خسته نباشید میگم به استاد حامدی عزیز و
   همکاران محترمشون.
   خیلی ممنونم بابت مقاله‌ی فوق العادتون.
   مقاله‌ای سرشار از نکات آموزنده و کاربردی.
   با اینکه من بزرگ شدم خودم دیگه بچه نیستم و اینکه خودم بچه‌ ندارم ولی میشه گفت مقالتون واقعا یه راهنمای کامل برای بنده که دوتا برادر کوچیک دارم هست.
   چون فرزند اول خانوادم‌ قطعا نقش تاثیر گذاری توی خانواده دارم و رفتار من روی خواهر و برادرهای کوچک‌ ترم‌ هم تاثیر می‌ذاره.
   پس اول باید روی رفتار خودم کار کنم و بعد به اون‌ها آموزش بدم.
   با خوندن مقاله‌ی تقویت حافظه‌ی کودکان
   یاد گرفتم که رفتار ما چه تاثیری روی کودکان داره و ما باید چطور رفتار کنیم…
   چطور با بچه‌ها صحبت کنیم و از چه کلماتی استفاده کنیم.
   خیلی برام جالب بود که شما فرمودید به بچه‌ها نگید باهوش!
   من همیشه برای تشویق برادرهای کوچیکم بهشون میگم باهوش ولی الان باتوجه به صحبت‌های شما متوجه شدم که باید کلمه و جملات بهتری رو جایگزین کنم.
   خیلی ممنون بابت اینکه جملاتی که باید استفاده کنیم رو توی مقاله برامون آوردید.
   یاد گرفتم که اگه یه کودک ترسید چطوری باهاش رفتار کنیم.
   و خیلی از نکات جالب و کاربری دیگه…
   خیلی خیلی ممنونم بابت مقاله‌ی فوق العادتون.
   من چون دارم درس می‌خونم و دانش آموزم وقت کمی رو برای برادرهای کوچیکم‌ میذارم
   ولی تصمیم گرفتم بیشتر کنارشون باشم و
   کمکشون کنم با داشتن عزت نفس، تمرکز و با تقویت حافظشون؛ فردِ موفقی در آینده بشن.
   زنده باشید.
   خدا قوت.❤️

   5

  3. سلام و خداقوت .
   بابت مقاله عالی و مفیدتون ممنونم.
   همیشه شاد و سلامت باشید.
   از استاد بزرگ و مجموعه بهارمن سپاسگزارم🌹🌹

   3

  4. سلام به تیم بی نظیر بهارمن💙💙👌🏻
   تا سن هفت سالگی شخصیت کودک دست پدر و نادر است و شخصیت کودک در این دوره شکل میگیرد.از سن هفت تا چهارده سالگی، میتوانیم روی 50 درصد شخصیت کودک تاثیر گزار باشیم و از چهار سالگی به بعد فقط میتوانیم روی 30 درصد شخصیت فرزندمون تاثیرگزار باشیم. همچنین استفاه از کلمات منفی مستقیما روی فرزندمان اثر بدی میگزارد.همچنین استفاده از جمله تو باهوش هستی برای فرزند بد است. بهتر از کلمات انگیزشی استفاده کنیم.
   خیلی ممنون واقعا این چهارده روز عالی بود و اطلاعات ارزشمندی کسب کردم💙
   راستی اونجا نوشته بودین بداینم😂💙

   5

  5. سلام خسته نباشید .
   مقاله خیلی عالی ای بود .
   خیلی از افراد به این موضوع مهم که موفقیت و توانایی ها و شخصیت یک فرد از بچگی شکل میگیره توجه نمیکنند و این خیلی اشتباه هست .
   راه های تقویت حافظه ای که گفتید ، مثل : نگفتن کلماتی مثل تو خنگی یا حتی تو با هوش هستی خیلی برام جالب بود چون همیشه فکر میکردم باید از بچه ها تعریف کنیم تا اعتماد به نفس بالاتری در بزرگسالی داشته باشن اما الان فهمیدم که این رفتار هم از جهت دیگه ای به کودک اسیب میزنه .
   یا وقت گذروندن با کودک در روز ، واقعا اهمیت بالایی داره در حالی که متاسفانه امروزه خیلی از والدین وقت این کار مهم رو ندارند .

   ممنونم از مقاله عالی و مفیدتون . ان شاءالله موفق باشید .

   2

  6. سلام و عرض ادب
   خسته نباشید میگم به استاد حامدی عزیز برای ارائه مطالب مفید شون
   در مقاله تقویت حافظه کودکان ما آموختیم که چطور باید با فرزندانمان ارتباط برقرار کنیم به عنوان مثال دوره ۷ سالگی تا ۱۴ سالگی به دلیل اینکه می‌توانیم روی ۵۰ درصد از شخصیت فرزندانمان موثر باشیم بسیار اهمیت دارد و برای بعد از ۱۴ سالگی ما فقط بر روی ۳۰ درصد از شخصیت فرزندانمان موثر را خواهیم بود و این دوستان و همکلاسی ها و جامعه خواهد بود که بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت.
   همچنین در ارتباط برقرار کردن با کودک اینکه از چه کلمات و جملاتی استفاده بکنیم بسیار مهم است این که به کودکمان بگوییم که تو همیشه به تلاش کردن نیاز داریی و هیچ وقت کامل نمی شوید، در کنار تشویقی که از او می کنیم، بسیار بسیار کارساز خواهد بود.
   و همچنین کاری نکنیم که توقع فرزندمان از خودش بالا رود که ممکن است باعث ایجاد دلسردی و شکست بشود.
   پس داشتن تعامل درست و به اندازه در هر روز با کودکانمان بیشترین تاثیر را در تقویت حافظه کودکان مان و شخصیتی که از آنها تشکیل می شود، تاثیر می گذارد.

   2

  7. سلام و درود
   زمانیکه مقاله رو میخوندم به یاد خاطرات خودم افتادم ..راستش علاوه بر والدین خیلی از اطرافیانم در رابطه با من از کلماتی مثل تو باهوشی و.. استفاده میکردن و همین باعث میشد تا چند سالی اگه با موضوع یا مشکلی (به خصوص درسی )برمیخوردم سریع ناامید میشدم و خودمو میباختم و بخاطر اینکه نظر دیگران دربارم تغییر پیدا نکنه فشارهای زیادی رو تحمل میکردم (البته که هنوز گاهی همین شکلم ..)
   واقعاً مطالب مفیدی بود متوجه شدم از ۷ الی ۱۴ سالگی میتوان 50درصد روی تربیت کودکان کار کرد و بعد از اون تنها ۳۰ درصد از رفتارشون متاثر از محیط بیرونه ..
   همچنین برای اینکه کودکان از حافظه بهتری برخوردار باشند باید ترس و استرسشون رو کنترل کرد و روزی دو ساعت باهاشون وقت بزاریم
   تشکر بابت مطالب خوبتون 👏❤️

   3

  8. باسلام وعرض ادب خدمت استادحامدی عزیز وتیم بسیار خوب بهار من
   بسیار مقاله جالبی بوداینکه شخصیت فرزند تا هفت سالگی دست پدر ومادر است وبعداز آن تا ۱۴ سالگی پنجاه درصد وبعداز آن فقط ۳۰ درصد می توان روی شخصیت فرزند تاثیر گذاشت وازدوستان وهم کلاسی ها بیشتر تاثیر می پذیرند والدین باید مراقب بار کلماتی که به کار می برند باشند ،هنگام ترس های فرزند در کناراوباشند چرا که ترس باعث استرس می شود وبه دنبال آن هورمون کورتیزول ترشح می شود که آسیب رسان است هنگام ترس مغز روی حالت دفاعی می رود ویادگیری خوبی وجود نخواهد داشت والدین باید سعی نمایند تا روزی دوساعت برای فرزند خود وقت بگذارند ومهارتی به بیاموزند .ممنون استاد از این همه نکات مفیدی که آموزش می دهید 🌹

   3

  9. مقاله روشن کننده ای بود . واقعاً نسل امروز (یکیش خود من ) ما که قرار هست پدران فردا بشن میتونن برای فرزندان خودشان نهایت احساس کفایت و ارامش رو به ارمغان بیارن ؟
   به شدت تحت تاثیر حرف های زده شده در این مقاله قرار گرفتم و الحق که نکات کاری و مفید بود .

   تشکر 🙏🌹🙌

   3

  10. سلام وقت بخیر تا سن 7 سالگی والدین روی تمام شخصیت و رفتار کودک تاثیر دارن و از 7 تا 14 سالگی روی 50 درصد و از 14 سالگی به بالا روی 30 درصد رفتار کودک اثر دارن باید جملات والدین تشویق کننده و انگیزه دهنده باشه جملات والدین قدرتمند هستن و روی فکر و ذهن کودک تاثیر دارن

   3

  11. سلااام
   ممنونم بابت این آگاهی های درست
   من یه برادر ۸ ساله دارم که دوره ی تقویت حافظه کودکان رو تهیه کردم تا هم خودم بهتر بتونم باهاش رفتار کنم و هم به مامان و بابام این مطالب رو انتقال بدم
   من یاد گرفتم تا قبل از سن ۱۴ سالگی ۵۰ درصد از باور های بچه ها شکل میگیره ، اگه ما سعی نکنیم درست ذهن بچه ها رو پرورش بدیم جامعه ی خراب دور و اطرافش یا فضای مجازی این مسئولیتو به عهده میگیره .
   هر کسی به عنوان خانواده ی یه بچه بهتره روزی نیم ساعت حداقل وقت بزاره و با بچش کار کنه ، ایده آلش ۲ ساعت برای هر کدوم از والدین ولی همه میدونیم مادر و پدرا بچه هاشونو سپردن به فضا های دیگه و حتی سعیم نمیکنن باهاشون وقت بگذرونن پس همون حداقلش بهتر از هیچیه.
   ما با پرورش بچه هامون آینده رو میسازیم و چه بهتر که با دقت بیشتری این نسل رو رشد بدیم.
   ممنونم ازتون

   6

  12. من هنوز دانش اموزم و جای پدر و مادری نبودم که بتوانم بیان کنم که قبل از این مقاله چه نظری داشتم
   اما باید بگم رفتار های پدر و مادرم هیچ وقت با من اینطور نبوده همیشه برعکس بوده و هست اما من خواهری دارم که تمام این مراحل را از کودکی تا الان برایم اجرا کرده و من توانسته ام تا الان بین تمام دوستانم از هر لحظی چه ذهنی چه مهارت و چه درس بهترین باشم و همیشه دوست داشتم دلیل این موفقیت هایم را بدانم از شما بابت معلوم کردن این راز برای من ممنونم استاد عزیز😍😍

   3

  13. سلام مثل همیشه عالی بود
   ممنونم که وقت گذاشتید برامون
   من یه چند جمله از چیزی که متوجه شدم از این مقاله رو بهتون میگم والدین فقط تا ۷ سالگی تاثیر کامل رو فرزندشون دارن و از ۷ تا ۱۴ سالگی فقط ۵۰ درصد تاثیر دارن و کار یکمی سخت تره برای تغیر فرزندشون و ۱۴ سالگی به بعد هم فقط ۳۰ درصد تاثیر گذارن و کار سخت تره!
   بازم تشکر میکنم که وقت گذاشتید برای ما😍

   6

  14. سلام این مقاله بسیار عالی و مفید بود 🌹

   📌هنگامی که ما به فرزند میگیم آفرین چقدر خوب شده باعث میشه که کودک تلاش بیشتری بکنه
   📌بهترین رفتار والدین در مقابل ترس های فرزندشان اینه که در کنار او باشند
   📌زمانی که ما به کودک میگیم باهوش اشتباهه چون توقع او از خودش بالا می‌ره
   📌از سن هفت سالگی تا چهارده سالگی ما میتوانیم روی پنجاه درصد شخصیت فرزندمان تاثیر بزاریم پس خیلی خوووب مراقب این قضیه باشیم و بعد از اون تنها ۳۰ درصد میتونیم تاثیر داشته باشیم
   📌یادمون باشه که کلمات قدرتمند هستند و حرف های ما روی شادابی کودک تاثیر گذاره

   1

   1. خیلی جالب بود اینکه از سن ۷تا۱۴ میتونیم در۵۰درصد شخصیت فرزندان تاثیر بذاریم هنگام ترس درکنار فرزندانمان باشیم

    4

  15. سلام وقتتون بخیر،مقالهءجالبی بود و با نکات آموزنده زیاری داشت…خیلی ممنونم بابت مقاله ء خوبتون…

   3

  16. سلام؛
   چه پادکست فوق العاده ای بود، واقعا لذت بردم، ممنون که تلاش می کنید تا ما رو آگاه کنید.😍😍😍 من هنوز کتاب ۴ میثاق رو نخوندم اما براساس خلاصه ای که گفتید، نگاه ما رو به دنیا تغییر میده، مشتاق شدم تهیه و مطالعه کنم.
   بهترین خودت باش
   خدا قوت بهارمن💚🍃

   4

  17. سلام بر استاد حامدی عزیز
   مقاله خیلی خوبی بود و نکات ارزشمندی داشت که کمتر جایی پیدا میشه
   امروز یاد گرفتم که شخصیت خیلی چیز مهمی در زندگی است و شخصیت عاملی مهم در موفقیت افراد در زندگی آینده آنها است و از سن ۷ تا ۱۴ سالگی ۵۰ درصدش ساخته میشه
   کودکان عواطف خاص خودشان را دارند
   در هنگام ترس بهتر است در کنار آنها باشیم و آنهاتنها نگزاریم
   کلمات خیلی بر روی آنها تاثیر میگزارد

   4

  18. سلام استاد حامدی عزیز
   ممنونم از مقاله خوب و مفیدتون
   انشا… همیشه سلامت و پایدار باشید🙏

   6

  19. خب توی این مقاله ی مفید به آموختیم ک تاثیر پذیری
   فرزند در کودکی بیشتر و و ب ندرت کمتر میشع و از دوستان تاثیر میپذیره صفات برتری به کودکان باعث ناامیدی اون در بزرگسالی و کلمات منفی باعث تاثیر پذیری اون در کودکی میشود باید رفتارمیانه و درست به جای خوراکی و دعا و.. داشته باشیم

   2

  20. سلام و عرض ادب
   خیلی متشکرم از شما
   تصمیم گرفتم یه تشکر جدی دیگه از پدر و مادرم داشته باشم که همیشه این ها رو رعایت کردن و هیچوقت ازم نخواستن که بهترین باشم و همیشه کامل و عالی باشم…

   ان شاءالله همه پدر و مادر ها این نکاتی که در این مقاله یاد گرفتیم رو پیاده کنند… اینکه کنار بچه ها باشن و سعی کنند که مانع ترس و استرسشون بشن و حرفهایی مثل «تو همیشه بهترینی و…» رو به بچه ها نگن
   ممنون از این مقاله عالی

   5

  21. سلام و عرض ادب. مهم ترین چیزایی که از این مقاله یاد گرفتم این بود که بیشتر شخصیت کودک توی همون کودکی شکل میگیره و هرچی بزرگتر میشه تاثیر پدر و مادر توی شخصیتش کمتر میشه. و اینکه پدر و مادر باید رفتار و تعامل درستی با کودکشون داشته باشن چون این خیلی بهتر از قرص و شربت و اینجور چیزا برای تقویت حافظشه و اینکه از کلمات خنگ و باهوش برای کودکشون استفاده نکنن و بجاش از جملاتی مثل خوبه و میتونی بهتر باشی، تلاشت ارزشمنده و میتونی استعدادتو پرورش بدی و… استفاده کنن.

   2

  22. من متوجه شدم که تا سن ۷ سالگی والدین شخصیت کودک رو شکل میدن
   از سن ۷ تا ۱۴ هم ما فقط ۵۰ درصد میتونیم تاثیر بگذاریم
   و سن ۱۴ به بالا ۳۰ درصد میتونیم تاثیر بزاریم
   اول باید رفتار والدین با کودک صحیح باشه
   از کلمات خنگ و منفی استفاده نکنیم و از کلمه باهوش هم استفاده نکنیم که فرزند توقع بالایی از خود داشته باشه این برای من خیلی جالب بود و من تازه یاد گرفتم
   بهتره از کلمه های آفرین و میتونی بهتر از این هم بشی و… استفاده کنیم
   زمانی که کودک ترسید کنارش باشیم تا آروم بشن
   پدر ۲ ساعت و مادر ۲ ساعت جداگانه برای یادگیری کودک وقت بگذارم
   این رفتار ماست که حافظه کودک ما شکل میگیره و در کنارش مواد غذایی سالم
   مقاله مفیدی بود و تاثیر گذار ممنون🙏🥰❤️

   2

   1. سلام و خسته نباشید خدمت آقای حامدی
    من با اینکه فرزندی ندارم اما به نظرم نکاتی رو بیان کردید که همه میتونن ازش استفاده کنن چون به هر حال بچه دار هر انسانی میتونه باشه
    من خودم با خیلی از مطالب مقاله موافق هستم و خودم شیوه ی تربیت بدی رو در اطرافیان مقابل این نکات دیدم و قشنگ متوجه هستم که اگر تربیت بدون این نکات صورت بگیره چه چیزی میتونه شخصیت و رفتار کودک رو شکل بده
    این مقاله برای منی که فرزند اول خانوادم نکاتی رو یاد داد که به نظرم باعث میشه هم خودم یکم بهتر شم هم تاثیر بهتری روی برادر کوچیک ترم بزارم
    ممنونم ازتون

    4

  23. سلام وقتتون بخیر مثل همیشه بسیارعالی بود از سن هفت سالگی تا چهارده سالگی پنجاه درصد شخصیت بچه ها شکل میگیره وخیلی مهمه، توی این سن شخصیت فرزند تکمیل می‌شه و بعدازاون به سختی میشه رفتار، عقاید، باور و شخصیت فرزند رو تغییر بدیم بعد از سن چهارده سالگی فقط روی 30٪ شخصیت بچه ها می‌تونیم تاثیر بگذاریم.گفتن کلمات منفی مستقیما اثر بدی روی فرزندان داره این رو باید به یاد داشته باشیم که کلمات قدرتمند هستند و حرف‌های ما خیلی روی شادابی بچه ها تاثیر گذاره.کودکان چون دغدغه فکری ندارن و دچار مسائل زندگی نشدن به حرفای بزرگترها و والدینشون دقت می‌کنند و حرف‌های منفی رو توی ذهنشون تکرار می‌کنن، ترس ها باعث ترشح هورمون کورتیزول میشن کورتیزول هورمونیه که اگه زیاد از حد ترشح بشه می‌تونه آسیب‌های زیادی به بدن هر شخصی بزنه😊🌸

   3

  24. سلام وقت بخیر
   مقاله ی خیلی قشنگ ، کامل و مفیدی بود
   مثل همیشه عااااااااااالللللییییییییییییییییییییییییببیییببییییییببببیبببببببببیییییییی
   ممنون از استاد حامدی و تیم منحصر به فردشون🙂♥️

   2

   1. سلام ممنونم مقاله خیلی مفیدی بود میتونم ب دیگرانم یاد بدم چگونه فرزندان خود را ترتیب کند

    6

  25. سلام و خسته نباشید خدمت استاد حامدی عزیز و تیم فوق العاده شون 🌺
   مقاله مفیدی بودش
   قبلا در دوره های مشاوره که رفته بودم بعضی از نکات را گقته بودند ولی اینجا کامل تر بود
   مثل همیشه عالی خسته نباشید 🌸

   4

  26. سلام این مقاله هم بسیار مفید بود و در آینده هم ازون برای تربیت بچمون استفاده میکنیم😂❤.
   بله شخصیت ما تا 14 سالگی شکل میگیره و خیلی سخت میشه تغییرش داد .
   اتفاقات کودکی و همچنین سخنان منفی مانند تو هنگی و مثبت مانند تو خیلی باهوشی تاثیرات منفی میزاره.

   4

   1. سلام نکات عالی بود
    من عاشق بچه ها هستم و همیشه دوستداشتم تمام خانواده ها مدل برخورد درست با بچه ها رو بدونن و اینجوری چون بخش زیادی از شکل گیری شخصیت کودک رخ میده در اینده اون خیلی میتونه تاثیر گذار باشه مطالعات ما

    4

    1. مقاله بسیار عالی بو

     از سن ۷ تا ۱۴ سالگی روی ۵۰ درصد شخصیت فرزندمان تاثیر گذار باشیم .

     آفرین چقدر خوب شده وچقدر میتونه بهتربشه
     👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻👆🏻
     این جمله باعث میشه که تلاش بیشتری بکنه

     وقتی که به کودک باهوش بگیم ، توقعش از خودش بالا می رود

     بهترین رفتار والدین در مقابل ترس فرزندشان
     اینکه در کنار انها باشیم .

     کلمات قدرتمندن و
     حرف های ما شادابی روی کودک میزارن

     متشکرم از سایت بهارمن و از استاد حامدی عزیز

     4

  27. سلام وعرض خسته نباشید به همه
   دراین مقاله به نکات مهم وسخنان و رفتارهایی که ما بااستفاده از این روش هابه بچه خودمان میخورانیم گفته شده
   رفتاروسخنانی که ما انجام میدهیم روی شخصیت فرزندانمان ودرصد ان رابه وضوح اورده است.
   خیلی ممنونم ازجناب حامدی بابت مقاله خوبشون و تیم فعالشون

   5

  28. سلام
   مطلب خوب بود
   من از این مطالب اگاه بودم
   به قول اقای کوشا صمیمی اگر میخواهی یک نفرو بدبخت کنی بهش بگو که خیییلی باهوشی
   بهترین تشویق اینه که به خودتون و دیگران نگید هوشت خوب بوده بلکه در اصل بگید بهشون که تلاااشت خوب بوده چون اگر بگین تو باهوشی و مثلا اون فرد توی مسئله ی ریاضی بمونه به خودش میگه که هوشش در حد اون مسئله نبوده در حالی که اینطور نیست
   و فقط به اندازه کافی تلاش نکرده
   حتی طبق حرف خداوند برای انسان هیچ چیز جز تلاش او نیست
   و همیشه به خودتو بگید اگر کار والایی کردید که تلاشتون خوب بوده و اگر موفق نشدید بگید تلاشتون کم بوده
   از هر سنی که هستید آموزش ببینید و روی خودتون کار کنید
   به قول سخنی : اگر پولتونو از دست بدید ، هیچی از دست ندادید ، اگر سلامتیتونو از دست بدید ،چیزی از دست دادید و اگر شخصیتتون رو از دست بدید ،همه چیزتون رو باختید
   و مهم ترین اصل : به حرف های دیگران درباره خودتان توجه نکنید و فقط از انها تجربه بیاموزید
   فقط زنده نباشید !
   مطلب خوب بود
   عالی باشید 👌

   3